Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι μου είπανε.. τι να σου πω κι εγώ..

Θα τους πάρω σήμερα τηλέφωνο να δω γιατί αργεί τόσο και θα ενημερώσω.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Λοιπόν, πήγα σήμερα σε SE Καλλιθέας και στην OMNITECH στο κέντρο και μου είπαν ότι δεν υποστηρίζεται από την εγγύηση η επισκευή.

 

ΟΚ, το κόστος επισκευής είναι 80 ευρώ.

 

Σε 6 ημέρες θα το έχω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σημερα πηρα το κινητακι..σαν πρωτη ματια ειναι πολυ ωραιο...πρωτη μου φορα βεβαια τετοιου ειδους κινητο...παντα ειμουνα σε κ800ι κλπ...Εχω καποιες αποριες: 1) εστειλα καποια mp3 απο το κ800ι στο κινητο και μου λεει αγνωστη μορφη και δεν τα παιζει γιατι? κανω τπτ λαθος? 2) στις επαφες το κ800 επερνε πολλους αριθμουσ οπως φαξ κλπ ετσι λοιπον εστειλα ολες τις επαφες, ομως δεν μου εμφανιζει τα νουμερα που ειχα στο φαξ και στο αλλα...υπαρχει τροποσ λυσεις? αυτα προς το παρον....Αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι λιγο ασχετος....:wacko::happy: Ευχαριστω

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Μα αν ανοίξω τα τραγούδια από την memory του κινητού τότε η διαδρομή θα είναι αυτή που κάνει κ το κινητό....Βασικά το δοκίμασα κ δεν έπιασε αλλά λέω μήπως έπρεπε να αποθηκέυσω την λίστα σε καμιά άλλη μορφή...thnx anyway

 

Το εχω δοκιμάση και εγώ αλλα δεν γίνεται. Σε ότι μορφή και να την αποθηκεύσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έψαξα τις τελευταίες 30 σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, οπότε επιτρέψτε 2 ερωτησούλες σε ένα καινούργιο χρήστη W960i:

1. είναι φυσιολογικό να χρειάζεται 3-5 δευτερόλεπτα να κάνει boot?

2. υπάρχει κάποια λειτουργία για notes με password? στο W660i και στα παλιότερα υπήρχε το γνωστό code memo, αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα ούτε αυτό ούτε κάποιο password manager..... υπάρχει κάπου ή πρέπει να βρω πρόσθετη εφαρμογή?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνώμη αν ειμαι εκτος τοπου και χρονου, εχω προβλημα με youtube δεν μπορώ να δω τα βιντεακια καμια λύση καμια ιδέα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες συγνώμη αν ειμαι εκτος τοπου και χρονου, εχω προβλημα με youtube δεν μπορώ να δω τα βιντεακια καμια λύση καμια ιδέα?

Ευχαριστώ

 

Βρες και κατέβασε από τα γνωστα σαιτ το coreplayer και θα κανεις τη δουλειά σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έψαξα τις τελευταίες 30 σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, οπότε επιτρέψτε 2 ερωτησούλες σε ένα καινούργιο χρήστη W960i:

1. είναι φυσιολογικό να χρειάζεται 3-5 δευτερόλεπτα να κάνει boot?

2. υπάρχει κάποια λειτουργία για notes με password? στο W660i και στα παλιότερα υπήρχε το γνωστό code memo, αλλά όσο και αν έψαξα δεν βρήκα ούτε αυτό ούτε κάποιο password manager..... υπάρχει κάπου ή πρέπει να βρω πρόσθετη εφαρμογή?

 

ευχαριστώ

 

1. Ναι, ίσως και πολύ περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση αλλα έχω μια ακομα ερώτηση¨:) Πώς μπορώ να κάνω τον coreplayer σαν τον κύτιο player και να μην μου ανοιγει κάθε φορά αυτος ο πορτοκαλί που δεν παιζει με youtube?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση αλλα έχω μια ακομα ερώτηση¨:) Πώς μπορώ να κάνω τον coreplayer σαν τον κύτιο player και να μην μου ανοιγει κάθε φορά αυτος ο πορτοκαλί που δεν παιζει με youtube?

 

Νομίζω έχει μια επιλογή για file type association.Στην έκδοση για UIQ δε ξέρω αν είναι το ίδιο, στην έκδοση για s60 είναι Menu -> Tools -> Preferences -> File Associations. Για ρίξε μια ματιά αν είναι έτσι η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ιδιο ειναι αλλα εξακολουθει να μου ανοιγει ο πλειερ της Σονιερικσον. -.-

Θα προσπαθήσω να βρω την ακρη ευχαριστώ για τη βοήθεια:)

Link to comment
Share on other sites

Το w960 μου είναι μεταχειρισμένο και έχει έντονες γρατζουνιές στην οθόνη, και αναρωτιόμουν τι κόστος θα είχε να άλλαζα το εξωτερικό τζαμάκι... κοιτώντας στο ebay έχει την πλήρη οθόνη lcd (γύρω στα 60Ε) αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι σετ μαζί με την εξωτερική επιφάνεια ή είναι άλλο πράγμα η lcd και άλλο το εξωτερικό τζαμάκι...

Ξέρει κανείς για τι part πρέπει να ψάξω και αν αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ψάξεις για housing...??

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

για housing έψαξα, αλλά από τις φωτογραφίες δεν φαίνεται αν έχει και τζαμάκι ή όχι.... από την άλλη μου φαίνεται περίεργο η lcd να έχει και το εξωτερικό της τζάμι μαζί...

Μάλλον θα περάσω απο καμμιά SE να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς τον seller κατευθείαν... να σου πει αν έχει η όχι;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μία εβδομάδα έκανα αναβάθμιση στο w960i, στην τελευταία του έκδοση. Όλα πήγαν καλά μόνο που παρατήρησα πως από τότε, και ενώ η μπαταρία μου κρατούσε περίπου 2 μέρες με 1-2 ώρες μουσική και φυσιολογική διάρκεια ομιλίας, τώρα κρατά μόλις λίγες ώρες [λιγότερες από 10] με πολύ λιγότερη χρήση! Ξέρει κανείς τίποτε γι'αυτό? Έχει παρατηρηθεί και σε άλλους ή είναι απλά σύμπτωση?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

God give me patience..

Just no more conversations..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς τον seller κατευθείαν... να σου πει αν έχει η όχι;;

 

ρώτησα 2 από αυτούς που βρήκα, ο ένας δεν έχει απαντήσει ακόμα, ο άλλος μου είπε οτι δεν έχει τζάμι γιατί πάει απ'ευθείας η touch screen... βέβαια σε Αγγλικά sites που βρήκα, το casing έχει και τζαμάκι...

 

Θα βρώ χρόνο να ρωτήσω σε SE point, γιατί έτσι και αλλιώς δεν ξέρω να το αλλάξω μόνος μου...

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει το W960 και του εσπασε η οονη απο μια πτωση...ξερει κανεις ποσο περιπου στοιχιζει η καινουρια οθονη με την τοποθετηση της? (ειδα πιο πανω που ελεγε καποιος για τιμη απο ebay αλλα ο φιλος θελει απο μαγαζι για να ειναι σιγουρος)
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εχει το W960 και του εσπασε η οονη απο μια πτωση...ξερει κανεις ποσο περιπου στοιχιζει η καινουρια οθονη με την τοποθετηση της? (ειδα πιο πανω που ελεγε καποιος για τιμη απο ebay αλλα ο φιλος θελει απο μαγαζι για να ειναι σιγουρος)

ΓΥΡΩ ΣΤΑ 55 ΕΥΡΩ...

jzand
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα w960 και εχω δυο ερωτησεις:

μπορω να χρησιμοποιησω το φλας σαν φακο?

και πως μπορω να απενεργοποιησω το 3G για να μην μου τρωει μπαταρια?

Εαν γνωριζει καποιος..........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και πως μπορω να απενεργοποιησω το 3G για να μην μου τρωει μπαταρια?

 

Μενού \ Εργαλεία \ Πιν. Ελέγχου \ Συνδέσεις \ Κινητά Δίκτυα \ Περισσότερα: Δίκτυα GSM/3G κι από εκεί διαλέγεις GSM, 3G ή και τα δύο.

 

ETA: Για το άλλο που ρώτησες, νομίζω πως δεν γίνεται. Τουλάχιστον από την ίδια τη συσκευή, ίσως με κάποιο πρόγραμμα/hack.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα ενα w960 και εχω δυο ερωτησεις:

μπορω να χρησιμοποιησω το φλας σαν φακο?

και πως μπορω να απενεργοποιησω το 3G για να μην μου τρωει μπαταρια?

Εαν γνωριζει καποιος..........

Μονο με java εφαρμογη μπορεις το flash του κινητου να το κανεις φακο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση σχετικά με τον συγχρονισμό των επαφών με το Outlook. Έκανα τον πρώτο συγχρονισμό και οι επαφές του τηλεφώνου αντιγράφτηκαν στο Outlook (μέχρι τότε δεν είχα καμία επαφή στο Outlook). Αν τώρα σβήσω της επαφές του τηλεφώνου (λόγω αναβάθμισης) στον επομένο συγχρονισμό θα τις αντιγράψει κατευθείαν από το Outlook; Ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμισει για να μη θεωρήσει ως νεότερο δεδομένο το ότι τις έσβησα και τις σβήσει και από το Outlook; Ευχαριστώ!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...