Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό το κινητό αλλα έχω μια ερώτηση!

 

Σκέφτομαι τώρα να το αγοράσω το W960i απο το e-shop με 450€ αλλά αναρωτιεμαι αν μετα απο 2-3 εβδομαδές θα έχει μειωθεί η τιμή του. Αν ναι πόσο λέτε να πάει??

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

απ'οταν βγηκε το κινητο η τιμη του ειναι σταθερη.κι'εργω περιμενω να μειωθει το κοστος της..αλλα αδικα :( αμα το θελεις παρ'το ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το δικό μου ξαφνικά σήμερα έχασε το 90% της εντασης του ακουστικού...

Η ρύθμιση είναι στο φούλ παρ'όλα αυτά ακούγεται ελάχιστα.

Τι συμβαίνει;Υπάρχει περίπτωση να ξεκόλλησε το μεγάφωνο του ακουστικού απο τη θέση του;

Στο μεταξύ,η ανοιχτή ακρόαση ακούγεται κανονικά...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου ξαφνικά σήμερα έχασε το 90% της εντασης του ακουστικού...

Η ρύθμιση είναι στο φούλ παρ'όλα αυτά ακούγεται ελάχιστα.

Τι συμβαίνει;Υπάρχει περίπτωση να ξεκόλλησε το μεγάφωνο του ακουστικού απο τη θέση του;

Στο μεταξύ,η ανοιχτή ακρόαση ακούγεται κανονικά...

 

τελικα απο οτι βλεπωπολυ προβληματικο αυτο το κινητο για μπες στο κρυφο μενου jog up *jog down jog down * jog down * και κανε ελεγχο υπηρεσιων καπου θα λεει για ακουστικο ανεβασε την ενταση να δεις τι παιζει

μηπως εβαλες καμια εφαρμογη? και σκαλωσε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρε παιδιά κάποιος μπορέι να μου πει ποιο απο αυτα κάνει για το w960i ???

 

hxxp://www.f-secure.com/partners/mobile_operators/download.html

 

ΠΡΟΣΟΧΗ στο link!! αλλάξτε το hxxp se http

 

ΤΗΑΝΧ!!

 

έχει κανείς κανά antivirus για το κινητό??

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM.

ΤΗΑΝxxx!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μιας και φέρει το περιβάλλον UIQ 3.0 δε χρειάζεται antivirus.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρε παιδιά κάποιος μπορέι να μου πει ποιο απο αυτα κάνει για το w960i ???

 

hxxp://www.f-secure.com/partners/mobile_operators/download.html

 

ΠΡΟΣΟΧΗ στο link!! αλλάξτε το hxxp se http

 

ΤΗΑΝΧ!!

 

έχει κανείς κανά antivirus για το κινητό??

 

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM.

ΤΗΑΝxxx!!!!!

 

δεν χρειαζετε antivirus φιλε μου δεν υπαρχει ιος για το συγκεκριμενο λειτουργικο αν παρολα αυτα θελεις να βαλεις ψαξε στο γνωστο μερος

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγορασω.

θα το προτεινατε εσεις ως κατοχοι;

η αφης ειναι ευχρηστη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καλη αγορα.

η αφης ευχρηστη,αλλα βοηθαει ακομα

πιο πολυ και η ροδελα στα πλαγια.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Μπορειτε να μου πειτε τι κινησεις γινονται αποκλειστικα με την αφης;χρειαζεται καθολου stylus ή οχι;και τυχον προβληματα που εχουν παρατηρηθει;μπαταρια;

διαβαζα παλαια ποστ για νεα firmware κτλ....αν το αγορασω τωρα,θα τα εχουν περασμενα αυτα ή θα πρεπει να ασχοληθω εγω;

και κατι τελευταιο....θα αντιμετωπισω προβλημα στη μεταβαση σε SE μετα απο 9 χρονια αποκλειστικης χρησης ΝΟΚΙΑ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας..Μετά από 2 μέρες χρήσης του κινητού μπορώ να πώ ότι τα αξίζει κ με το παραπάνω τα λεφτά του..!Είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα! Όλη μέρα στο νετ μέσω wifi είμαι :D Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι τα βίντεο του youtube - m.youtube ...Φορτώνουν κανονικά μέχρι το 100% αλλά δεν παίζουν κ μετά κολλάει ο player.Έχετε κ σεις το ίδιο πρόβλημα?

 

Ναι,αλλά υπάρχει λύση,για μένα πάντως λειτουργεί.Χρησιμοποιείσε το Opera Mini και θα τα βλέπεις όλα;)

Link to comment
Share on other sites

Έδω και λίγες μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του W960i. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι μέτριες. Η οθόνη αφής είναι αρκετά καλή και το ηχείο θα έλεγα σχεδόν τέλειο. Με εχει εντυπωσιάση πολύ το Walkman και πανω σε αυτό έχω μία ερώτηση. Την ώρα που ακούτε ένα τραγούδι στο Walkman και πατήσετε Περισσότ.-->Πληροφορίες

η τρίτη καρτέλα λέει Στίχοι, μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω τους στίχους εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.

Μπορειτε να μου πειτε τι κινησεις γινονται αποκλειστικα με την αφης;χρειαζεται καθολου stylus ή οχι;και τυχον προβληματα που εχουν παρατηρηθει;μπαταρια;

διαβαζα παλαια ποστ για νεα firmware κτλ....αν το αγορασω τωρα,θα τα εχουν περασμενα αυτα ή θα πρεπει να ασχοληθω εγω;

και κατι τελευταιο....θα αντιμετωπισω προβλημα στη μεταβαση σε SE μετα απο 9 χρονια αποκλειστικης χρησης ΝΟΚΙΑ;

 

 

κανεις....;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προβλήματα αφής δεν έχω.Ακόμα και με το stylus.Το stylus βοηθάει κυρίως στο μικρό εικονικό πληκτρολόγιο και σε άλλα μικρότερα κουμπάκια.Πραγματικά η ροδέλα είναι πολύ εύχρηστη και δίνω τα ένσημα στο UIQ interface.Τα πάντα με το ένα χέρι!!!
Link to comment
Share on other sites

Έδω και λίγες μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του W960i. Οι αρχικές εντυπώσεις είναι μέτριες. Η οθόνη αφής είναι αρκετά καλή και το ηχείο θα έλεγα σχεδόν τέλειο. Με εχει εντυπωσιάση πολύ το Walkman και πανω σε αυτό έχω μία ερώτηση. Την ώρα που ακούτε ένα τραγούδι στο Walkman και πατήσετε Περισσότ.-->Πληροφορίες

η τρίτη καρτέλα λέει Στίχοι, μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω τους στίχους εκεί;

 

Μέσω του κινητού δεν νομίζω να γίνεται (τουλάχιστον δεν έχω βρει κάτι) αλλά αν τους βάλεις μέσω Windows Media Player στο κάθε τραγούδι στο pc και μετά μεταφέρεις τα mp3 στο κινητό θα στους δείχνει. (Τους στίχους που έχω βάλει μέσω iTunes δεν τους εμφανίζει αντιθέτως)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του κινητού δεν νομίζω να γίνεται (τουλάχιστον δεν έχω βρει κάτι) αλλά αν τους βάλεις μέσω Windows Media Player στο κάθε τραγούδι στο pc και μετά μεταφέρεις τα mp3 στο κινητό θα στους δείχνει. (Τους στίχους που έχω βάλει μέσω iTunes δεν τους εμφανίζει αντιθέτως)

 

πως βαζεις τους στιχους στο κοματι απο το media player και σε τι κωδικοποιηση?σε μενα σε ενα κοματι που ειχε μεσα τους στιχους τα βγαζει κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

Με το WMP 9 κι ενώ έχεις το κομμάτι στην playlist κάνεις δεξί κλικ, πας Εξελιγμένο Πρόγραμμα Επεξεργασίας Ετικετών κι εκεί έχει καρτέλα για στίχους.

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως και να αρκεί να βάλεις τους στίχους από το ίδιο το mp3. Στη Σύνοψη από τις Ιδιότητες του αρχείου, Για Προχωρημένους, έχει πεδίο για στίχους, απλά δεν έχω τσεκάρει αν το εμφανίζει το κινητό μετά.

 

I'll check and get back to you!

 

Edit: Το τσέκαρα τελικά, με τον δεύτερο τρόπο που είπα δουλεύει, αλλά μόνο για λατινικούς χαρακτήρες, τα ελληνικά τα δείχνει αλαμπουρνέζικα (ίσως το ίδιο κάνει και αν το κάνεις μέσω WMP, δεν το είχα δοκιμάσει με ελληνικά τραγούδια για να σου πω την αλήθεια)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε αν μπορώ να φτιάξω playlist για τον walkman player του κινητού μέσω του windows media player ?
Link to comment
Share on other sites

Με το WMP 9 κι ενώ έχεις το κομμάτι στην playlist κάνεις δεξί κλικ, πας Εξελιγμένο Πρόγραμμα Επεξεργασίας Ετικετών κι εκεί έχει καρτέλα για στίχους.

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως και να αρκεί να βάλεις τους στίχους από το ίδιο το mp3. Στη Σύνοψη από τις Ιδιότητες του αρχείου, Για Προχωρημένους, έχει πεδίο για στίχους, απλά δεν έχω τσεκάρει αν το εμφανίζει το κινητό μετά.

 

I'll check and get back to you!

 

Edit: Το τσέκαρα τελικά, με τον δεύτερο τρόπο που είπα δουλεύει, αλλά μόνο για λατινικούς χαρακτήρες, τα ελληνικά τα δείχνει αλαμπουρνέζικα (ίσως το ίδιο κάνει και αν το κάνεις μέσω WMP, δεν το είχα δοκιμάσει με ελληνικά τραγούδια για να σου πω την αλήθεια)

 

Βασικά έχω τα Vista και δεν βρίσκω πουθενα τέτοια επιλογή.:(Με το WMP (11) που δοκίμασα βάζω τους στίχους πατάω Εφαρμογή αλλά μετα δεν τους κρατάει...:cry:

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον που έδειξες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε αν μπορώ να φτιάξω playlist για τον walkman player του κινητού μέσω του windows media player ?

 

Πιστεύω πως όχι γιατί δεν 8α βρίσκει τα αρχεία το κινητο που είχες αποθηκευμένα στον υπολογιστή, δηλαδή θα προσπαθεί να βρει την διαδρομή των τραγουδιών που ήταν στον υπολογιστή.

Συγνώμη άμα σε μπέρδεψα...Τεσπα το θέμα είναι ότι δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω τα Vista και δεν βρίσκω πουθενα τέτοια επιλογή.:(Με το WMP (11) που δοκίμασα βάζω τους στίχους πατάω Εφαρμογή αλλά μετα δεν τους κρατάει...:cry:

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον που έδειξες.

 

Όντως, από Vista δεν έχω ιδέα, και δεν θα πλησιάσουν ούτε στο χιλιόμετρο τον υπολογιστή μου. :p Κάπως όμως θα γίνεται κι από εκεί, τι να σου πω.

 

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι αν τα αρχεία τα έχεις στο κινητό ήδη? Γιατί τότε νομίζω δε γίνεται, εγώ κάποια στιγμή είχα ένα mp3 και ήθελα να του αλλάξω καλλιτέχνη (γιατί έλεγε Άγνωστος) και το αντέγραψα στο pc, το άλλαξα με WMP και μετά το κάνω πάλι copy πίσω στο κινητό (και έκανε overwrite το παλιό). Ε, τίποτα, το κινητό εξακολουθούσε να κρατάει τα παλιά στοιχεία (ίσως επειδή τα κρατάει στην playlist ενώ αν το αφαιρέσεις τελείως και το ξαναπεράσεις είναι ok) Δεν ξέρω, δοκίμασέ το.

 

 

TSAMBIKOS

 

Όπως σωστά σου είπε ο FaNt0m δε γίνεται γιατί θα βλέπει διαφορετικό όνομα δίσκου το WMP και διαφορετικό το κινητό όταν το αποσυνδέσεις. Μπορείς να κάνεις playlist μέσω του κινητού βέβαια (λέω, μήπως δεν το ήξερες) αν και είναι λίγο εκνευριστικό να προσθέτεις ένα-ένα τα κομμάτια με τη γραφίδα.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως όχι γιατί δεν 8α βρίσκει τα αρχεία το κινητο που είχες αποθηκευμένα στον υπολογιστή, δηλαδή θα προσπαθεί να βρει την διαδρομή των τραγουδιών που ήταν στον υπολογιστή.

Συγνώμη άμα σε μπέρδεψα...Τεσπα το θέμα είναι ότι δεν μπορείς.

 

Μα αν ανοίξω τα τραγούδια από την memory του κινητού τότε η διαδρομή θα είναι αυτή που κάνει κ το κινητό....Βασικά το δοκίμασα κ δεν έπιασε αλλά λέω μήπως έπρεπε να αποθηκέυσω την λίστα σε καμιά άλλη μορφή...thnx anyway

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις γύρισα από τις διακοπές Αθήνα (με το σχετικό σοκ της προσαρμογής) και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτό που μου συνέβη...

 

Είχα το w960 στην τσέπη μου, πριν μερικές ημέρες, κάποια στιγμή χτυπάει, το βγάζω να απαντήσω και η οθόνη μια μαυρίλα.

 

Φαίνεται ότι ράγισε εσωτερικά, εξωτερικά τίποτα. Κανένα πρόβλημα με τη λειτουργία αφής αλλά δεν απεικονίζει τίποτα.

 

Δεν πρέπει να του έκανα κάτι εγώ, μιας και είχα αγοράσει μια προστατευτική θήλη της golla.

 

Τώρα βέβαια δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, εκτός και θυμάμαι απ' έξω όλες τις λειτουργίες του, ή τις μαντέυω...

 

Θα το πάω αύριο στο service της SE, αλλά τι να τους πω; Θα με καλύψει η εγγύηση ή την πάτησα;

 

Η οποιαδήποτε βοήθειά σας ευπρόσδεκτη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μόλις γύρισα από τις διακοπές Αθήνα (με το σχετικό σοκ της προσαρμογής) και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για αυτό που μου συνέβη...

 

Είχα το w960 στην τσέπη μου, πριν μερικές ημέρες, κάποια στιγμή χτυπάει, το βγάζω να απαντήσω και η οθόνη μια μαυρίλα.

 

Φαίνεται ότι ράγισε εσωτερικά, εξωτερικά τίποτα. Κανένα πρόβλημα με τη λειτουργία αφής αλλά δεν απεικονίζει τίποτα.

 

Δεν πρέπει να του έκανα κάτι εγώ, μιας και είχα αγοράσει μια προστατευτική θήλη της golla.

 

Τώρα βέβαια δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, εκτός και θυμάμαι απ' έξω όλες τις λειτουργίες του, ή τις μαντέυω...

 

Θα το πάω αύριο στο service της SE, αλλά τι να τους πω; Θα με καλύψει η εγγύηση ή την πάτησα;

 

Η οποιαδήποτε βοήθειά σας ευπρόσδεκτη....

 

έπαθα σχεδόν το ίδιο πράγμα.. με τη διαφορά ότι το κινητό ήταν κυριολεκτικά παρατημένο για μέρες πάνω στο γραφείο (αφού δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου) το έστειλα (γιατί είμαι σε νησί) σε service point και μου είπανε ότι δεν το καλύπτει η εγγύηση κι ότι εντός 1 εβδομάδας θα ήταν έτοιμο. έχει περάσει ένας μήνας κι ακόμα τίποτα, γιατί λέει δεν έχουν διαθέσιμες οθόνες.. μου είπαν για τέλος του μήνα..για να δούμε.. και το κόστος γύρω στα 50 ευρώ.

Θα το έφτιαχνα μόνη (έχω φτιάξει κι άλλες οθόνες σε κινητά και ipod) αλλά το ανταλλακτικό που έβρισκα ήταν πολύ ακριβότερο απ' ότι εδώ και το άφησα..

Τελικά βλακεία μου γιατί όπως φάνηκε δεν με εξυπηρέτησαν άμεσα.. Βέβαια, πρότειναν να μου δώσουν άλλη συσκευή για όσο καιρό θα ήταν στο service αλλά δεν το επέλεξα τελικά..

Πάντως ενημέρωσέ μας για ότι αποκομίσεις από την εμπειρία σου στο s.e. service point. Να ξέρουμε τι γίνεται...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις τα κεντρικα κ κανεις παραπονο για καθυστερηση θα στο εχουν ετοιμο το ιδιο.απογευμα.δυο φορες μου χει συμβει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...