Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Γεια χαρά στο ρουμ

 

παιδιά έχω ένα σημαντικό πρόβλημα. Ξαφνικά στο Cruise σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη του. Η συσκευή δείχνει να λειτουργεί κανονικά αλλά το touch της οθόνης δε λειτουργεί. Θυμάμαι ότι κάτι παρόμοιο είχα πάθει και με το HD (Blackstone) και το είχα στείλει στην ACE για αλλαγή οθόνης. Λέτε να είναι το ίδιο πρόβλημα? Υπάρχει τρόπος να γίνει χωρίς έξοδα ή πλέον δε το καλύπτει με εγγύηση η ACE όπως μου έκανε με το HD?

 

Έχω μια οθόνη καινούργια η οποία είναι για το Αρτεμις το P3300 και από ότι βλέπω από τα specs είναι ίδιες ακριβως οι οθόνες. Να δοκιμάσω να την αλλάξω ή δεν αξίζει? Νομίζω δεν είναι κάτι ιδιαίτερο το να περάσεις οθόνη, έχω δει κ 1-2 tutorial στο youtube παλιότερα. Απλά χάνει το αεροστεγής κλείσιμο που έχει και θα παίρνει σκόνες. Δε με απασχολεί και πολύ αυτό.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Hard reset μπορείς να κάνεις; Όσον αφορά την οθόνη του P3300, πολύ αμφιβάλλω για το αν θα ταιριάζουν οι βάσεις της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

hard reset εκανα αλλα κολλησε η συσκευη εκει που λεει να κεντραρω την οθονη :) δε μπορω να πατησω πουθενα. ακριβως το ιδιο ειχε παθει και το HD και σκεφτομαι οτι ειναι θεμα οθονης, λες να μη ταιριαξει η οθονη του P3300,ε?

Μπορούμε να το μάθουμε από κάπου αυτό για ποιο σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορούμε να το μάθουμε από κάπου αυτό για ποιο σίγουρα?

 

Μόνο κάποιος τεχνικός που έχει ασχοληθεί με αυτές τις συσκευές θα μπορέσει να σου δώσει μια σίγουρη απάντηση.

 

H οθόνη του Artemis...

 

http://www.pdacenter.ru/images/IMG_1132.jpg

 

Και το πίσω μέρος της οθόνης του Polaris...

 

http://www.pdacenter.ru/images/htc-touch-cruise-51.jpg

 

Δεν μου φαίνεται να ταιριάζουν. Θα έλεγα να ανοίξεις τη συσκευή σου με τους παρακάτω οδηγούς οι οποίοι είναι κατατοπιστικότατοι και αν δεν κάνει αυτή που έχεις, να παραγγείλεις μία από το ebay να κάνεις τη δουλειά σου. Πρέπει όμως να έχεις στα υπόψιν ότι μπορεί να μην φταίει η οθόνη υποχρεωτικά αλλά να είναι και θέμα πλακέτας.

 

Guide: HTC Cruise Polaris Screen replacement/dismantling

 

http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_htc_touch_cruise/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

karhariasgr αν το έχεις ψάξει μπορείς να μου πεις αν το μπροστινό φιλμ της οθόνης του polaris πωλείται ξεχωριστά στο ebay απ ότι η οθόνη? έχει αποκτήσει κάποιες γραντζουνιές το δικό μου αλλά η οθόνη είναι μια χαρά.

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
karhariasgr αν το έχεις ψάξει μπορείς να μου πεις αν το μπροστινό φιλμ της οθόνης του polaris πωλείται ξεχωριστά στο ebay απ ότι η οθόνη? έχει αποκτήσει κάποιες γραντζουνιές το δικό μου αλλά η οθόνη είναι μια χαρά.

 

Ναι υπάρχει και θα το βρεις στο ebay ως digitizer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

f@ck! 7 euro μόνο?

 

ποιος θα μου το παραγγείλει;

 

τώρα θα μου πείτε θέλει και λύσιμο όλο το κινητό για να το βάλεις ε;

 

σε ευχαριστώ πολύ athanaso77

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τώρα θα μου πείτε θέλει και λύσιμο όλο το κινητό για να το βάλεις ε;

 

Ναι, γιατί το λύσιμο ξεκινάει από την πίσω πλευρά. Δες τους οδηγούς που δίνω παραπάνω για να καταλάβεις τι εννοώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Γνωρίζει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει (επίσημα) κάποια αναβάθμιση λειτουργικού από v. 6.0 σε v. 6.1 ή άλλη για το HTC Touch Cruise ?

Η έκδοση windows που "φοράει" το HTC Cruise μου είναι : Win Mobile 6 Pro. CE OS 5.2.1623 (Build 18129.0.4.5) 2007.

Thanks

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, About και device information. Κάπου εκεί είναι, δεν έχω τη συσκευή μπροστά μου για να σου πω ακριβώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, About και device information. Κάπου εκεί είναι, δεν έχω τη συσκευή μπροστά μου για να σου πω ακριβώς.

 

Εχω την 1.25.405.1 WWE (12/01/2007)

Edited by gandrian
Link to comment
Share on other sites

 

Το εγκατέστησα (2 φορές) και crash-αρε το μηχανάκι.

βγάζοντας μήνυμα στο boot για μη -εγκεκριμένο software κλπ.

Ετσι αναγκάστηκα να ξανα-περάσω τη ROM για 6.1

 

Καμιά ιδέα ? Να το πάω στο service της HTC ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ενα HTC Touch Cruise το οποιο δουλευε μια χαρα.

Πηγα να το συνδέω με τον υπολογιστή για να περασω τις επαφες μου, δεν το αναγνώριζαν τα win 7 και μετα απο λιγο εσβησε η οθονη του κινητού κ απο τοτε δεν ανοιξε ποτε.

Το κλεινω το ανοιγω τπτ...

Φωτιζει λιγο η οθονη οποτε καταλαβενεις οτι ειναι σε λειτουργία αλλα ολα μαυρη μαυριλα!!Τα κουμπια που εχει φοτιζουν κανονικα.

Εβγαλα μπαταρια τπτ..

Εκανα soft reset τπτ...

 

Τι μπορει να εγινε ξαφνικα???:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παταω το πληκτρο του gps και του internet ταυτοχρονα και το κουμπι του ρεσετ σωστα?

το δοκιμασα και αυτο αλλα δεν αλλαζει κατι..

σβηνει εντελως η οθονη και μετα παλι απλα φωτιζεται λιγο χωρις να δειχνει κατι...

οταν ειναι ανοιχτο παντως και πατισω το κεντρικο κουμπι φωτιζεται η ροδελα...

 

Εαν πατησω το κουμπι της φωνητικής κλησης τοτε ακουγεται ενας ηχος και φωτιζουν τα κουμπια αρα το τηλεφωνο λογικα ειναι ανοιχτο αλλα η οθονη δεν δειχνει.

Μπορει να καηκε ετσι ξαφνικα?

 

Πολυ περιεργο στα καλα καθουμενα..

Edited by Bictor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...