Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες βοηθεια,το κινητο ενος φιλου επεσε σε νερο,τωρα τι κανουμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ti i8ela na paw na apenergopoihsw to kinhto? Twra oute SMS mporw na dextw alla oute kai na steilw! Den exw idea ti egine egw den peiraksa apolutws tipote! Apla otan to anoiksa kai phga na mpw sta sms, mou ebgaze to munhma : " Η ενέργεια απέτυχε " !! KAi giati apetuxe ?? mporei kapoios na mou pei? Kai an den kserei kapoios na mou pei giati apetyxe mporei estw na me enhmerwsei gia to poies kinhseis tha prepei na

akolou8hsw etsi wste na dior8w8ei to problhma?? 8a h8ela oso ginetai na apofugw format kinhtou, kai to na to dwsw sthn antiproswpia einai san na mou lete 8a deis to kinhto sou meta apo ena mhna.. MIlaw ek peiras..

 

PLZ PLZ PLZ HELP :(

 

μονο φορματ και αναβαθμιση φιλε στην αντιπροσωπεια. δεν γινεται τιποτε αλλο

:)
Link to comment
Share on other sites

format μονο κι εμενα μου το εκανε και μετα που του το εκανα δουλεψε κανονικα,μην σε ανησυχει,μετα κανε ενα τσεκ αν εχει καμια διαθεσιμη αναβαθμιση και θα εισαι ok,ουτε σε αντιπροσωπεια χρειαζεται να το πας ουτε και να πανικοβαλεσαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα επεσε σε πορτοκαλαδα και δεν παθε τιποτα...Αλλα γενικα επειδη την εχω παθει πολλες φορες με αλλα κινητα βγαζεις τη μπαταρια για 2-3 μερες και πολυ μπιστολακι για να στεγνωσει..(Το χω παθει σε κ610 P900 sammy d600 w910 ... καταστροφεας δηλαδη.!)
Link to comment
Share on other sites

παιδες βοηθεια,το κινητο ενος φιλου επεσε σε νερο,τωρα τι κανουμε?

Βγαζεις την μπαταρια και γεμιζεις ποτηρακι με οινοπνευμα καθαρο και ριχνεις μεσα το κινητο..για μερικες ωρες..μετα το βγαζεις το αφηνεις να στεγνωσει και το ανοιγεις.

ετσι εχω σωσει ολα μου τα κινητα σε αναλογες περιπτωσεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα??? δλδ με το οινοπνευμα δεν θα παθει τπτ ακομα χειροτερο???για να δουμε για τι και σε φιλο μου του πεσαν νερα (ποτηρι ολοκληρο)και τςρα δεν παιζει ο player kαθολου!!!
Link to comment
Share on other sites

υπόψιν με το οινόπνευμα μπορεί να θολώσει το πλαστικό της οθόνης... καλύτερα να το ανοίξεις και να το στεγνώσεις με το πιστολάκι... Εγώ την έχω πατήσει με το κόλπο αυτό...
Link to comment
Share on other sites

θα του πω να το δοκιμασει και βλεπουμε,ελπιζω να μην ειναι τελειωμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κρατάει η μπαταρία του κινητού?

3-4 μερες με χρηση λιγο μουσικη και αρκετα τηλεφωνα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το W910i,για "περάστε" μια βόλτα από την Υπηρεσία αναβάθμισης για να βάλετε τη νέα έκδοση λογισμικού R1FA030...

 

Λογικά τώρα θα είναι διαθέσιμη... ;)

 

Αναβαθμίζεται o driver της μπροστινής κάμερας,η Java,η ταχύτητα στα μενού γίνεται λίγο γρηγορότερη και αναβαθμίζεται και η έκδοση κειμένου...Περαιτέρω αλλαγές σε λίγο(αν υπάρχουν άλλες...)

 

Πως μπορώ να δω τι έκδοση λογισμικού έχω στο κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω τι έκδοση λογισμικού έχω στο κινητό μου?

*>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές.

εκει θα βρεις την εκδοση του λογισμικου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω το w660 και σκεφτόμουν να αγοράσω το W910... όμως προβληματίζομαι για το αν αξίζει η μετάβαση απο το ένα στο άλλο..

 

γιαυτο κιεγώ είπα να απευθυνθώ σε εσάς που όλο και κάτι παραπάνω ξέρετε:p

 

λοιπόν.. έχω κάποιες ερωτησούλες..

 

1. το μενου - οι δυνατότητες του w910 έχουν κάτι το διαφορετικό ή παραπάνω από του w660?

 

2. η μπαταρία του πόσο κρατάει περίπου με αρκετη χρήση?

 

3. οι ήχοι κλήσεις σε αυτό "τσιρίζουν":lol: όπως στο w660?

 

4. στα μηνύματα ο ήχος είναι και σε αυτό σύντομος ή διαρκεί όσο το mp3

 

5. η ένταση και η ποιότητα αναπαραγωγής μουσικής είναι πολύ καλύτερη από το w660?

 

6. γενικά αξίζει η μέταβαση από το w660 σε αυτό ή δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορες?

 

 

συγνώμη αν σας ζάλισα λιγάκι με τις πολλές ερωτήσεις μου..:happy:

Link to comment
Share on other sites

έχω το w660 και σκεφτόμουν να αγοράσω το W910... όμως προβληματίζομαι για το αν αξίζει η μετάβαση απο το ένα στο άλλο..

 

γιαυτο κιεγώ είπα να απευθυνθώ σε εσάς που όλο και κάτι παραπάνω ξέρετε:p

 

λοιπόν.. έχω κάποιες ερωτησούλες..

 

1. το μενου - οι δυνατότητες του w910 έχουν κάτι το διαφορετικό ή παραπάνω από του w660?

 

2. η μπαταρία του πόσο κρατάει περίπου με αρκετη χρήση?

 

3. οι ήχοι κλήσεις σε αυτό "τσιρίζουν":lol: όπως στο w660?

 

4. στα μηνύματα ο ήχος είναι και σε αυτό σύντομος ή διαρκεί όσο το mp3

 

5. η ένταση και η ποιότητα αναπαραγωγής μουσικής είναι πολύ καλύτερη από το w660?

 

6. γενικά αξίζει η μέταβαση από το w660 σε αυτό ή δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορες?

 

 

συγνώμη αν σας ζάλισα λιγάκι με τις πολλές ερωτήσεις μου..:happy:

Ιδιο ακριβως μενου.η μπατρια ισως να ειναι λιγο χειροτερη του w910i.Η ηχοι κλησης δεν τσιριζουν αλλα ειναι και πιο ποιτικοι σε σχεση με το w660i αλλα δε περιβαλλον θορυβου ισως το κινητο να μην το ακουσεις.στα μηνυματα ο ηχος ειναι περιπου 10 δευτερολεπτα.(ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι δεν το κανουν απερριοριστο)

η ποιοτητα αναπαραγωγης..ειναι ιδια..ισως ενα κλικ καλυτερη.αλλα εμενα μου φανηκε ιδια!

για μενα εφοσον εχεις ενα συγχρονο κινητο στα χερια σου..δεν αξιζει να πας στο w910i.η μονη διαφορα ειναι στο οτι αυτο το κινητο ειναι slide και εχει μεγαλυτερη σε ιντσες οθονη.

κρατα το υπαρχον σου κινητο και περιμενε κανενα καινουργιο που αξιζει να αγορασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ιδιο ακριβως μενου.η μπατρια ισως να ειναι λιγο χειροτερη του w910i.Η ηχοι κλησης δεν τσιριζουν αλλα ειναι και πιο ποιτικοι σε σχεση με το w660i αλλα δε περιβαλλον θορυβου ισως το κινητο να μην το ακουσεις.στα μηνυματα ο ηχος ειναι περιπου 10 δευτερολεπτα.(ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι δεν το κανουν απερριοριστο)

η ποιοτητα αναπαραγωγης..ειναι ιδια..ισως ενα κλικ καλυτερη.αλλα εμενα μου φανηκε ιδια!

για μενα εφοσον εχεις ενα συγχρονο κινητο στα χερια σου..δεν αξιζει να πας στο w910i.η μονη διαφορα ειναι στο οτι αυτο το κινητο ειναι slide και εχει μεγαλυτερη σε ιντσες οθονη.

κρατα το υπαρχον σου κινητο και περιμενε κανενα καινουργιο που αξιζει να αγορασεις.

 

Ίδιο μενού, αλλά με την καινούργια πλατφόρμα!

Notebook User: Lenovo 3000 N200
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Το W910i το εχω σχεδον απο τοτε που κυκλοφορησε αλλα δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε το Media Manager.

Σημερα εκανα εγκατασταση τον Media Manager απο το cd και μου ζηταει να κανω register αλλα συνεχως μου βγαζει "error occurred on registration of Sony Ericsson Media Manager"

 

Δε μπορει να συνδεθει για να κανει register.. Τι μπορω να κανω?

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

hello...ξερει κανεις πως γίνετε flasharisma-debranding στο w910i? το δικο μου το πηρα απο τη wind και εχει ενα εικονιδιο wind plus στο menu έκανα αναβάθμιση απο το pc suite αλλα δεν φευγει..εκτος απο αυτο δεν μπορω να βάλω και flash menu...ξερει κανείς τίποτα να με βοηθήσει? :worry:
Link to comment
Share on other sites

hello...ξερει κανεις πως γίνετε flasharisma-debranding στο w910i? το δικο μου το πηρα απο τη wind και εχει ενα εικονιδιο wind plus στο menu έκανα αναβάθμιση απο το pc suite αλλα δεν φευγει..εκτος απο αυτο δεν μπορω να βάλω και flash menu...ξερει κανείς τίποτα να με βοηθήσει? :worry:

Πρεπει το κινητο να το κανεις unbranded.(χανεις εγγυηση).

γνωμη μου ειναι να το αφησεις ως εχει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pos ginete unbranded???

μεσω νετ και πιστωτικης η το στελνεις στο 9volto.gr :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν το παω για αναβαθμιση στην εριξον δεν θα το ξεκλειδωσουν? με ενα μοτορολα που ειχα απο την γουιντ παλι οταν το πηγα για αναβαθμιση σβηστηκαν ολα μεχρι και shutdown animation me to logo tis wind...σορυ πους σας πρηζω αλλα ειναι το πρωτο SE κινητο που παιρνω...
Link to comment
Share on other sites

αν το παω για αναβαθμιση στην εριξον δεν θα το ξεκλειδωσουν? με ενα μοτορολα που ειχα απο την γουιντ παλι οταν το πηγα για αναβαθμιση σβηστηκαν ολα μεχρι και shutdown animation me to logo tis wind...σορυ πους σας πρηζω αλλα ειναι το πρωτο SE κινητο που παιρνω...

unbranded στην sony ericsson δεν γινετε! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Εδω και κάπιες εβδομαδες το κινητο μου εχει΄παρουσιάσει ενα προβλημα και κανει restart μονο του ή κολλάει και ξεκολλάει παλι μονο του μετα απο 1-2 λεπτα. Κάτι άλλο που ειχε παρουσιασει πριν καιρο είναι η ενδειξη <ανενεργή sim> στην οθονη και το τηλέφωνο ήθελε κλεισιμο και παλι ανοιγμα για να παίξει.

Δοκιμασα την καρτα σε άλλο τηλέφωνο και δεν εβγαλε πριβλημα, δοκιμασα αλλη sim στο ιδιο κινητο (για μερικες ωρες μονο) και πάλι δεν ειδα να εμφανίζεται προβλημα... Εβγαλα την μπαταρια για μια ημερα και απο τοτε δεν ξαναεμφανιστηκε το μυνημα ανενεργης sim αλλα το κινητο κολλάει μερικες φορες.

Αυτο που σκεφτικα ειναι η αναβαθμηση του firmware αλλα δεν ξερω απο που να το κατεβασω ποια έκδοση να κατεβασω και αν μπορω να το εγκαταστησω μεσω της memory card ή μονο με καλώδιο usb αλλα και πιο πρόγραμμα θα πρεπει να χρησιμοποιήσω για να κάνω το flashάρισμα.

Η συσκευη μου έχει την παρακάτω εκδοση λογισμικου:

R1CA039

prg12009123_GENERIC_SH

R1CA039

 

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A012

 

Καθε βοήθεια ειναι ευπροσδεκτη! Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...