Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια. Θα ηθελα να ρωτησω,για το w910i, αν γινεται να απενεργοποιηθει η επιλογη που αλλαζει το κινιτο τραγουδια με την κινηση. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια. Θα ηθελα να ρωτησω,για το w910i, αν γινεται να απενεργοποιηθει η επιλογη που αλλαζει το κινιτο τραγουδια με την κινηση. Ευχαριστώ!!!

 

ΠΑΙΔΙΑ πως διαολο ενεργοπ οιειται και το shake και η περιστροφη της οθονης? :mad:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια. Θα ηθελα να ρωτησω,για το w910i, αν γινεται να απενεργοποιηθει η επιλογη που αλλαζει το κινιτο τραγουδια με την κινηση. Ευχαριστώ!!!

 

 

Καλημερα.

Στο δικο μου τουλαχιστον, για να δουλεψει η αλλαγη με ταρακουνημα, πρεπει να παταω το κουμπι του Walkman, οποτε δεν με ενοχλει.

Στη αρχη φοβομουν οτι οταν πηγαινω για τρεξιμο σε καθε λακουβα, θα αλλαζει τραγουδι, αλλα τελικα δεν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Στο δικο μου τουλαχιστον, για να δουλεψει η αλλαγη με ταρακουνημα, πρεπει να παταω το κουμπι του Walkman, οποτε δεν με ενοχλει.

Στη αρχη φοβομουν οτι οταν πηγαινω για τρεξιμο σε καθε λακουβα, θα αλλαζει τραγουδι, αλλα τελικα δεν ειναι ετσι.

 

Την περιστροφη την καταφερες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Την περιστροφη την καταφερες?

 

Ναι πολυ ευκολα.

Πατας Walkman, πισω (για να βρεθεις εκει που διαλεγεις Μουσικη, Βιντεο, κτλ...) και καπου κατω κατω λεει Ρυθμισεις.

μπαινεις μεσα λεει

προσανατολισμος.... και διαλεγεις αυτοματη περιστροφη.

 

Απλο και ευκολο νομιζω......

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολυ ευκολα.

Πατας Walkman, πισω (για να βρεθεις εκει που διαλεγεις Μουσικη, Βιντεο, κτλ...) και καπου κατω κατω λεει Ρυθμισεις.

μπαινεις μεσα λεει

προσανατολισμος.... και διαλεγεις αυτοματη περιστροφη.

 

Απλο και ευκολο νομιζω......

 

Μεχρι εκει φτανω και εγω....

 

απο το μενου αυτο δεν εχω επιλογη ΟΚ και οταν βγω δεν ειναι ενεργοποιημενος ο προσανατολισμος....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην κλασική "Διαχείρηση Αρχείων" κάνει φακέλους σε εικόνες, video κλπ...;;; :worry:

 

Καλημερα.

Δοκιμασες να βγαλεις την καρτα μνημης, και να την διαχεριστεις με τον USB ανταπτορα μεσω Windows?????

Link to comment
Share on other sites

paidia kai gw skeftomai na to parw to kinito ... poly moyrato to exw pe3ei kai apo konta!! alla ontos h timi tou poly baria.. 416.. Akoma den eimai sigoyros gia thn agora to skeftomai,me exei 3enerosei omos poy den exei flash ligo eleos!!! esys ti lete na kanw??!?! eimai mperdemenos!!! :( einai to monadiko poy moy aresei apo ta sirtarota kinita.Hthela na rotiso exw 2 kartes 512 ms pro duo apo to prohgoymeno kinito to w810i,yparxei tropos na sindethoyne oi kartes me to kinito me kanenan adaptora h mpa ??? h tha pane xamenes?? :( episeis h ms micro poy exei sto kouti poso xoritikotas einai??? 1gb?? eyxaristw.
374 euro στα ote shops;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βγαλεις την καρτα μνημης, και να την διαχεριστεις με τον USB ανταπτορα μεσω Windows...;;;

 

Γιατί; Αν "πετάξω" μέσα στην κάρτα - μέσω card reader - φακέλους με εικόνες, video & μουσική, δεν θα μπορώ να τα έχω στην "παλιά" "Διαχείρηση Αρχείων"...;;;

 

BTW: Το τηλέφωνο δεν το έχω...

Link to comment
Share on other sites

ponstan malon mperdeytikes!!! gia alo post mou apantises pio katw exo kialo lool ekeino thelw kamia apadisei pio poly gia thn mpataria pou anafero giato ti pezei...gia to internet to eftiaksa mpenw kanonika!kai to logismiko tou apoti eida einai to teleyteo pou yparxei!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia gia na min mperdeueste:

 

to kinito exei tin epilogi diaxeirisi arxeiw sto eikonidio organiser (einai i prwti epilogi) apo ekei mporeis na kaneis oti ekanes me ta paliotera kinita opws w810 k750 k800 dimiourgia fakelwn ktl. egw tin exw valei kai sintomeusi kai einai polu voliko

 

episeis epeidi kati anaferthike gia zoom. to kin kanei zoom MONO otan exeis idi traviksei tin photografia kai to vrisko ikanopoiitiko se poiotita.

 

ta meionektimata ta opoia kai vriskw APARADEKTA einai to gegonos oti den exei autofocus kai flash. kai meta apo 1,5 xrono me to w810 auto den mporw na to sinithisw

to themataki me to ixio eksakolouthei na uparxei. kata tin gnwmi paizei kai na einai i xeiroteri akoustiki apo ixio kinitou pou exw akousei... toulaxiston eprepe na to koitaksoun se kinito aksias 420 eyro

 

kata ta alla to kinito exei katapliktiko design kai den metaniwsa tin agora tou

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia gia na min mperdeueste:

 

to kinito exei tin epilogi diaxeirisi arxeiw sto eikonidio organiser (einai i prwti epilogi) apo ekei mporeis na kaneis oti ekanes me ta paliotera kinita opws w810 k750 k800 dimiourgia fakelwn ktl. egw tin exw valei kai sintomeusi kai einai polu voliko

 

episeis epeidi kati anaferthike gia zoom. to kin kanei zoom MONO otan exeis idi traviksei tin photografia kai to vrisko ikanopoiitiko se poiotita.

 

ta meionektimata ta opoia kai vriskw APARADEKTA einai to gegonos oti den exei autofocus kai flash. kai meta apo 1,5 xrono me to w810 auto den mporw na to sinithisw

to themataki me to ixio eksakolouthei na uparxei. kata tin gnwmi paizei kai na einai i xeiroteri akoustiki apo ixio kinitou pou exw akousei... toulaxiston eprepe na to koitaksoun se kinito aksias 420 eyro

 

kata ta alla to kinito exei katapliktiko design kai den metaniwsa tin agora tou

αυτο ειναι το κακο,το κινητο καλο σε ολα τα υπολοιπα αλλα απο ηχο και καμερα ειναι πισω,ηθελε περισσοτερη προσοχη,να δικαιολογησει και τα χρηματα που κοστιζει ρε παιδι μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

pws mporoume na doume tin ekdosi tou logismikou se auto to tilehono?

Προφανώς και ισχύει ο τρόπος που ειπώθηκε, αλλά υπάρχει και πιο σύντομος. Μενού-> Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Αναβάθμιση

 

αυτο ειναι το κακο,το κινητο καλο σε ολα τα υπολοιπα αλλα απο ηχο και καμερα ειναι πισω,ηθελε περισσοτερη προσοχη,να δικαιολογησει και τα χρηματα που κοστιζει ρε παιδι μου.

Θα συμφωνήσω και εγώ με τα παραπάνω. Μετά από το W610 που έχω συνηθήσει την κάμερα με AF και Flash μου κακοφαίνεται η μη υπαρξη τους στο W910 και ενώ σκεφτόμουνα στην αρχή να το πάρω, ξέρω οτί θα μου λείψουν σίγουρα και γι αυτό το ξανασκέφτομαι.

 

Όσο για την ποιότητα του ήχου από το ηχείο, δεν έχω προσωπική άποψη, αλλά έχω να πω οτί είναι ένα αναμενόμενο πρόβλημα σε τόσο λεπτά κινητά. Αν θυμάστε και το W880 υπέφερε από το ίδιο πρόβλημα. Όπως και να το κάνουμε ο χώρος που καταλαμβάνει ένα ηχείο είναι καθοριστικός για την απόδοση του, τις περισσότερες φορές, ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

sto kinito apoti eida den yparxei neo firmware tha moy peite akoma kainoyrio einai..paidia h mpataria ta klanei poly grigora h etsi moy fenete??? kala me tetia othonara omos...pos na mi telionei grigora... analoga kai poso to pezeis!!! tha troei poly apo thn fotinotita...poly grigora adiazei..paratirisa omos otan paei sta kokkina krataei poly...to epeza me mpataria kokkini to epeza epitides gia na to adiaso (oxi na klisei telios to kinito alla mexri na ginei h mpataria aspri) kai den telione me tpt!!!! mia grami eixe meinei, to epeza gia kana 2oro moysikes, eikones, internet...kai den elege na ta ftisei!!!! pedia gia kalhterh zoh sthn mpataria einai molis ftanei sta teleytea tis px sti 1 grami h otan ginei telios aspri tote den einai gia fortisma??oxi na thn afinoyme na adiazei telios kai na klisei to kinito...etsi den einai?
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω απο το απογευμα ενα W910 στα χερια μου και πρεπει να ομολογησω οτι το βρηκα ΠΟΛΥ καλυτερο απο οτι περιμενα βασει των οσων διαβασα εδω μεσα. Τα υλικα του ειναι παρα πολυ καλα, η οθονη ειναι ΟΘΟΝΑΡΑ, το μενου αισθητα βελτιωμενο, το slide αψογο και το μεγεθος και το look σε πολυ προχωρημενα επιπεδα. Το σερφαρισμα στην πολυ μεγαλη οθονη, με HSDPA, ειναι απολαυση.

 

Η καμερα ειναι στο μετριο επιπεδο του W880 αλλα αρκετα καλυτερη απο τις απλες 2ΜΡ των τελευταιων ΝΟΚΙΑ. Το ηχειο ειναι στο επιεικως μετριο επιπεδο των Κ750 αλλα πολυ καλυτερο του W880. Aυτα ειναι τα μονα καπως αρνητικα. Κατα τα αλλα ειναι μια εξαιρετικη, λεπτη συσκευη οπως επιτασσει η μοδα!

 

Εμενα, με "ειδικο" καθεστως μου στοιχισε 330 ευρω οποτε και το πληρωσα τοσο οσο θα επρεπε να πουλιοταν σε αυτο το αρχικο σταδιο. Τα 420 ειναι πολλα!

 

Καιρο ειχα να ενθουσιαστω με την πληκτικη SE. Λεω να το κρατησω! :up:

Φίλε μου καλορίζικο το τηλεφωνάκι. Το είδα από κοντά και έπαθα πλάκα. Επειδή είμαι Music Freak και δεν θέλω να κουβαλάω και το Walkman μου (nw-a808) μαζί με το κινητό, θέλω να μου πείς τι λέει από ποιότητα ήχου μέσω ακουστικών (το ηχειάκι δεν με ενδιαφέρει καθόλου). Θα με ενδιέφερε περισσότερο η ποιότητα παρά για το πόσο δυνατά ακούγεται από τα ακουστικά του. Επίσης αν το δοκίμασες με άλλα ακουστικά πες μας τις εντυπώσεις σου. Έχω σκοπό να το χτυπήσω άμεσα και γώ με "ειδικό καθεστώς" όπως λές και σύ ;)

Thanks προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

 

Σκεφτομαι να αλλαξω το π990 που εχω και να παω στο w910...

 

 

Θα ηθελα να μου πειτε ποσες ημερες αυτονομιας εχει και αν ακουγεται δυνατα οταν σε καλουν- ειτε με τους κανονικους ηχους ειτε με mp3 σαν ηχο κλισης.

 

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Moυ φαινεται σαν τον κλασικο ηχο των Walkman κινητων της SE. Iκανοποιητικος αλλα οχι και να παθουμε την πλακα μας. Δεν το δοκιμασα με αλλα ακουστικα.

 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ: To τηλεφωνο ΔΕΝ τα παει ιδιαιτερα καλα με το 3G σημα, κατι που ειχε παρατηρηθει και στο W880. Οσους σας ενδιαφερει η πλοηγηση με ταχυτητες 3G και HSDPA να το σκεφτειτε καλα γιατι με το παραμικρο σε πεταει εκτος 3G, τη στιγμη που διπλα του το 6120 εχει 3-4 μοναδες 3G! Μεγαλη διαφορα! Το σημα του σε GSM ειναι το κλασικο καλο των SE.

 

 

file ayto ithela na rotiso prospathousa na kanw klisi 3g ala tpt den mporousa na kanw....mou eixe to eikonidio to HsDPA olo ayto moy exei to 3g to eikonidio poly spania to blepw....ayto giati??? kai ti dld otan serfaroyme den mpenei internet me gprs?? mpenei me HSDPA?? exw mperdeyti afou kai ta gprs energopihmena einai as mou eksigish kapios ti pezei...:wacko::wacko::wacko:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

 

Σκεφτομαι να αλλαξω το π990 που εχω και να παω στο w910...

 

 

Θα ηθελα να μου πειτε ποσες ημερες αυτονομιας εχει και αν ακουγεται δυνατα οταν σε καλουν- ειτε με τους κανονικους ηχους ειτε με mp3 σαν ηχο κλισης.

 

 

Ευχαριστω πολυ

 

Το κινητό είναι απίστευτο, το είδα σήμερα στο Πλαίσιο στη

Στουρνάρη όντως ΟΘΟΝΑΡΑ, πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

καλή κάμερα, πολύ καλό μενού, καλό το slide αλλά όταν το έβαλα

να παίξει το Say it Right το οποίο στο 7390 έπαιζε απίστευτα

το κινητό ''τσίριζε'' και μπούκωνε δυστυχώς.

 

Πάρτε το αν θέλετε να έχετε όλα τα άλλα εκτός από δυνατό

ηχείο.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...