Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες βοηθεια γιατι κοντευω να τρελαθω.Εβαλα αυτα

 

HTC Home v.2.1.1005.722

HTC Home Customizer V1

 

και το ppc μου δεν απενεργοποιηται πληρως καθολου.Οταν το παταω παρατεταμενα να σβησει μου βγαζει το μηνυμα οτι θα χαθουν δεδομενα κλπ κλπ αλλα δεν σβηνει τελειως απλα σβηνει η οθονη του οπως οταν το βαζουμε σε καταστασει αναμονης....:blink

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες βοηθεια γιατι κοντευω να τρελαθω.Εβαλα αυτα

 

HTC Home v.2.1.1005.722

HTC Home Customizer V1

 

και το ppc μου δεν απενεργοποιηται πληρως καθολου.Οταν το παταω παρατεταμενα να σβησει μου βγαζει το μηνυμα οτι θα χαθουν δεδομενα κλπ κλπ αλλα δεν σβηνει τελειως απλα σβηνει η οθονη του οπως οταν το βαζουμε σε καταστασει αναμονης....:blink

 

Δεν θα χαθει κατι, βγαλε για λιγο την μπαταρια..αν δεν κλεινει με το οκ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος και εγώ του htc cruise:D.Το πήρα από Vodafone με επιδότηση ανανέωσης του κινητού μου. Είχε και το IGO με 2Gb καρτα. Εχω κάποιες ερωτήσεις

1)Όταν έκανα εκκίνηση για πρώτη φορά και έκανε εγκατάσταση μου έβγαλε μια οθόνη ότι υπάρχει πρόβλημα μετά έκανε μόνο του reset και όλα καλά. Εγώ για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι καλά του ξανά έκανα Hard reset και μου έβγαλε πάλι το ίδιο μήνυμα μετά την εγκατάσταση των htc εφαρμογών και μετά έκανε μόνο του reset και όλα καλά. Εντέλει υπάρχει πρόβλημα ή το έχετε δει και εσείς:(

2)Ξέρετε αν υπάρχει εγκατεστημένο το .NET Compact Framework 2.0 ή πρέπει να το εγκαταστήσω. Το μόνο πρόγραμμα που έχω φόρτωση είναι το RESCO Explorer και δουλεύει μια χαρά.

3) Το I-go μερικές φορές όταν το τρέχω κολλάει στην αρχική σελίδα και θέλει soft reset.Το έχετε δει και εσείς ή υπάρχει πρόβλημα ;

4)Ποια προγράμματα πιστεύετε ότι πρέπει να υπάρχουν και δουλεύουν σωστά με το htc cruise ;

Κίμων Μοσχάτο

Η Ζωή είναι Ωραία :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παιδιά, αρχάριος στα ppc και με πολλές ερωτήσεις, θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να απαντήσετε στα ακόλουθα:

 

1. Μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε να βρούμε το ΙΜΕΙ στο Touch Cruise?

 

2.Όταν πατάμε παρατεταμένα το κουμπί απενεργοποίησης στην κορυφη της συσκευής και βγαίνει το μύνημα για πιθανή απώλεια δεδομένων που δεν έχουν σωθεί, αυτό σημαίνει πως αν δεν έχω πάρει backup, ότι έχω περάσει μέσα θα χαθεί? (ραντεβού, contacts, τηλέφωνα κλπ?)

 

3. Τι πρόγραμμα προτείνετε για backup?

 

4. Τι μέγεθος micro sd κάρτα υποστηρίζει το touch cruise? Προτείνετε κάποια συγκεκριμένη μάρκα?

 

5. Όταν η ACE βγάζει update για ελληνικά (πχ 0.4.5.2), εγώ που έχω γυρίσει τα Windows στα αγγλικά σημαίνει πως δεν μπορώ να το βάλω?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1) *#06#

2)δεν θα χαθει κατι

3)spritebackup

4)ειδα και μεχρι 8

5)αν το εχεις απο ace μπορεις , αφου το γυρισεις στα Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ και 5 μέρες είμαι κάτοχος και εγώ του htc cruise:D.Το πήρα από Vodafone με επιδότηση ανανέωσης του κινητού μου. Είχε και το IGO με 2Gb καρτα. Εχω κάποιες ερωτήσεις

1)Όταν έκανα εκκίνηση για πρώτη φορά και έκανε εγκατάσταση μου έβγαλε μια οθόνη ότι υπάρχει πρόβλημα μετά έκανε μόνο του reset και όλα καλά. Εγώ για να βεβαιωθώ ότι όλα είναι καλά του ξανά έκανα Hard reset και μου έβγαλε πάλι το ίδιο μήνυμα μετά την εγκατάσταση των htc εφαρμογών και μετά έκανε μόνο του reset και όλα καλά. Εντέλει υπάρχει πρόβλημα ή το έχετε δει και εσείς:(

2)Ξέρετε αν υπάρχει εγκατεστημένο το .NET Compact Framework 2.0 ή πρέπει να το εγκαταστήσω. Το μόνο πρόγραμμα που έχω φόρτωση είναι το RESCO Explorer και δουλεύει μια χαρά.

3) Το I-go μερικές φορές όταν το τρέχω κολλάει στην αρχική σελίδα και θέλει soft reset.Το έχετε δει και εσείς ή υπάρχει πρόβλημα ;

4)Ποια προγράμματα πιστεύετε ότι πρέπει να υπάρχουν και δουλεύουν σωστά με το htc cruise ;

 

1) Den exeis problima asto na kanei oti kanei kai meta eisai entaksei.

2)Yparxei, den xreiazetai na kaneis kati.

3)-

4)Afto einai ypokeimeniko. Yparxoun para polla kai doulevoun sxedon ola. Kane dokimes kai kratise afta pou krineis esy aparaitita.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια γιατι κοντευω να τρελαθω.Εβαλα αυτα

 

HTC Home v.2.1.1005.722

HTC Home Customizer V1

 

και το ppc μου δεν απενεργοποιηται πληρως καθολου.Οταν το παταω παρατεταμενα να σβησει μου βγαζει το μηνυμα οτι θα χαθουν δεδομενα κλπ κλπ αλλα δεν σβηνει τελειως απλα σβηνει η οθονη του οπως οταν το βαζουμε σε καταστασει αναμονης....:blink

 

μολις το δοκιμασα και σε μενα ολα οκ , κλεινει κανονικα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκιμασα και σε μενα ολα οκ , κλεινει κανονικα

 

Εκτος απο αυτα που αναφερω στο post μου yπαρχει και καποιο αλλο αρχειο που πρεπει να εχω περασμενο για να δουλεωει το plugin?Μου φαινεται δεν το γλυτωνω το hard redet...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Afto den ginetai.

Μιλώντας για επιδοτήσεις η Wind έκανε κάτι καταπληκτικό: όταν τους είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι για τηλέφωνο (πήρα το cruizaki τι άλλο να πάρω:cool:)μου έδωσαν τη δυνατότητα να πάρω την επιδότηση με τη μορφή πίστωσης στο λογαριασμό μου (να μειώσει τα πάγια που πληρώνω). Είναι δηλαδή σαν να σου δίνουν την επιδότηση μετρητά..:up::up:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως βοηθήσει σχετικά με το iTask

http://lakeridgesoftware.com/forum/showthread.php?t=11402&page=8

 

θα το δοκιμάσω μόλις βρω χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια γιατι κοντευω να τρελαθω.Εβαλα αυτα

 

HTC Home v.2.1.1005.722

HTC Home Customizer V1

 

και το ppc μου δεν απενεργοποιηται πληρως καθολου.Οταν το παταω παρατεταμενα να σβησει μου βγαζει το μηνυμα οτι θα χαθουν δεδομενα κλπ κλπ αλλα δεν σβηνει τελειως απλα σβηνει η οθονη του οπως οταν το βαζουμε σε καταστασει αναμονης....:blink

 

 

Σε κάποιο forum είχα ρωτήσει κι εγώ αν είναι κάτι καλύτερο και πρέπει να τα βάλω και η απάντηση ήταν να μην τα βάλω γιατί έχουν bugs....

Δεν ξέρω πως αλλά θα σου πρότεινα να ξαναγυρίσεις στην προηγούμενη version. Ισως με hard reset αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει σπάσει τα νεύρα ο Audio Manager.

 

Μου βγάζει στην Library ό,τι ήχο έχω στο "My documents"... δεν μπορώ να σβήσω από την Library ό,τι γουστάρω; Πάω να ακούσω κανένα τραγουδάκι, και μου παίζει και τα ringtones μου. Εκνευριστικό.

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά μου έχει σπάσει τα νεύρα ο Audio Manager.

 

Μου βγάζει στην Library ό,τι ήχο έχω στο "My documents"... δεν μπορώ να σβήσω από την Library ό,τι γουστάρω; Πάω να ακούσω κανένα τραγουδάκι, και μου παίζει και τα ringtones μου. Εκνευριστικό.

 

By defalt sti Library leei panw panw "All Songs". Pata afto kai sto menu pou tha sou bgalei epelekse "Playlists". Meta menu --> new gia na ftiakseis mia diki sou playlist kai meta na baleis opoia tragoudia theleis esy. Omoiws ftiaxneis oses playlists theleis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια καινούργια COSMOΚΑΡΤΑ στο Cruise και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το GPRS. Φταίνε η ρυθμίσεις του Cruise η πρέπει να καλέσω τη COSMOTE για να μου το ενεργοποιήσει;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να δουμε ποσα kb εχει κατεβασει κατι σαν μετρητη ας πουμε.Ευχαριστω..
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να δουμε ποσα kb εχει κατεβασει κατι σαν μετρητη ας πουμε.Ευχαριστω..

 

Εχει ενα καλο προγραμμα GPRSmonitor νομιζω στο cd της συσκευασίας

Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα καλο προγραμμα GPRSmonitor νομιζω στο cd της συσκευασίας

 

Το δοκιμασα και δεν μου φαινεται πολυ πρακτικο.Παιζει κατι αλλο;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δοκιμασα και δεν μου φαινεται πολυ πρακτικο.Παιζει κατι αλλο;

 

Afto dokimases? http://www.spbsoftwarehouse.com/products/gprsmonitor/?en

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Afto dokimases? http://www.spbsoftwarehouse.com/products/gprsmonitor/?en[/QUO

 

Ναι αυτο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι να πειραξουμε την resistry ωστε να γινει το 3650 ποιο ευαισθητο στην οθονη ? ωστε να μην :βαζουμε πολυ δυναμη με το πενακι η με το δαχτυλο μας ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά αυτη την στιγμή μου διαφέυγει, κάπου το διάβασα τι πρέπει να αλλάξεις αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια καινούργια COSMOΚΑΡΤΑ στο Cruise και δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το GPRS. Φταίνε η ρυθμίσεις του Cruise η πρέπει να καλέσω τη COSMOTE για να μου το ενεργοποιήσει;

 

k egw exw mia karta cosmote k 8elw na to enegropioisw mipos kserei kaneis ti prepei na kano i pou na parw til gia na energopioi8ei?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...