Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα κι εγώ πρόσφατα το Touch cruise και έχω τις μερικές απορίες:

 

Είναι η ελληνική έκδοση με το iGo.

Έχω επιλέξει να βλέπω το αγγλικό User interface, έχω επιλέξει Greek regional settings και ελληνικό λεξικό.

 

1. Γιατί δεν μπορώ να γράψω αγγλικά στα SMS, ή στα notes και γενικά όπου υπάρχει εισαγωγή κειμένου ?

Αντίθετα μπορώ να κάνω paste αγγλικό κείμενο μέσα σε αυτά (!)

 

2. Υπάρχει τρόπος να τρέξει flash μέσα στον internet explorer ή στον opera ?

 

Ευχαριστώ.

 

με το keyborad εγω γράφω κανονικά αγγλικα,εχεις δει τις ρυθμίσεις?

 

edit: ξέχασα κατέβασε τον adοbe flash player gia ppc και θα παίξει μέσω ΙΕ.

http://www.adobe.com/products/flashplayer_pocketpc/downloads/player.html

 

Το ελληνικο σκεφτομαι να παρω αλλα χωρις το igo θα εχει καρτα μεσα;

 

οχι μονο με το igo μια κάρτα 2-4gb εχει 30 ευρω περιπου

 

ευχαριστω Γιωργο! Εσυ εχεις ολες τις νεες αναβαθμισεις της ace εγκατεστημένες?

Ειμαι τωρα ανάμεσα σε αυτο και το νοκια ν95 με την μνημη τι λες?

 

οι αναβαθμίσεις της ace ειναι μόνο για συσκευές αγορασμένες ελληνικές.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

atm=At This Moment

Όσο για το igo αν πιστεύεις οτι η ανάπτυξη του λογισμικού και των χαρτών είναι τσάμπα λεφτά τότε και η αγορά της συσκευής τσάμπα λεφτά είναι από τη στιγμή που μπορείς να το κλέψεις.

:X...

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ποιές αναβαθμίσεις;

 

Aυτες που προτεινει η Αce και ανφερονται στο ελληνικο μενου...

 

Για το μεταξυ cruise kai n95 δεν μου απαντησες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Θα ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους της παρεας,να μου υποδειξουν δυο προγρμματακια,ενα για να βλεπω την κατασταση της μπαταριας στο today plugin,και ενα για να χτυπαει ξυπνητηρι ενω η συσκευη ειναι σβηστη.Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Θα ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους της παρεας,να μου υποδειξουν δυο προγρμματακια,ενα για να βλεπω την κατασταση της μπαταριας στο today plugin,και ενα για να χτυπαει ξυπνητηρι ενω η συσκευη ειναι σβηστη.Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

για το δεύτερο pTravelAlarm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Θα ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους της παρεας,να μου υποδειξουν δυο προγρμματακια,ενα για να βλεπω την κατασταση της μπαταριας στο today plugin,και ενα για να χτυπαει ξυπνητηρι ενω η συσκευη ειναι σβηστη.Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Για τη μπαταρία σε today plugin το BatteryStatus. Για το 2ο αν εννοείς να χτυπάει όταν έχεις εντελώς κλειστή τη συσκευή (Power off παρατεταμένα) κι όχι απλά σε αναμονή, δεν γίνεται. Αν εννοείς σε stand-by το πρόγραμμα που σου είπε ο παραπάνω συμφορουμίτης.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

@ alxsfr:

Φανταζομαι οτι εννοεις για να παιξεις βιντεο απο:

http://www.youtube.com

video.google.com

http://www.veoh.com

http://www.mobetube.com

stage6.divx.com

divxtube.ca

http://www.crunchyroll.com

http://www.tudou.com

 

θα χρειαστεις το flash video bundle και μια εκδοση του TCPMP 071RC

 

θα τα βρεις εδω:

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=187278&highlight=flash+bundle

Link to comment
Share on other sites

atm=At This Moment

Όσο για το igo αν πιστεύεις οτι η ανάπτυξη του λογισμικού και των χαρτών είναι τσάμπα λεφτά τότε και η αγορά της συσκευής τσάμπα λεφτά είναι από τη στιγμή που μπορείς να το κλέψεις.

 

+1000000000000:lol: e ma...

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Δε βλέπει το Bluetooth handsfree Motorola που είχα στα παλιά κινητά (απο το Connection->Settings-> Bluetooth->Add new device)... Υπάρχει καποιο compatibility issue που δε ξέρω ή μου ξεφεύγει εμένα κάτι? Δεν εχω κοντα και αλλο Bluetooth να δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περίεργο... Δε βλέπει το Bluetooth handsfree Motorola που είχα στα παλιά κινητά (απο το Connection->Settings-> Bluetooth->Add new device)... Υπάρχει καποιο compatibility issue που δε ξέρω ή μου ξεφεύγει εμένα κάτι? Δεν εχω κοντα και αλλο Bluetooth να δοκιμάσω.

 

Dyskolo na yparxei compatibility problem. To pio pithano einai to bluetooth hands free sou na einai idi paired me alli syskevi kai giafto na min to blepeis. Mipws prepei na kaneis kapoio reset? Se polla bluetooth headsets xreiazetai afto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Dyskolo na yparxei compatibility problem. To pio pithano einai to bluetooth hands free sou na einai idi paired me alli syskevi kai giafto na min to blepeis. Mipws prepei na kaneis kapoio reset? Se polla bluetooth headsets xreiazetai afto.

 

Εισαι αρχηγός! Ουτε καν ήξερα πως το κανω reset (η αλήθεια είναι οτι δεν χρειάστηκε ποτέ αν και το είχα κανει paired με 3 κινητά...). Το βρήκε τώρα. Σε ευχαριστώ:up::clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω ένα πρόβλημα κάθε βράδυ ξεκινάει μόνο του το gprs να κάνη σύνδεση , δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα είναι αυτό πού μου το κάνη .

Έχει κάποιος παρατηρήσει κάτι ανάλογο .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω ένα πρόβλημα κάθε βράδυ ξεκινάει μόνο του το gprs να κάνη σύνδεση , δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα είναι αυτό πού μου το κάνη .

Έχει κάποιος παρατηρήσει κάτι ανάλογο .

 

Οχι αλλα τσέκαρε το weather του ΗΤC Home. Καλό πρόγραμμα για να κανεις monitor το GPRS είναι αυτο που έχει μεσα στο cd της συσκευασίας. Πάντως εγω για να μην έχω εκπλήξεις στο λογαριασμό το απενεργοποίησα τελείως...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα , έχω ένα πρόβλημα κάθε βράδυ ξεκινάει μόνο του το gprs να κάνη σύνδεση , δεν ξέρω ποιο πρόγραμμα είναι αυτό πού μου το κάνη .

Έχει κάποιος παρατηρήσει κάτι ανάλογο .

 

Bale to No Data na exeis to kefali sou isixo. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σορυ παιδια αλλα που να τα διαβασω ολα αυτα.οποτε ρωταω συμφωνα με αυτα που μου ειπε ενας φιλος:

 

1.αν χρειαζομαι κυριως gps για το αυτοκινητο, αξιζει ή προτιμωτερο ειναι, ξεχωριστο gps και ξεχωριστο κινητο τηλεφωνο και γιατι?

2.ποσους δορυφορυς πιανει? μου ειπε πως το mio 550 που εχει πιανει εως και 20!!!

3.το gps ειναι κλειδωμενο? δηλαδη δε μπορω να βαλω το destinator 6-7?

4.το gps μεσα στο αυτοκινητο δουλευει απροβληματιστα?

5.που μπορω να το βρω ως σκετη συσκευη δηλαδη χωρις το i-go?

6.εφοσον εχει windows τοτε ταυτοχρονα μπορει να παιζει και i-go και dastinator?

7.ο επεξeργαστης αξιζει?

8.το i-go αξιζει?

9.το sar ειναι υψηλο?

 

αναμενω σε αγωνια για το αγορασω αμμεσα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.αν χρειαζομαι κυριως gps για το αυτοκινητο, αξιζει ή προτιμωτερο ειναι, ξεχωριστο gps και ξεχωριστο κινητο τηλεφωνο και γιατι?

 

Sxetiko einai afto kai exei na kanei me ti se bolebei kalytera. Pantws doulevei mia xara san GPS.

 

2.ποσους δορυφορυς πιανει? μου ειπε πως το mio 550 που εχει πιανει εως και 20!!!

 

Afto pou se endiaferei einai oti pianei arketous gia na kanei swsta ti douleia tou.

 

3.το gps ειναι κλειδωμενο? δηλαδη δε μπορω να βαλω το destinator 6-7?

 

Oxi afto den isxyei... mporeis na baleis oti kai osa programmata ploigisis theleis.

 

4.το gps μεσα στο αυτοκινητο δουλευει απροβληματιστα?

 

Nai

 

5.που μπορω να το βρω ως σκετη συσκευη δηλαδη χωρις το i-go?

 

Gia elliniki ekdosi na perimeneis ligo akoma. Gia aggliki sto expansys.

 

6.εφοσον εχει windows τοτε ταυτοχρονα μπορει να παιζει και i-go και dastinator?

7.ο επεξeργαστης αξιζει?

8.το i-go αξιζει?

 

Nai se ola.

 

9.το sar ειναι υψηλο?

 

0,8

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια βαση αυτοκινητου για το αγαπημενο μας Touch Cruise.Θα προτιμουσα ειδικα μια βαση που να εχει και φορτιση.Ευχαριστω!!!:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια βαση αυτοκινητου για το αγαπημενο μας Touch Cruise.Θα προτιμουσα ειδικα μια βαση που να εχει και φορτιση.Ευχαριστω!!!:)

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=159704

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχει λέει άμεσα το play247! καλή είναι η τιμή του?

 

φυσικα κι οχι,http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160263 και του περνας και το patch κι εχεις κι ελληνικα και φυσικα κι εγγυηση:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα κι οχι,http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160263 και του περνας και το patch κι εχεις κι ελληνικα και φυσικα κι εγγυηση:)

 

γίνεται να βάλεις σε συσκευή απο expansys patch ths ace?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια βαση αυτοκινητου για το αγαπημενο μας Touch Cruise.Θα προτιμουσα ειδικα μια βαση που να εχει και φορτιση.Ευχαριστω!!!:)

 

Brondit rules .. Check this :cool:

Link to comment
Share on other sites

Brondit rules .. Check this :cool:

Mino ακολούθησα το link και από τις φωτο που είχε ανεβάσει ο φίλος διαπίστωσα ότι στη συγκεκριμένη βάση το τηλέφωνο όσο είναι πάνω στη βάση φορτίζει κιόλας. Μου φαίνεται δηλαδή ότι δεν γίνεται να το έχεις στη βάση και να μη φορτίζει. Ισχύει???

Και αν ναι κάτι τέτοιο δεν "φθείρει" τη μπαταρία αφού ακόμα και αν είναι "ηλιθίου" η ζωή της τελειώνει μετά από Ν κύκλους φόρτισης???:worry:

Τhanx

Link to comment
Share on other sites

Mino ακολούθησα το link και από τις φωτο που είχε ανεβάσει ο φίλος διαπίστωσα ότι στη συγκεκριμένη βάση το τηλέφωνο όσο είναι πάνω στη βάση φορτίζει κιόλας. Μου φαίνεται δηλαδή ότι δεν γίνεται να το έχεις στη βάση και να μη φορτίζει. Ισχύει???

Και αν ναι κάτι τέτοιο δεν "φθείρει" τη μπαταρία αφού ακόμα και αν είναι "ηλιθίου" η ζωή της τελειώνει μετά από Ν κύκλους φόρτισης???:worry:

Τhanx

Den tah asxolithw me texnikous orous pou sigoura exoun vash alla den akolouthw panta tha sou apanthsw omws teleiws ypokeimenika kai vasi empeirias to 3300 to eixa 13 mhnes kathe mera pou empaina sto amaxi to evaza epanw kai to koumnpwna gia na fortizei kai den eixa pote provlima me thn zwh ths mpatarias mexri kai pou to edwsa. Thn idia taktiki akolouthw kai me to Polaris kai den prokeite na thn allaxw twra an den se epeisa :lol: mporeis na to vazeis epanw kai na mhn to koumpwneis panw sthn fortisi mias kai stekete mia xara fisika yparxei kai h alli lisi to koumpwneis kai den vazeis ton fortisti sto revmatolipti kai eisai Ok ;)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα κι οχι,http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=160263 και του περνας και το patch κι εχεις κι ελληνικα και φυσικα κι εγγυηση:)

Eγγύηση έχεις έτσι και αλλιώς είτε το αγοράσεις από ACE είτε από expansys.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

γίνεται να βάλεις σε συσκευή απο expansys patch ths ace?

 

:wacko::blink::wacko:

Τι λέτε ρε παιδιά? Δε νομίζω! Ας το κάνει κάποιος τολμηρός να μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...