Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Υπάρχει αλλά αυτη την στιγμή μου διαφέυγει, κάπου το διάβασα τι πρέπει να αλλάξεις αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Με έναν Registry Editor (Resco Registry, PHM Registry) πηγαίνουμε στο path: HKLM\Software\HTC\Biotouch\Biotouch\ και αλλάζουμε τις τιμές των "DownFPS", "LightFPS" και "UpFPS" σε κάτι μεγαλύτερο. Για παράδειγμα εγώ τα άλλαξα από 15 σε 50.το ειχε γραψει ο athanaso77(πιστευω να μην τον ενοχλησε το copy-paste που εκανα)πιστευω αυτο να θελατε,βελτιωνει την ταχυτητα στον κυβο

Link to comment
Share on other sites

Με έναν Registry Editor (Resco Registry, PHM Registry) πηγαίνουμε στο path: HKLM\Software\HTC\Biotouch\Biotouch\ και αλλάζουμε τις τιμές των "DownFPS", "LightFPS" και "UpFPS" σε κάτι μεγαλύτερο. Για παράδειγμα εγώ τα άλλαξα από 15 σε 50.το ειχε γραψει ο athanaso77

Αυτο δεν ειναι για μεγαλυτερη ταχυτητα στο scroling τοy cube?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

ισως να μην σας εδωσα να καταλαβατε θελω να βαζω λιγη δυναμη στην οθωνη και να δουλευω το τηλεφωνο

να μην χρειαζετε να πιεσω πολυ το πενακι :)

 

μηπως γινετε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να το γράψω στο φόρουμ της ACE αλλά δυστυχώς παρόλο που έκανα κανονικά εγγραφή στο site (με ΙΜΕΙ και ακολουθώντας το link από το email, παρόλα αυτά δεν με αφήνει να κάνω post μύνημα, για αυτό σας παρακαλώ να βοηθήσετε εδώ όποιος ξέρει και μπορεί.

 

Χθες το αγόρασα κι έπαιζα μαζί του κατενθουσιασμένος, όλα τέλεια. Σήμερα δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω και σαν τηλέφωνο... Έβγαλα την SIM από το παλιό μου τηλέφωνο, έκλεισα από το κουμπί το HTC, έβαλα την SIM, το άνοιξα... και πρόβλημα. Μου ζητάει κανονικά το ΡΙΝ, το βάζω, περνάει, και μετά μένει κολλημένο αιώνια στο Searching... (για σήμα). Δεν εκτελεί καμμιά λειτουργία και δεν μπορεί ούτε να κλείσει από το κουμπί του. Μοναδική λύση είναι το reset στο κάτω μέρος της συσκευής και η αφαίρεση της SIM.

 

Με τα πολλά, κατάλαβα το εξής. Όταν το ΗΤC έχει ανοιχτή την λειτουργία του τηλεφώνου και το κλείνεις και το ξαναανοίγεις, κολλάει. Αν πριν το κλείσεις απο το κουμπί απενεργοποιήσεις την λειτουργία του τηλεφώνου και το ξανανοίξεις, όλα καλά. Μέσα από τον Comm Manager ενεργοποιείται άμεσα και χωρίς προβλήματα. Αν όμως το κλείσεις με ενεργό το τηλέφωνο και το ξανανοίξεις, πάντα κολλάει στο Searching.

 

Χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση (0.4.5.2 αν θυμάμαι καλά). Έχω δοκιμάσει και με δεύτερη SIM με την ίδια ακριβώς συμπεριφορά. Έχω ελατωματικό προιόν? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ισως να μην σας εδωσα να καταλαβατε θελω να βαζω λιγη δυναμη στην οθωνη και να δουλευω το τηλεφωνο

να μην χρειαζετε να πιεσω πολυ το πενακι :)

 

μηπως γινετε αυτο ?

σορρυ φιλε μου δεν το καταλαβα καλα τοτε και σου ειπα για το κυβο:Oνα σου πω την αληθεια και εγω θα ηθελα κατι τετοιο γιατι ειναι πολυ "σκληρη"η οθονη του 3650,την συγκρινω στα πατηματα με του 9000 και στο 3650 βαζω 4 φορες παραπανω δυναμη!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου

Aρα, δεν υπαρχει "πειραγμα" για να γινει πιο ευαισθητη η οθονη. Και μαλλον ειναι λογικο, γιατι ειναι θεμα hardware...

 

@cutter Μερικες φορες μου εχει συμβει, αλλα διορθωθηκε αμεσως βαζοντας το σε airplane mode, και ξανα ενεργοποιηση. Αν δεν γινει τιποτα, κατευθειαν στην ACE η στο καταστημα απο οπου το πηρες. Συνηθως αλαζουν συσκευη εντος μιας εβδομαδας απο την ημερ. αγορας.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κανονικά θα έπρεπε να το γράψω στο φόρουμ της ACE αλλά δυστυχώς παρόλο που έκανα κανονικά εγγραφή στο site (με ΙΜΕΙ και ακολουθώντας το link από το email, παρόλα αυτά δεν με αφήνει να κάνω post μύνημα, για αυτό σας παρακαλώ να βοηθήσετε εδώ όποιος ξέρει και μπορεί.

 

Χθες το αγόρασα κι έπαιζα μαζί του κατενθουσιασμένος, όλα τέλεια. Σήμερα δοκίμασα να το χρησιμοποιήσω και σαν τηλέφωνο... Έβγαλα την SIM από το παλιό μου τηλέφωνο, έκλεισα από το κουμπί το HTC, έβαλα την SIM, το άνοιξα... και πρόβλημα. Μου ζητάει κανονικά το ΡΙΝ, το βάζω, περνάει, και μετά μένει κολλημένο αιώνια στο Searching... (για σήμα). Δεν εκτελεί καμμιά λειτουργία και δεν μπορεί ούτε να κλείσει από το κουμπί του. Μοναδική λύση είναι το reset στο κάτω μέρος της συσκευής και η αφαίρεση της SIM.

 

Με τα πολλά, κατάλαβα το εξής. Όταν το ΗΤC έχει ανοιχτή την λειτουργία του τηλεφώνου και το κλείνεις και το ξαναανοίγεις, κολλάει. Αν πριν το κλείσεις απο το κουμπί απενεργοποιήσεις την λειτουργία του τηλεφώνου και το ξανανοίξεις, όλα καλά. Μέσα από τον Comm Manager ενεργοποιείται άμεσα και χωρίς προβλήματα. Αν όμως το κλείσεις με ενεργό το τηλέφωνο και το ξανανοίξεις, πάντα κολλάει στο Searching.

 

Χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση (0.4.5.2 αν θυμάμαι καλά). Έχω δοκιμάσει και με δεύτερη SIM με την ίδια ακριβώς συμπεριφορά. Έχω ελατωματικό προιόν? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

στο κανει παντα αυτο;γιατι μολις το δοκιμασα αυτο που ειπες και δεν ειχα κανενα προβλημα,μηπως στο εκανε μονο την πρωτη φορα που εβαλες την σιμ;
Link to comment
Share on other sites

σορρυ φιλε μου δεν το καταλαβα καλα τοτε και σου ειπα για το κυβο:Oνα σου πω την αληθεια και εγω θα ηθελα κατι τετοιο γιατι ειναι πολυ "σκληρη"η οθονη του 3650,την συγκρινω στα πατηματα με του 9000 και στο 3650 βαζω 4 φορες παραπανω δυναμη!!!

Μην ξεχνατε οτι υπαρχει και το προστατευτικο. Ειναι λιγο χοντρο και σκληρο σε σχεση με αλλα που ειχα δοκιμασει στο 3300 (brando)

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και χωρις protector που το ειδα ειναι ελαχιστη η διαφορα,απλα ειναι η οθονη του ετσι δυστυχως(βασικα ειναι το μονο πραγμα που μου την εσπασε στο 3650)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια υπαρχει κατι για μετρηση kb (εκτος του gprs monitor)..
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Mην βιαστείτε να πάρετε sdhc. Η sandDisk έβγαλε ήδη class4 στα 32gb... Επιπλέον η Α-data θα φέρει και στην Ελλάδα της 8gb class6. Κάντε υπομονή 1-2 μήνες;);)

 

Επιπλέον διαπίστωσα πως αυτό που "γονατίζει" την μπαταρία είναι το wifi. To μείωσα από την 1 ώρα στα 15λεπτά την ημέρα και είμαι ήδη στις 36 ώρες αυτονομία, με υπόλοιπο μπαταρίας στο 38%. Αρα χαλαρά πάμε για 2 μέρες ή δύο και κάτι. Τρομερή διαφορά από τις 12-14 ώρες.

Αυτό το κινητό όλο εκπλήξεις είναι.:D:D:D

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Aρα, δεν υπαρχει "πειραγμα" για να γινει πιο ευαισθητη η οθονη. Και μαλλον ειναι λογικο, γιατι ειναι θεμα hardware...

 

@cutter Μερικες φορες μου εχει συμβει, αλλα διορθωθηκε αμεσως βαζοντας το σε airplane mode, και ξανα ενεργοποιηση. Αν δεν γινει τιποτα, κατευθειαν στην ACE η στο καταστημα απο οπου το πηρες. Συνηθως αλαζουν συσκευη εντος μιας εβδομαδας απο την ημερ. αγορας.

 

Μην ξεχνατε οτι υπαρχει και το προστατευτικο. Ειναι λιγο χοντρο και σκληρο σε σχεση με αλλα που ειχα δοκιμασει στο 3300 (brando)

 

και χωρις protector που το ειδα ειναι ελαχιστη η διαφορα,απλα ειναι η οθονη του ετσι δυστυχως(βασικα ειναι το μονο πραγμα που μου την εσπασε στο 3650)

 

οποτε μαλλον δεν μπορουμε να το πειραξουμε αυτο δεν πειραζει .... το τηλεφωνο ειναι σουπερ

 

ορίστε...

με δική σας ευθύνη πάντα ;)

 

Aυξηση ευαισθησιας στην οθονη

 

HKLM>Software>OEM>TFLOSettings>FingerPressure

The higher the number, the greater the sensitivity of TouchFlo some have said 5500

is a good setting

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ορίστε...

με δική σας ευθύνη πάντα ;)

 

Aυξηση ευαισθησιας στην οθονη

 

HKLM>Software>OEM>TFLOSettings>FingerPressure

The higher the number, the greater the sensitivity of TouchFlo some have said 5500

is a good setting

μπραβο σου ρε φιλε:):)
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου ρε φιλε:):)

 

τιποτα. άντε να έρθει και το δικό μου... σε λίγο θα γίνω expert χωρίς να το έχω:lol::lol::p:lol::lol:

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

σε βλεπω να γραφεις ιστορια εσυ,και που να το παρεις!!!!:p:p:D:Dτα ακουστικα ηρθαν;

 

:offtopic:

Γιατι μου το κάνεις αυτο τώρα; Μου χάλασες την διάθεση. Είχα παραγγείλει τα ακουστικά κ ξελατίνες για να περάσω τα 45ε να μην πληρώσω μεταφορικά.Μια μέρα πριν μου τα στείλουν με πήραν κ μου είπαν ότι οι ξελατίνες δεν είναι διαθέσιμες. Και λέω οκ δεν πειράζει βάλτε ενα φλασάκι των 6ε ώστε να μην πληρώσω μεταφορικά. Και μου έστειλαν μόνο το φλασάκι!(συνενόηση με γυναίκα τι περίμενες) :mad::X:cry::mad: ΕΛΕΟΣ! Άυριο 99% πάω στουρνάρη να δω αν έχουν να πάρω.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

στο κανει παντα αυτο;γιατι μολις το δοκιμασα αυτο που ειπες και δεν ειχα κανενα προβλημα,μηπως στο εκανε μονο την πρωτη φορα που εβαλες την σιμ;

 

Όχι δυστυχώς μου το κάνει συνέχεια. Επίσης παρατηρώ τα εξής. Αν κλείσω το HTC με το τηλέφωνο, το bluetooth και το wifi ενεργοποιημένα, κολλάει ως είπα. Αν απενεργοποιήσω το wifi πριν κλείσω το HTC και τα ξανανοίξω, η συσκευή συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα: είτε επανέρχεται φυσιολογικά, είτε μένει σε κατάσταση Νο Service ή κάπως έτσι το ονομάζει. Όταν συμβαίνει αυτό, δεν με ρωτάει ποτέ για SIM και μπαίνει κατευθείαν μέσα. Ο τρόπος για να ξαναβρώ το σήμα είναι να δοκιμάσω να πάρω τηλέφωνο. Αυτόματα με ρωτάει για PIN και μετά πάλι όλα καλά... Μάλλον κατάφερα να το εντοπίσω λοιπόν στο wifi... Παράξενα πράγματα...

 

'Οποιος έχει ιδέα, ευπρόσδεκτη. Εν τω μεταξύ, άνοιξε και το account στο forum της ACE, οπότε θα απευθυνθώ κι εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...