Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ποιοτητα ειναι καλη.:DΤωρα για το sliding, ενω την πρωτη εβδομαδα ηταν πολυ σφιχτο,μετα απο 2-3 εβδομαδες εχω καποιο μικρο "χαλαρωμα" μονο οταν το κινητο ειναι ανοιχτο κ μονο απο την δεξια πλευρα.:mad:Ελπιζω να μην "χαλαρωσει" κ αλλο.Το πληκτρολογιο δεν ειναι πλαστικο οπως του W580 και του S500 για να σπασει. Αντιθετα καλυπτεται απο μια λεπτη "μεβρανη".Φαινεται πολυ ανθεκτικο.:D

 

 

Κατι αλλο: Πόσο περίπου μπορει να κοστίζει ενας μηχανισμος sliding σε περιπτωση που "χαλαρωσει" στο μελλον αρκετα?:wacko:

 

Και μένα ακριβώς αυτό, αλλά από την αρχή, ελάχιστα χαλαρό από τη δεξιά μόνο πλευρά και μόνο όταν είναι ανοιχτό... λές να είναι έτσι στάνταρ??? :confused:

 

Κοίτα για το μηχανισμό επειδή σε εκείνα τα σημεία είναι αλουμίνιο και όχι πλαστικό, δύσκολο το βλέπω να χαλάει. Ίσως να χαλαρώνουν κάποια ελάσματα μέσα αλλά αν είναι μόνο αυτά δεν τα κόβω να κοστίζουν και πολύ...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μένα ακριβώς αυτό, αλλά από την αρχή, ελάχιστα χαλαρό από τη δεξιά μόνο πλευρά και μόνο όταν είναι ανοιχτό... λές να είναι έτσι στάνταρ??? :confused:

 

Κοίτα για το μηχανισμό επειδή σε εκείνα τα σημεία είναι αλουμίνιο και όχι πλαστικό, δύσκολο το βλέπω να χαλάει. Ίσως να χαλαρώνουν κάποια ελάσματα μέσα αλλά αν είναι μόνο αυτά δεν τα κόβω να κοστίζουν και πολύ...

 

Ισως τελικα να ειναι στανταρ, το λιγο χαλαρωμα της συσκευης στα δεξια(ειδικα αν το εχουν κ αλλοι).

 

 

Ναι κ εγω πιστευω πως δεν θα χαλαρωσει και αλλο.Αλλα κ να γινει... ε, δινουμε κ λιγα χρηματα για την αλλαγη των ελασματων,κ γινεται καινουριο απο θεμα sliding.:cool:Το βασικο ειναι να "βγει" γερο στα ηλεκτρονικα του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω σε τι χρωμα?

Λεω σε μαυρο... (κλασσικα) αλλα το "κοκκινο" τι λεει?ειναι ομορφο? η ειναι πιο γυναικειο??

απο αυτονομια ποσο σας παει??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω σε τι χρωμα?

Λεω σε μαυρο... (κλασσικα) αλλα το "κοκκινο" τι λεει?ειναι ομορφο? η ειναι πιο γυναικειο??

απο αυτονομια ποσο σας παει??

 

Πιο ομορφο ειναι σε κοκκινο αλλα λιγο γυναικειο!:p

Αυτονομια 3 το πολυ 4 ημερες με normal χρηση.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο ομορφο ειναι σε κοκκινο αλλα λιγο γυναικειο!:p

Αυτονομια 3 το πολυ 4 ημερες με normal χρηση.:cool:

 

λεω να κανω μια αλλαγη... στο χρωμα... αν τα χουν και τα 2 εκεινη τη στιγμη θα ναι αποφαση στιγμης...

παντως ειμαστε ευχαριστημενοι σαν συνολο?

εχω το 6500 slide τωρα... με μονο προβλημα τη μη αναγνωρηση της καρτας μνημης......

Link to comment
Share on other sites

λεω να κανω μια αλλαγη... στο χρωμα... αν τα χουν και τα 2 εκεινη τη στιγμη θα ναι αποφαση στιγμης...

παντως ειμαστε ευχαριστημενοι σαν συνολο?

εχω το 6500 slide τωρα... με μονο προβλημα τη μη αναγνωρηση της καρτας μνημης......

 

 

Μετα απο μια αναβαθμιση που του εκανα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.:cool:

Βεβαια ημουν τυχερος καθ'οτι δεν μου εχει κανει ποτε καμια επανεκκινηση,κολλημα κλπ.

Σαν κινητο με χαλαει μοναχα τα 2 mp(αυτο ομως το ηξερα απο πριν),κ επισης το εξωτερικο ηχειο που δεν εχει καθολου μπασο αλλα κ το ακουστικο του, που ειναι λιγακι αδυναμο.(με handsfree ακους καλυτερα!)

 

Βασικα συνηθεια ειναι ολα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια αναβαθμιση που του εκανα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.:cool:

Βεβαια ημουν τυχερος καθ'οτι δεν μου εχει κανει ποτε καμια επανεκκινηση,κολλημα κλπ.

Σαν κινητο με χαλαει μοναχα τα 2 mp(αυτο ομως το ηξερα απο πριν),κ επισης το εξωτερικο ηχειο που δεν εχει καθολου μπασο αλλα κ το ακουστικο του, που ειναι λιγακι αδυναμο.(με handsfree ακους καλυτερα!)

 

Βασικα συνηθεια ειναι ολα!

 

handsfree-blutooth.. κατι τετοιο... στην οδηγηση... εκτος... παλι με handsfree .. μουσικουλα... γι αυτο λεω να το παρω....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Εκανα debrading μεχρι εδώ όλα καλα....

 

όμως εχω παρατηρήσει οτι αργεί κάπως και εν το μεταξύ μου εχει κολλήσει 2-3 φορές...

Τι μπορεί να φταίει...

 

?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα....ωραιεσ 1ες εντυπωσεις....

σε μαυρο τελευταιο κομματι...

εκδοση μου βγαζει R1ΕΑ030 080205 ειναι της wind.. αυτη ειναι η τελευταια?

αν το 080205 σημαινει.. 02/05/08 πρεπει να ναι...

το μενου δεν ειναι τοσο σφαιρα οπως εχει αναφερθει...

παντως βλεπει και συνεργαζεται το HBH-PV703 μια χαρα...

νεοτερα αποΔευτερα...

παντως για σερφαρισμα ειναι καλυτερο κ γρηγοροτερο απτο 6500 slide

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

 

Έχω ένα U600 καινούργιο και σκέφτομαι να το ανταλλάξω με το w910i.

 

Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο?

 

Έβαλα και μια αγγελία στο buy and sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά.

 

Έχω ένα U600 καινούργιο και σκέφτομαι να το ανταλλάξω με το w910i.

 

Πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο?

 

Έβαλα και μια αγγελία στο buy and sell.

 

κανενα απο τα δυο δεν αξιζει τον κοπο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και εγω το w910 red δωρο στη αραβωνιαστικια μου!!

Εχει πανω την εκδοση R1EA030 ειναι η τελευταια ή υπαρχει και πιο νεα και αξζει να την κανω??

Πολυ ομοργο κινητο και αρκετα ποιοτικο μου φαινεται!

Αυτο με το shake πως λειτουργει?

Και η καμερα γιατι δεν εχει ζουμ ρε παιδια?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και εγω το w910 red δωρο στη αραβωνιαστικια μου!!

Εχει πανω την εκδοση R1EA030 ειναι η τελευταια ή υπαρχει και πιο νεα και αξζει να την κανω??

Πολυ ομοργο κινητο και αρκετα ποιοτικο μου φαινεται!

Αυτο με το shake πως λειτουργει?

Και η καμερα γιατι δεν εχει ζουμ ρε παιδια?

 

Η καμερα εχει ζουμ μονο στο βιντεο. Στην φωτογραφια οχι.:wacko:

Απο τα πολυμεσα ενω ακους μουσικη,κρατα πατημενο το πληκτρο walkman που εχει πανω δεξια κ το κουνας!:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και εγω το w910 red δωρο στη αραβωνιαστικια μου!!

Εχει πανω την εκδοση R1EA030 ειναι η τελευταια ή υπαρχει και πιο νεα και αξζει να την κανω??

Πολυ ομοργο κινητο και αρκετα ποιοτικο μου φαινεται!

Αυτο με το shake πως λειτουργει?

Και η καμερα γιατι δεν εχει ζουμ ρε παιδια?

 

Καλορίζικο!

Υπάρχει η 33, δεν μπορώ να σου πώ διαφορές καθότι το αναβάθμισα την ίδια μέρα που το πήρα...

Το shake λειτουργεί όταν είσαι σε walkman mode, πατάς το κουμπί πάνω δεξιά (με το W) το κρατάς πατημένο και τινάζεις το χέρι σου αριστερά ή δεξιά ανάλογα τι θέλεις.

Η κάμερα δεν έχει ζουμ :)

 

Μια ερώτηση αν μπορείς να μας διασαφηνίσεις, έχει καθόλου χαλάρωμα (μπόσικα) το κινητό όταν είναι ανοιχτό? Γιατί σε μερικούς από εμάς έχει και ψάχνουμε εαν είναι νορμαλ ή να το πάμε για ... σφίξιμο :)

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Υπάρχει η 33, δεν μπορώ να σου πώ διαφορές καθότι το αναβάθμισα την ίδια μέρα που το πήρα...

Το shake λειτουργεί όταν είσαι σε walkman mode, πατάς το κουμπί πάνω δεξιά (με το W) το κρατάς πατημένο και τινάζεις το χέρι σου αριστερά ή δεξιά ανάλογα τι θέλεις.

Η κάμερα δεν έχει ζουμ :)

 

Μια ερώτηση αν μπορείς να μας διασαφηνίσεις, έχει καθόλου χαλάρωμα (μπόσικα) το κινητό όταν είναι ανοιχτό? Γιατί σε μερικούς από εμάς έχει και ψάχνουμε εαν είναι νορμαλ ή να το πάμε για ... σφίξιμο :)

Ζουμ τελικα εχει μονο στην vga αναλυση !!!

Αισχος ρε παιδια αυτο ισχυε πριν 3 χρονια να κατεβασεις αναλυση για να εχεις ζουμ!Ημαρτον!

Τζογο δεν εχει καθολου ουτε ανοιχτο ουτε κλειστο ειναι πολυ σφιχτο!

Καλα αυτο με το κουμπι και shake ψιλοκουλο!

Τεσπα!

Παντως ειναι πανεμορφο!!(Αλλα οχι για μενα)

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Τζογο δεν εχει καθολου ουτε ανοιχτο ουτε κλειστο ειναι πολυ σφιχτο!

 

Τόλη πρέπει να το πάμε για ... σφίξιμο :)

Υπάρχει κάποια σελίδα που να δίνει διευθύνσεις των service της SE στην Αθήνα?

Και ποιό προτείνετε για καλή εξυπηρέτηση ??

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τόλη πρέπει να το πάμε για ... σφίξιμο :)

Υπάρχει κάποια σελίδα που να δίνει διευθύνσεις των service της SE στην Αθήνα?

Και ποιό προτείνετε για καλή εξυπηρέτηση ??

 

Περιμενε Νικο να μας πει ο φιλος gtsia αν χαλαρωσει κ της αραβωνιαστικιας του σε κανενα μηνα.:!: Γιατι κ εμενα στην αρχη, ηταν πολυ σφιχτο!:X Να παω να πληρωσω κ να μου ξανα χαλαρωσει σε 3-4 εβδομαδες.......:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε Νικο να μας πει ο φιλος gtsia αν χαλαρωσει κ της αραβωνιαστικιας του σε κανενα μηνα.:!: Γιατι κ εμενα στην αρχη, ηταν πολυ σφιχτο!:X Να παω να πληρωσω κ να μου ξανα χαλαρωσει σε 3-4 εβδομαδες.......:wacko:

 

Εμένα πάλι ήταν από την αρχή...

Σήμερα που το κοίταξα λίγο πιό προσεκτικά, ανάμεσα στα δύο μέρη όντως υπάρχουν δύο ελασματάκια στο πάνω μέρος, ένα αριστερά και ένα δεξιά, που ακουμπάνε στο κάτω μέρος. Το αριστερό ακουμπάει κανονικά όταν είναι ανοιχτό ένώ το δεξί απέχει κλάσματα του χιλιοστού, εξού και ο τζόγος απόσο μπορώ να καταλάβω... Το θέμα είναι αν "τραβήξεις" αυτό το ελασματάκι λίγο πιό έξω αν υποχωρήσει μετά τη χρήση μετά από κάποιο καιρό... ίδωμεν.

 

Πάντως αν δεν βαριέμαι καμμιά μέρα και τύχει να βρεθώ σε κανένα service θα τους κάνω μια ερώτηση... όχι τίποτα άλλο αλλά το κινητό είναι φοβερό και αυτό το πραγματάκι μου κάνει λίγο κάτι σαν τη μύγα μες το γάλα...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω απο το δεκεμβριο και δεν εχει χαλαρωσει καθολου. Μονο οταν ειναι ανοιχτο μπορει να κουνιεται απειροελαχιστα (πραγμα απολυτως λογικο). Της κοπελας μου ομως εχει περισσοτερο τζογο. ισως παιζει ρολο ο τροπος που το ανοιγεις. εγω δεν το ανοιγω με δυναμη. τι να πω?

 

εχει παρατηρησει κανεις καποια αλλαγη με το νεο firmmare?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ήταν από την αρχή...

Σήμερα που το κοίταξα λίγο πιό προσεκτικά, ανάμεσα στα δύο μέρη όντως υπάρχουν δύο ελασματάκια στο πάνω μέρος, ένα αριστερά και ένα δεξιά, που ακουμπάνε στο κάτω μέρος. Το αριστερό ακουμπάει κανονικά όταν είναι ανοιχτό ένώ το δεξί απέχει κλάσματα του χιλιοστού, εξού και ο τζόγος απόσο μπορώ να καταλάβω... Το θέμα είναι αν "τραβήξεις" αυτό το ελασματάκι λίγο πιό έξω αν υποχωρήσει μετά τη χρήση μετά από κάποιο καιρό... ίδωμεν.

 

Πάντως αν δεν βαριέμαι καμμιά μέρα και τύχει να βρεθώ σε κανένα service θα τους κάνω μια ερώτηση... όχι τίποτα άλλο αλλά το κινητό είναι φοβερό και αυτό το πραγματάκι μου κάνει λίγο κάτι σαν τη μύγα μες το γάλα...

 

Ναι αν βρεθεις σε κανενα SONY service κ ρωτησεις, ενημερωσε μας...Τουλαχιστον να ξερουμε ποσο κοστιζει αυτην η αλλαγη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Στις φωτογραφιες πανω δεξια εμφανιζει ενα τετραγωνακι και διπλα τα mp τις φωτογραφιας.Μου το κανει μονο στα 2,3 κ 5 mp. Σε αλλες αναλυσεις, απλα εμανιζει 3 τελιστες.σε ολους το ιδιο κανει?

 

2.τα τραγουδια με την εφαρμογη SensMe πως γινεται να περαστουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:( Agaphtoi filoi geia sas. Eimai kainourgia sto xoro afto kai tha hthela tin vohtheia sas. Diavazo pou lete diafora gia to Sony Ericson W910i kai eida oti kai alloi antimetopisan paromoia provlimata. Kai ego sthn arxh to agorasa me megali xara. Meta apo treis mines kolise kai den anoige. To esteila sto service opou mou eipan oti ekanan anavathmisi to software. To pira loipon kai meta apo mia evdomada ekane ta idia. Mia mikri donisi, esvine kai meta ekane anazitisi gia ora. Mpika sto site ths Sony kai ekana anvathmisi apo ekei XANA. Kai tora exo to exis provlima, den mou kataxorei tous diaforetikous hous pou epilego me tin kathe epafi kai episis otan me kaloun den mou emfanizei thn antistoixi fotografia pou exo epilexei. Den xero ti na kano. an mporei kapoios na me voithise. Exo apogoiteftei para poly. Tha xaro poly na paro nea sas. Elpizo vevai na katafero na ta vro kai na ta diavaso giati den exo katalavei pos doulevei akribos olo afto to forum. Elpizo na kataferete kai eseis na diavasete to apelpismeno afto minima mou.

 

Geia sas na pernate kala kai na dexeste mono efxarista thlefonimata sto sony errcson sas.

 

Filika

 

Hayioto

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να σε καλωσορίσω στο φόρουμ φίλη hayioto[/member]! :)

 

Κάθε φορά προτού ανοίξεις ένα νέο θέμα θα πρέπει να κοιτάς εάν υπάρχει κάποιο ήδη ανοιχτό, το οποίο μπορεί να φιλοξενήσει το μήνυμά σου, ή και γιατί όχι να δώσει απαντήσεις στα ερωτήματά σου.

Για παράδειγμα η ερώτησή σου θα έπρεπε να γίνει στο [thread=175779]Sony Ericsson W910i[/thread] (επειδή είσαι νέα σου μεταφέρω το μήνυμά σου στο σωστό θέμα)

 

Πολύ χρήσιμο θα σου φανεί το θέμα: [thread=202335]** Κατάλογος θεμάτων - Διαβάστε πριν ανοίξετε νέα θέματα! **[/thread]

 

Επίσης εάν δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος που να μην σου επιτρέπει την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων σε παρακαλώ να μην κάνεις χρήση λατινικών αντ' αυτών. Τα greekglish κάνουν τα μηνύματα κουραστικά και δυσανάγνωστα, ενώ βγάζουν ουσιαστκά άχρηστο το εργαλείο της αναζήτησης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...