Jump to content

Τρόποι εξόντωσης κουνουπιών


Theodore41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλύτερα πάρε κάνα 2 τέτοια !

 

http://www.lidl.gr/C1256C790050C7BC/images/IT.07_2511/$file/07_2511_s.gif

 

Μονο αν εχει πανω απο 5 KV ταση. Αλλοιως, δεν κανεις τιποτα.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτιμω το γνωστο "πλατς" στον τοιχο. Απλο, αποτελεσματικο και σαδιστικο.

Εγω προτυμω εναν αντιανεμικο αναπτηρα. Δεν λερωνω και τα χερια μου με αιμα :D Μυγοσκοτωστρα VS Αναπτηρας σημειωσατε 2.

 

Παντως τα κουνουπια ελκυοναι πολυ και απο την ζεστη ή τις μυρωδιες του σπιτου γενικα οχι μονο απο τα φως. Οποτε αν εχεις κλιματιστικο δεν τιθεται θεμα κονουπιων, μια ταμπλετιτσα που και που ειναι υπεραρκετη.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δουλεύει ή απλά σου χαλάει την μπαταρία;

:confused:

Σου χαλαει την μπαταρια, ολα αυτα με τους ηχους ειναι μυθος, νομιζω τα κουνουπια δεν μπορουν καν να ακουσουν!

Εμενα παλι εδω και 3 χρονια δεν με πλησιαζουν τα κουνουπια, δεν ξερω γιατι:what:

Παντως παλια που πηγαινα καμπινγ θυμαμαι βαζαμε το φιδακι και εκανε πολυ καλη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Σου χαλαει την μπαταρια, ολα αυτα με τους ηχους ειναι μυθος, νομιζω τα κουνουπια δεν μπορουν καν να ακουσουν!

Κι' εγώ αυτό νομίζω...

Μου φαίνεται σαν φάρσα...

:shifty:

 

Εμενα παλι εδω και 3 χρονια δεν με πλησιαζουν τα κουνουπια, δεν ξερω γιατι:what:

Μάλλον ο οργανισμός σου, παράγει αντι-κουνουπικές ουσίες!!!

:p

Πες μας τα μυστικά της διατροφής σου!!!

:lol:

 

Παντως παλια που πηγαινα καμπινγ θυμαμαι βαζαμε το φιδακι και εκανε πολυ καλη δουλεια!

 

Αλλά αυτό είναι για ανοικτούς χώρους!

Σε κλειστούς;

Link to comment
Share on other sites

Κι' εγώ αυτό νομίζω...

Μου φαίνεται σαν φάρσα...

:shifty:

 

 

Μάλλον ο οργανισμός σου, παράγει αντι-κουνουπικές ουσίες!!!

:p

Πες μας τα μυστικά της διατροφής σου!!!

:lol:

 

 

 

Αλλά αυτό είναι για ανοικτούς χώρους!

Σε κλειστούς;

 

Η διατροφη μου ειναι σουβλακια και πιτσες αντε να παω που και που στα coodys η στα everest, νομιζω αυτα τρωει η μιση Ελλαδα οπετε κατι αλλο παιζει, ισως πρεπει να με εξετασουν σε κανα εργαστηριο:shifty:

Για εσωτερικους χωρους πιστευω πως το μονο που μπορει να βοηθησει πραγματικα ειναι οι αλοιφες.

Link to comment
Share on other sites

Ή υπάρχουν ειδικά σπρέι που βάζεις στο σώμα σου κ δν σε πλησιάζουν...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δουλεύει ή απλά σου χαλάει την μπαταρία;

:confused:

Μουφα ειναι..εγω δεν :blink: τιποτα το ιδιαιτερο..ισως να φταιει οτι εδω εχουμε παρα πολλα κουνουπια.

 

 

το καλυτερο ειναι να εχεις κλειστες τις σιτες και χαμηλο φωτισμο στον χωρο..και κλασσικα το υγρο αντικουνουπικο σε λειτουργια.εγω εχω ενα baygon που ανοιγει/κλεινει μονο του..το μονο μειον ειναι η λιγο τσουχτερη τιμη του ανταλλακτικου (5 ευρο) αλλα για μενα το αξιζει...γιατι ειναι αποτελεσματικο και αοσμο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτυμω εναν αντιανεμικο αναπτηρα. Δεν λερωνω και τα χερια μου με αιμα :D Μυγοσκοτωστρα VS Αναπτηρας σημειωσατε 2.

Ωπα, με πιανεις αδιαβαστη. Πες περισσοτερα.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφου υπαρχει ενα μηχανιματακι με 4ε που λειτουργει με ρευμα και παραγει ηχους που δεν τους αντεχουν τα κουνουπια και δεν τους καταλαβαινουμε εμεις , ειναι ακινδυνο και αποτελεσματικο!!!;)
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

ωωωω σιτες!!! ευλογημενη ανακαλυψη!!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: αλλα θα συμφωνησω και με τη σοφι!!! το πατροπαραδοτο κυνηγητο μεσα στη νυχτα ειναι αλλο πραγμα!!! νοειται καλοκαιρι χωρις αυτο;;;; :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Ωπα, με πιανεις αδιαβαστη. Πες περισσοτερα.:worry:

 

Τι ακριβως θες να μαθεις; Παιρνεις τον ανπτηρα, σημαδευεις και... μπουρλωτο! :)

 

Οι σιτες κανουν δουλεια αλλα και παλι μπαινουν, απο μπαλκονοπορτες πχ, ή απο το μπανιο. Παντως επειδη εχω δοκιμασει και τις λαμπες και τους ηχους δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο τα παραδοσιακα δηλητηρια. Εγγυημενο αποτελεσμα.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Επιστήμη το κάνατε. Πάρτε ένα αντικουνουπικό με υγρό που δε βρωμοκοπάει όπως τα φιδάκια να τελειώνει η ιστορία. Βγάζει άνετα 3-4 μήνες...
Link to comment
Share on other sites

O βασιλικός (το φυτό) διώχνει τα κουνούπια.

 

Επίσης εύκολη λύση είναι να βάλεις ελληνικό κάφε σε ένα πιατάκι (ή αλουμινόχαρτο) και το βάλεις φωτιά.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια. Ειναι δυνατον να μπορεις να κοιμηθεις, ακουγοντας το συνεχες βζννν μες στ αυτια σου συνεχεια μες στη νυχτα;

Και να κουκουλωνεσαι, ενω κανει ζεστη;

Θανατος στους εισβολεις!

 

Θοδωρος.

 

ΥΓ. Ειδατε εκεινες τις καταλυτικες παγιδες με CO2 που εχουν φτιαχτει τωρα τελευταια;Νομιζω οτι τις ειχα βαλει σε link. Αν μαθω κατι περισσοτερο, θα γραψω σχετικα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έξω έχω βάλει το ηλεκτροφόρο πλέγμα με την μπλέ λάμπα (είναι ενοχλήτικό όταν το ακούς να κάνει παφ-παφ) και ενα κερί σιτρονέλας (έχει ωραία μυρωδιά :lol: ). Μέσα έχουμε στις κρεββατοκάμαρες και στο σαλόνι υγρό εντομοαποωθητικό πρίζας. Είχαμε και βασιλικό έξω, αλλά τα κακάρωσε λόγο ζέστης :worry: . Απλά αποωθούν το μεγαλύτερο πληθυσμό κουνουπιών που σημαίνει οτι ενα τσιμπιματάκι κάθε νύχτα τουλάχιστον θα το έχεις, καλύτερο όμως απο το να γεμίσεις ολόκληρος:wacko:

Μου έδωσε η γιαγιά μου μια συσκευή υπερήχων που λέει οτι απωθεί έντομα κλπ. Αλλά εκτός απο οτι οι περισσότεροι τζίτζικες σταματάνε όταν το ανάβω (έξω το βάζω) έχω την εντύπωση οτι μου προκαλεί ζαλάδα και δεν το χρησιμοποιώ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εκτός απο οτι οι περισσότεροι τζίτζικες σταματάνε όταν το ανάβω (έξω το βάζω) έχω την εντύπωση οτι μου προκαλεί ζαλάδα και δεν το χρησιμοποιώ :blink:

 

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ :eek: ?? Εμ δε μαφηνουν να κοιμηθω ολο το βραδυ, με ξυπνανε και το πρωι, καταλαβες?:X

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ :eek: ?? Εμ δε μαφηνουν να κοιμηθω ολο το βραδυ, με ξυπνανε και το πρωι, καταλαβες?:X

 

:lol: :lol:

Τους καημένους τους τζίτζικες θες να διώξεις? :lol:

Pest repealer λέγεται και το πήρε η γιαγιά μου απο telemarketing γύρο στα 20€. Υπάρχουν και στην αγορά και με 8€. Απωθεί λέει σκορπιούς, αράχνες, κατσαρίδες, και άλλα έντομα απότι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ :eek: ?? Εμ δε μαφηνουν να κοιμηθω ολο το βραδυ, με ξυπνανε και το πρωι, καταλαβες?:X

Που μενετε κι εχει τζιτζικες; Στην Ανω Ραχουλα;:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε γεμάτο είναι λέμε. Μόνο τσίτσικες? Απ'όλα έχει. Δεν είμαι συνηθισμένος στας εξοχάς, όλα να φύγουν, ΟΛΑ :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε γεμάτο είναι λέμε. Μόνο τσίτσικες? Απ'όλα έχει. Δεν είμαι συνηθισμένος στας εξοχάς, όλα να φύγουν, ΟΛΑ :p

 

Εχει κι απο αυτα τα "σκουληκακια" που μολις τα ακουμπας με ενα ξυλαρακι τυλιγονται κουβαρι; :lol: Τα αγαπημενα μου ειναι.

 

Βασικα εξοχη ειναι πακετο, πρεπει να συνηθισεις. Και κουνουπια θα εχει, και κατσαριδες, και τζιτζικια, και ακριδες, και σκορπιους αμα λαχει και φιδια. Γινετε αντρες ρε...:p

 

Αυτο με τον βασιλικο πως λειτουργει; Βαζεις ενα βασιλικο στο δωματιο ή στην πορτα κοντα ξερω γω;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...