Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Giati den mporo na do elinikous xaraktires sto PocketCM keyboard eno me to resco keyboard blepo?

 

Έχεις βάλει στα settings->system->regional settings :greece?

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2) οταν επισκεπτομαι το youtube με το cruise και παω κατω - κατω στη σελιδα την κεντρικη που λεει ''watch desktop version'' ,λιγο πριν την ανοιξει με πετάει εκτος στην κεντρικη ο8ονη του cruise. Σαν να εχει προβλημα με τη μνημη.Αν και κλεινω ολες τις εφαρμογες , για να εχω δια8σιμη μνημη αρκετη παλι το ιδιο κανει.Συμβαινει και σε εσας ?

 

Δεν ειναι προβλημα της μνημης. Το κανει μονο οταν πας να ανοιξεις την desktop εκδοση του Youtube και αυτο γιατι εχει animation και javascript.

Στον opera browser πηγαινε στο μενου μενου --> εργαλεια --> ρυθμισεις --> Διαφ. και ξετσεκαρε την επιλογη "Εμφανιση animations" και οκ. Δοκιμασε μετα και δες οτι λογικα θα σου το ανοιγει κανονικα. Αν παλι δεν στο ανοιξει ξετσεκαρε και την επιλογη "javascript" αλλα μονο οταν θες να μπαινεις στο youtube desktop version.

Ενημερωσε με αν ολα πηγαν καλα.

 

3) ο media player υποστηρίζει αναπαραγωγή όλων των τύπων βιντεο (π.χ. 3gp) και αν οχι μπορουμε σε windows mobile να βάλουμε codecs όπως βάζουμε και στα desktop pc ??

 

ο media player υποστηριζει αν θυμαμαι καλα wmv και mp4 Μονο. Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

Για τους υπολοιπους τυπους βιντεο εγκατεστησε τα 2 καλυτερα προγραμματα media player που ειναι το TCPMP και το coreplayer και θα μπορεις να βλεπεις και avi , mpg, 3gp, asf και πολλα αλλα οπως και streaming video.

Υπαρχει επισης ενα αρχειο που το εγκαθιστας μετα την εγκατασταση του TCPMP Και μπορεις και βλεπεις Streaming κανονικα απο youtube , googlevideo και απο πολλα αλλα Site με streaming βιντεο.

Αν δεν καταφερεις να τα βρεις στειλε μου pm να σε βοηθησω φιλε μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πως οριζουμε να ειναι το core player default προγραμμα για ολους τους τυπους των αρχειων ? video mp3 ktlp ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... πως μπορω να ρυθμισω το cube ωστε οταν επιλεγω pictures να με πηγαινει στην storage card σε δικο μου φακελο???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτησούλες έχω....

 

1) Η κάμερα του είναι τόσο χάλια όσο βλέπω ή εχω κάνει κάποια βλακεία εγώ? Και δεν εννοώ την ποιότητα (ξέρω ότι δεν πήρα φωτογραφικό τηλ.) αλλά η λήψη του είναι απίστευτα τραγική...Ότι κι αν κάνω η ροή της εικόνας την ώρα που προσπαθώ να τραβήξω είναι ΤΡΟΜΕΡΑ σπασμοδική, λες και έχω βάλει "νυχτερινή λήψη"....

Είναι αδύνατον να τραβήξω έστω και 1 "μη θολή" φώτο...

Πείτε μου ότι δεν είναι έτσι...;)

 

και 2)Το κουμπί "πλήρης" απενεργοποίησης να το χρησιμοποιώ ή να το κοιμήζω μόνο? Υπάρχει κίνδυνος να χάσω (όπως λέει) κάτι?

Το έκανα 1-2 φορές και ήταν ΟΚ..:happy:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τα προγράμματα στα οποία κατέληξα μετά απο αρκετό ψάξιμο για το Touch Cruise μου σε περίπτωση που φανούν χρήσιμα σε κάποιους απο τους καινούριους και τους γλυτώσουν χρόνο. Αρκετά είναι free τα άλλα ξέρετε που μπορείτε να το βρείτε. Τα έχω βάλει σε κατηγορίες και με σείρα προτίμησης.

 

Contacts Management: PocketCM, iContact, FunContact

 

Customisation: HTC Customisation (requires HTC Home plugin and latest HTC Home), SPbPocketPlus

 

Video player: TCPMP

 

PocketPC Maintenance (or system utilities): MemMaid

 

File explorer: Resco Explorer (includes Registry editor)

 

Greek Keyboard: PCM Keyboard (SIP change program required to make a keyboard layout default), HiKeyboard for full screen keyboard, RescoKeyboard

 

Backup Utilities: Sprite Backup (απο το CD που υπάρχει στη συσκευασία), PIMBackup

 

Data/GPRS monitoring: GPRS Monitor (απο το CD που υπάρχει στη συσκευασία), MoDaCo_NoData (to disable GPRS data)

 

Useful Today plugin: BatteryStatus (includes call times logging)

 

Alarm: pTravelAlarm, Spbtime

 

Other/Various useful: Skype, Yahoo Go and GoogleMaps for mobiles (from the official websites), eortologio, Bar_Back_Drink_Guide, PSShutXP (to turn off/reset ppc)

 

Feel free to post your suggestions (especially the more experienced users)

 

-yorgos

 

Σου ειναι ευκολο να τα ανεβασεις στο rapidshare να μπορουμε να τα παρουμε και εμεις?:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτησούλες έχω....

 

1) Η κάμερα του είναι τόσο χάλια όσο βλέπω ή εχω κάνει κάποια βλακεία εγώ? Και δεν εννοώ την ποιότητα (ξέρω ότι δεν πήρα φωτογραφικό τηλ.) αλλά η λήψη του είναι απίστευτα τραγική...Ότι κι αν κάνω η ροή της εικόνας την ώρα που προσπαθώ να τραβήξω είναι ΤΡΟΜΕΡΑ σπασμοδική, λες και έχω βάλει "νυχτερινή λήψη"....

Είναι αδύνατον να τραβήξω έστω και 1 "μη θολή" φώτο...

Πείτε μου ότι δεν είναι έτσι...;)

 

Προς το παρόν, νομίζω πως είναι Bug της rom καθώς έχει αναφερθεί και από άλλους.

και 2)Το κουμπί "πλήρης" απενεργοποίησης να το χρησιμοποιώ ή να το κοιμήζω μόνο? Υπάρχει κίνδυνος να χάσω (όπως λέει) κάτι?

Το έκανα 1-2 φορές και ήταν ΟΚ..:happy:

Χρησιμοποίησε το άφοβα. Όταν θέλεις να το κλείσεις. Απλά να ξέρεις πως αν το κλείσεις δεν χτυπάνε ξυπνητήρια, alarm κτλ γιατί η συσκευή είναι κλειστή πραγματικά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... πως μπορω να ρυθμισω το cube ωστε οταν επιλεγω pictures να με πηγαινει στην storage card σε δικο μου φακελο???:confused:

Διαβασε λιγο ποιο πισω, εχουν δωθει καποιες απαντησεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο ποιο πισω, εχουν δωθει καποιες απαντησεις.

Η λυση ειναι το HTC_AlbumFolder_DirectoryOption.cab?

Δεν ειναι και οτι καλυτερο. Καθε φορα που ανοιγω το album ζηταει το φακελο που ειναι οι φωτο.

Μηπως υπαρχει τιποτα πιο λειτουργικο που δεν εχω δει?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ακουγονται οι ηχοι οταν παταω το πενακι πανω στην οθονη οι ρυθμισεις απ οτι κοιταξα ειναι ενταξει.

Ξερει κανεις τιποτα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γινεται να μην εμφανιζονται τα μηνυματα που μολις ερχονται απευθειας στην οθωνη? Αλλα να τα διαβαζουμε εμεις οποτε θελουμε?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η λυση ειναι το HTC_AlbumFolder_DirectoryOption.cab?

Δεν ειναι και οτι καλυτερο. Καθε φορα που ανοιγω το album ζηταει το φακελο που ειναι οι φωτο.

Μηπως υπαρχει τιποτα πιο λειτουργικο που δεν εχω δει?

Παιξε λιγο με τους φακελους, storage card/my documents ή storage card/my documents/my pictures, νομιζω εχει γραφτει και για χυμα στην storage card, ειναι λιγο τσαπατσουλια.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γινεται να μην εμφανιζονται τα μηνυματα που μολις ερχονται απευθειας στην οθωνη? Αλλα να τα διαβαζουμε εμεις οποτε θελουμε?

 

Ευχαριστω

 

ρυθμισεις-ηχοι και ειδοποιησεις-ειδοποιησεις-συμβαντα-sms-ξετσεκαρεις ''εμφανιση στην οθονη''

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

@konndrio

Επλιζω να διορθωθει στην επομενη αναβαθμιση. Ετσι ειναι γενικα αχρηστο το albun. Ασε που αν αλλαξεις ονομα στο my pictures, μετα ψαχνει σε ολο το τηλ. ολες τις φωτο που υπαρχουν...

 

@jimmikos

Εναρξη-ρυθμισεις-ηχοι και ειδοποιησεις-ειδοποιησεις-νεο sms

Ξετσεκαρισε την επιλογη εμφανιση μηνυματος στην οθονη.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να τα ανεβασεις στο rapidshare να μπορουμε να τα παρουμε και εμεις?:)

 

εδώ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να γραψω μυνημα και ενω παταω τα πληκτρα στο πληκτρολογιο δεν βγαζει τα γραμματα και το ιδιο κανει στο notes αλλα και στο tasks... εχετε καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να γραψω μυνημα και ενω παταω τα πληκτρα στο πληκτρολογιο δεν βγαζει τα γραμματα και το ιδιο κανει στο notes αλλα και στο tasks... εχετε καμια ιδεα???

 

Εμένα το έκανε αυτό οταν είχα βάλει το HTC Greek Keyboard. Νομίζω έφταιγε το ΧΤ9 που έμπαινε αυτόματα. Το πέταξα έξω, έβαλα default to PCM Keyboard και το Cruise μου βρήκε την υγειά του :)

Link to comment
Share on other sites

Να δες εδώ κάποιες ωραίες και χωρίς έξοδα αποστολής...

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000220&products_id=7160

Όντως ενδιαφέρουσες οι θήκες που έδωσες gregkerkyra, έχει δοκιμάσει κανείς αυτές που είναι από αλουμίνιο?? Φαίνονται πολύ πρακτικές αφού όλα τα χειριστήρια είναι προσβάσιμα αλλά δεν τις έχω ξαναδεί και δεν μπορώ να φανταστώ τι μειονεκτήματα μπορεί να κρύβουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Όντως ενδιαφέρουσες οι θήκες που έδωσες gregkerkyra, έχει δοκιμάσει κανείς αυτές που είναι από αλουμίνιο?? Φαίνονται πολύ πρακτικές αφού όλα τα χειριστήρια είναι προσβάσιμα αλλά δεν τις έχω ξαναδεί και δεν μπορώ να φανταστώ τι μειονεκτήματα μπορεί να κρύβουν...
μην την παρεις,ειναι ωραιες αλλα εχει προβλημα το gps να δωση στιγμα,ετσι την πατησα με το 3600 και εψαχνα να βρω τι φταιει!!!μεχρι hard reset εκανα,προτιμησε δερματινη η σιλικονης;)
Link to comment
Share on other sites

μην την παρεις,ειναι ωραιες αλλα εχει προβλημα το gps να δωση στιγμα,ετσι την πατησα με το 3600 και εψαχνα να βρω τι φταιει!!!μεχρι hard reset εκανα,προτιμησε δερματινη η σιλικονης;)

Thanks lagoudakis..:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...