Jump to content

Sony Ericsson K530i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας, είμαι καινούργιος εδώ στο site!:)

Έχω το k530i καί μπορώ να πώ πως είμαι πολύ ικανοποιημένος...!

Δέν ζητάω τα μέγιστα απο ένα κινητό και το k530i πιστεύω πως ήταν η καλύτερη επιλογή!:rolleyes:

Το πήρα πριν κάνα μήνα απο το Γερμανό 205 ευρώ! Καλά δεν είναι;;;:confused:

Έχει πάντως μεγαλύτερη οθόνη απο το k610i, επιπλέον ράδιο και κατά την γνώμη μου είναι και πιό όμορφο! Αυτά...!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα με την αναβαθμιση τα καταφερα και πλεον εχω την εκδοση R8BB001.Το προβλημα ομως με τα αρχεια παραμενει αφου η αναβαθμιση αφησε ανεπαφες ολες τις εφαρμογες και επαφες.Ειμαι σε απογνωση θα το πεταξω

 

Είδες καμία διαφορά με αυτή την έκδοση; Εγώ έχω ακόμα την R6BC002.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο κινητο. το εχω 2 μηνες περιπου. εγω το πηρα απο το e-shop 180€ και τωρα επεσε 169€. οποτε απο αποψη τιμης δεν εκανες την καλυτερη αγορα...
Link to comment
Share on other sites

Είδες καμία διαφορά με αυτή την έκδοση; Εγώ έχω ακόμα την R6BC002.
Eιλικρινα μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα ή αλλαγη.Αν δω κατι θα ενημερωσω
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας αναζήτηση για update από το μενού του κινητού, μου βγάζει ως τελευταία έκδοση λογισμικού την R6BC002...

Πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω μερικα πραγματακια σαν υποψηφιος αγοραστης: 1)τι αναλυση βιντεο τραβαει κι αν ειναι απεριοριστο(δηλ. οσο χωραει στην καρτα μνημης) 2)περιπου τι μεγεθος εχει μια φωτο ή ενα βιντεακι τους 1 λεπτου; 3)τα πληκτρα του ειναι 'μαλακα' (οσοι εχουνε δοκιμασει το nokia 6233 ή 6300) θα καταλαβουν τι εννοω 4)ποσα μνμ χωραει στην μνημη του; (π.χ. το 6233 μου εχει περιπου 2500 μνμ και ακομα χωραει κι αλλα) 5)η συσκευασια εχει καρτα μνημης; 6)τα ακουστικα που εχει, προφανως ειναι και hands free,εχουνε καλη αποδοση; 7)μπορεις να βαλεις σαν ηχο κλησης mp3? 8)βγαινει σε αλλο χρωμα εκτος απο αυτο το καφε-γκρι; 9)οι φωτος του λενε τπτ; και ειδικα σε χαμηλες συνθηκες φωτισμου, υπαρχει αυτος ο κοκκος που ειχανε τα πιο παλια σονυ (βλεπε κ700) 10)το μενου του ειναι..γρηγορο; παρουσιαζει καθυστερησεις στην αποθηκευση ας πουμε φωτογραφιων ή στο ανοιγμα ή προεπισκοπηση τους; 11)χοντρικα τι διαδικασια χρειαζεται για να ενεργοποιησεις την βιντεοκληση;ποσο εξτρα χρεωνεται η κληση περαν του δωρεαν χρονου ομιλιας που μπορει να εχεις; Αυτα και σορυ για τις πολλες ερωτησεις μου!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω μερικα πραγματακια σαν υποψηφιος αγοραστης: 1)τι αναλυση βιντεο τραβαει κι αν ειναι απεριοριστο(δηλ. οσο χωραει στην καρτα μνημης) 2)περιπου τι μεγεθος εχει μια φωτο ή ενα βιντεακι τους 1 λεπτου; 3)τα πληκτρα του ειναι 'μαλακα' (οσοι εχουνε δοκιμασει το nokia 6233 ή 6300) θα καταλαβουν τι εννοω 4)ποσα μνμ χωραει στην μνημη του; (π.χ. το 6233 μου εχει περιπου 2500 μνμ και ακομα χωραει κι αλλα) 5)η συσκευασια εχει καρτα μνημης; 6)τα ακουστικα που εχει, προφανως ειναι και hands free,εχουνε καλη αποδοση; 7)μπορεις να βαλεις σαν ηχο κλησης mp3? 8)βγαινει σε αλλο χρωμα εκτος απο αυτο το καφε-γκρι; 9)οι φωτος του λενε τπτ; και ειδικα σε χαμηλες συνθηκες φωτισμου, υπαρχει αυτος ο κοκκος που ειχανε τα πιο παλια σονυ (βλεπε κ700) 10)το μενου του ειναι..γρηγορο; παρουσιαζει καθυστερησεις στην αποθηκευση ας πουμε φωτογραφιων ή στο ανοιγμα ή προεπισκοπηση τους; 11)χοντρικα τι διαδικασια χρειαζεται για να ενεργοποιησεις την βιντεοκληση;ποσο εξτρα χρεωνεται η κληση περαν του δωρεαν χρονου ομιλιας που μπορει να εχεις; Αυτα και σορυ για τις πολλες ερωτησεις μου!

 

 

1) Η ανάλυση του βίντεο είναι 176χ144.

 

2) Η φωτογραφία έχει περίπου 300-400 ΚΒ ενώ το βίντεο 1 λεπτού, περίπου 1 ΜΒ.

 

3) Ναι τα πλήκτρα του είναι μαλακά.

 

4) Νομιζω οτι είναι μέχρι 1000 μηνύματα. Άμα κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

5) Όχι. Η συσκευασία δεν περιέχει κάρτα μνήμης.

 

6) Ναι. Εννοείται ότι είναι και Hands-Free. Μην περιμένεις κάτι τρελό στην απόδοση...

 

7) Ναι. Τα ΜΡ3 μπαίνουν σαν ήχο κλήσεις.

 

8) Ναι σε μαύρο.

 

9) Μην περιμένεις τρομερή απόδοση από την κάμερα. Δεν έχει καν Flash, όύτε Autofocus δεν έχει. Ο ''κόκκος'' όμως δεν υπάρχει.

 

10) Το μενού είναι αρκετά γρήγορο, αλλά σηκώνει βελτίωση. Για αποθήκευση φωτογραφιών θέλει 2 δεύτερα.

 

11) Πέρνεις τις ρυθμίσεις ΜΜS και GPRS και έχεις και τις 3G. Τώρα για την χρέωσει ανάλογα το δίκτυο σου.

Link to comment
Share on other sites

Είδες καμία διαφορά με αυτή την έκδοση; Εγώ έχω ακόμα την R6BC002.
Στη νεα έκδοση εχουν αλλαξει τους ήχους της καμερας.Το κακο ειναι οτι πλεον δεν δουλευει το fast forward στο Music Player απο το remote control του HGE-100 ενω με το παλιο λογισμικο δουλευε μια χαρα:mad::angry:.Αφηστε το καλυτερα με την εκδοση που έχετε δεν θα κερδισετε τιποτα .
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kalispera ithela na kanw kai gw mia erwtisi

Exw to sony ericsson k800 kai pira twra tis manas mou dwro to k530..

Paratirisa oti oi eikones pou exw sto k800 i sto pc fainontai mia xara enw otan tis kanw metafora sto k530 fainontai pio tholes i oxi toso kales...Ousiastika de exei toso kali analusi kai poiotita......Sumbainei kai se sas auto?????

Link to comment
Share on other sites

Kalispera ithela na kanw kai gw mia erwtisi

Exw to sony ericsson k800 kai pira twra tis manas mou dwro to k530..

Paratirisa oti oi eikones pou exw sto k800 i sto pc fainontai mia xara enw otan tis kanw metafora sto k530 fainontai pio tholes i oxi toso kales...Ousiastika de exei toso kali analusi kai poiotita......Sumbainei kai se sas auto?????

Η οθόνη του K530, έχει μικρότερη ανάλυση σε σχέση με αυτή του K800. Συγκεκριμένα μπορεί να απεικονίσει 176x220 pixels ενώ του K800 240x320. Αυτό σημαίνει ότι η οθόνη του K800 έχει μεγαλύτερη λεπτομέρεια στην απεικόνιση. Επιπλέον όταν έχεις μια εικόνα με ανάλυση μεγαλύτερη απ' αυτή της οθόνης των συγκεκριμένων κινητών, αυτά την προσαρμόζουν ανάλογα στις διαστάσεις της οθόνη τους. Όπως καταλαβαίνεις αυτό με την οθόνη μεγαλύτερης ανάλυσης αναπαριστά πιο πιστά την εικόνα. ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!

 

Επειδη θελει να αγορσει η αδερφη μου το Κ530 και επειδη ακουει πολυ μουσικη θα ηθελα να μαθω αν το music player που διαθετει ειναι καλο (εχει equalizier, shuffle, τυχαια αναπαραγωγη, ελαχιστοποιηση κ.λπ)

 

Επισης θα ηθελα να μαθω αν η καμερα του k530 ειναι καλη εως και ικανοποιητικη.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!:D

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK530i/R8BB Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!

 

Επειδη θελει να αγορσει η αδερφη μου το Κ530 και επειδη ακουει πολυ μουσικη θα ηθελα να μαθω αν το music player που διαθετει ειναι καλο (εχει equalizier, shuffle, τυχαια αναπαραγωγη, ελαχιστοποιηση κ.λπ)

 

Επισης θα ηθελα να μαθω αν η καμερα του k530 ειναι καλη εως και ικανοποιητικη.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!:D

 

To player einai ikanopoiitiko kai exei oti anafereis.H kamera den diekdikei dafnes.elleipsi auto focus,flash einai xaraktiristika.genika einai ena aplo ftino 3g kinito

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!

 

Επειδη θελει να αγορσει η αδερφη μου το Κ530 και επειδη ακουει πολυ μουσικη θα ηθελα να μαθω αν το music player που διαθετει ειναι καλο (εχει equalizier, shuffle, τυχαια αναπαραγωγη, ελαχιστοποιηση κ.λπ)

 

Επισης θα ηθελα να μαθω αν η καμερα του k530 ειναι καλη εως και ικανοποιητικη.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!:D

Η αδερφη σου αν θελει καλη αναπραγωγη μπορει να επιλεξει κινητο walkman καλυτερα.

αλλωστε και τα κινητα walkman εχουν καλες καμερες και γενικοτερα το πακετο συμφερει περισσοτερο.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να επιλέξει το W660 που είναι νομίζω λίγο παραπάνω σε τιμή...Η κάμερα ίδια..Τώρα,αν της αρέσει πολύ το κ530,μπορεί να το μετατρέψει σε 660...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αδερφη μου αγορασε το w660 κι εγω το k530!!!!

 

Eχω ομως την εξης ερωτηση:

 

Στο καταστημα που το αγορασα μου ειπαν να το φορτισω με τη μια.......ενω εγω παρατηρησα οτι το κινητο εχει λιγη μπαταρια (36%).

Να το αφησω να ξεφορτισει τελειως και μετα να το φορτησω ή να το φορτισω με τη μια??:worry::confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η αδερφη μου αγορασε το w660 κι εγω το k530!!!!

 

Eχω ομως την εξης ερωτηση:

 

Στο καταστημα που το αγορασα μου ειπαν να το φορτισω με τη μια.......ενω εγω παρατηρησα οτι το κινητο εχει λιγη μπαταρια (36%).

Να το αφησω να ξεφορτισει τελειως και μετα να το φορτησω ή να το φορτισω με τη μια??:worry::confused:

Αφησε'το για εμενα και μετα να το φορτισεις πληρως κανα 3-4ωρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφησε'το για εμενα και μετα να το φορτισεις πληρως κανα 3-4ωρο.:)

 

ακριβως .και οταν σου γρψει πληρη φορτιση να το βγαλεις την πρωτη φορα δεν παθαινει τιποτα

:)
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου Κ530i στα Δικτυα κινητης Τηλεφωνιας το σηματακι που υποδηλωνει το 3G για Wind,Cosmote ειναι μπλε ενω για Vodafone ειναι ροζ.Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο?.Εχω καρτα usim Wind αν αυτο παιζει καποιο ρολο.Επισης με αφηνει να επιλεξω το δικτυο της Voda ασχετα αν δεν τα καταφερνει να συνδεθει ενω στην Cosmote εχει κανονικα απαγορευτικο σηματακι.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα :) Ειμαι μολις 2 ωρων χρηστης του Κ530i ! πολυ ομορφο κινητο,λεπτο με πολυ καλη ηχιτικη :happy: ;).Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης ..

Ειχα το Κ750i και εκει ειχα μια μνημη των 64mb.Γινεται να την βαλω στο K530i? ή χριεαζεται " ειδικη " καρτα μνημης? Λιγο που εψαξα το κινητο δεν μπορω να βρω που μπαινει η καρτα μνημης....

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα :) Ειμαι μολις 2 ωρων χρηστης του Κ530i ! πολυ ομορφο κινητο,λεπτο με πολυ καλη ηχιτικη :happy: ;).Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης ..

Ειχα το Κ750i και εκει ειχα μια μνημη των 64mb.Γινεται να την βαλω στο K530i? ή χριεαζεται " ειδικη " καρτα μνημης? Λιγο που εψαξα το κινητο δεν μπορω να βρω που μπαινει η καρτα μνημης....

Μεγεια το νεο σου κινητο.δυστηχως η καρτα που εχεις απο το κ750ι δεν μπορεις να την χρησιμοποιησεις στο κ530ι ουτε με ανταπτορα.αρα αγοραζεις καινουργια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K530i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...