Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσον αφορά το σερβις της Ομνιτεκ, δεν ειχα την ευτυχία ή ατυχία να τους χρειαστώ, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη.

 

Οσον αφορά το κινητό, είμαι άλλος ένας πολύ ικανοποιημένος πελάτης της SE.

 

Μάλλον σου έτυχε ένα σκάρτο κομμάτι.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πωπω φιλε μην τους εμπιστευεσαι στην ομνιτεκ καθολου την ειχα παθει και γω μια φορα.ειχα ενα P900 και το χα παει για την καρτα μνημης και οταν μου το δοσανε μου ειχαν κανει ζημια στην οθονη!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την συμπαρασταση σας και για τις θεσεις που παιρνετε απεναντι σε τετοιου ειδους ατυχα περιστατικα :bow:.

Ειναι σιγουρα θεμα τυχης. Θα μπορουσε να συμβει στον οποιονδηποτε και σιγουρα θα ξανασυμβει και σε αλλους. Πρεπει να αναφερω ομως, πως στο παρελθον, ειχα επισκεφτει το ιδιο service 2 φορες, χωρις καμια "ατυχια".! Σε 4 μερες και τις 2 φορες παρελαβα τις συσκευες (SonyEricsson).

Η τριτη φορα ομως, αποδειχτηκε φαρμακερη.! Ειναι απιστευτο ε; Ομολογω πως δεν μου εχει ξανασυμβει κατι παρομοιο......Τους αξιζει βραβειο κακης εξυπηρετησης, αλλα δεν ξερω ακομη πως να τους το απονεμω :clap:..........Θα δρασω μαλλον με 2 τροπους.!

Πρωτα θα στειλω ενα mail στη μανα SonyEricsson, γιατι φυσικα και τους αφορα, αφου προκειτε για προβληματικη συσκευη τους και αλλο ενα στην Omnitech ως παροχο service της πρωτης. Και ελπιζω να προλαβω να το κανω γιατι ο χρονος μου ειναι λιγοστος...........Ακου 40 μερες..!!

Τα ξαναπηρα τωρα :angry:. Σε 40 μερες θα ειχε παει ανετα στη Σουηδια, ακομη και στην Ιαπωνια, και θα ειχε γυρισει.! Και το ιδιο το τηλεφωνο φυσικα και τα δηθεν κατα τη γνωμη μου, ανταλλακτικα που χρειαζονται (οθονη και D-pad). Γιατι απο που και ως που, ενα τοσο ευαισθητο και λεπτο υλικο σαν την οθονη, πρεπει να απασχολησει (εργατωρες και ασφαλιστικη μεταρυθμιση θυμηθειτε) εναν τεχνικο αρκετα σιγουρα και να μην αντικαθισταται με καινουργια συσκευη (εστω και με ισοτιμη επισκευασμενη); Γιατι εχει ελλειψη η συσκευη, θα μου απανταγε καποιος σιγουρα.!

Σε 40 μερες δεν θα μπορουσε να ειχε βρει 2, 5 η και 10 ακομη συσκευες, για να δωσει στους "πελατες της";

Εκτος και αν το συγκεκριμενο μοντελο ειναι τοσο ζημιαρικο, και τοτε ναι, δεχωμαι την ελλειψη.

Θα φανε τετοιο κραξιμο, ετσι ωστε να αναγκαστουν να μου δωσουν αλλη.......αλλοιως, αν ακουει κανεις εκει στην Omnitech, το δικκανο του παππου μου, που βλεπω καθε μερα στον τοιχο, δουλευει ακομη, και αν αποφασισω να διεκδικησω λιγο χρονο απο τηλεοπτικο δελτιο ειδησεων, θα ρθω να σας το δειξω.......:hunter:.

Ακου 40 μερες και ποιος ξερει ποσες ακομη;

 

Οσο για την ποιοτητα κατασκευης και βαφης των πλαστικων του (δεν πιστευω να νομιζετε ακομη πως το D-Pad η οτιδηποτε αλλο εκτος τις βιδες, το σασι και το δακτυλιδι του φακου, που μοιαζει μεταλλικο, ειναι οντως, γιατι την πατησατε), απλα πρεπει να επανεκτιμησετε.! Το γκρι πλαστικο που πλαισιωνει τη συσκευη για παραδειγμα, ειναι τοσο κακοβαμενο, που θα ξεβαψει γριγορα θα το δειτε.

Κατα τα αλλα ειναι μια εξαιρετικη συσκευη για την κατηγορια της. Sexy και αποτελεσματικη :D. Και ελπιζω να ειναι αποτελεσματικα και τα firmware updates που θα δωσει η "μανα" της, γιατι περνει μερικη βελτιωση ακομη σιγουρα.!

 

Συγχνωμη για το τεραστιο post, αλλα επρεπε να εκφραστω :D.

Ευχαριστω για ολα και θα σας κρατησω ενημερους για την εξελιξη. Σας αφορα.!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το αγόρασα κι εγω το W910i πριν τρεις ημέρες, αφου πρώτα διάβασα τις απόψεις όλων σας στο forum, τις οποίες και θερώ πολύ κατατοπηστικές. Εγώ βέβαια ούτε βγάζω πολλές φωτογραφίες με το κινητό ούτε και ακούω μουσική από τα ηχεία. Όντως ομώς το κινητό δεν έχει και τα καλύτερα ηχεία και κάμερα όπως κάποια άλλα μοντέλα της SE που είχα. Όπως όμως και κανένα από τα κινητά που είχα δεν είχε αυτή την εκπληκτική οθόνη!!! Ούτε βέβαια ήταν και τόσο λεπτό. Γενικά θεωρώ το κινητό, ανάλογα πάντα με τις ανάγκες μου, πολύ καλό. Ελπίζω να μην αρχίσει και βγάζει προβλήματα σε 2-3 εβδομάδες όπως σε μερικούς φίλους από το forum.

Ανακάλυψα όμως κάτι...περνώντας γενέθλια στον τηλεφωνικό κατάλογο δεν με ρωτά αν θέλω να ενημερωθεί το ημερολόγιο,όπως γινεται στο Κ770ι, στο S500i, στο Κ800ι που είχα και φαντάζομαι σε αρκετά άλλα που δεν γνωρίζω. Είναι άραγε bug ή δεν υποστηρίζεται από το software;

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα έχει autofocus?

Κινητό 2 χρόνια μετά το w810 και έχει χειρότερο ζουμ και τα ίδια megapixels...

 

Πραγματικα τα 2mp και η καμερα με "χαλαει"πολυ!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τα 2mp και η καμερα με "χαλαει"πολυ!:mad:

Γι'αυτο ειναι κοροιδια να δωσεις τοσα πολλα χρηματα γι'αυτο το κινητο :whistle: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλατε καλύτερη κάμερα ρε παιδιά,ας πηγαίνατε για cyber-shot συσκευή..Δεν υπαινύχθηκε η SE ότι έχει τέλεια κάμερα το W910...Ούτε όταν το δοκιμάζατε στο κατάστημα θα πρέπει να σας εντυπωσίασε η κάμερα...Οπότε,προς τι το παράπονο;;

 

Είναι εμφανής ο διαχωρισμός ανάμεσα σε walkman και cyber-shoy σιερά τον τελευταίο 1,5 χρόνο,οπότε με εξαίρεση την κάμερα(που δεν είναι ο κράχτης του τηλεφώνου)είναι μια εξαιρετική αγορά για τα 330 ευρώ που απαιτεί...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλατε καλύτερη κάμερα ρε παιδιά,ας πηγαίνατε για cyber-shot συσκευή..Δεν υπαινύχθηκε η SE ότι έχει τέλεια κάμερα το W910...Ούτε όταν το δοκιμάζατε στο κατάστημα θα πρέπει να σας εντυπωσίασε η κάμερα...Οπότε,προς τι το παράπονο;;

 

Είναι εμφανής ο διαχωρισμός ανάμεσα σε walkman και cyber-shoy σιερά τον τελευταίο 1,5 χρόνο,οπότε με εξαίρεση την κάμερα(που δεν είναι ο κράχτης του τηλεφώνου)είναι μια εξαιρετική αγορά για τα 330 ευρώ που απαιτεί...

Πολύ σωστή τοποθέτηση φιλε μου. Η τιμή του έπεσε περισσότερο. Στα 279 euro στο Πλαίσιο στην Θεσσαλονίκη.

Σχετικά με την αυτόματη ενημέρωση του ημερολογίου για τα γενέθλια, ξέρει κανεις κάτι γιανα βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ενημέρωση του ημερολογίου όταν προσθέτεις επαφές,ούτε εμένα με ρωτάει αυτόματα!Πρέπει να πάω στην τελευταία καρτέλα του μενού που εμφανίζεται κατά την προσθήκη επαφής και να το προσθέσω από κει!Όμως και στο Κ800 μου δε νομίζω να ρωτούσε αυτόματα(ή τουλάχιστον έτσι θυμάμαι)
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβανε εκει στο τμημα marketing της sony ericsson οτι το κινητο με αυτα που προσφερει ειναι..να την πατησουν οποιοι το πηρανε τις πρωτες μερες κυκλοφοριας του και να τα αρπαξουν χοντρα :whistle: και μετα απο 1 μηνα να πεσει στα 170 ευρο κατω.

Τι εχετε να πειτε..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο για SE κινητό..Εδώ έριξε μέσα σε μια εβδομάδα την τιμή του W890 45(!!!!!) ολόκληρα ευρώ,μέσα σε μια βδομάδα κυκλοφορίας...

 

Από κει και πέρα,θα διαφωνήσω..Το κινητό είναι το ίδιο σε δυνατότητες με το Κ850(η μόνη διαφορά ότι δεν παίρνει και MicroSD κάρτες,αλλά από την άλλη έχει μεγαλύτερη οθόνη),με χειρότερη κάμερα απ'το Κ850 αλλά πληρέστερο music player...Επιρποσθέτως,έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,είναι λεπτό και γενικά αρέσει και ξεχωρίζει για το σχεδιασμό του.Πιστεύω ότι ίσως να μην άξιζε τα 410 ευρώ που είχε την 1η εωδομάδα κυκλοφορίας,αλλά τα 350-360 ευρώ τα άξιζε σίγουρα...Άποψή μου βέβαια...

 

 

Υ.Γ.:Έχω και το Κ850 και προτιμώ να παίρνω το 910 μαζί μου παρά το Κ850,λόγω μεγαλύτερης οθόνης(σερφάρω στο Internet) και πιο μικρού πάχους.Το 850 το παίρνω μόνο όταν πάω κάπου και θέλω να βγάλω φωτό...Κατά τα άλλα,προτιμώ 910(από άποψης λογισμικού είναι ακριβώς ίδια,οπότε εκεί δεν υπερτερεί κάποιο σε ταχύτητα λειτουργίας ή΄λιγοτερα bugs...) :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρέθηκε ακρη με τις καταχωρήσεις στο ημερολόγιο μέσω επαφών. Περνώντας στην τελευταία καρτέλα της επαφής την ημερομηνία των γενεθλίων αυτόματα ενημερώνεται και το ημερολόγιο και καταχωρεί την ημερομηνία σε όλα τα έτη σαν ολοήμερη ενέργεια. Αν όμως μεταφέρεις τις επαφές από άλλο κινητό τότε δυστυχώς δεν κάνει ενημέρωση.

 

Έπισης να αναφέρω ότι σήμερα έκανα debranding το κινητό μέσω Davinci. Ήταν Wind+ και τώρα πιά είναι ένα απλό W910i.

Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανισμος του slider πώς ειναι?Είναι σφιχτό ή έχει κάποιο τζόγο?Έχετε παρατηρήσει καποιο "χαλαρωμα" στην καθημερινή χρήση?:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανισμος του slider πώς ειναι?Είναι σφιχτό ή έχει κάποιο τζόγο?Έχετε παρατηρήσει καποιο "χαλαρωμα" στην καθημερινή χρήση?:worry:

Χωρις να το εχω το κινητο,αλλα με κριτηριο αλλα slider κινητα της Sony Ericsson(w580i)

τα κινητα σε αυτο το τομεα ειναι κορυφη.πιστευω κατι αντιστοιχο θα ισχυει και για το w910i.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανισμος του slider πώς ειναι?Είναι σφιχτό ή έχει κάποιο τζόγο?Έχετε παρατηρήσει καποιο "χαλαρωμα" στην καθημερινή χρήση?:worry:

 

 

εγω εχω το κινητο εδω κ περιπου 20 μερες κ δεν εδω δει καποιο χαλαρωμα. ειναι αψογο μεχρι στιγμης.:D

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το κινητο εδω κ περιπου 20 μερες κ δεν εδω δει καποιο χαλαρωμα. ειναι αψογο μεχρι στιγμης.:D

Απο μπαταρια πως παει??? με χρηση flight mode ποση αναμονη εχει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει??? με χρηση flight mode ποση αναμονη εχει??

 

απο μπαταρια κραταει γυρω στις 3 μερες. δεν εχω ακομα χρησιμοποιησει το flight mode οποτε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια κραταει γυρω στις 3 μερες. δεν εχω ακομα χρησιμοποιησει το flight mode οποτε δεν ξερω.

3 μερες γι'αυτο το κινητο με τοσο μεγαλη οθονη και τετοιες λειτουργιες το θεωρω πολυ καλο.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 μερες γι'αυτο το κινητο με τοσο μεγαλη οθονη και τετοιες λειτουργιες το θεωρω πολυ καλο.:D

πραγματικα ειναι πολυ καλο! αν ειχε κ λιγο καλυτερη καμερα δεν θα το σκεφτομουν καθολου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ειναι πολυ καλο! αν ειχε κ λιγο καλυτερη καμερα δεν θα το σκεφτομουν καθολου!

Εμ η καμερα ειναι που χαλαει ολο το σκηνικο!! με τετοια αθονη σε ιντσες..εβαλα καμερα 2mp και στο κ770ι με πολυ μικροτερη οθονη βαλανε 3mp :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως η καμερα το χαλαει πολυ το κινητο. εγω οταν θελω να βγαλω φωτογραφιες βγαζω με το κ750 που εχω. πιστευω ειναι πολυ καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

οντως η καμερα το χαλαει πολυ το κινητο. εγω οταν θελω να βγαλω φωτογραφιες βγαζω με το κ750 που εχω. πιστευω ειναι πολυ καλυτερες.

 

ευτυχως το πηραν χαμπαρι και εβαλαν στο 890 3mp καμερα...ελπιζω να συνεχισουν ετσι

:)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι,νεο προβλημα!οταν ανοιγω το κινητο μου εμφανιζει κοκκινι σημειωση λεγωντας εαν θα σθνεχισω το Format ακομη και αν χαθουν οι επαφες μου!φυσικα παταω οχι!αλλα ειναι επιφοβο και εκνεθριστικο κατηε φορα τι πρεπει να κανω χερει κανεις κατι?βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...