Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η οθόνη σε ολα τα touch ppc ειναι διαφορετική,δηλαδή ειναι πολυ ανθεκτικό το εξωτερικό πλαστικό λογω κατασκευής και για αυτο σπάει το εσωτερικό,μόνο λόγω μεγάλης πίεσης.(πχ κωλοτσεπη και κάθισμα)

 

δεν αμφισβητώ αυτα που λες αλλά μου φαίνεται λιγο παράξενο να είσαι απο τους πρώτους που πήραν την συσκευή και να μην την άνοιξες καθόλου να την δεις στην αρχή,συνήθως αυτοι που την παίρνουν πρώτοι ειναι και οι πιο τρελαμένοι.......:D όπως και εγώ;)

 

θα σου συνιστούσα να πήγαινες να γράψεις και για το πρόβλημα σου στο επίσημο site http://www.htc.com.gr/forum/ οπου εκει σίγουρα θα σου δώσουν πιο έγκυρη απάντηση

 

Δεν είπα ότι δεν λειτούργησε καθόλου η συσκευή, λειτουργούσε κανονικά, αλλα δεν μπορεί χωρίς πέσιμο, κολότσεπη, κάθισμα κλπ εντός της θήκης της, χωρίς sim για πολύ χρήση, και 7 ήμέρες κλειδωμένη σε συρτάρι από τις 10 ημέρες αγορασμένη να σπάσει η οθόνη εσωτερικά ξαφνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είπα ότι δεν λειτούργησε καθόλου η συσκευή, λειτουργούσε κανονικά, αλλα δεν μπορεί χωρίς πέσιμο, κολότσεπη, κάθισμα κλπ εντός της θήκης της, χωρίς sim για πολύ χρήση, και 7 ήμέρες κλειδωμένη σε συρτάρι από τις 10 ημέρες αγορασμένη να σπάσει η οθόνη εσωτερικά ξαφνικά.

 

Η οθόνη σπάει σε 1 δευτερόλεπτο, οπότε οι ημέρες που την έχεις δεν παίζουν ρόλο...

Ο κατασκευαστής έχει το δικαίωμα να κρίνει αν υπάρχει ελάττωμα, ή αν φταίς εσύ (ΝΑΙ, με τα ΔΙΚΑ τους κριτήρια). Αν δε σου αρέσει η απάντηση, τότε το κυνηγάς (πρώτα μέσω Συνήγορου του πολίτη, ή Υπουργείου Ανάπτυξης), οι οποίοι στέλνουν την καταγγελία σου σε αυτούς και εκείνοι είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν. Στο λέω από τώρα, τι θα πουν: Ελέγθηκε και δεν υπάρχει ελάττωμα.

 

Τότε εσύ, κινείς νομικές διαδικασίες, και σε 2-3 χρόνια φτάνεις σε μια δίκη (για 160 ευρώ όλα αυτά), ώστε ένας ΑΧΡΗΣΤΟΣ (συνήθως) πραγματογνώμωνας, να κρίνει αν όντως η συσκευή έχει σπάσει από δικό σου λάθος ή είχε ελάττωμα...

 

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη εύκολα.

 

Καλύτερα να γράψεις στο επίσημο forum τους, πιέζοντας (ευγενικά) όσο μπορείς, και λογικά θα σε καλύψουν.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

set Options->Video->Quality to low

 

και

 

video->GDI, check options->settings->buffering->Microdrive

 

δοκίμασε αυτές minotavrs και πες μου κι εμένα που ψήνομαι στα κάρβουνα μέχρι να μου έρθει:D:rolleyes:

 

 

ακριβώς οπως τα λες ειναι φίλε,αν και δεν βλέπω βιντεο στο ppc με τις ρυθμίσεις που λες παίζει άψογα χωρις κανένα κόλλημα

ειναι ακριβώς οπως παίζει και το βίντεο στο youtube

 

το βασικό ειναι να τσεκάρεις το gdi και μετα επανεκκίνηση του player.

 

ισως το βράδυ ανεβάσω και εγω βιντεακι για το πως παίζει.:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρονια πολλά,

Στο πλαίσιο στην Αθήνα, δεν υπάρχει ουτε ενα κοματι, μετά τις 18 του μηνα λένε, ξέρετε κάτι?:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος είναι από Θεσσαλονίκη και το θέλει με Ελληνικά της ACE στο πλαίσιο Νέας Ευκαρπίας (το καινούριο, κόμβο Ευκαρπίας με περιφερειακή οδό) έχει ένα τελευταίο κομμάτι.:)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρονια πολλά,

Στο πλαίσιο στην Αθήνα, δεν υπάρχει ουτε ενα κοματι, μετά τις 18 του μηνα λένε, ξέρετε κάτι?:)

 

Ειναι αληθεια.Χθες εδωσα προκαταβολη για το τελευταιο κομματι που ειχε μεινει στην Αθηνα.:wacko:Το ειδα στο συστημα τους;)

Link to comment
Share on other sites

Τρεις πολύ βασικές ερωτήσεις (για μένα). Οποιος καλός άνθρωπος μπορεί να μου απαντήσει:

1. Αν αγοράσω την έκδοση της ACE μπορώ χωρίς πολύπλοκες διαδικασίες να γυρίσω το Cruise σε αγγλικό μενού?

2. Εχω γνήσιο το destinator. Γενικά το ξεχνάω ή υπάρχει λύση που παίζει ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ?

3. Σε σχέση με το ΜΙΟ701 το gps του είναι καλύτερο ή χειρότερο?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
1.ναι το γυριζεις σε αγγλικα απο τις ρυθμισεις,2.το 7 λενε οτι παιζει μια χαρα,βεβαια αν το παρεις με το igo δεν θα εχεις κανενα προβλημα3.δεν το ξερω αυτο
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πακέτο περιλαμβάνει εκτός των απαραιτήτων (φορτιστές και hands free), μία θήκη (όχι δερμάτινη), ένα screen protector και ένα επιπλέον stylus. Τα υπόλοιπα πακέτα περιγράφονται στο expansys για το τι extra περιλαμβάνουν.

 

Δεν περιλαμβάνεται στο πακέτο κάρτα MicroSD?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια.Χθες εδωσα προκαταβολη για το τελευταιο κομματι που ειχε μεινει στην Αθηνα.:wacko:Το ειδα στο συστημα τους;)

 

Ο ιός της απογραφής μάλλον....

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=2qhx1Ln0Z8Q

 

To παλικάρι έχει βάλει το TCPMP (0.81RC1 Beta) με ρυθμίσεις βίντεο στο low.

 

Όμως σε high bitraded encoded videos δεν χρειάζεται deblocking, (περίπου ας το παρομοιάσω με την μη χρησιμότητα του antialising σε μεγάλες αναλύσεις για όσους γνωρίζουν) οπότε στα bench το video έδωσε :100 με 103%. Ούτε χαμένο frame....

 

Δείχνει απίστευτο αλλά ταυτόχρονα λογικό. Δεν έχω το Tc ακόμα στα χέρια μου, περιμένω να μου έρθει, αλλά όποιος το έχει ας κάνει ένα test να μας επιβεβαιώσει.

 

ακριβώς οπως τα λες ειναι φίλε,αν και δεν βλέπω βιντεο στο ppc με τις ρυθμίσεις που λες παίζει άψογα χωρις κανένα κόλλημα

ειναι ακριβώς οπως παίζει και το βίντεο στο youtube

 

το βασικό ειναι να τσεκάρεις το gdi και μετα επανεκκίνηση του player.

 

ισως το βράδυ ανεβάσω και εγω βιντεακι για το πως παίζει.:D

 

σε συνέχεια των πιο πάνω, να πω οτι δοκιμάζοντας αλλο βίντεο .mpg

το αποτέλεσμα ηταν μέρα με νύχτα...πολύ κακό παίξιμο με πολλά κολλήματα.

παίζει ρόλο σίγουρα το αρχείο βίντεο,εμένα ουσιαστικά δεν με απασχολεί βέβαια λόγω μη ενδιαφέροντος να παρακολουθήσω βιντεο σε τόσο μικρή οθόνη.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

στη θεσσαλονικη στο πλαισιο κεντρου υπαρχει ενα κομματι για οποιον ενδιαφερεται στα 749

 

αν και δε θα το συνιστουσα με δεδομενη την προθυμια των υπαλληλων να ανοιγουν τη συσκευασια και να την επιδεικνυουν σε καθε υποψηφιο αγοραστη.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πουθενα δεν γράφεται (οσο μπορεσα να ψαξω στο inet) εαν υπάρχει η δυνατοτητα ΤΜC από την συσκευή... Ξέρει κανένας που μπορώ να ρωτήσω??? Κάποιο επίσημο site??
Link to comment
Share on other sites

στα περισσοτερα reviews παντως αναφερεται

 

το θεμα ομως ειναι πως ελαχιστοι σταθμοι στην Ελλαδα την παρεχουν την υπηρεσια

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το διαβασα σε κανενα από τα επίσημα site που υπάρχουν για το HTC??? σε αυτούς που το εχουν αγορασει... στο βιβλίο του γράφει τίποτα???

για το ΕΤΕΝ 800 το γράφει ξεκάθαρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις αν υπαρχουν πουθενα γνησιες ζελατινες προστασιας οθονης;

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=156120

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά με ελληνικό Keyboard κ contacts κατάφερε κανεις να κανει κάτι?

 

Egw me Pocket CM Keyboard kai iContact eimai apolyta ikanopoiimenos. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις την νεα εκδοση ελληνικων?

Μου βγαζει λαθος οταν παω να τα κατεβασω:mad:

 

An error occured! Referers have to be enabled. You have to be logged on. Leeching not allowed!

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις την νεα εκδοση ελληνικων?

 

Μια χαρα παιζει προς το παρον:),αλλα δυστηχως δεν εγινε τιποτα με τα πληκτρολογεια,εμειναν οπως ηταν:(!Μακαρι να διωρθωθει στην επομενη!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...