Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιτέλους το πήρα και εγώ:D:happy:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ypothetw oti milame gia to Cruise, swsta? To Cruise exei san default programma gia na anoigei tis eikones to HTC Album. Me afto anoigoun kai oi eikones sto Cube. Oson afora afto pou zitises, exw brei kati alla thelw na to testarw prwta prin pw kati.

 

όταν κάνεις διπλό κλικ σε μια φωτό, ανοίγει με το Pictures and Video (έτσι τουλάχιστον λέει πάνω πάνω). To οποίο υπάρχει στα Programs. HTC album δε βλέπω πουθενά..

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όταν κάνεις διπλό κλικ σε μια φωτό, ανοίγει με το Pictures and Video (έτσι τουλάχιστον λέει πάνω πάνω). To οποίο υπάρχει στα Programs. HTC album δε βλέπω πουθενά..

 

Otan anoigeis tin fwto apo ton file manager sou... logiko einai na anoigei me to "Pictures and Video". Otan omws pas apo to Cube (opws mou eipes nwritera) den sou anoigei to HTC Album? To HTC Album brisketai ws "Camera Album" sta programmata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

yeap! το βρήκα. αλλά δεν έχει επιλογές που να έχουν σχέση με αυτό που θέλουμε... όταν έβγαλα τις πρώτες φωτό, δημιουργήθηκε αυτόματα στην storage ένας φάκελος DCIM, και εκεί μέσα σώζει ότι βγάζω. Είτε από το cube, είτε απευθείας με το camera album, σου δείχνει μόνο φωτό από αυτόν το φάκελο.
Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
yeap! το βρήκα. αλλά δεν έχει επιλογές που να έχουν σχέση με αυτό που θέλουμε... όταν έβγαλα τις πρώτες φωτό, δημιουργήθηκε αυτόματα στην storage ένας φάκελος DCIM, και εκεί μέσα σώζει ότι βγάζω. Είτε από το cube, είτε απευθείας με το camera album, σου δείχνει μόνο φωτό από αυτόν το φάκελο.

 

Opws sou eipa kai stin arxi den exei brethei lysi na diabazei kapoion sygkekrimeno fakelo tis epilogis mas. Entoutois to psaxnw, exw brei kati alla den thelw na pw tipota mexri na sigoureftw oti doulevei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanks George :D:rolleyes: Πάω να το δοκιμάσω

Δοκιμασε και το vito funcontact.

Πολυ καλο, και με Ελληνικα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Sou douleve kai twra apla den doulevei?

 

ok.ola kala..ηθελε απλα να πιεσω την οθονη οταν γλυστραει το δαχτυλο.Στην αρχη νομιζα...οτι επειδη πειραξα τις ρυθμισεις οθονης,κατι διαφοροποιησα,αλλα τελικα ηταν ο τροπος που προσπαθουσα να το ανοιξω:O

κατι αλλο...ποτε ενδεχεται να χαθουν τα αρχεια που εχω περασει στο κινητο?με soft reset η με hard reset?to cd που εχει μεσα η συσκευασια ειναι απαραιτητο να εγκατασταθει?

αν κανω αναβαθμιση θα χασω αυτα που εχω μεσα?

ευχαριστω:bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι αλλο...ποτε ενδεχεται να χαθουν τα αρχεια που εχω περασει στο κινητο?με soft reset η με hard reset?to cd που εχει μεσα η συσκευασια ειναι απαραιτητο να εγκατασταθει?

αν κανω αναβαθμιση θα χασω αυτα που εχω μεσα?

ευχαριστω:bow:

 

Με soft reset δεν χάνεται τίποτα... είναι σαν να κάνεις restart στον υπολογιστή σου, δηλαδή που και που είναι καλό. Με το hard reset επανέρχονται όλα στην αρχική κατάσταση όπως όταν πρωτοάνοιξες τη συσκευή. Φυσικά τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης μένουν ανέπαφα.

 

Το CD της συσκευασίας δεν έχει τίποτα που να χρειάζεσαι.

 

Για την αναβάθμιση, εάν έχεις ελληνική συσκευή από ACE Hellas, στο αντίστοιχο forum έχει αναλυτικές οδηγίες (για το αν χρειάζεσαι και τι ακριβώς γίνεται). Εάν δεν έχεις ελληνική και έχεις αγγλικό μενού (αγορασμένη συσκευή από expansys για παράδειγμα) δεν υπάρχει αναβάθμιση για να κάνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με soft reset δεν χάνεται τίποτα... είναι σαν να κάνεις restart στον υπολογιστή σου, δηλαδή που και που είναι καλό. Με το hard reset επανέρχονται όλα στην αρχική κατάσταση όπως όταν πρωτοάνοιξες τη συσκευή. Φυσικά τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης μένουν ανέπαφα.

 

Το CD της συσκευασίας δεν έχει τίποτα που να χρειάζεσαι.

 

Για την αναβάθμιση, εάν έχεις ελληνική συσκευή από ACE Hellas, στο αντίστοιχο forum έχει αναλυτικές οδηγίες (για το αν χρειάζεσαι και τι ακριβώς γίνεται). Εάν δεν έχεις ελληνική και έχεις αγγλικό μενού (αγορασμένη συσκευή από expansys για παράδειγμα) δεν υπάρχει αναβάθμιση για να κάνεις.

 

ελληνικη συσκευη εχω..οκ θα το ψαξω.σ'ευχαριστω πολυ που με βοηθας:up:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την μια SIM που δεχόταν δύο αριθμούς? Είχαν πει κάποιο θα το τέσταραν στο Άρτεμις αλλά δε έμαθα τι έγινε. Με το cruise το δοκίμασε κανείς? Αποτελέσματα?

Έχω την SIM-MAX που δέχεται μέχρι 12 SIM. Έχει ένα USB SIM card reader με το οποίο διαβάζεις την κάρτα SIM, την αντιγράφεις σε αρχείο και στη συνέχεια την γράφεις στην ειδική SIM. Στο Touch Cruise δουλεύει άψογα και μάλιστα χωρίς reset μετά από κάθε εναλλαγή αριθμού. Στην κάρτα έχω αποθηκεύσει μία SIM από σύνδεση Cosmote, μία από Cosmoκάρτα και μία Wind.

Το είχα αγοράσει από το eBay (χρήστης: http://myworld.ebay.com/ellieshang/) και χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω τον driver από εδώ: http://sim-max.ru/downloads/SIMMAX_IV_Manual_Write_v5.16.zip

Link to comment
Share on other sites

Έχω την SIM-MAX που δέχεται μέχρι 12 SIM. Έχει ένα USB SIM card reader με το οποίο διαβάζεις την κάρτα SIM, την αντιγράφεις σε αρχείο και στη συνέχεια την γράφεις στην ειδική SIM. Στο Touch Cruise δουλεύει άψογα και μάλιστα χωρίς reset μετά από κάθε εναλλαγή αριθμού. Στην κάρτα έχω αποθηκεύσει μία SIM από σύνδεση Cosmote, μία από Cosmoκάρτα και μία Wind.

 

καλο κολπο μοιαζει αυτο....

καμμια πληροφορια πο\υ βρισκουμε sim max?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ελληνικη συσκευη εχω..οκ θα το ψαξω.σ'ευχαριστω πολυ που με βοηθας:up:

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7210

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου παιζει κανενα video.

Μηπως θελει καποιο προγραμμα το κανει και σε αλλους;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια δεν μου παιζει κανενα video.

Μηπως θελει καποιο προγραμμα το κανει και σε αλλους;

 

Τι video προσπαθείς να παίξεις και δεν σου παίζει; Εννοώ με τι κατάληξη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποια καταληξη.Γιατι παιζει συγκεκριμενα βιντεο;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν εχει καποια καταληξη.Γιατι παιζει συγκεκριμενα βιντεο;

 

Δοκίμασε με το TCPMP που είναι free. Υπάρχει και το Core Player που δεν είναι free. Αυτά τα δύο είναι και τα καλύτερα που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το TCPMP που είναι free. Υπάρχει και το Core Player που δεν είναι free. Αυτά τα δύο είναι και τα καλύτερα που κυκλοφορούν.

Σ'ευχαριστω φιλε athanaso77 θα το δοκιμασω..

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Ελληνικο Cruise και δεν μπορω να βαλω το htc home customize , εχω βαλει και το Htc home plungin αλλα τιποτα ......plz helpppppp

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κλειδώνω αρχεία και φακέλους;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Ελληνικο Cruise και δεν μπορω να βαλω το htc home customize , εχω βαλει και το Htc home plungin αλλα τιποτα ......plz helpppppp

 

kai se mena pou ine elliniko to customizer den epexe kai dokimasa diafores ekdosis kai to eixa girisi akoma kai sta agglika

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kai se mena pou ine elliniko to customizer den epexe kai dokimasa diafores ekdosis kai to eixa girisi akoma kai sta agglika

 

Δοκίμασες να βάλεις το τελευταίο HTC Home και δεν σου έπαιξε το customizer;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το τελευταιο και εγω αλλα τσιφος

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...