Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γίνεται να βάλεις σε συσκευή απο expansys patch ths ace?

 

νομιζω πως αυτο δεν γινεται!θα σε οδηγησει σε hard reset σιγουρα:lol:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aπόσπασμα από το forum του Kaiser στο XDA

 

I spoke to HTC support in Australia last week and sent them 4 example movie files. The technician, Alper, called me yesterday after I sent a chaser email.

 

Here is a summary of what was discussed:

 

He was able to replicate the bad performance with the files sent. He escalated the issue to the HTC engineers who have also replicated the issue.

 

There is a ROM update coming for the phone, due around February. He thinks that this update will include video drivers but cannot 100% confirm that yet. He will keep me posted.

 

I suggested that he request HTC to update their website with information about the ROM upgrade and if it will include video drivers.

 

I think everyone will calm down a bit if HTC show that they will fix it.

 

 

Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί σύντομα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Paidia 8a to exo aurio to poly me8ayrio...

 

1.Exete valei kana screen protector? An nai poio kai apo pou....?

2.Tin vasi tis brondit(i kapoia alli pou na mpenei stous aeragogous) apo pou mporo na tin paro, kana kalo kseno eshop dokimasmeno?

 

Den blepo tin ora na eruei...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Paidia 8a to exo aurio to poly me8ayrio...

 

1.Exete valei kana screen protector? An nai poio kai apo pou....?

2.Tin vasi tis brondit(i kapoia alli pou na mpenei stous aeragogous) apo pou mporo na tin paro, kana kalo kseno eshop dokimasmeno?

 

Den blepo tin ora na eruei...!!!!

 

Screen protector έχει στη συσκευασία και είναι αρκετά καλό.

Πρέπει μόνο να προσέξεις να το βάλεις από πάνω προς τα κάτω ώστε να κάτσουν καλά τα κενά στο ακουστικό και στην κάμερα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νομιζω πως αυτο δεν γινεται!θα σε οδηγησει σε hard reset σιγουρα:lol:

 

Min to nomizeis... sigoura tha paei gia hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Min to nomizeis... sigoura tha paei gia hard reset.

 

Κάποιος έκανε extract το cab της ACE και πέρασε ένα ένα τα cabs της extended rom που δίνει και έχει κανονικότατα ελληνικά. ΄Ισως με λίγη τύχη να δουλεύει έτσι.

Δεν βρίσκω τώρα το post αλλά το έγραψε στους xda.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έκανε extract το cab της ACE και πέρασε ένα ένα τα cabs της extended rom που δίνει και έχει κανονικότατα ελληνικά. ΄Ισως με λίγη τύχη να δουλεύει έτσι.

Δεν βρίσκω τώρα το post αλλά το έγραψε στους xda.

 

δεν μενει παρα να βρεθει τολμηρος νεος να ρισκαρει και να δοκιμασει....

θα εχει ενδιαφερον το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια μιας που δεν πολυπαρακολουθω το xda θα βγει καμμια βελτιωμενη ρομ για το cruise?

οχι οτι αυτη που φοραμε εχει τιποτα σοβαρα προβληματα αλλα ετσι για να βρισκομαστε σε δοθλεια...

προσωπικα ενα προβλημα αντιμετωπιζω και δεν ξερω αν συμβαινει μονο σε μενα η αν ειναι γενικο το κακο.

στις επιλογες εξοικονομισης ενεργειας επιλεγω να σβηνει ο φωτισμος μετα απο 10 δευτερολεπτα οταν ειναι στην μπαταρια.

ε οσες φορες και να το επιλεξω αυτο μετα απο λιγο ξαναεπανερχεται στα 30 δευτερολεπτα χωρις καποιο λογο.(σπασιμο)

γνωριζει κανεις κατι που μου διαφευγει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιος έκανε extract το cab της ACE και πέρασε ένα ένα τα cabs της extended rom που δίνει και έχει κανονικότατα ελληνικά. ΄Ισως με λίγη τύχη να δουλεύει έτσι.

Δεν βρίσκω τώρα το post αλλά το έγραψε στους xda.

 

Ontws akougetai endiaferon. Ean breis to link... na mas dwseis. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ontws akougetai endiaferon. Ean breis to link... na mas dwseis. ;)

 

:blink:Πράγματι... Αν και μου φαινεται περίεργο να μη διαβάζει το IMEI κατα το installation. Βασικά εγώ μόνο το ελληνικό touch keyboard θα ήθελα. Με βολεύουν καλύτερα τα αγγλικα windows.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι να παρω το touch και ειναι το πρωτο ppc μου.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,αν παρω την αγγλικη εκδοση αν το παω στην ace δεν μπορει να μου περασει τα ελληνικα?

ειδα τα post τα προηγουμενα και για αυτο ρωταω αν μπορει να τα αλλαξει η ace

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια βαση αυτοκινητου για το αγαπημενο μας Touch Cruise.Θα προτιμουσα ειδικα μια βαση που να εχει και φορτιση.Ευχαριστω!!!:)

 

 

Υπάρχει και αυτή....

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159379

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομαι να παρω το touch και ειναι το πρωτο ppc μου.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι,αν παρω την αγγλικη εκδοση αν το παω στην ace δεν μπορει να μου περασει τα ελληνικα?

ειδα τα post τα προηγουμενα και για αυτο ρωταω αν μπορει να τα αλλαξει η ace

Η ACE φερνει σαν αντιπροσωπος τα htc, τα εξελληνιζει και τα διαθετει στην αγορα. Δεν βαζει ελληνικα σε συσκευες που εχουν ερθει απο αλλες πηγες.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. δείτε λίγο ένα screenshot από το final version του Destinator 7. Αν δείτε, κάτω από εκεί που μου λέει την οδό (πχ. Μεραρχίας) κανονικά στην προηγούμενη έκδοση είχε ένα κουτάκι που έλεγε πόση ώρα μου απομένει, πόση απόσταση, σε τι υψόμετρο είμαι, πόσο τρέχω κτλ κτλ..

Τώρα γιατί δεν υπάρχει αυτό?

Καμιά βοήθεια??? Καμιά ιδέα???

 

Screenshoot

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11096&d=1199970725

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για βαση στηριξης, ας ριξουν μια ματια εδω, στο post 8016.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=401

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

και κατι τελευταιο οσον αφορα την οθονη για gps

οταν μπαινει κολλητο στο αυτοκινητο βλεπεται καλα τους χαρτες ή με κοπο?

διοτι αλλο 2,8 που ειναι με 3,5 που σκεφτομουν να παρω gps.

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και κατι τελευταιο οσον αφορα την οθονη για gps

οταν μπαινει κολλητο στο αυτοκινητο βλεπεται καλα τους χαρτες ή με κοπο?

διοτι αλλο 2,8 που ειναι με 3,5 που σκεφτομουν να παρω gps.

τι λετε?

 

Mia xara fainontai oi xartes sto aftokinito me tin othoni twn 2,8".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για βαση στηριξης, ας ριξουν μια ματια εδω, στο post 8016.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146358&page=401

 

 

Καλή ιδέα αλλά δεν θα ήθελα να έχω μόνιμα κολλημένο βέλκρο πάνω στη συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει για Cruise σίγουρα μου φαίνεται καλή λύση! :)

 

HTC Touch Cruise Navigation Upgrade Kit

:) :wink:

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το QuickGPS σας δουλεύει τις τελευταίες 2 μέρες; Εμένα πάει να κατεβάσει απο το server και λεει Connection Failed - Try later ενω ειναι κανονικα συνδεδεμενο στο internet.
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει το quick gps κανονικα. Χθες το βραδυ το χρησιμοποιησα.

 

Κλαψ :cry: τοτε κατι επαθε το δικό μου... του εχω αλλάξει τα φώτα μου φαίνεται... δε το γλυτώνω το hard reset:(.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...