Jump to content

Samsung SGH-E840


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 255
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nai leronei i othoni eykola kai den synithizontai eykola ta pliktra afis

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειναι μειον του τηλεφωνου αλλα των πληκτρων αφης!να σου πω paulito. ξερεις πως περνας προγραμματα και εικονες απο το pc στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

χμμμ...χωρις να το φορτισω, δηλαδη με το που το εβγαλα απο το κουτι,ειχε δυο γραμμες(απο τρεις).εχω ολη μερα το ψαχνω, το συνδεω με pc , εστειλα τα κερατα μου με bluetooth, και παλι εχει περισεψει μια γραμμη. νομιζω οτι τα παει αψογα!ενα μειον το πληκτρολογιο του. δεν ειναι τοσο καλο οσο το ολο πακετο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω παραγείλει στην vodafone και το περιμενω την αλλη εβδομαδα, μια ερωτηση μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει.

Στο αυτοκινητο μου εχω ενα bluetooth της parrot το οποιο εχει ελληνικο μενου και με συσκευες motorola, nokia, ericsson που το εχω "ζευγαρωσει" κατα καιρους δουλευει αψογα. Σημερα δοκιμασα ενα samsung νομιζω ηταν το 720 η 740 δεν θυμαμαι, και ολα τα ονοματα των επαφων το parrot τα εδειχνε "κινεζικα". Να περιμενω κατι αναλογο και απο το Ε-840 η θα υπαρχει βελτιωση σε αυτο το μοντελο;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ειμαι κατοχος αυτου του τηελεφωνου εδω και 2 μερες.αλλα δεν μπορω να βρω καποιο theme.τι να κανω βρε παιδια?σε καποιο site λεει να βρεις ενα κινητο που εχει παρομοιο λειτουργικο(πχ το n90 παιρνει θεματα του n95)και να κατεβασεις απο εκει τα θεματα.ομως δεν εχω ιδεα ποιο εχει αντιστοιχο λειτουργικο με το δικο μου
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι επειδη εχει παλιοτερη γραμματοσειρα στο εκανε αυτο. λογικα δεν νομιζω να γινει και με το e840. εγω θελω να ξερω το εξης...αληθευει οτι στα νεα κινητα φτανει να τα φορτιζειος μονο 5 ωρες την πρωτη φορα και μετα ειναι ενταξει?
Link to comment
Share on other sites

dystyxos den exo akoma perasei programata kai tetoia meso kalodiou giati to synodeytiko cd arneitai na egkatastisei ti souita efarmogon epeidi den einai symvati me vista!!!!!

 

tora gia tin mpataria den ksero den me exei entyposiasei! mia olokliri mera krataei mono kai meta stin priza!

 

pantos to synoliko paketo einai kalo eno kai ta pliktra oso pernane oi meres mathainontai!

 

ask me oti thelete!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα, μιας και ψηνομαι να το παρω σε κανα μηνα που δικαιουμαι επιδοτηση... :O

Το μεσαιο πληκτο "i" (που εχουν τα περισσοτερα samsung) μπορει να παρει αλλη χρηση εκτος απο πλοηγηση στο ιντερνετ??

Αν οχι τουλαχιστον φανταζομαι μπορεις να βαλεις οτι ναναι στις ρυθμισεις, ωστε να μη χρεωνεσαι πατοντας το κατα λαθος... :worry:

Link to comment
Share on other sites

file mou mono gia to wap xrisimevei otan eisai ektos menou! mesa sta menou leitoyrgei os ok!

 

den exo psaxtei na allakso tis rythmiseis akoma alla fantazomai oti ginetai ayto pou les........

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

το ειδα κι εγω,απο εμφανιση παντως καλα τα παει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι μπορεις να βαλεις οτι ναναι στις ρυθμισεις, ωστε να μη χρεωνεσαι πατοντας το κατα λαθος... :worry:

Σωστά, στο ε900 πάντως γίνεται ;)
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο σημειο του κινητου ειναι η αυτονομια του. με περιπου 30 λεπτα φορτιση μου κραταει 3-4 μερες!για μενα που ειχα το Ν70 αυτο λεγεται παραδεισος
Link to comment
Share on other sites

to phra k egw shmera....prin kana misawro

para poly wraio kinhto giayto to phra bebaia k meta apo arketo skalisma pou tou exw riksei den eida kati meion h kata.alla einai nwris akoma.den brhka kapoia ry8mish wste to "i" na to kaneis kati allo alla apo 8ema kleidwmatos ta paei poly kala

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο σημειο του κινητου ειναι η αυτονομια του. με περιπου 30 λεπτα φορτιση μου κραταει 3-4 μερες!για μενα που ειχα το Ν70 αυτο λεγεται παραδεισος

 

 

Sygnwmi milame gia to idio kinito????

Einai adinaton na krataei toso poli...

ektos an den to xrisimopoieis....

Emena krataei dio me treis to pollyyyyy.

Eixa sony ericsson me to opoio ekana

kataxrisi..akouga wres radiofwno kai

evgaza fwtografies oli tin wra kai to

fortiza mia fora ti vdomada to poli dio...

Auto kathe vradi sxedon prepei na to

fortizw(xwris na exw poliasxolithei ki olas)

gia na eimai sigouri oti tin epomeni

mera tha kratisei....

Pera apo auto se enan gnwsto mou ki olas parousiase provlima sta pliktra afis...

kai den einai kai tipota spoudaio auto to kinito...

Apo emfanisi einai poli kalo alla mexri ekei...

Link to comment
Share on other sites

apo mpataria den kserw akoma...mou fainetai kalh.me aythn pou eixe panw to phga mia wra omilia k se meros me xalia shma k kana 3wro psaksimo.to panw aristera soft key apo tis 100 fores pou to pathsa tis 2 h8ele parapanw piesh alla mexri ekei....ti na pw....

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εγω και φωτο τραβηξα και μυνηματα εστειλα και γενικα εχω μεινει ευχαριστημενος απο την αυτονομια του. εχω ομως ενα προβλημα. πηρα μια καρτα μνημης και δεν ξερω πως να αποθηκευσω μεσα σε αυτη τα δεδομενα του κινητου μου μεσω της σουιτας
Link to comment
Share on other sites

Για να περασετε παιχνιδια και εφαρμογες java στο Ε840 καντε τα εξης

1)Σε κατασταση αναμονης πληκτρολογηστε *#9998*4672855# . Θα σας γραψει "ενεργοποιήθηκε".

2)Περνατε την εφαρμογη που θελετε στη μνημη του κινητου με οποιον τροπο θελετε (οχι σε καρτα μνημης, στην μνημη του τηλεφωνου). Θα πρεπει να εχετε 2 αρχεια , ενα .jar και ενα .jad . Αν εχετε μονο τα jar αρχεια καντε search για ενα προγραμματακι για windows που λεγεται jadmaker η οσοι (;))εχετε linux τρεξτε το script που επισυναπτω αφου το μετονομασετε σε jadmaker.sh και το κανετε εκτελεσιμο.

3)Επιλεγετε το jad αρχειο(αρκει να βρισκεται στον ιδιο φακελο με το jar) και επιλεγετε ναι στην ερωτηση για εγκατασταση.

4) Βρισκετε την εφαρμογη εγκατεστημενη στο Εφαρμογες-> Java World-> Τα παιχνιδια μου.

 

Εχω δοκιμασει αρκετα αιχνιδια και εφαρμογες, τα περισσοτερα δουλευουν. Επιφυλασσομαι για μια λιστα αργοτερα.

 

EDIT Ειχα κανει ενα λαθος στον κωδικο, το τελευταιο ηταν κανονικα # και οχι * που ειχα. Διορθωθηκε τωρα, το επισημαινω εδω μηπως δοκιμασε κανεις και δεν πετυχε και απογοητευτηκε.

Link to comment
Share on other sites

to kin to edwsa se ena filo mou mexri na tou sthsw to neo tou ppc.me to pou to dwsei to kanw.eyxaristw poly gia tis info.einai polytimes.elpizw na doulepsoun

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Δουλεύω το κινητάκι, πολύ ωραίο, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να στείλω και να λάβω με bluetooth αρχεία, mp3, εικόνες, videos κλπ...

Είναι ενεργό, ορατότητα ενεργή και λειτουργεία ασφάλειας απενεργοποιημένη αλλά και πάλι μου γράφει όταν πάει κάποιος να μου στείλει κάτι πως "Δεν επιτρέπεται"...

 

Άρα, είναι κλειδωμένο το bluetooth...???

Γιατί δεν διάβασα να αναφέρετε κάτι τέτοιο παραπάνω κι αν ισχύει είναι μεγάλη πατάτα από την samsung...:X

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Για να περασετε παιχνιδια και εφαρμογες java στο Ε840 καντε τα εξης

1)Σε κατασταση αναμονης πληκτρολογηστε *#9998*4672855# . Θα σας γραψει "ενεργοποιήθηκε".

2)Περνατε την εφαρμογη που θελετε στη μνημη του κινητου με οποιον τροπο θελετε (οχι σε καρτα μνημης, στην μνημη του τηλεφωνου). Θα πρεπει να εχετε 2 αρχεια , ενα .jar και ενα .jad . Αν εχετε μονο τα jar αρχεια καντε search για ενα προγραμματακι για windows που λεγεται jadmaker η οσοι (;))εχετε linux τρεξτε το script που επισυναπτω αφου το μετονομασετε σε jadmaker.sh και το κανετε εκτελεσιμο.

3)Επιλεγετε το jad αρχειο(αρκει να βρισκεται στον ιδιο φακελο με το jar) και επιλεγετε ναι στην ερωτηση για εγκατασταση.

4) Βρισκετε την εφαρμογη εγκατεστημενη στο Εφαρμογες-> Java World-> Τα παιχνιδια μου.

 

Εχω δοκιμασει αρκετα αιχνιδια και εφαρμογες, τα περισσοτερα δουλευουν. Επιφυλασσομαι για μια λιστα αργοτερα.

 

EDIT Ειχα κανει ενα λαθος στον κωδικο, το τελευταιο ηταν κανονικα # και οχι * που ειχα. Διορθωθηκε τωρα, το επισημαινω εδω μηπως δοκιμασε κανεις και δεν πετυχε και απογοητευτηκε.

 

well man o kwdikos sto diko mou den douleyei esfalmeno kati mou leei bazontas ayton ton kwdiko *#9998*4672855#

 

telika evala to *#9998*4678255# ayto htan alla oute jar oute jad "blepei"..mh ypostirizomenoi typoi arxeiwn leei

 

pio telika :p toulaxiston sthn dikia mou sysk prepei na ta baleis sthn karta mnhmhs prwta k meta na ta peraseis sthn mnhmh k na ta kaneis ystera egkatastash....:wacko::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

 

 

πήρα κ εγώ αυτό το κινητό. Αλλά ενώ έχω ενεργοποιήσει το ΜΜΣ δεν μπορώ να στείλω. έχω cosmote και έχω βάλει τις ρυθμίσεις που λέει από το μήνυμα αλλά τπτ.έχει κανεις καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αν στείλεις πα΄νω από 2 ΜP φωτό δεν κάνει resize για να την εμφανίσει;

Μου γράφει αδύνατη η προβολή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E840

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...