Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα browsing και δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με iexplorer διστυχώς δεν δουλεύει το opera, κάνει ενημέρωση καιρού στο spb Weather, αλλά όχι στον καιρό που έχουν στο cube. Επίσης ενημερώνει RSS channels αν σε ενδιαφέρει

 

και ο opera δουλευει κανονικοτατα αρκει στον oπερα στις ρυθμίσεις να βάλεις proxy το 192.168.200.10:9401

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα, ακόμα και σύμφωνα με το link που εγραψες γράφει ότι κυρίως (για να μην πω μόνο) μέσω FM γίνεται η μετάδοση TMC... εαν προσέξεις και στην λιστα που δίνεται παρακάτω στο link σου, όλες οι χώρες μέσω FM στέλνουν τις πληροφορίες.

 

Το TMC νομίζω δεν έχει κανει με τον δέκτη του GPS και εαν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Για να επανέλθω... ΤΜC έχεις το Touch Cruise? και ρωτάω γιατι έχει FM Radio.

 

BTW des pio panw exw dwsei link me review gia to Cruise

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Μεγαλη μερα η Πεμπτη.Παιρνω και εγω στα χερια μου το πολυποθητο ΤC!!!!!Βασικα εχω την εξης απορια.Πρεπει να το βαλω να φορτισει κατευθειαν η ειναι καλυτερο να <<παιξω>> λιγο μαζι του μεχρι να αποφορτιστει πληρως?Επισης οποιος φιλος εχει διαθεση περιμενω προτασεις για cool προγραμματακια που υπαρχουν για vα του περασω γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα εχω ppc.Ευχαριστω!!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

set Options->Video->Quality to low

 

και

 

video->GDI, check options->settings->buffering->Microdrive

 

δοκίμασε αυτές minotavrs και πες μου κι εμένα που ψήνομαι στα κάρβουνα μέχρι να μου έρθει:D:rolleyes:

 

Mexri kai to GDI ola kala afto me ta kokkina grammata den to vriskw pouthena.. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.Μεγαλη μερα η Πεμπτη.Παιρνω και εγω στα χερια μου το πολυποθητο ΤC!!!!!Βασικα εχω την εξης απορια.Πρεπει να το βαλω να φορτισει κατευθειαν η ειναι καλυτερο να <<παιξω>> λιγο μαζι του μεχρι να αποφορτιστει πληρως?Επισης οποιος φιλος εχει διαθεση περιμενω προτασεις για cool προγραμματακια που υπαρχουν για vα του περασω γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα εχω ppc.Ευχαριστω!!!!!:D

Kaloriziko !

 

Dokimase na paixeis mazi tou kai otan to xeligwseis tou dineis thn prwth fortisi afth einai h mia apopsi h alli leei asto panw sthn usb kai asto estsi sthn argh fortisi ..

esy apofasizeis ..

 

 

Gia porgrammata oposdipote ena kalo file browser opws o Resco

file explorer

kai Sk tools , ptravel alarm, S2u2 Lock Device Call Sms Blocker, HButton, HTC action Screen, eortologio setup, tcpmp, handymenu

Link to comment
Share on other sites

Kaloriziko !

 

Gia porgrammata oposdipote ena kalo file browser opws o Resco

file explorer

kai Sk tools , ptravel alarm, S2u2 Lock Device Call Sms Blocker, HButton, HTC action Screen, eortologio setup, tcpmp, handymenu

 

η εφαρμογη S2u2 Lock Device παιζει καλα ? καποιοι λενε οτι ηταν βαρια αλλα νομιζω βγηκε νεα εκδοση που τρεχει ελαφρυα.

την δοκιμασες στο cruise?

εχει και αυτοματο κλειδωμα ? το πως ξεκλειδωνεις το ειδα σε φωτο. πως κλειδωνεις ομως?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη S2u2 Lock Device παιζει καλα ? καποιοι λενε οτι ηταν βαρια αλλα νομιζω βγηκε νεα εκδοση που τρεχει ελαφρυα.

την δοκιμασες στο cruise?

εχει και αυτοματο κλειδωμα ? το πως ξεκλειδωνεις το ειδα σε φωτο. πως κλειδωνεις ομως?

H Teleftea einai isa isa varia kai exei pragmata ta opoia dden mou aresoun (px thn enswmatwsh gif ) egw exw krathsei thn 0.86 kai paizei mia xara.. ase pou einai kai poli elafriteri

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πότε θα μπορέσουμε να το δούμε απο κοντά σε κάποιο κατάστημα;;; Ανυπομονώ έχω αποφασίσει να το πάρω 100% μόνο να το πιάσω στα χέρια μου μένει... :)

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πότε θα μπορέσουμε να το δούμε απο κοντά σε κάποιο κατάστημα;;; Ανυπομονώ έχω αποφασίσει να το πάρω 100% μόνο να το πιάσω στα χέρια μου μένει... :)

 

Υπάρχει στο fnac στο Mall αν θές να το δείς live :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο fnac στο Mall αν θές να το δείς live :)

 

Είσαι 100% σίγουρος???θα πάω αύριο μην παω τσάμπα... :worry:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
νομιζω οτι αν πας μια βολτα απο την ace στην α.παρασκευη θα υπαρχει καποια συσκευη να σου δειξουν,δεν τους κανεις ενα τηλ;
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αν πας μια βολτα απο την ace στην α.παρασκευη θα υπαρχει καποια συσκευη να σου δειξουν,δεν τους κανεις ενα τηλ;

 

ευχαριστώ, θα το ψάξω αύριο...

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

πήρες δηλαδή ppc ελληνικο apo thn ace hellas το οποίο εχει πρόβλημα με την οθόνη και το πήγες εκει και δεν στο φτιάχνουν ή στο αλλάζουν?

αυτό εννοείς?

 

Θα πάω την Δευτέρα και θα σας ενημερώσω.

 

Όπως ακριβώς σας έλεγα πήγα στην ACE και μου είπαν ότι η οθόνη είναι σπασμένη εσωτερικά και ότι δεν έχει εγγύηση και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να έρθουν τα ανταλλακτικά της συσκευής. Μία ευγενέστατη κατά τα άλλα κοπέλα μου είπε ότι θα κοστίσει από 70 έως 160 ευρώπουλα και θα μου στείλουν μύνημα με το ακριβές κόστος και εάν θέλω να την επισκευάσω λές και μπορώ να κάνω αλλιώς. Τι έχετε να πείτε τώρα κύριοι που σημειωτέον η συσκευή είναι αδούλευτη, αχάρακτη, ανέπαφη και σε συρτάρι στο γραφείο επί 7 ημέρες των διακοπών μου. Την παρέλαβα 23-12-07 με τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εκατσες έτσι?? Εκτός αν έσπασες εσύ την οθόνη... Αλλιώς πάρε τηλέφωνο ΙΝΚΑ και συνηγορο του πολίτη και κραξε τους. Είναι υποχρεωμένοι από την Ευρωπαική ένωση να στην αλλάξουν ή να την φτιάξουν δωρεάν.

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση γι αυτους που το εχουν

 

ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι καλος?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια βοηθεια...

Εχω wind max προγραμμα και εχω απεριοριστο wind plus.

 

Μπορει καποιος να μου δωσει τις ρυθμίσεις?

Μιλησα με την κοπελα στην Wind αλλα δεν καταλαβαινε τι της έλεγα.

Δεν ήξεραν καν το κινητό οπότε και δεν ασχολήθηκα μαζί τους παραπάνω.

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως ακριβώς σας έλεγα πήγα στην ACE και μου είπαν ότι η οθόνη είναι σπασμένη εσωτερικά και ότι δεν έχει εγγύηση και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να έρθουν τα ανταλλακτικά της συσκευής. Μία ευγενέστατη κατά τα άλλα κοπέλα μου είπε ότι θα κοστίσει από 70 έως 160 ευρώπουλα και θα μου στείλουν μύνημα με το ακριβές κόστος και εάν θέλω να την επισκευάσω λές και μπορώ να κάνω αλλιώς. Τι έχετε να πείτε τώρα κύριοι που σημειωτέον η συσκευή είναι αδούλευτη, αχάρακτη, ανέπαφη και σε συρτάρι στο γραφείο επί 7 ημέρες των διακοπών μου. Την παρέλαβα 23-12-07 με τιμολόγιο.

 

 

Exeis anaferei to problima sou sto forum tis ACE? Mou kanei emtypwsi toso i blabi tis syskevis oso kai i symperifora tis antiproswpias!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς σας έλεγα πήγα στην ACE και μου είπαν ότι η οθόνη είναι σπασμένη εσωτερικά και ότι δεν έχει εγγύηση και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να έρθουν τα ανταλλακτικά της συσκευής. Μία ευγενέστατη κατά τα άλλα κοπέλα μου είπε ότι θα κοστίσει από 70 έως 160 ευρώπουλα και θα μου στείλουν μύνημα με το ακριβές κόστος και εάν θέλω να την επισκευάσω λές και μπορώ να κάνω αλλιώς. Τι έχετε να πείτε τώρα κύριοι που σημειωτέον η συσκευή είναι αδούλευτη, αχάρακτη, ανέπαφη και σε συρτάρι στο γραφείο επί 7 ημέρες των διακοπών μου. Την παρέλαβα 23-12-07 με τιμολόγιο.

 

Καλά και εκατσες έτσι?? Εκτός αν έσπασες εσύ την οθόνη... Αλλιώς πάρε τηλέφωνο ΙΝΚΑ και συνηγορο του πολίτη και κραξε τους. Είναι υποχρεωμένοι από την Ευρωπαική ένωση να στην αλλάξουν ή να την φτιάξουν δωρεάν.

 

Καταρχίν πως μπορείς να σπάσεις την οθόνη εσωτερικά μόνο. Και μάλλον θα πάρω στον ΙΝΚΑ για αρχή και βλέπουμε.

 

η οθόνη σε ολα τα touch ppc ειναι διαφορετική,δηλαδή ειναι πολυ ανθεκτικό το εξωτερικό πλαστικό λογω κατασκευής και για αυτο σπάει το εσωτερικό,μόνο λόγω μεγάλης πίεσης.(πχ κωλοτσεπη και κάθισμα)

 

δεν αμφισβητώ αυτα που λες αλλά μου φαίνεται λιγο παράξενο να είσαι απο τους πρώτους που πήραν την συσκευή και να μην την άνοιξες καθόλου να την δεις στην αρχή,συνήθως αυτοι που την παίρνουν πρώτοι ειναι και οι πιο τρελαμένοι.......:D όπως και εγώ;)

 

θα σου συνιστούσα να πήγαινες να γράψεις και για το πρόβλημα σου στο επίσημο site http://www.htc.com.gr/forum/ οπου εκει σίγουρα θα σου δώσουν πιο έγκυρη απάντηση

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μια βοηθεια...

Εχω wind max προγραμμα και εχω απεριοριστο wind plus.

 

Μπορει καποιος να μου δωσει τις ρυθμίσεις?

Μιλησα με την κοπελα στην Wind αλλα δεν καταλαβαινε τι της έλεγα.

Δεν ήξεραν καν το κινητό οπότε και δεν ασχολήθηκα μαζί τους παραπάνω.

 

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ

 

http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html

δες εκει

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...