Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω περασει το htc home2.0 ,δουλευει κανονικα εκτος απο τα favorite people οπου δεν μου κραταει τις επαφες.Μηπως ξερει κανεις τιποτα γι΄αυτο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εχω περασει το htc home2.0 ,δουλευει κανονικα εκτος απο τα favorite people οπου δεν μου κραταει τις επαφες.Μηπως ξερει κανεις τιποτα γι΄αυτο.

 

Na baleis to HTC Home v2.1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα λαθος,το 2,1 εχω και μου το κανει αυτο.

 

Oi epafes syndeontai amesa me tis epafes sto cube. Ean tis baleis ekei... tha tis blepeis aftomata kai sto favorites tab tou HTC Home.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link για το HTC Home 2.1?...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο προβλημα... Οχι σημαντικο αλλα προβλημα :mad: . Στα settings του ρολογιου δεν κραταει την ρυθμιση GMT +2 Athens αλλα την GMT +2 Windhoek. Το αλλαζει μονο του κατευθειαν. Το χει παρατηρησει κανεις αλλος? Κι επισης κατι αλλο. Σε ενα συγκεκριμενο αριθμο δεν μπορω να κανω reply στο sms. Μου λεει SMS Sending failed και κραταει το sms στα draft. Στο status bar στα sms, που βρισκεται κατω, γραφει Synchronizing failed. Καμια ιδεα κανεις? Στον εν λογω αριθμο μπορω να στειλω κανονικα αν κανω New SMS αλλα οχι με Reply.

Πηγαινε στα settings του ρολογιου και πατα εκει που λεει 2η ωρα.

ρυθμισε και την 2η ωρα να ειναι GMT +2 Athens οπως και την 1η. επιλεξε την 1η και πατα οκ. Τωρα δεν ξανααλλαζει.

 

Για το προβλημα με το sms μου εχει τυχει και σε μενα καποιες φορες. Μικρο προβλημα μεν αλλα ειναι καπως σπαστικο οταν συμβαινει. Με ενα Soft reset φτιαχνει παντα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κι επισης κατι αλλο. Σε ενα συγκεκριμενο αριθμο δεν μπορω να κανω reply στο sms. Μου λεει SMS Sending failed και κραταει το sms στα draft. Στο status bar στα sms, που βρισκεται κατω, γραφει Synchronizing failed. Καμια ιδεα κανεις? Στον εν λογω αριθμο μπορω να στειλω κανονικα αν κανω New SMS αλλα οχι με Reply.

 

Αυτο με ενα συγκεκριμενο νουμερο μου το εκανε σε ενα νοκια που εχω,οποτε δεν πιστευω οτι ειναι bug του τηλεφωνου.Βεβαια δεν εχω δοκιμασει να στειλω μηνυμα απο το TC στο συγκεκριμενο νουμερο μιας και χωρισαμε:p

Link to comment
Share on other sites

Link για το HTC Home 2.1?...

 

Στο γνωστο μαγαζι εγω το βρηκα.Εβαλα ευρεση και ηταν το τριτο αποτελεσμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω γιατι βλεπω εχει δημιουργηθει. Κατι αλλο. Προσπαθω να κανω back up με το sprite μεσω Activsync στο pc αλλα μολις παει να τελειωσει μου βγαζει failed backing up system files η κατι τετοιο. Γνωριζει κανεις τι γινεται?

 

Δοκιμασα και με SpbBackup και μου βγαζει αυτο :

"008-03-21 17:57:28 Unable to read from file "\Windows\eT9AsDb.Adb" because it is blocked by the following processes: "SpbBackup.exe".

2008-03-21 17:57:28 Unable to read from file "\Windows\eT9Cdb.Cdb" because it is blocked by the following processes: "SpbBackup.exe".

2008-03-21 17:57:29 Unable to read from file "\Windows\eT9Rudb.Rdb" because it is blocked by the following processes: "SpbBackup.exe".

2008-03-21 17:58:00 Unable to read from file "\Windows\lic\lsoma0000000000000000000000000000000000000000.db" because it is blocked by the following processes: "device.exe"."

 

??????

 

 

Ψαχνω και δυο πραγματακια οποιος να βοηθισει. Το πρωτο που ψαχνω ειναι ενα προγραματακι που να κανει real close του προγραμματος και να εμφανιζεται σε καθε παραθυρο. Καπου το εχει παρει το ματι μου αλλα δεν θυμαμαι. Το αλλο που ψαχνω ειναι αν υπαρχει τροπος στην εναρξη να δημιουργηθουν υπομενου. Δηλαδη. Να υπαρχει μια καταχωρηση Προγραμματα και οταν πατησω επανω να βγαινει υπομενου με ολα τα προγραμματα που εχουν εγκατασταθει.

Link to comment
Share on other sites

@lalimenos Σωστος οποτε ελυσες και το προβλημα σου :p

 

@TonyK Παρατηρησα οτι εχει να κανει με το setting του ρολογιου στο Destinator 7. Αν στο destinator αλλαξω το time zone τοτε αλλαζει και το timezone εξω στα settings των windows... Κουφα πραγματα... Ψαχνοντας επισης σημερα διαπιστωσα οτι το destinator 7 crash-αρει στο cruise :cry: 4 μερες το χω το μηχανημα και εχω αρχισει και απογοητευομαι.. Καπου πηρε το ματι μου, σε αλλο forum, οτι εαν κλεισεις το GSM δουλευει κι οντως ετσι ειναι, αλλα αυτο δεν αποτελει λυση. Δηλαδη αν ειμαι σε ταξιδι θα και θελω πλοηγηση θα πρεπει να εχω την sim σε αλλο κινητο?? Μηπως υπαρχει καποια λυση σ'αυτο??

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας επισης σημερα διαπιστωσα οτι το destinator 7 crash-αρει στο cruise :cry: 4 μερες το χω το μηχανημα και εχω αρχισει και απογοητευομαι.. Καπου πηρε το ματι μου, σε αλλο forum, οτι εαν κλεισεις το GSM δουλευει κι οντως ετσι ειναι, αλλα αυτο δεν αποτελει λυση. Δηλαδη αν ειμαι σε ταξιδι θα και θελω πλοηγηση θα πρεπει να εχω την sim σε αλλο κινητο?? Μηπως υπαρχει καποια λυση σ'αυτο??

 

 

Κάποιος έχει αναφέρει ότι υπάρχει λύση για το πρόβλημα σου χωρίς να απενεργοποιήσεις την sim.

Δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα sms & mms που έχεις αποθηκευμένα και μετά το Destinator θα τρέχει κανονικά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλημέρα,

 

που θα βρώ ένα εγχειρίδιο χρήσης (κοινώς manual) για Destinator 7?????

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει αναφέρει ότι υπάρχει λύση για το πρόβλημα σου χωρίς να απενεργοποιήσεις την sim.

Δοκίμασε να διαγράψεις όλα τα sms & mms που έχεις αποθηκευμένα και μετά το Destinator θα τρέχει κανονικά.

 

Ok εσβησα τα mms μονο που ειχα στα εισερχομενα και ξεκινησε κανονικα. Sorry αν ειχε ξαναναφερθει το συγκεκριμενο προβλημα στο thread αυτο :O

Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Ok εσβησα τα mms μονο που ειχα στα εισερχομενα και ξεκινησε κανονικα. Sorry αν ειχε ξαναναφερθει το συγκεκριμενο προβλημα στο thread αυτο :O

 

 

Αβυσσος η ψυχή του touch cruise!!!:lol::lol::lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το εξήγησα καλά. Εννοούσα την wireless συνδεση του laptop με τον router!!!!

 

Φίλε καλησπέρα,

Αν θυμάμαι καλά είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα πηγαίνοντας Start - Settings - Connections - USB to PC και ξετσέκαρε το Enable Advance network functionality. Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω ακριβώς τι χάνεις που απενεργοποιείς αυτή τη νεπιλογή πάντως το εκνευριτικό πρόβλημα του να χάνει το laptop τη σύνδεση wifi το λύνεις.....;)

Link to comment
Share on other sites

.. Το αλλο που ψαχνω ειναι αν υπαρχει τροπος στην εναρξη να δημιουργηθουν υπομενου. Δηλαδη. Να υπαρχει μια καταχωρηση Προγραμματα και οταν πατησω επανω να βγαινει υπομενου με ολα τα προγραμματα που εχουν εγκατασταθει.

 

Νομίζω πως αυτό που ψάχνεις είναι το πολύ καλό και δωρεάν QuickMenu http://tinyurl.com/2fhrx6 :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό που ψάχνεις είναι το πολύ καλό και δωρεάν QuickMenu http://tinyurl.com/2fhrx6 :)

 

Να σαι καλα φιλε μου. Αυτο ακριβως εψαχνα....:wink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη του μου φεναιτε λιγο σκληρη αφου δεν εχει αμεση και γρηγορη ανταποκριση με το πατημα της γραφιδας
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι με το gprs μπαινω με την μια στο msn ενω μεσω wifi οποτε θελει μπαινει?και μου παιζει τα νευρα?

για να χρεωνομαι το κανει?

μυστικες και υπογειες συμφωνιες μηπως:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια η οθονη του μου φεναιτε λιγο σκληρη αφου δεν εχει αμεση και γρηγορη ανταποκριση με το πατημα της γραφιδας

 

 

Ο Πάνος, έχει γράψει εδώ τα πιο κάτω:

Αύξηση ευαισθησίας της οθόνης

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/OEM/TFLOSettings/FingerPressure

αλλάζουμε την τιμή από 2648 σε 5500.

 

Για δοκίμασε με έναν registry editor

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλημέρα,

 

που θα βρώ ένα εγχειρίδιο χρήσης (κοινώς manual) για Destinator 7?????

 

 

Κανείς; τίποτα;:(

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ο Πάνος, έχει γράψει εδώ τα πιο κάτω:

Αύξηση ευαισθησίας της οθόνης

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/OEM/TFLOSettings/FingerPressure

αλλάζουμε την τιμή από 2648 σε 5500.

 

Για δοκίμασε με έναν registry editor

ΤΑ εκανα ολα ειδα μια μικρη βελτιωση τι αλλο νομιζεις οτι μπορει να φταιει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...