Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικότερα μερικές φορές οι υπάληλλοι είναι για κλάματα....και για γέλια μαζί...:lol:

 

Οταν πρωτοβγήκε το κινητό,είχαν ανακοίνωση στο site οτι θα ήταν διαθέσιμο απο 22/10.Και γώ που πήγα 22/10 να ρωτήσω,με κοίταγαν σαν να ήμουν εξωγήινη...:lol:

 

Βέβαια για να μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καλάθι,υπάρχουν και στελέχη πολύ ενημερωμένα,απλά είναι πολύ κουλό να ξέρει ο πελάτης καμμια φορά περισσότερα απο τον πωλητη!!!:shifty:

 

Raver οχι εννοούσε στο δικό μου,του είχα ήδη εξηγήσει όλο το παραμύθι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΒΕΒΑΙΩΣ και μπορεις να μετατρεψεις ενα unbranded κινητο σε VLive! Και βεβαιως η μετατροπη σου εξασφαλιζει θεση στο βιβλιο Guiness γιατι θα εισαι ο πρωτος και μοναδικος στον κοσμο που εκανε συνειδητα κατι τετοιο! :tease:

 

Μπορει να γινει ειτε σε ΓΝΩΣΤΟ σερβις της SE, ειτε μεσω davinci.

http://www1.davinciteam.com/firmwares.html?&page=121

Εγω μιλησα οτι δεν μπορεις να το κανεις στο καταστημα της vodafone και η κουβεντα μας γινετε για νομιμο τροπο.αυτο εξηγησα και παραπανω!

τωρα μεσω davinciteam μπορεις να κανεις τα παντα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

hello μολις περασα στην w910 εποχη μετα απο 2 χρονια με w900!!

ευχαριστες αλλαγες !!

1ον ο ηχος στην κληση περναει στα ακουστικα δυνατα κ καθαρα!!!

επιτελους!!:w00t::w00t:

2ον το γραμμα 'ς' υπαρχει στο πληκτρολογιο κ οχι στα συμβολα!!!

επιτελους:w00t:

3ον στο bluetooth handsfree απανταει αυτοματα!!!

επιτελους:w00t:

και οι διαφορες ολο και ερχονται στην επιφανεια με την καθημερινη χρηση του.:D

βεβαια το ηχειο καμια σχεση με του 900 που ηταν το καλητερο ηχειο της σειρας walkman και επισης συμαντικη ελλειψη η απουσια του φλας! παραγματικα τι ασχετα που κανει αυτη η se!:angry:

πανω που λεω επιτελους μας ακουσε κ διορθωσε ολα τα ελατωματα παει κ αφαιρει το φλας?:dizzy: παντως το τηλ ειναι πραγματικα κορυφη!:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι η τακτική της εταιρείας. Δεν μπορεί να τα βάλει όλα τέλεια πάνω σε ένα τηλέφωνο :) Να πουλήσουν και άλλα μοντέλα :)
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι η τακτική της εταιρείας. Δεν μπορεί να τα βάλει όλα τέλεια πάνω σε ένα τηλέφωνο :) Να πουλήσουν και άλλα μοντέλα :)

 

και επίσης για οικονομικούς λόγους!αλλιώς το τηλ θα έκανε 700ευρώ!!!:X

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

και επίσης για οικονομικούς λόγους!αλλιώς το τηλ θα έκανε 700ευρώ!!!:X

Δεν νομιζω να ειναι αυτο.αλλωστε το flash τι κοστος να εχει??

χαθηκε να βαζανε ενα led.αλλωστε η καμερα της συσκευης δεν δικαιολογει ολο το κοστος.:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι αυτο.αλλωστε το flash τι κοστος να εχει??

χαθηκε να βαζανε ενα led.αλλωστε η καμερα της συσκευης δεν δικαιολογει ολο το κοστος.:down:

 

πράγματι!αν και προσπαθούν να χτυπήσουν και το μέγεθος με τα πολλά επιπλέον θα χάνανε αυτό το πλεονέκτημα!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ενα led θα ηταν καλο να υπηρχε ...

 

σίγουρα το να πηγαίνει μπροστά μια εταιρία είναι πάντα καλό!!!!;)μακάρι κάποιο επόμενο κινητό να έχει και αυτή τη δυνατότητα και όλες τις άλλες!!!!:)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Οσο πάμε βγάζει και καλύτερα κινητά. Το w910i αν και υστερεί στα 2 παραπάνω που προαναφέρατε είναι κινητάρα. Π.χ. εμένα δεν με ενδιαφέρει η κάμερα σε κινητό. Εχω μαζί μου ψηφιακή cybershot.Γιαυτό και το θεωρώ κινητάρα. Ο καθένας επιλέγει κινητό ανάλογα με τις ανάγκες του :)
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον δεν εχει ανεβει η ADRIATIC εκδοση 039 που περιλαμβανει τα Ελληνικα. Αφου ομως την εχουν ανεβασει για αλλες Ευρωπαικες εκδοσεις, τοτε θα ανεβει και η δικη μας πολυ συντομα. Δοκιμαστε παλι απο Δευτερα.

 

 

ΦΙλε haki πως περνω Ελληνικα σε "ξενο" W910i? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για την ωρα μονο με το davinci. Αν βρεις Ελληνικη, uncustomized εκδοση στις παρακατω σελιδες, μπορεις να την περασεις.

http://www1.davinciteam.com/firmwares.html?&page=144

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα βγήκε η επιδότηση συσκευής και μετα απο όσα διάβασα αποφάσισα οτι το νεο μου κινητό θα είναι το w910i. Πήγα στην vodafone Αμαρουσίου και εκει μου είπαν οτι υπάρχει μόνο έκδοση <<vodafone live>>. Αποφάσισα να ρωτ'ησω και στην εξηπηρέτηση πελατων αλλά και εκει μου είπαν οτι μόνο αυτη η έκδοση υπάρχει. Φαντάζομαι οτι είναι η μόνη έκδοση που έχει η vodafone.... Αλήθεια, υπάρχει κάποια άλλη <<παρενέργεια>> εκτος απο την διακοπή της εγγυησης εαν flashαριστεί το τηλέφωνο; Υπάρχει κάποια δοκιμασμενη-ευκολη στην εγκατάσταση έκδοση; Δεν έχω ξανακάνει flashαρισμα και δεν θέλω να κάνω κατι καταστροφικο.... Τελικά, ακόμα και με vodafone live έκδοση λογισμικού αξίζει το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα βγήκε η επιδότηση συσκευής και μετα απο όσα διάβασα αποφάσισα οτι το νεο μου κινητό θα είναι το w910i. Πήγα στην vodafone Αμαρουσίου και εκει μου είπαν οτι υπάρχει μόνο έκδοση <<vodafone live>>. Αποφάσισα να ρωτ'ησω και στην εξηπηρέτηση πελατων αλλά και εκει μου είπαν οτι μόνο αυτη η έκδοση υπάρχει. Φαντάζομαι οτι είναι η μόνη έκδοση που έχει η vodafone.... Αλήθεια, υπάρχει κάποια άλλη <<παρενέργεια>> εκτος απο την διακοπή της εγγυησης εαν flashαριστεί το τηλέφωνο; Υπάρχει κάποια δοκιμασμενη-ευκολη στην εγκατάσταση έκδοση; Δεν έχω ξανακάνει flashαρισμα και δεν θέλω να κάνω κατι καταστροφικο.... Τελικά, ακόμα και με vodafone live έκδοση λογισμικού αξίζει το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ!

Εφοσον το παρεις τελικα απο την βοδαφον..γνωμη μου ειναι να μην απεγκαταστησεις το μενου.

ασε το κινητο οπως ειναι...αλλιως παρε αλλο κινητο.δεν λεει να χασεις την εγγυηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν θέλω να χάσω την εγγυηση.... Ουσιαστικά η ερώτηση μου είναι αν αξίζει η αγορά του w910i vodafone live σε σχέση με το debranded w910i. Είδα επισης το k850i αλλά είναι και αυτο vodafone live...... Eλεοc πια, με αυτο το χαζό κλείδωμα.....
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν θέλω να χάσω την εγγυηση.... Ουσιαστικά η ερώτηση μου είναι αν αξίζει η αγορά του w910i vodafone live σε σχέση με το debranded w910i. Είδα επισης το k850i αλλά είναι και αυτο vodafone live...... Eλεοc πια, με αυτο το χαζό κλείδωμα.....

Ναι αξιζει! αλλα αμ θες την αποψη μου..δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα γι'αυτο το κινητο..με λιγοτερα λεφτα παιρνεις πολυ καλυτερο κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε haki

 

δεν βρισκω κατι ....τωρα? :(

 

Και πως γινεται ακριβως αυτη η διαδικασια? :(

 

Σε ευχαριστω φιλε :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα βγήκε η επιδότηση συσκευής και μετα απο όσα διάβασα αποφάσισα οτι το νεο μου κινητό θα είναι το w910i. Πήγα στην vodafone Αμαρουσίου και εκει μου είπαν οτι υπάρχει μόνο έκδοση <<vodafone live>>. Αποφάσισα να ρωτ'ησω και στην εξηπηρέτηση πελατων αλλά και εκει μου είπαν οτι μόνο αυτη η έκδοση υπάρχει. Φαντάζομαι οτι είναι η μόνη έκδοση που έχει η vodafone.... Αλήθεια, υπάρχει κάποια άλλη <<παρενέργεια>> εκτος απο την διακοπή της εγγυησης εαν flashαριστεί το τηλέφωνο; Υπάρχει κάποια δοκιμασμενη-ευκολη στην εγκατάσταση έκδοση; Δεν έχω ξανακάνει flashαρισμα και δεν θέλω να κάνω κατι καταστροφικο.... Τελικά, ακόμα και με vodafone live έκδοση λογισμικού αξίζει το τηλέφωνο;

Ευχαριστώ!

Φίλε μου, χθές κοίταζα αυτό το κινητό σε κατάστημα Vodafone στην Χαλκίδα κ ΔΕΝ ήταν Vodafone Live.Είμαι σίγουρη γι'αυτό γιατί το τηλέφωνο το συγκεκριμένο μου άρεσε πάρα πολύ κ ήθελα να το πάρω αλλα με χάλασε το οτι έχει 2mp κάμερα.Κι έτσι πήρα το 6500s.Mάλιστα το επεξεργάστηκα κ κάμποση ώρα..(καταπληκτική μεγάλη οθόνη!)

Link to comment
Share on other sites

@ raver

Τοσα λεφτα για το w910i ή για το κ850i; Ποιά συσκευη πιστεύεις οτι είναι καλύτερη -μονο nokia να μην μου πεις... ;)

Για το w910i αναφερομαι! οχι δεν θα σου πω για Νοκια γιατι απλα ειμαι ΑΣΧΕΤΟΣ.

καλυτερα να παρεις το k850i..η το κ810ι..που θα σου ερθει και τσαμπα.

το w910i ειναι πολυ στυλατο τηλεφωνο..αλλα η τιμη του δεν δικαιολογει μια απλη καμερα των 2mp και η ελλειψη ενος flash.

 

τι να σου πω..εγω στην θεση σου θα επαιρνα κινητα δοκιμασμενα..που τωρα τα βρισκεις σε πολυ καλη τιμη! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν υπαρχει unbranded λογισμικο τωρα. Η διαδικασια απαιτει πληρωμη 10 ευρω με πισωτικη. Μετα πρπει να ακολουθησεις λεπτομερεις οδηγιες οπως αναφερονται στο site γιατι δεν ειναι δυνατον να περιγραψω ολο τη διαδικασια στο ποστ. Παντως ειναι απλη και την εχουν κανει πολλοι εδω μεσα.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και παλι...

 

Οποτε σε αναμονη...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε λύση μάλλον θα πάω σε άλλη εταιρία παροχής τηλ/κων υπηρεσιων και θα πάρω το τηλ χωρίς το λογισμικο-τσιμπούρι της voda..... Απλά τώρα άρχισα να έχω κάποιες αμφιβολίες για το αν πρέπει να πάρω αυτο το τηλέφωνο. Τεσπα, θα δώ μηπως υπαρχουν και άλλες λύσεις, αν και το τηλεφωνο δεν θα το αγόραζα για την φωτογραφική του μηχανή που είναι και το κύριο μειονέκτημα του.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε λύση μάλλον θα πάω σε άλλη εταιρία παροχής τηλ/κων υπηρεσιων και θα πάρω το τηλ χωρίς το λογισμικο-τσιμπούρι της voda..... Απλά τώρα άρχισα να έχω κάποιες αμφιβολίες για το αν πρέπει να πάρω αυτο το τηλέφωνο. Τεσπα, θα δώ μηπως υπαρχουν και άλλες λύσεις, αν και το τηλεφωνο δεν θα το αγόραζα για την φωτογραφική του μηχανή που είναι και το κύριο μειονέκτημα του.

 

Εντάξει την μέρα βγάζει μια χαρά φωτογραφίες :) Κινητό πέρνεις όχι φωτογραφική μηχανή :) Το κινητό είναι πολύ όμορφο , ελαφρύ , μπαταρία καλή :) Ολα καλά δηλαδή. Τσίμπα το ανεπιφύλακτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλούδια παίζουν ή είναι πολύ φρέσκο; (με γεια μου :P)
Δεν εκπέσαμε εξαιτίας ενός ηθικού σφάλματος αλλά εξαιτίας ενός διανοητικού. Πήραμε τον κόσμο των φαινομένων για αληθινό ενώ ο φαινομενικός αυτός κόσμος δεν υπάρχει. Φ.Ντίκ
Link to comment
Share on other sites

καλούδια παίζουν ή είναι πολύ φρέσκο; (με γεια μου :P)

οτι θελεις.απο παχνιδια εδώ και απο themes :worry: εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...