Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ NLS και συγνωμη για τα κεφαλαία αλλά δεν το ήξερα ότι είναι σαν να φωνάζω. σε αυτό το forum πάντως μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν ασχολείται με την αυτονομία των συσκευών γι΄ αυτό και ρώτησα αν υπάρχει κάποια εκτίμηση για το 3650.

 

Ασχολούμαι εγώ με την μπαταρία και δυστυχώς έχω απογοητευθεί. Στο Artemis με WM5 μου κρατούσε 2 μέρες, με WM6 1 μέρα με την ίδια χρήση. Πιστεύω ότι δεν είναι μόνο θέμα μεγέθους της μπαταρίας αλλά και διαχειρισης αυτής και τι προγράμματα έχεις πάνω. Πάντως αν και αυτό έχει την αυτονομία του kaizer όπως πολύ φοβάμαι, την βάψαμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως ξέρετε τι έχει πολύ πλάκα? Επειδή είμαι ακόμη στο ψάξιμο, δεν ξέρω τι θέλω, κοίταζα στο φορουμ του Ρ3300 και γέλασα που είδα το ίδιο σκηνικό. Δηλ. πωπωωω κακάσχημη συσκευή, πότε έρχεται, ξέρουμε?, φτήνιες, τσιγκουνιές, expansys, πλαισιο και όλα τα σχετικά επαναλαμβάνονται. Ότι και να γίνει οι ίδιοι μένουμε, οι άνθρωποι, τελικά. Αξίζει να κάνετε μια σύγκριση στα φόρουμ θα γελάσετε και εσείς με τα χάλια μας.:lol::O:p

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχεις αδικο

 

το πιο λυπηρο δε ειναι πως ο "ερωτας" κραταει μονο κανα χρονο η μαλλον μεχρι να ανακοινωθει ο αντικαταστατης.Χειραγωγηση...

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξέρετε τι έχει πολύ πλάκα? Επειδή είμαι ακόμη στο ψάξιμο, δεν ξέρω τι θέλω, κοίταζα στο φορουμ του Ρ3300 και γέλασα που είδα το ίδιο σκηνικό. Δηλ. πωπωωω κακάσχημη συσκευή, πότε έρχεται, ξέρουμε?, φτήνιες, τσιγκουνιές, expansys, πλαισιο και όλα τα σχετικά επαναλαμβάνονται. Ότι και να γίνει οι ίδιοι μένουμε, οι άνθρωποι, τελικά. Αξίζει να κάνετε μια σύγκριση στα φόρουμ θα γελάσετε και εσείς με τα χάλια μας.:lol::O:p

 

γενικα εχεις δικιο αλλα σε οτι αφορα τις φτηνιες και τις τσιγγουνιες νομιζω οτι δεν κανουν ασχημα οσοι ψαχνονται πριν αγορασουν κατι.

αν εξαιρεσεις αυτους που το οικονομικο ειναι αδιαφορο οι περισοτεροι δεν ειμαστε εισοδηματιες.δουλευουμε σκληρα για να καλυψουμε τις αναγκες (που ειναι πολλες,και το ψωνιο για τα ppc phone ετσι και αλλιως μας τα τρωει,τουλαχιστον αν μπορουμε να γλιτωσουμε 200 ευρω σε καθε συσκευη δεν ειναι ασημαντο ποσο)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γενικα εχεις δικιο αλλα σε οτι αφορα τις φτηνιες και τις τσιγγουνιες νομιζω οτι δεν κανουν ασχημα οσοι ψαχνονται πριν αγορασουν κατι.

αν εξαιρεσεις αυτους που το οικονομικο ειναι αδιαφορο οι περισοτεροι δεν ειμαστε εισοδηματιες.δουλευουμε σκληρα για να καλυψουμε τις αναγκες (που ειναι πολλες,και το ψωνιο για τα ppc phone ετσι και αλλιως μας τα τρωει,τουλαχιστον αν μπορουμε να γλιτωσουμε 200 ευρω σε καθε συσκευη δεν ειναι ασημαντο ποσο)

 

Mallon ton pareksigises ton filo parapanw giati mallon ithele na pei oti ta parapona mas pros tis etairies pou synithizoun se ftinies kai tsigkounies tha synexizoun na epanalambanontai kai na epanalambanontai... :) (Toulaxiston etsi to antilifthika egw :worry:)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mallon ton pareksigises ton filo parapanw giati mallon ithele na pei oti ta parapona mas pros tis etairies pou synithizoun se ftinies kai tsigkounies tha synexizoun na epanalambanontai kai na epanalambanontai... :) (Toulaxiston etsi to antilifthika egw :worry:)

 

οτι εγραψα το εγραψα καλοπροαιρετα.

αν ομως παρεξηγησα τα λεγομενα του ζηταω συγνωμη.

ετσι και αλλιως δεν αισθανθηκα επιθετικα απεναντι του.αν βγηκε απο μερους μου επιθετικοτητα δεν ηταν στις προθεσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κυκλοφόρησε ήδη με την ονομασία o2 XDA Orbit 2. Αν μπορέσω θα κάνω καμια βόλτα να το δω και να πάρω τις πρώτες εντυπώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο θέμα για ένα Ppc ... Δηλαδή τι βιάζεστε τόσο πολύ? Θα έρθει ... όταν θα έρθει θα πορωθούν οι κάτοχοι , θα το διαφημίσουν , θα το πάρουν και άλλοι σε 3 μήνες θα ανακοινωθούν νέα μοντέλα , κάποιοι θα απογοητευτούν από την ανακοίνωση , κάποιοι θα απογοητευτούν από το Crruise και θα περιμένουν αγωνιωδώς το κάτι καινούριο ....

 

Ήρεμα , μην μπαίνετε στο τρυπάκι. Πάρτε την συσκευή που σας αρέσει αλλά δνε είναι ανάγκη να αναγάγουμε την άφιξη ενός μοντέλου σε κοσμοιστορικό γεγονός

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

οτι εγραψα το εγραψα καλοπροαιρετα.

αν ομως παρεξηγησα τα λεγομενα του ζηταω συγνωμη.

ετσι και αλλιως δεν αισθανθηκα επιθετικα απεναντι του.αν βγηκε απο μερους μου επιθετικοτητα δεν ηταν στις προθεσεις μου.

 

Και εγώ παντως κάπως έτσι το πήρα όπως εσύ...

Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι κυκλοφορησε?

περισοτερες λεπτομερειες?καποιο site?

αν ειναι ετσι τοτε συντομα θα δουμε και την νορμαλ εκδοση της htc.

(φιλε tna ο ανθρωπος ποσταρε μια πληροφορια.δεν ειπε οτι ειναι κοσμοιστορικο γεγονος.αυτα που ειπες γενικα ετσι ειναι αλλα μην ξεχνας οτι για μερικους τετοιες συσκευες μπορει να ειναι και εργαλειο δουλειας.δεν το θελουν ολοι για να βλεπουν divx και για να ακουν mp3.οποτε σε καποιο βαθμο δικαιολογειται η ανυπομονησια)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παντως κάπως έτσι το πήρα όπως εσύ...

 

συγκεκριμενα η αναφορα του φιλου στο expansys εκει οδηγησε την σκεψη μου.αλλα μπορει να εννοουσε κατι αλλο.

ο γραπτος λογος ειναι ευκολο να παρεξηγηθει ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην ελληνική σελίδα της HTC λέει διαθέσιμο 28/12/2007.

Απο τι φαίνεται πάμε για το καινούργιο Χρόνο... υπομονή.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ειναι σιγουρο οτι κυκλοφορησε?

περισοτερες λεπτομερειες?καποιο site?

αν ειναι ετσι τοτε συντομα θα δουμε και την νορμαλ εκδοση της htc.

(φιλε tna ο ανθρωπος ποσταρε μια πληροφορια.δεν ειπε οτι ειναι κοσμοιστορικο γεγονος.αυτα που ειπες γενικα ετσι ειναι αλλα μην ξεχνας οτι για μερικους τετοιες συσκευες μπορει να ειναι και εργαλειο δουλειας.δεν το θελουν ολοι για να βλεπουν divx και για να ακουν mp3.οποτε σε καποιο βαθμο δικαιολογειται η ανυπομονησια)

 

Αν εψάχνουν εργαλείο δουλειάς δεν θα πηγαιναν για το cruise και αν θέλεις κάτι για δουλειά υπάρχουν πολύ σοβαρότερα "εργαλεία" να πάρεις αν το χρειάζεσαι τώρα.

 

Χρησιμοπόιώ για το 9100 για πληθώρα εφαρμογών για επαγγελματική χρήση και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Αν χρειαστώ κάτι άλλο δεν θα περιμένω σαν τρελός να βγει το επόμενο μοντέλο touch αλλά λογικά θα κοιτάξω ένα πιο επαγγελματικό Ppc και φυσικά δεν θα κάνω 100 post με ερωτήσεις για το πότε θα βγει και το πόσο ωραίο είναι . Αυτά τα ποστ γίνονται (δεν τους κατηγορώ) από ανθρώπους που το θέλουν περισσότερο ως gadget και λιγότερο ώς εργαλείο.

 

Επαγγελματικές συσκευές υπάρχουν αρκετές στην αγορά αυτή τη στιγμή. Το cruise είναι gadget - ppc

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

tna γενικα και παλι εχεις δικιο.

υπαρχουν και εξαιρεσεις.

εγω πχ μιλαω ελαχιστα στο κινητο αλλα το χρησιμοποιω αρκετα στην δουλεια μου(ραντεβου σημειωσεις εγγραφα word ktlp)

εχω ομως επιλεξει η συσκευη που θα με συντοφευει να ειναι και ομορφη και βολικη.αρα θελω αυτη και μονο αυτη.(μπορει να υπαρχουν αλλες με καλυτερη οθονη η κατι αλλο αλλα για μενα ειναι κουμουτσες)

επισης εκανα το λαθος να δωσω νωρις το 3600 που ειχα μετα το 3300 που πρωτοαγορασα και ετσι ειμαι ανυπομονος.

φανταζομαι οτι αναλογες αλλα και λιγο διαφορετικες περιπτωσεις με την δικη μου θα υπαρχουν ετσι και αλλιως.

οποτε καλυτερα να μην γενικευουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το "εργαλειο" για τον καθενα ειναι υποκειμενικο.

Για μενα εργαλειο ειναι αυτο που θα με βοηθησει στην εργασια μου.Ε-mail,excel,word kai gps απο εκει και περα οπως ειπε ευστοχα ο christou προτιμω να ειναι μια συσκευη ομορφη(υποκειμενικο) γιατι θα την εχω συνεχεια μαζι μου.Το να εχει vga οθονη ή qwerty πληκτρολογιο θα ηταν ευπροσδεκτο αλλα για μενα οχι απαραιτητο(φυσικα για καποιον αλλο μπορει να ειναι)

Link to comment
Share on other sites

εχω ομως επιλεξει η συσκευη που θα με συντοφευει να ειναι και ομορφη και βολικη.αρα θελω αυτη και μονο αυτη.(μπορει να υπαρχουν αλλες με καλυτερη οθονη η κατι αλλο αλλα για μενα ειναι κουμουτσες)

 

φανταζομαι οτι αναλογες αλλα και λιγο διαφορετικες περιπτωσεις με την δικη μου θα υπαρχουν ετσι και αλλιως.

οποτε καλυτερα να μην γενικευουμε.

 

 

λιγα λογια που τα λενε ολα ομως!

 

ειναι πολυ απλο οντως και κακως καποιες φορες ερχομαστε σε αντιπαραθεση ποια ειναι καλη συσκευη και ποια οχι..

ο φιλος christoy ομως αναφερει την ουσια ;)

 

η επιλογη συσκευης γινεται με βαση του τι χρειαζομαστε πραγματικα στην καθημερινοτητα μας..τωρα αν καποιες φορες θελουμε και κατι παραπανω η παλιο παρεα εδω μεσα μας βαζει στην μπριζα να ζηταμε και να ζηταμε...:) οχι οτι δεν μας αρεσει φυσικα ε?? :D

ας καθησουμε να κοιταξουμε τα pda μας και να σκεφτουμε λιγο ομως, μονοι μας, ποια απο ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που μας διαθετουν οι συγχρονες συσκευες, ειναι αυτα που πραγματικα χρησιμοποιουμε και οντως μας βοηθουν στην ουσια ?

πιο πολυ παιχνιδι το εχουμε καταντησει το κινητο παρα εργαλειο....

και στο κατω κατω εμεις το πληρωνουμε και θελουμε αυτο που πληρωσαμε να το βλεπουμε και να μας φτιαχνει..γουστα ειναι αυτα ρε αδερφε ;) ο καθενας με το δικο του ... και οφειλουμε να το σαβαστουμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γενικα εχεις δικιο αλλα σε οτι αφορα τις φτηνιες και τις τσιγγουνιες νομιζω οτι δεν κανουν ασχημα οσοι ψαχνονται πριν αγορασουν κατι.

αν εξαιρεσεις αυτους που το οικονομικο ειναι αδιαφορο οι περισοτεροι δεν ειμαστε εισοδηματιες.δουλευουμε σκληρα για να καλυψουμε τις αναγκες (που ειναι πολλες,και το ψωνιο για τα ppc phone ετσι και αλλιως μας τα τρωει,τουλαχιστον αν μπορουμε να γλιτωσουμε 200 ευρω σε καθε συσκευη δεν ειναι ασημαντο ποσο)

 

Είδα που είπες πως δεν είχες κακοπροαίρετο σκοπό σε αυτά που λες. Γιαυτό απαντάω μόνο και μόνο για να λυθεί η απορία. Οι φτήνιες και τσιγγουνιές που αναφέρομαι είναι από μεριάς των εταιριών, γιατί κάπου είδα που είπε κάποιος:" δεν βάζουν τον samsung γιατί τσιγγουνεύονται στην HTC". Από ότι καταλαβαίνεις στα υλικά αναφέρομαι και στις εταιρίες. Μην νομίζεις ότι και εμένα μου τρέχουν από τα πατζάκια τα λεφτά, γιαυτό εξάλλου και ακόμη ψάχνω τι θα πάρω, δεν είναι 1Ε τα 600-800Ε που δίνεις γιαυτά τα PPC. Όσο για την αναφορά μου στο expansys έχω να πω μόνο πως αφού τα έχετε ξαναζήσει και ξέρετε πως δεν είναι απόλυτα έγγυρο, γιατί ασχολείστε με κάθε του νέα ανακοίνωση για άφιξη νέων προϊόντων?(ρητορική ερώτηση)

 

Θα έλεγα να μη δώσουμε άλλο έκταση σε αυτό το θέμα γιατί θα μας κράξουν, είναι λίγο offtopic, και δεν θα έχουν και άδικο. Είδα στο Ρ3300 περίπου 950 σελίδες..? εε είναι λίγο άκυρο να μιλάμε για άσχετα θέματα και κουραστικό.;)

 

cu mates...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν ειναι εγγυρο το expansys?

η τιμη που δινει?

η τιμη ειναι εκτιμωμενη.πως να ειναι εγγυρη?

το δηλωνουν οι ανθρωποι.

τωρα σαν site αν ειναι αξιοπιστο η οχι υπαρχει ειδικο thread οπου φιλοξενουνται ολες οι αποψεις,αν μιλησω για τις προσωπικες εμπειριες ειναι μονο θετικες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα δεν είναι έγγυρο, είπα δεν είναι απόλυτα έγγυρο υπάρχει διαφορα. Εννοώ πως προκαλείται άγχος χωρίς βάθος με τις ημερομηνίες που ανακοινώνει. Δεν έχω προσωπική γνώση για το κατάστημα αφού δεν έχω ασχοληθεί, μπορεί και να κάνω λάθος εκτιμήσεις.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

οκ.κανενα προβλημα.

το ολο θεμα ειναι οτι καλα καλα ουτε η ιδια htc δεν ειναι σε θεση να ανακοινωσει εγγυρη ημερομηνια κυκλοφοριας.

Link to comment
Share on other sites

sto cruise ta plhktra pou exei einai metallika 'h plastika? eida poy kapoioi exoyn pei pws to eidan apo konta

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

λιγα λογια που τα λενε ολα ομως!

 

ειναι πολυ απλο οντως και κακως καποιες φορες ερχομαστε σε αντιπαραθεση ποια ειναι καλη συσκευη και ποια οχι..

ο φιλος christoy ομως αναφερει την ουσια ;)

 

η επιλογη συσκευης γινεται με βαση του τι χρειαζομαστε πραγματικα στην καθημερινοτητα μας..τωρα αν καποιες φορες θελουμε και κατι παραπανω η παλιο παρεα εδω μεσα μας βαζει στην μπριζα να ζηταμε και να ζηταμε...:) οχι οτι δεν μας αρεσει φυσικα ε?? :D

ας καθησουμε να κοιταξουμε τα pda μας και να σκεφτουμε λιγο ομως, μονοι μας, ποια απο ολα αυτα τα χαρακτηριστικα που μας διαθετουν οι συγχρονες συσκευες, ειναι αυτα που πραγματικα χρησιμοποιουμε και οντως μας βοηθουν στην ουσια ?

πιο πολυ παιχνιδι το εχουμε καταντησει το κινητο παρα εργαλειο....

και στο κατω κατω εμεις το πληρωνουμε και θελουμε αυτο που πληρωσαμε να το βλεπουμε και να μας φτιαχνει..γουστα ειναι αυτα ρε αδερφε ;) ο καθενας με το δικο του ... και οφειλουμε να το σαβαστουμε :)

 

 

Δεν διαφωνώ πουθενά. Απλά λέω πως δεν είναι ανάγκη να αναγάγουμε την έλευση του νέου μοντέλου (οποιοδήποτε και αν είναι) σε κοσμοιστορικό γεγονός (ναι είναι τραβηγμένος ο όρος) ...

 

'Οταν είναι η ώρα να έρθει , θα έρθει. Άλλωστε 10-15 μέρες δεν κάνουν την διαφορά.Οι εταιρίες τα reviews κτλ βάζουν τους καταναλωτές (aka εμάς) σε αυτό το τρυπάκι χωρίς στην πραγματικότητα να υπάρχει ανάγκη. Πάντα βάζουν κάποια extra features και αφαιρούμε μερικά άλλα ώστε ο καταναλωτής ΠΟΤΕ να μην είναι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά επειδή έχει σπαταλήσει ένα κάρο λεφτά πορώνεται.

 

Πχ η HTC θα μπορούσε στα TyTN 2 , Cruise Κτλ να έβαζε καλύτερες κάμερες που θα τις στοίχιζαν 5 ευρώ περισσότερο ανά μοντέλο και θα το κόστος θα περνούσε στους καταναλωτές χωρίς πρόβλημα. Δεν το κάνει για να τραβήξει το ενδιαφέρον στα επόμενα μοντέλα.... ΑΠΛΑ.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Sorry gia tous agglikous xaraktires alla kathomai se ena pc xoris ellinika fonts

 

To expansys.com.gr pige tin timi 569,95 kai diatirei tin imerominia afixis stis 20/12.

Aplos na rotiso kati giati den exo katalavei

 

Se auta ta lefta to expansys dinei mono tin siskeui xoris to carkit tous fortistes ktl ktl ktl?

Mipos kserei kanenas

 

eida auto kai me evale se ipopsies

 

Τιμή μόνο για την συσκευή: €569.95 (476.55 χωρίς Φ.Π.Α.)

 

By the way to HTC.COM.GR LEEI DIATHESIMO APO 10/1/2008

HTC Touch Diamond, Destinator 7 greek :D
Link to comment
Share on other sites

Tna, δίκιο έχεις. Είμαστε "θύματα" του marketing.:)

 

Αλλά....μερικές φορές, απλά συμβαίνει, να έχει πάρει ένας από εμάς την απόφαση να προχωρήσει σε μια αγορά, και, όπως είναι φυσικό, να αρχίσει να "τρώει τα νύχια του" μέχρι να έρθει η ημέρα που θα το πιάσει στα χέρια του.:lol:

 

Δεν είναι κατακριτέο, όπως λες κι εσυ!

 

Από την άλλη μεριά, σε ένα Φόρουμ, λογικό είναι να γίνονται "συζητήσεις" ανάλογες αυτών που θα κάναμε σε ένα καφέ. Σχετικές με πολλά και διάφορα. Και πολλές φορές με υπερανάλυση κάποιου θέματος.

 

Όπως και να το κάνουμε κι αυτό έχει το ενδιαφέρον του!:lol:

 

 

ΥΓ Όπως κατάλαβες, κι εγώ το περιμένω πως και πως!:D

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Se auta ta lefta to expansys dinei mono tin siskeui xoris to carkit tous fortistes ktl ktl ktl?

Mipos kserei kanenas

 

Η τιμη ειναι μονο για το "κουτι" το οποιο παιρνουν απο τα κεντρικα της HTC και τιποτα παραπανω απο την μερια τους.

 

Το τι περιλαμβανει το "κουτι" ακριβως ειναι αγνωστο.

 

Τους ρωτησα με email και απαντησαν οτι καθως δεν εχει ερθει καποιο στα χερια τους ακομη απο την HTC δε μπορουν να ξερουν τι ακριβως περιλαμβανει η συσκευασια. Car kit δε νομιζω να εχει, ωστοσο μαλλον εχει θηκη και ακουστικα/handsfree

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...