Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλή χρονιά και από μένα σέ όλους μς υγεία και χαρά,

 

παρέλαβα και εγώ το cruise ελληνικό πρίν λίγες μέρες και είναι όντως τέλειο, ομολογώ ότι δεν το άφησα ούτε λεπτό σήμερα

 

παρατηρώ όμως στην οθόνη σε ένα σημείο μια μικρή μαύρη κουκκίδα ιδιάιτερα εμφανής σε άσπρο φόντο ( π.χ.στις καρτέλλες programs, setting) η οποία δεν φαίνεται καθόλου στο μαύρο.

 

είναι αυτό καμένο pixel? θα το αλλάξει η ace εάν το στείλω πίσω?

 

ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λογικα θα στο αλλαξει αν το πας γρηγορα.

εγω το πρωτο που πηρα μολις πηγα σπιτι και ανοιξα την συσκευασια ειδα ενα καμμενο πιχελ και γυρισα αμεσως στο πλαισιο και μου το αλλαξαν επιτοπου.

αρα η ace δινει 0 καμμενα πιξελ.

εκτος και αν ειναι πολιτικη του πλαισιο και οχι της ace.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παρατηρώ όμως στην οθόνη σε ένα σημείο μια μικρή μαύρη κουκκίδα ιδιάιτερα εμφανής σε άσπρο φόντο ( π.χ.στις καρτέλλες programs, setting) η οποία δεν φαίνεται καθόλου στο μαύρο.

 

είναι αυτό καμένο pixel? θα το αλλάξει η ace εάν το στείλω πίσω?

 

Έχω την εντύπωση ότι καμένο pixel έχεις όταν συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο... δηλαδή άσπρη κουκκίδα σε μαύρο φόντο.

 

Όπως και να' χει... θα σου πρότεινα να απευθυνθείς στο forum της ACE και εκεί θα πάρεις τις απαντήσεις σου από τα παιδιά του service. Έχω την εντύπωση ότι το καλύτερο που θα κάνουν είναι να σου αλλάξουν οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω συνήθως τα pixelakia φαίνονται σε μαύρο, τι να πώ?

πάντως κάτι υπάρχει στην οθόνη, μπορεί να είναι και σκόνη εάν και δεν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ναι το ξέρω συνήθως τα pixelakia φαίνονται σε μαύρο, τι να πώ?

πάντως κάτι υπάρχει στην οθόνη, μπορεί να είναι και σκόνη εάν και δεν νομίζω

τα πιξελ μπορει να εχουν διαφορα χρωματα,φαντασου μια λαμπα που αλλαζει χρωμα και καποια στιγμη μενει μονιμα σε καποιο απο αυτα,οποτε αναλογα με το χρωμα το βλεπεις και στο μαυρο η στο ασπρο φοντο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για τους κατόχους του Cruise που θέλουν να βελτιώσουν την κίνηση και την ταχύτητα του Cube... μπορούν να δοκιμάσουν το παρακάτω registry tweak:

 

Με έναν Registry Editor (Resco Registry, PHM Registry) πηγαίνουμε στο path: HKLM\Software\HTC\Biotouch\Biotouch\ και αλλάζουμε τις τιμές των "DownFPS", "LightFPS" και "UpFPS" σε κάτι μεγαλύτερο. Για παράδειγμα εγώ τα άλλαξα από 15 σε 50.

 

Η διαφορά είναι αισθητή και αξίζει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους και απο μενα.

Ευχομαι υγεια και ευτυχια σε ολους εσας και στα αγαπημενα σας προσωπα,

και φυσικα να μην εχουμε προβληματα στα Cruise μας και στα PPC μας γενικως:)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. ρε παιδιά εμένα μου κάνει αντιστοιχία τα Speed Dial του CUBE με τα Speed Dial του HTC Home?!?!?! Το κάνει κ σε σας αυτό?

 

Χμ.. αν όμως περάσω πρώτα speed dial στο cube, μετά μπορώ να βάλω τις αντίστοιχες στο HTC Home χωρίς μπέρδεμα.. περίεργο. Να ρωτήσω λίγο, ο skoj στο παραπάνω μήνυμα του στη σελίδα αυτή λέει

 

Add new string,

 

Tabsetting = 1,2,3,4,5,6

 

Εγώ δεν έκανα add αλλά modify στο ήδη υπάρχουν που είχε τις μεταβλητές 1,2,4 . Λέτε να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η συσκευασία δεν είχε φορτιστή αυτοκινήτου και βάση γι'αυτό. Αγοράσατε εξτρά κάποια, και αν ναι ποιά προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωχ.. ρε παιδιά εμένα μου κάνει αντιστοιχία τα Speed Dial του CUBE με τα Speed Dial του HTC Home?!?!?! Το κάνει κ σε σας αυτό?

 

Ναι έτσι γίνεται και σε μένα παρόλο που του έχω βάλει πιο καινούργια έκδοση του HTC Home. Θα το ψάξω όμως να το ξεκλειδώσουμε, δε νομίζω να είναι δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι γίνεται και σε μένα παρόλο που του έχω βάλει πιο καινούργια έκδοση του HTC Home. Θα το ψάξω όμως να το ξεκλειδώσουμε, δε νομίζω να είναι δύσκολο.

 

η νεώτερη εκδοση του htc home σε μένα ειχε προβληματάκια οταν την έβαλα πανω απο την original που υπαρχει στη ρομ,είδα λοιπόν κάποια κολλήματα στην οθονη και χάσιμο του htc home.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Kαλή Χρονιά με υγεία σε όλους

Παιδια στο Aγγλικο HTC cruise μπορω να βαλω ελληνικο handwriting (αν το λεω σωστα ) και αν ναι μπορειτε να με βοηθησετε που μπορω να βρω ?

 

καλη χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Αϊ Βασίλης ακουσε κ εμένα τις προσευχές μου κ μου έστειλε το πολυπόθητο Touch Cruise με το iGo. Τα προβληματάκια που έχω μέχρι τώρα είναι ότι 1ον το iGo μου λέει ότι δν βρίσκει δορυφόρο κ δν ξέρω τί να κάνω ή τι να ρυθμίσω. 2ον το iGo μου έχει κολλήσει μία με δυο φορές κ αναγκάστηκα να κάνω reset.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

η νεώτερη εκδοση του htc home σε μένα ειχε προβληματάκια οταν την έβαλα πανω απο την original που υπαρχει στη ρομ,είδα λοιπόν κάποια κολλήματα στην οθονη και χάσιμο του htc home.

 

kai se emena telika.kollimata den eixe alla to til. den ekleine(ennoo teleios..na svisi diladi).emene synexeia anoixto.me peiragma tis registry kai me to diko tou htc home ola ta eikoneidia emfanistikan.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα αυτοι που εχουν το ελληνικο cruise απο την ace μπορουν να μας πουν αν εχει ελληνικό handwriting?

και τελικα αν μπορουμε να βρουμε και για το αγγλικο cruise?

 

Eυχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εβαλα την ιδια εκδοση destinator v7.0.0.588.11 στο p3300 και στο cruise και τα εκανα δοκιμη σε μια διαδρομη χωρις πλοηγηση και μετα με πλοηγηση προς μια οδο.

Στην πρωτη περιπτωση το cruise ηταν σαφως πιο ακριβης στο σημειο που σε εδειχνε χωρις ομως στο p3300 να παρεκλεινει πολυ η να ειναι ασαφες.Απλα στο p3300 απ'οτι ειδα σε εδειχνε λιγα μετρα πιο μπροστα απο οτι ησουν. Αναφερω οτι την δοκιμη την εκανα σε εθνικη οδο με περιπου 90-100 kmh. Αυτο που ειδα ομως και μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στο p3300 ειχε λαθος τιμη στο υψομετρο.ενω το cruise Εδειχνε 45 μετρα υψομετρο , στο p3300 εδειχνε 15. Για να δω ποιο απο τα 2 ηταν το σωστο, εκλεισα το destinator Στο cruise και εβαλα το IGO. και αυτο εδειχνε το ισιο υψομετρο οπως και το destinator και παλι το p3300 εδειχνε λαθος τιμη.

 

Στην δευτερη περιπτωση που εβαλα πλοηγηση προς μια οδο, και τα 2 ηταν πολυ σαφες εκτος καποιων ελαχιστων περιπτωσεων που στο p3300 η φωνη της γυναικας αρχιζε να λεει "σε 200 μετρα στριψτε δεξια" λιγο πιο νωρις και αυτο συμβαινει γιατι στο p3300 σε δειχνει λιγο πιο μπροστα απο οτι εισαι.

Παντως ειναι αληθεια οτι η οθονη του cruise ειναι πολυ καλυτερη και πιο ευκρινης απο το p3300 και απο οποιο PPC και HTC εχω πιασει εγω και μαλιστα ειναι και η πιο φωτεινη οθονη απο ολα που εχω δουλεψει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ο Αϊ Βασίλης ακουσε κ εμένα τις προσευχές μου κ μου έστειλε το πολυπόθητο Touch Cruise με το iGo. Τα προβληματάκια που έχω μέχρι τώρα είναι ότι 1ον το iGo μου λέει ότι δν βρίσκει δορυφόρο κ δν ξέρω τί να κάνω ή τι να ρυθμίσω. 2ον το iGo μου έχει κολλήσει μία με δυο φορές κ αναγκάστηκα να κάνω reset.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στις ρυθμισεις εχεις κανει εντοπισμο για να βρει το ενσωματωμενο GPS?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδα ομως και μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στο p3300 ειχε λαθος τιμη στο υψομετρο.ενω το cruise Εδειχνε 45 μετρα υψομετρο , στο p3300 εδειχνε 15. Για να δω ποιο απο τα 2 ηταν το σωστο, εκλεισα το destinator Στο cruise και εβαλα το IGO. και αυτο εδειχνε το ισιο υψομετρο οπως και το destinator και παλι το p3300 εδειχνε λαθος τιμ .

 

για να δεις αν το υψόμετρο ειναι σωστό θα πας να τα δοκιμάσεις στη θάλασσα,εκει θα κάνεις το τεστ δεν ειναι θεμα προγράμματος αλλά gps,εσυ έκανες τεστ στα προγράμματα

εγώ νομίζω οτι το 3300 λεει τα σωστά και οχι το cruise,στο υψόμετρο.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ο Αϊ Βασίλης ακουσε κ εμένα τις προσευχές μου κ μου έστειλε το πολυπόθητο Touch Cruise με το iGo. Τα προβληματάκια που έχω μέχρι τώρα είναι ότι 1ον το iGo μου λέει ότι δν βρίσκει δορυφόρο κ δν ξέρω τί να κάνω ή τι να ρυθμίσω. 2ον το iGo μου έχει κολλήσει μία με δυο φορές κ αναγκάστηκα να κάνω reset.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

μπορείς ακομα να διαβάσεις ή και να ρωτήσεις και http://www.igomyway.gr/forum/ αλλα και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171135#post2171135

 

οταν μπεις για πρώτη φορά να πας στο εικονίδιο του gps και μεσα απο εκει να κάνεις εντοπισμό,ισως την πρώτη φορά αργήσει να βρει δορυφόρους,αλλα μετά θα εισαι μια χαρά.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

μπορείς ακομα να διαβάσεις ή και να ρωτήσεις και http://www.igomyway.gr/forum/ αλλα και http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2171135#post2171135

 

οταν μπεις για πρώτη φορά να πας στο εικονίδιο του gps και μεσα απο εκει να κάνεις εντοπισμό,ισως την πρώτη φορά αργήσει να βρει δορυφόρους,αλλα μετά θα εισαι μια χαρά.

 

Μπαίνοντας στο πρόγραμμα μου γράφει πως δεν υπαρχει σήμα. Πατάω το εικονίδιο με τον δορυφόρο, κ στο επόμενο μενού πατάω Εντοπισμό. μου λέει οτι "ο δεκτης GPS εντοπίστηκε με επιτυχία αλλά κ πάλι μου βγάζει πως δεν υπάρχει σήμα. Είναι κάτι που παραλείπω να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περιμενεις σε ανοιχτο χωρο μεχρι να "κλειδωσει" δορυφορους. Αυτο την πρωτη φορα μπορει να καθυστερησει ακομα και καποια λεπτα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περιμενεις σε ανοιχτο χωρο μεχρι να "κλειδωσει" δορυφορους. Αυτο την πρωτη φορα μπορει να καθυστερησει ακομα και καποια λεπτα.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλος, τελικά αυτό έφταιγε, το προσπαθούσα μέσα στο σπίτι. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη βοήθεια. Ξέρει κάποιος από που μπορώ να κατεβάσω χάρτη του I-go για Ιταλία. Έχω βρεί μόνο κάποια αρχεία που περιέχουν όλους τους χάρτες της Ευρώπης κ είναι 1Gb. Πάω ταξίδι αύριο κ τον χρειάζομαι οποσδήποτε!!:wacko:

 

Θένξ

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμη βοήθεια. Ξέρει κάποιος από που μπορώ να κατεβάσω χάρτη του I-go για Ιταλία. Έχω βρεί μόνο κάποια αρχεία που περιέχουν όλους τους χάρτες της Ευρώπης κ είναι 1Gb. Πάω ταξίδι αύριο κ τον χρειάζομαι οποσδήποτε!!:wacko:

 

Θένξ

exeis pm

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...