Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Ekanes mipws restore apo bakcup pou eixes parei apo alli ROM?

 

Ean oxi kane hard reset kai dokimase na peraseis ksana to backup sou mipws kai afti ti fora doulepsei. Ean pali den doulepsei epanefere toulaxiston tin PIM pliroforia sou (epafes, sms, calendar, e-mail, ktl) mesa apo tis epiloges tou Sprite.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xρόνια πολλά σε όλους!

 

Λοιπόν, έχω βάλει τη τελευταία έκδοση της Opera Mobile και κάθε φορά που πληκτρολογώ μία διεύθυνση (έχω περάσει το Resco Keyboard+SIPchange), μου "πετάει" το Resco (και από το SIPchange) και μου εμφανίζει το deafult keyboard των WM6. Υπάρχει τρόπος να "σκοτώσω" το deafult keyboard μέσω της registry; Αυτό το πρόβλημα το εμφανίζει μόνο στη νέα έκδοση της Opera (πχ. η Opera mini λειτουργεί κανονικά)

 

Ευχαριστώ.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά σε όλους!

 

Λοιπόν, έχω βάλει τη τελευταία έκδοση της Opera Mobile και κάθε φορά που πληκτρολογώ μία διεύθυνση (έχω περάσει το Resco Keyboard+SIPchange), μου "πετάει" το Resco (και από το SIPchange) και μου εμφανίζει το deafult keyboard των WM6. Υπάρχει τρόπος να "σκοτώσω" το deafult keyboard μέσω της registry; Αυτό το πρόβλημα το εμφανίζει μόνο στη νέα έκδοση της Opera (πχ. η Opera mini λειτουργεί κανονικά)

 

Ευχαριστώ.

 

sktools με αυτο κανεις disable ta deafult keyboard

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sktools με αυτο κανεις disable ta deafult keyboard

 

To exeis dokimasei sti sygkekrimeni syskevi kai doulevei?

 

Se alles syskeves pantws afto pou proteineis itan apagoreftiko. Ean to ekanes afto (disable to default keyboard)... den to glytwnes to hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To exeis dokimasei sti sygkekrimeni syskevi kai doulevei?

 

Se alles syskeves pantws afto pou proteineis itan apagoreftiko. Ean to ekanes afto (disable to default keyboard)... den to glytwnes to hard reset.

 

Ωπ σωστος!:X Οχι το default keyboard αλλα ολα τα αλλα....παραπληροφορηση...:X

Το ειχα δοκιμασει ναι.Αλλα δεν γινοταν τιποτα.Γραψε λαθος...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί σήμερα κάθε τρεις και λίγο η ώρα πάει πίσω?

 

Den einai logiko. Bale sto Home kai sto Visiting tin idia wra... GMT +2 Athens

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα φτου φτου δεν έχει παρουσιάσει κάτι ακόμα. Αν το κάνει ξανά θα δοκιμάσω αυτό που είπες :)

 

Δεν είναι καμιά τρομερή αλλαγή! Μπορείς να το κάνεις και τώρα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δουλεύει μια χαρά το κινητό δεν θέλω να κάνω την αλλαγή μιας και θέλω τη 2η ώρα ;)

 

A... ok τότε! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη πρωτοχρονια σε ολους τους cruisers και οχι μονο.

:happy:

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια καλες γιορτες!
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα! περασα στο cruise το hardspl και χωρις να πειραξω την rom μολις εβαλα μια αλλη καρτα sim: μου ζηταει κωδικο προσβασης για ξεκλειδωμα τι πρεπει να κανω για να ξεκλειδωσει?? ευχαριστω! :confused:
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να αφήσω το Touch Cruise κ να πάω στο Touch HD. Έχει κάνει κανείς την αλλαγή αυτή να μας πει τι εντυπώσεις?

 

Αν υποθέσουμε ότι το Touch Cruise είναι διάδοχος του Artemis, το TC έχουν ανακοινώσει ποιος θα το διαδεχτεί?

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ η ANIM..

 

το cruise ..super μηχανακι τελικα

 

η anim ποια βρε παιδια ?light η full ? μια ρομ του Σωτος ειναι καλη ?

 

εχει καποιος το link απο την original ρομ αλλα οχι την 6,1 αλλα την 6?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να αφήσω το Touch Cruise κ να πάω στο Touch HD. Έχει κάνει κανείς την αλλαγή αυτή να μας πει τι εντυπώσεις?

 

Αν υποθέσουμε ότι το Touch Cruise είναι διάδοχος του Artemis, το TC έχουν ανακοινώσει ποιος θα το διαδεχτεί?

 

Νομίζω ότι όχι απλά ανακοινώσαν το διάδοχο, αλλά τον έχουν κυκλοφορήσει εδώ και κανα εξάμηνο.

Φυσικά αναφέρομαι στο diamond, που πιστευω ότι κατά την htc συνεχίζει τη σειρά των Artemis, cruise...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι πλέον δεν υπάρχουν διάδοχοι. Απλά κάποιος που θα έπαιρνε το Cruise, θα μπορούσε κάλλιστα σήμερα να κοιτάξει προς Diamond ή HD ανάλογα με τις προτιμήσεις και την τσέπη του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χρονια πολλα! περασα στο cruise το hardspl και χωρις να πειραξω την rom μολις εβαλα μια αλλη καρτα sim: μου ζηταει κωδικο προσβασης για ξεκλειδωμα τι πρεπει να κανω για να ξεκλειδωσει?? ευχαριστω! :confused:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=375338

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

<ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα θα ηθελα κατι σε ελληνικη βοηθεια αν υπαρχει κατι γιατι με την αγγλικη βοηθεια εφτασα την συσκευη μου σε αυτη την κατασταση.. :cry:> περασα στο cruise το hardspl και χωρις να πειραξω την rom μολις εβαλα μια αλλη καρτα sim: μου ζηταει κωδικο προσβασης για ξεκλειδωμα τι πρεπει να κανω για να ξεκλειδωσει?? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη στιγμή που κατάφερες να κάνει hard-spl στη συσκευή σου, αυτό δεν είναι πιο δύσκολο. Δεν ξέρω εάν θα μπορέσεις να βρεις κάπου ελληνική περιγραφή για αυτό.

 

Βέβαια... η διαδικασία του hard-spl δεν κάνει σε καμία περίπτωση SIM-Lock στη συσκευή. :confused: Με την προηγούμενη SIM σου δουλεύει κανονικά; Έχεις δοκιμάσει με άλλη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα 2 sim τιποτα και χωρις sim το ιδιο μου λεει οτι θελει κωδικο προσβασης αν περασω αλλη rom η αν κανω hard reset θα λυθει το προβλημα ?? δεν εχω ξανακανει τιποτα απο τα 2 αλλα μιας που μπηκα στο χορο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε πρώτα το hard reset και εάν δεν έχεις αποτέλεσμα... μάλλον η συσκευή σου κατά ένα πολύ παράξενο τρόπο έχει γίνει sim-locked και πιθανότατα να χρειάζεται να κάνεις τη διαδικασία που σου πρότεινα πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...