Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Ενα κουφό, δε μπορώ να κάνω hard reset από το menu clear storage.

Μόλις πατάω yes με πετάει έξω :worry:

περιεργο:blink:καντο απο τα κουμπια,δεν θυμαμε τον συνδιασμο γιατι δεν το εχω κανει ποτε,αλλα γινετε σιγουρα;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενα κουφό, δε μπορώ να κάνω hard reset από το menu clear storage.

Μόλις πατάω yes με πετάει έξω :worry:

με τα κουμπια : πατας τα δυο κατω πληκτρα internet (e) και μυνημμάτων(gps) και χωρις να αφησεις τα πληκτρα βαζεις τη γραφιδα σου στην τρυπα απο κατω και πατας μια φορα και κανεις soft reset

Πρεπει να κρατησεις τα πληκτρα πατημενα οταν βαλεις τη γραφιδα στην τρυπα.

Μετα θα σου εμφανισει μια οθονη που λεει yes η no. Εκει πατας το πρασινο πληκτρο (πληκτρο κλησης) και κανει hard reset.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις θεματάκια http://www.pdagold.com/

και εδώ http://www.ppc-theme.com/misc/misc%201.html :O

και αν θέλεις να φτιάξεις και εσύ κανένα

εδώ http://www.mcdeb.com/tmmcdeb/ :)

 

Ευχαριστω!

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παρακαλω:

 

Παρατήρησα πως όταν γράφω ένα μεγάλο SMS, αυτό χωρίζεται σε περισσότερα μηνύματα όταν περναω κάποιον αριθμό γραμμάτων.

Υπάρχει τρόπος να στέλνω μεγάλα SMS σε ένα μήνυμα ? :rolleyes:

(δεν ξέρω αν αυτό που ρωταω αφορά το τηλέφωνο και είναι θέμα ρύθμισης. Πάντως έχω Wind καρτοκινητό συμβόλαιο)

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις οταν περνας τους 160 χαρακτηρες;τοτε ναι το πιανει σαν 2 μηνυματα

 

 

Προσπαθώντας να σου απαντήσω, κατάλαβα που ακριβώς είναι το πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω πως λύνεται.

Μόλις ανοίγω την κατάλληλη οθόνη για να γράψω το SMS, μου λέει 1/160

Αν αρχίσω να γράφω αγγλικά, πράγματι έχω 160 χαρακτήρες. Αν όμως το γυρίσω στα ελληνικά, μόλις γράψω κάτι, το 160 αλλάζει αυτόματα σε 70 !!! :blink:

Οπότε, αν γράφω ελληνικά έχω μόνο 70 διαθέσιμους χαρακτήρες !

 

Τι κουφό είναι αυτό τώρα ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καποια στιγμη μου το εκανε και μενα και επανηλθε,δεν ξερω μηπως εχει να κανει με το τ9,γραφεις με κεφαλαια ε;
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη μου το εκανε και μενα και επανηλθε,δεν ξερω μηπως εχει να κανει με το τ9,γραφεις με κεφαλαια ε;

 

Εγώ γράφω μια λέξη με πεζά, αλλά μόλις πατήσω το spacebar για να βάλω ένα κενό, η λέξη αλλάζει αυτόματα σε κεφαλαία. Αυτό μπορεί κάπως να αλλάξει άραγε; Το Τ9 μπορώ να το απενεργοποιήσω ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το τ9 μπορεις να το εχεις ανενεργο,δυστυχως δεν εχω την συσκευη κοντα μου για να σου πω ακριβως πως,ας το κανει καποιο παιδι αν μπορει,επισης ριξε μια ματια εδω http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7768
Link to comment
Share on other sites

το τ9 μπορεις να το εχεις ανενεργο,δυστυχως δεν εχω την συσκευη κοντα μου για να σου πω ακριβως πως,ας το κανει καποιο παιδι αν μπορει,επισης ριξε μια ματια εδω http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7768

 

 

Είχες δίκιο, το Τ9 δημιουργούσε το πρόβλημα.

Το απενεργοποίησα, ακολουθωντας τις οδηγίες που βρήκα στο internet, πειράζοντας μια τιμή στη registry

 

Go to HKLM\SOFTWARE\Tegic\eT9\ and change the key "XT9SupportMSSip" from value "1" to "0".

 

Πράγματι, η μαύρη μπάρα έφυγε, και γράφω 160 χαρακτήρες και στα Ελληνικά. :)

 

Το μόνο πρόβλημα που παρέμεινε είναι πως όταν γράφω SMS ελληνικά, γράφει μόνο κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Kρατώντας την γραφίδα επάνω του επιλέγουμε από το μενού που ανοίγει Enable/Disable για να το απενεργοποιήσουμε.

 

 

Δεν ειναι ειναι ουτως η αλλως ολα τα repllor.exe απενεργοποιημενα η εγω εκανα λαθος ;

Link to comment
Share on other sites

Kρατώντας την γραφίδα επάνω του επιλέγουμε από το μενού που ανοίγει Enable/Disable για να το απενεργοποιήσουμε.

 

 

Δεν ειναι ειναι ουτως η αλλως ολα τα repllor.exe απενεργοποιημενα η εγω εκανα λαθος ;

 

Πρεπει να εχει 3 ενεργα, κανε ακριβως οτι γραφω ποιο πανω, για να ειναι απενεργοποιημενο πρεπει να σου βγαλει τριγωνακι.

 

 

Edit: Αλλο ενα προγραμματακι που παιζει και με wind non stop το Musicid, βρισκει τιτλο τραγουδιου και τον καλλιτεχνη, μονο για ξενη μουσικη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Στους κατόχους του TC παιδιά έχετε περάσει το battery status χρειάζεται τώρα αυτό το πρόγραμμα, όπως χρειάζονταν στο ρ3300, δε πιστεύω. Το έχετε περάσει εσείς??

Link to comment
Share on other sites

Paidia sygnwmi alla epeidi den exw diavasei olo to threat mporeite na me parapempsete se kapoio link me diafora programmata opws kai elliniko menu ki ellinika gia ta minimata. agorasa to diko mou apo ameriki

 

 

 

Euxaristw!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Στους κατόχους του TC παιδιά έχετε περάσει το battery status χρειάζεται τώρα αυτό το πρόγραμμα, όπως χρειάζονταν στο ρ3300, δε πιστεύω. Το έχετε περάσει εσείς??

To δοκίμασα αλλά επειδή έχω το Resco, το Spb Phone Suite, και το Spb Time, δεν βρήκα να το χρειάζομαι οπότε το έβγαλα.

 

Βέβαια ο μετρητής κλήσεων δεν είναι κακός....

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα την Τετάρτη σήμερα πέρασα το Destinator 6.11 και δεν μου βρίσκει το GPS ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει ευχαριστώ εκ των προτέρω οποιος μπορεί να βοηθήσει
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να περάσω το GPS GATE?
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Paidia sygnwmi alla epeidi den exw diavasei olo to threat mporeite na me parapempsete se kapoio link me diafora programmata opws kai elliniko menu ki ellinika gia ta minimata. agorasa to diko mou apo ameriki

 

 

 

Euxaristw!:D

 

 

 

Δε χρειάζεται να διαβάσεις όλο το τρεατ, λίγα μηνύματα πιο πίσω τα παιδιά μηλάνε για το πως θα στείλης μηνύματα στα ελληνικά.

Εγώ δεν το έχω κοιτάξει καθόλου γιατί δεν στέλνω μηνύματα

 

 

 

@warrant1985

Έχεις βάλει com4 και την ψηλότερη ταχύτητα.

Την πρώτη φορά αργεί λίγο να κλιδώσει δορυφόρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα την Τετάρτη σήμερα πέρασα το Destinator 6.11 και δεν μου βρίσκει το GPS ξέρει κάποιος να μου πει τι συμβαίνει ευχαριστώ εκ των προτέρω οποιος μπορεί να βοηθήσει

 

 

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις του Destinator, στη ρύθμιση του Gps να βάλεις:

 

Com4

57600

NMEA

Και το πληρ. Κυκλοφ στο OFF

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εμμμ εχει βρει κανεις παιχνιδια για το gadgetακι μας?! προσπαθησα αλλα δεν ηταν free ή δεν ηταν καλα.

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω το κλειδί του Gps Gate v.2.6.0.304 μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδιά help! πρόσφατα άρχισε το destinator7 να κολλαει στην welcome screen και μετα να κλεινει μόνο του. δοκίμασα να το επανεγκατεστήσω αλλα μάταια, πάλι τα ίδια ΄( τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...