Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοω τωρα που σου κολλησε αν βγαλεις την μπαταρια και την ξαναβαλεις παραμενει ετσι? κολλημενο? το κινητο δεν το κλεινω το βραδυ... βαραει υπερωριες :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά! :)

Ένας φίλος με έβαλε στην πρίζα για το Ν95 με τα 8 giga. Αν και ανέκαθεν μου άρεσαν τα sony ericsson, με τσίτωσε για αυτό το Nokia τώρα... :wacko: (βασικά το μέγεθος του με χαλάει).

Ευχαριστώ και πάλι!

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

επειδή θα αγοράσω και εγώ αυτό το κινητό...μπορεί να μου πει κάποιος (έστω και pm), που μπορώ να βρίσκω τις νέες αναβαθμίσεις;

 

Ευχαριστώ

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστήσεις το λογισμικό για την υπηρεσία αναβάθμισης της SE. Μετά το τρέχεις, συνδέεις το κινητό και σου λέει αν υπάρχει κάτι καινούριο.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/updateservice/updateservicesoftware/sonyericssonupdateservice?cc=gr&lc=el

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Θα εγκαταστήσεις το λογισμικό για την υπηρεσία αναβάθμισης της SE. Μετά το τρέχεις, συνδέεις το κινητό και σου λέει αν υπάρχει κάτι καινούριο.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/updateservice/updateservicesoftware/sonyericssonupdateservice?cc=gr&lc=el

 

Σ'ευχαριστώ πολύ...να'σαι καλά!!!:)

...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου δυστυχώς σήμερα το πρωι παρέδωσε πνευμα απο το καταραμένο brod. Ενα γνωστό bug της τελευταίας έκδοσης λογισμικού που έχει καταγραφει στα φορουμ,ελληνικά και ξενα. Κάνει restart το κινητό και κολλάει με μόνο τον φωτισμό των πλήκτρων και της κάμερας να ανάβει.

Θα το φλασάρω μεθαυριο μεσω του site kulakendi και πιστευω να λειτουργήσει. Θα το έκανα σήμερα αλλά πήρα μια καινουργια prepayed visa για χρήση στο Internet και χρειάζονται 2-3 μέρες για να ενεργοποιηθεί!!

 

 

Το φλασαρισα επιτυχώς το κινητό μεσω kulakendi. Προτιμησα να πληρώσω 8 ευρώ παρά να τρέχω στα service και να μου το κρατήσουν κανα μήνα.

Δεν μπορούν να το διορθώσουν αυτό το πρόβλημα στο service της sonyericsson και συνήθως αλλάζουν πλακέτα.

Καινουργια αναβάθμιση δεν έχει βγεί ακόμα!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ειναι σοβαρο αυτο... μα καλα αυτοι της SE δεν το πηραν χαμπαρι οταν προγραμματιζαν αυτη την αναβαθμιση? μου φαινεται λιγουλακι "προχειρο" ετσι... να βγαλουν μια αναβαθμιση μονο και μονο για να την βγαλουν:(:mad::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φαίνεται πρόχειρη η δουλειά,αλλά δεν είναι...

 

Η έκδοση 031 είναι αυτήν τη στιγμή η πιο πρόσφατη(και μάλιστα για όλα τα καινούρια μοντέλα της DB3150 πλατφόρμας).Απλά,στο Κ850 παρουσιάζει το εν λόγω πρόβλημα...Δε σημαίνει όμως ότι σε όλα τα υπόλοιπα μοντέλα είναι προβληματική.

 

Και επειδή,ως γνωστόν,η SE χρησιμοποιεί μια μόνο έκδοση λογισμικού για όλα τα μοντέλα μιας πλατφόρμας(με τις κατάλληλες διαφοροποιήσεις ανά μοντέλο),αυτό κατά την ίδια την εταιρία δε συνιστά λόγο να βιαστεί να βγάλει διορθωτική έκδοση λογισμικού μονο για το Κ850,τη στιγμή που αναπτύσσει μια κοινή έκδοση για όλα τα μοντέλα.. ;)

 

Υ.Γ.:Το ότι το λογισμικό για τα μοντέλα της ίδιας πλατφόρμας είναι το ίδιο,αλλά με τις κατάλληλες ανά μοντέλο διαφοροποιήσεις,δε σημαίνει ότι είναι λανθασμένη κίνηση...Το να αναπτύσσεται λογισμικό για καθε ένα μοντέλο ξεχωριστά απαιτεί ώρες και χρήμα(ασχέτως μοντέλου).Οπότε,απ'τη στιγμή που τα μοντέλα είναι παραπλήσια,θα αναπτυχθεί μια κοινή έκδοση...

 

Υ.Γ.:Νέο λογισμικό προς αρχές Μαίου!

Link to comment
Share on other sites

re paidia prospathw na vrw themata kai paixnidia gia to k850 alla den mporw. an yparxei se ayto to post den ta eida(einai kai 170 selides profanws den ta koitaksa ola). mporei kapoios na sygentrwsei toulaxiston ta themata. eyxaristw
Link to comment
Share on other sites

re paidia prospathw na vrw themata kai paixnidia gia to k850 alla den mporw. an yparxei se ayto to post den ta eida(einai kai 170 selides profanws den ta koitaksa ola). mporei kapoios na sygentrwsei toulaxiston ta themata. eyxaristw

Παιχνιδια θα βρεις στο Παιχνίδια, θέματα, wallpapers κλπ. για K800, S500 κ.α. (240x320 pixels).εχει βεβαια πολλες σελιδες..αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις κατι.υπομονη και ψαξιμο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να την κανουμε την αναβαθμιση? :D

Αν δεν εχεις προβλημα..για εμενα να μην την κανεις.ειμαι απολυτος σε'αυτο.

μια φορα εκανα στο κ700ι(παρασυρθηκα) και μετα και επειτα αρχισαν τα προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις προβλημα..για εμενα να μην την κανεις.ειμαι απολυτος σε'αυτο.

μια φορα εκανα στο κ700ι(παρασυρθηκα) και μετα και επειτα αρχισαν τα προβληματα.

 

Δεν εχω προβλημα.. απλα επειδη εχω σχετικα παλιο λογισμικο και εχω ακουσει που λενε οτι με το καινουριο βγαζει καλυτερες φωτο και τετοια.. και γω προβληματιζομαι στον αν θα κανω η οχι.. ποτε δεν εκανα σε κανενα αλλο αναβαθμιση... κ750 κ700 κ530 τ630.. κτλ... ποτε δεν ειχα με κανενα προβλημα...:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera..! tin R1EA037 tin ekana k egw simera.. alla den tin exoun anaferi akoma sto esato!! gia na doume ti dior8oni giati eixa problima me tin diarkia tis mpatarias!!!
Link to comment
Share on other sites

Επιλύει κάποια προβλήματα όσον αφορά την έκδοση κειμένου,δηλαδή άλλαξαν κάποιες ονομασίες από μενού και υπο-μενού(άλλα κρυφά,άλλα φανερά),ώστε να συμβαδίζει το λογισμικό με αυτό των νέων μοντέλων της A200 πλατφόρμας.Από κει και πέρα,διορθώνει το bug με το οποίο δεν έκανε εκκίνηση.. ;)

 

Είναι όχι κανονικό λογισμικό,αλλά "της στιγμής" (για να διορθωθούν κάποια επείγοντα προβληματάκια)έως ότου βγάλουν την επόμενη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Επιλύει κάποια προβλήματα όσον αφορά την έκδοση κειμένου,δηλαδή άλλαξαν κάποιες ονομασίες από μενού και υπο-μενού(άλλα κρυφά,άλλα φανερά),ώστε να συμβαδίζει το λογισμικό με αυτό των νέων μοντέλων της A200 πλατφόρμας.Από κει και πέρα,διορθώνει το bug με το οποίο δεν έκανε εκκίνηση.. ;)

 

Είναι όχι κανονικό λογισμικό,αλλά "της στιγμής" (για να διορθωθούν κάποια επείγοντα προβληματάκια)έως ότου βγάλουν την επόμενη αναβάθμιση.

 

δηλαδη αυτο με το bug που κολλαει το φως της καμερας και των πληκτρων το διορθωνει? το death ring πως το ελεγαν...:p

Link to comment
Share on other sites

re paidia prospathw na vrw themata kai paixnidia gia to k850 alla den mporw. an yparxei se ayto to post den ta eida(einai kai 170 selides profanws den ta koitaksa ola). mporei kapoios na sygentrwsei toulaxiston ta themata. eyxaristw[/quote

κοιτα και εδω http://www.zedge.net/ http://www.mobile9.com/

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου στειλανε μια εικονα η οποια κολαει το κινητο ..
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κανένα ΕΛΛΗΝΙΚΟ site για να αγοράσω πρόσοψη για το K850?

 

Λέγοντας πρόσοψη εννοώ ολόκληρο το σώμα του κινητού...

 

Έχω βρει στο ebay, αλλά δεν έχω πιστωτική για να αγοράσω από κει... :(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κανένα ΕΛΛΗΝΙΚΟ site για να αγοράσω πρόσοψη για το K850?

 

Λέγοντας πρόσοψη εννοώ ολόκληρο το σώμα του κινητού...

 

Έχω βρει στο ebay, αλλά δεν έχω πιστωτική για να αγοράσω από κει... :(

 

Εχει εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...