Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετεφερα τον ρεσκο εξπλορερ στην storage card-my documents-,παω να το ανοιξω και μου λεει-δν υπαρχει καμια εφαρμογη που να σχετιζεται με resco explorer by tsrh v6.15.Εκτελεστε πρωτα την εφαρμογη και μετα ανοιξτε αυτο το αρχειο μεσα απο την εφαρμογη.τι πρεπαι να κανω?ευχαριστω

 

Οταν κανεις εγκατασταση επελεξε να γινει στην storage card, αμα εκανες cut past λογικο ειναι να μην σου ανοιξει.

Την εγκατασταση την εκανες μεσω active sync απο το pc?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
μετεφερα τον ρεσκο εξπλορερ στην storage card-my documents-,παω να το ανοιξω και μου λεει-δν υπαρχει καμια εφαρμογη που να σχετιζεται με resco explorer by tsrh v6.15.Εκτελεστε πρωτα την εφαρμογη και μετα ανοιξτε αυτο το αρχειο μεσα απο την εφαρμογη.τι πρεπαι να κανω?ευχαριστω

 

Apo pou pas na to anoikseis? Giati an pas apo to Start --> Programms logiko einai. Prepei na ftiakseis ekei kainourgio shortcut me to neo path. An pas stin karta mnimis ekei pou to exeis balei... anoigei kanonika apo ekei. Fysika exeis xasei kai to today-plugin. Tha sou proteina pantws na baleis to teleftaio v6.17 apo tin arxi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να κρατήσει η μπαταρία 3 μέρες μόνο με τηλέφωνικές κλήσεις και μετά από πολλούς κύκλους φόρτισης ? Το έχει κταφέρει κανείς ?

 

Ναι! Τοσο μου κραταει εμένα αν δε χρησιμοποιήσω το GPS και το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις εγκατασταση επελεξε να γινει στην storage card, αμα εκανες cut past λογικο ειναι να μην σου ανοιξει.

Την εγκατασταση την εκανες μεσω active sync απο το pc?

 

πως γινεται η διαδικασια εγκαταστασης??? ναι,απλα εσυρα με το ποντικι αυτο το αρχειο μεσα στα documents και περιμενα να μου το ανοιξει...το αρχειο ειναι rar...τι κανω τωρα??ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Apo pou pas na to anoikseis? Giati an pas apo to Start --> Programms logiko einai. Prepei na ftiakseis ekei kainourgio shortcut me to neo path. An pas stin karta mnimis ekei pou to exeis balei... anoigei kanonika apo ekei. Fysika exeis xasei kai to today-plugin. Tha sou proteina pantws na baleis to teleftaio v6.17 apo tin arxi.

 

την εχω την εκδοση που λες με version 6.17..μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?πως δηλαδη θα περαστει και θα δουλεψει?ευχαριστω:happy:

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται η διαδικασια εγκαταστασης??? ναι,απλα εσυρα με το ποντικι αυτο το αρχειο μεσα στα documents και περιμενα να μου το ανοιξει...το αρχειο ειναι rar...τι κανω τωρα??ευχαριστω!

 

θα συνδεσεις το ppc με το pc θα κανει συγρονισμο με active sync αυτοματα, στο pc θα κανεις διπλο κλικ στο αρχειο rar μετα θα κανεις διπλο κλικ στο resco.exe και θα ξεκινησει η εγκατασταση στο pc kai αυτοματα στο ppc, το ppc θα σε ρωτησει που θες να περαστει επελεξε storage card, θα βρεις αλλο ενα exe μεσα στον φακελο rar τρεξτο στο pc και θα σου βγαλει το serial number, αυτο θα το περασεις στο ppc οταν ανοιξεις το resco explorer - options- register.

Ελπιζω να βοηθησα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την εχω την εκδοση που λες με version 6.17..μπορεις να γινεις λιγο πιο αναλυτικος?πως δηλαδη θα περαστει και θα δουλεψει?ευχαριστω:happy:

 

Epanefere tin proigoumeni ekdosi stin arxiki tis thesi, apegkatestise to kai meta bale tin kainourgia me ton klassiko tropo opws egkathistas ola ta programmata. Ean theleis na mpei stin karta mnimis, epelekse to otan tha se rwtisei kata ti diarkeia tis egkatastasis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει καποιος φιλος εαν μπορω να ορισω εγω ενα φακελο στην καρτα μνημης ωστε να πηγαινουν εκει οτι μου στελνουν με το μλπε δοντι ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα ξερει καποιος φιλος εαν μπορω να ορισω εγω ενα φακελο στην καρτα μνημης ωστε να πηγαινουν εκει οτι μου στελνουν με το μλπε δοντι ?

ευχαριστω

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μοιράζομαι μαζί σας hint που έμαθα από φίλο:

Αν σας εκνευρίζει η καθυστέρηση όταν πατάτε το πράσινο πλήκτρο, και θέλετε και ελληνικό speed dial (αγγλική rom), υπάρχει λύση χωρίς κανένα απολύτως extra software!

Με resco registry πηγαίντε

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Phone\Skin και στην καταχώρηση Enabled κάντε την τιμή από 1 --> 0.

Φορτώνει το default πληκτρολόγιο (πολύ πιο γρήγορο) και δουλεύει και ελληνικό speed dial. Σαν side-effect χάνεται το (άχρηστο) κουμπί της βιντεοκλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Egw pali... oles tis syskeves mou panta tis afina na fortisoun mesw USB kata ti diarkeia syndesis me ton ypologisti kai pali den eixa pote problima.
αυτο που λες κατα την γνωμη μου ειναι το καλυτερο αλλα θα πρεπει να τυχει να σου τελειωνει η μπαταρια και να εισαι κοντα στο pc για κανενα 3ωρο και ποτε δεν εχω καταφερει να τα συνδυασω και τα 2:D
Link to comment
Share on other sites

θα συνδεσεις το ppc με το pc θα κανει συγρονισμο με active sync αυτοματα, στο pc θα κανεις διπλο κλικ στο αρχειο rar μετα θα κανεις διπλο κλικ στο resco.exe και θα ξεκινησει η εγκατασταση στο pc kai αυτοματα στο ppc, το ppc θα σε ρωτησει που θες να περαστει επελεξε storage card, θα βρεις αλλο ενα exe μεσα στον φακελο rar τρεξτο στο pc και θα σου βγαλει το serial number, αυτο θα το περασεις στο ppc οταν ανοιξεις το resco explorer - options- register.

Ελπιζω να βοηθησα.

 

 

Καλησπερα.Ο φακελος εχει 2 αρχεια.Ποιο απο τα δυο θα μου δωσει το sn που χρειαζεται?Μεχρι στιγμης παντως για να δουλεψει το cr**k ,πρεπει να αλλαξω το ονομα ιδιοκτητη της συσκευης.Κανω κατι λαθος?Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.Ο φακελος εχει 2 αρχεια.Ποιο απο τα δυο θα μου δωσει το sn που χρειαζεται?Μεχρι στιγμης παντως για να δουλεψει το cr**k ,πρεπει να αλλαξω το ονομα ιδιοκτητη της συσκευης.Κανω κατι λαθος?Ευχαριστω!!!

 

To lathos sou einai oti den syzitame gia spasmena programmata sto forum. Tetoies syzitiseis mono me pm.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

ευχΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ HTC action screen. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SETUP

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ athanaso77!

 

Εάν έχω χρόνο ίσως το δοκιμάσω. Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα :)

 

Αν κι εγώ πιστεύω ότι η αντιστοίχηση θα χαθεί!

 

Τελικά βρήκα χρόνο και το δοκίμασα, και σας ενημερώνω για τα αποτελέσματα :)

 

Μετέφερα κανονικά όλα μου τα ringtones από την κύρια μνήμη στην Storage Card και απ' ότι έχω δει μέχρι στιγμής ΔΕΝ έχουν χαθεί οι αντιστοιχήσεις στις επαφές.

 

Και μια ερώτηση:

 

Γιατί μου έχει βγάλει ένα path "/Bluetooth" ρε παιδιά; Δε θυμάμαι να τo είχε από την αρχή. Όπως ακριβώς έχω path "/Storage Card", έτσι έχω και ένα path "/Bluetooth".

 

Γίνεται να μην το βλέπω;

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα στο 20% περιπου το πεταω στον φορτιστη

 

egw iksera oti gia na exei megaliteri diarkeia zwh mia mpataria opws k oi epanafortizomenes pou bazoume sta tilekontrol prepei na tis afineis na ksefortisoun telios k meta na tis fortizeis mexri terma! den isxiei auto?

k episeis kati akoma stin proti fortisi poses ores prepei na to afiso na fortizei prin to aniksw?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΟ HTC action screen. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ ZIP ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SETUP

 

Το αρχείο .zip έχει μέσα λογικά ένα αρχείο .cab. Το πετάς αυτό μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί. Ειδικά το HTC Action Screen θα σου συνιστούσα να το εγκαταστήσεις στην κύρια μνήμη και όχι στην κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
egw iksera oti gia na exei megaliteri diarkeia zwh mia mpataria opws k oi epanafortizomenes pou bazoume sta tilekontrol prepei na tis afineis na ksefortisoun telios k meta na tis fortizeis mexri terma! den isxiei auto?

 

Όχι στη περίπτωσή μας δεν ισχύει αυτό.

 

k episeis kati akoma stin proti fortisi poses ores prepei na to afiso na fortizei prin to aniksw?

 

Ούτε αυτό είναι τόσο σημαντικό. Άστο ένα ολόκληρο βράδυ θα σου πρότεινα εγώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι στη περίπτωσή μας δεν ισχύει αυτό.

 

 

 

Ούτε αυτό είναι τόσο σημαντικό. Άστο ένα ολόκληρο βράδυ θα σου πρότεινα εγώ.

 

giati den isxiei egw kserw oti stis stis epanafortizomenes strogkiles mpataries pou bazoume px sta tilekatef8inomena isxiei auto pou lew edw ti diafora exei?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο .zip έχει μέσα λογικά ένα αρχείο .cab. Το πετάς αυτό μέσα στη συσκευή σου και το τρέχεις από εκεί. Ειδικά το HTC Action Screen θα σου συνιστούσα να το εγκαταστήσεις στην κύρια μνήμη και όχι στην κάρτα.

 

den exei tipota re gmt kati arxeia exei alla oxi cab ...

edw to brhka

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355277

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Ελληνικο Cruise και δεν μπορω να βαλω το htc home customize , εχω βαλει και το Htc home plungin αλλα τιποτα ......plz helpppppp

 

τελικα βρηκα την λυση

HTC.Home.v2.1.1005.722 βαζετε αυτο στην κυρια μνημη(προφανως παταει πανω στο κανονικο) και μετα εγκαθιστάται το τελευταιο htc customize και ολα οκ

αυτα για τα ελληνικα φυσικα htc γιατι στα ξενα μαλλον παιζει κανονικα :)

 

Υπάρχει κανενας τροπος να ξεκλειδωσουμε την καρτα μηνης με το i-go και να την μεταφέρουμε σε αλλη καρτα ?????? γιατι εχω μια 4 σαρα και παει χαμενη :O:(:mad:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Κανενα link για το htc home και για το customize? Ψαχνω στο xda αλλα...

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
den exei tipota re gmt kati arxeia exei alla oxi cab ...

edw to brhka

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355277

 

Επειδή θα σε παιδέψει λίγο αυτή η έκδοση που έχεις κατεβάσει, βάλε αυτή με τον τρόπο που σου περιέγραψα πιο πάνω για να ξεμπερδεύεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...