Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

 

έχω το κινητό από τον Μάρτιο και σήμερα στα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής!

Το κινητό λειτουργεί κανονικά αλλα στην οθόνη δεν πατιέται τίποτα!

Μόνο από τα κουμπιά και τη ροδέλα!

 

έχει αντιμετωπίσει κανείς σχετικό πρόβλημα; (να μην λειτουργεί η αφή της οθόνης;)

 

που πρέπει να το πάω;

 

ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

 

έχω το κινητό από τον Μάρτιο και σήμερα στα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής!

Το κινητό λειτουργεί κανονικά αλλα στην οθόνη δεν πατιέται τίποτα!

Μόνο από τα κουμπιά και τη ροδέλα!

 

έχει αντιμετωπίσει κανείς σχετικό πρόβλημα; (να μην λειτουργεί η αφή της οθόνης;)

 

που πρέπει να το πάω;

 

ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

Με αποδειξη αγορας και πας στο service της sony ericsson.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Me to xeri sthn kardia...aksizei na to parw twra ? Me thn timh toy Plaisioy(439). Elpizw na mh to metaniwsw....meta to ks20 poy eixa...

Για μενα αξιζει και με το παραπανω,βεβαια η τιμη του ειναι λιγο τσουχτερη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αναβάθμισα προχθές το κινητό συνεχίζει και μου εμφανίζει το ακόλουθο πρόβλημα...

Πάω να γράψω μήνυμα και με όποιον τρόπο και να γράψω (multitap ή t9 ή απλό τρόπο), κάποια άκυρη στιγμή πετάει ένα σφάλμα και χάνω όλο το μήνυμα.

Μετά από αυτό, όσες φορές κι αν πάω να ξαναγράψω το μήνυμα πετάει το ίδιο σφάλμα άλλοτε συντομότερα κι άλλοτε πιο μετά.. πάντως είναι πιο συχνό.. είναι πολύ σπαστικό, κι ενώ νόμιζα πως θα λυθεί με update...τπτ :-(

Tα χαρακτηριστικά του σφάλματός είναι τα εξής:

Εμαρμογή (που τερματίστηκε): QMapp

Κωδικός αιτίας: Ε32USER CBASE

Aριθμός αιτίας: 21

Παρακαλώ βοηθείστε αν έχετε ιδέα γιατί είναι πολύ σπαστικό να θες να γράψεις ένα μήνυμα κι ενώ στην πιο άκυρη στιγμή δουλεύει, όταν το έχεις πραγματικά ανάγκη να μην γίνεται με τπτ.. και να προσπαθείς 10 φορές..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

panto sto service afou einai sixno kai sou spaei ta nebra!!! emena pantos pou eixe problima to piga 1 fora, to ekanan anabathmisi kai ftiaksan tis epafes tou ixeiou alla den diorthothike to problima. tous to ksanapiga kai se 7 meres mou to ekanan antikatastasi kai mexri stigmis pigainei roloi... (ftou ftou min to matiakso) kai i ekkinisi tou apo ~4 lepta pige se ~1lepto!!!

 

kai i dikia mou gnomi einai oti aksizei poli afto to kinito. giati exei apeires dinatotites (wifi, 8 Giga kai kirios einai Symbian) kai thimizei kai kinito. den to kanan san laptop tsepis... :lol::D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

έχω το κινητό από τον Μάρτιο και σήμερα στα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί η οθόνη αφής!

Το κινητό λειτουργεί κανονικά αλλα στην οθόνη δεν πατιέται τίποτα!

Μόνο από τα κουμπιά και τη ροδέλα!

 

έχει αντιμετωπίσει κανείς σχετικό πρόβλημα; (να μην λειτουργεί η αφή της οθόνης;)

 

που πρέπει να το πάω;

 

ευχαριστώ

Κωνσταντίνος

 

Εγώ έπαθα κάτι άλλο... το κινητό το έχω σαν δεύτερο... δούλευε κανονικά όλα ωραία όλα καλά .. το βράδυ το κλείνω πάντα... το ίδιο έκανα κι εχτές.. κ το άφησα πάνω στο γραφείο. πάω σήμερα να το ανοίξω και η οθόνη είναι εσωτερικά σπασμένη.. δεν έπεσε κάτω, δεν το έριξα, δεν κάθισε κανείς πάνω του. τπτ από όλα αυτά δεν έγινε. το κινητό έμεινε στο σημείο που το άφησα χτες..

επειδή το χρειάζομαι (σήμερα φεύγω κ ταξίδι) μια λίστα από service points στην Ελλάδα βρε παιδιά, υπάρχει; δεν μπορώ να βρω στο internet. Θυμάμαι πριν 2-3 χρόνια που έψαχνα είχα βρει μια .. αλλά τώρα όχι.. please help me!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπαθα κάτι άλλο... το κινητό το έχω σαν δεύτερο... δούλευε κανονικά όλα ωραία όλα καλά .. το βράδυ το κλείνω πάντα... το ίδιο έκανα κι εχτές.. κ το άφησα πάνω στο γραφείο. πάω σήμερα να το ανοίξω και η οθόνη είναι εσωτερικά σπασμένη.. δεν έπεσε κάτω, δεν το έριξα, δεν κάθισε κανείς πάνω του. τπτ από όλα αυτά δεν έγινε. το κινητό έμεινε στο σημείο που το άφησα χτες..

επειδή το χρειάζομαι (σήμερα φεύγω κ ταξίδι) μια λίστα από service points στην Ελλάδα βρε παιδιά, υπάρχει; δεν μπορώ να βρω στο internet. Θυμάμαι πριν 2-3 χρόνια που έψαχνα είχα βρει μια .. αλλά τώρα όχι.. please help me!

 

Δές :worry: Εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δές :worry: Εδώ

 

ευχαριστώ...

στην περιοχή μου δυστυχώς δεν έχει κάτι.. μένω σε νησί.. οπότε η "πιο κοντινή" λύση είναι να το φέρω Αθήνα.. πράγμα αδύνατο.. τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...

στην περιοχή μου δυστυχώς δεν έχει κάτι.. μένω σε νησί.. οπότε η "πιο κοντινή" λύση είναι να το φέρω Αθήνα.. πράγμα αδύνατο.. τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Γιατί δεν δοκιμάζεις να το πας στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες και να αναλάβουν να το στείλουν οι ίδιοι;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera agorasa kai egw to kinito ligo prin to pasxa ....ola htan kala ospou exw ta exis provlimata 1) to klasiko provlima ''uperkivismou'' twn minimatwn pou anti gia ena stelnei 10 kai

2)mou exei emfanisti stin othoni se sxeima tetragwnou se sigekrimeno shmeio kai san kimata metaxu tis exwterikis memvranis kai tin otnonis mipws yparxei kaneis pou na xerei ti mporei na einai?signwmi gia to megalo mnm

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΡΗΚΑ-ΕΥΡΗΚΑ!!!!!!

 

Οποιος ξενερωνει με την χαμηλη ενταση απο τα ακουστικα του ας ξυλωθει περιπου 70 euro για να παρει το SE stereo Bluetooth Headset HBH-DS220 κ θα βρει το φως του(οπως ακριβως εγω δλδ...:D)...μιλαμε για απιστευτα μεστο κ δυνατο ηχο...

 

Επισης προτεινω κ τις sony ψειρες MDR-E931LP!

 

επισης και ενα μοντελο τισ i-tech ειναι καλο με ενσςματομενο radio αλλα κανει πιο πολλα 89 :!:

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera agorasa kai egw to kinito ligo prin to pasxa ....ola htan kala ospou exw ta exis provlimata 1) to klasiko provlima ''uperkivismou'' twn minimatwn pou anti gia ena stelnei ........i mporei na einai?signwmi gia to megalo mnm

 

Για τα μυνήματα το έχουμε ξαναπεί χιλιάδες φορές γράφε με κεφαλαία και χωρίς τόνους για να σου είναι το μύνημα ΟΚ . Όσο για αυτό που λες με τα κύματα μεταξύ οθόνης και εξωτερικής μεμβράνης τι εννοείς εξωτερική μεμβράνη κάποια αντιχαρατκική που έχεις βάλει εσύ ή αυτό το εξωτερικό πλαστικό κάλυμα που έχει το κινητό ? Στην πρώτη περίπτωση βγάλε την μεμβράνη και αν είναι πολλών χρήσεων πλίνε την και ξαναβάλε την αλλιώς βάλε άλλη στην δεύτερη περίπτωση δεν ξέρω ίσως να είναι υγρασία αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να πεταχτείς σε εξουσιοδοτημένο service

 

Καλημέρα σε όλους!:)

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να το πας στο κατάστημα απ' όπου το αγόρασες και να αναλάβουν να το στείλουν οι ίδιοι;

 

Γιατί όπως ανέφερα και παραπάνω μένω στην επαρχία και είναι αδύνατο να το πάω στην Αθήνα στο Πλαίσιο για επισκευή αυτοπροσώπως. Έστειλα μια φίλη μου σε service point και ρώτησε, δεν το καλύπτει η εγγύηση, και το κόστος επισκευής είναι 57 ευρώ. Θα το στείλω να το φτιάξουνε..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μια ερωτηση θελω να φτιαξω ενα video με μουσικη mp3 και φοτογραφιες που εχω στο κινητο μου....γινετε ??? που θα παω??? στο Ν70 μου εχει σκηνοθεσια! το w960 εχει? thanks!:)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Για τα μυνήματα το έχουμε ξαναπεί χιλιάδες φορές γράφε με κεφαλαία και χωρίς τόνους για να σου είναι το μύνημα ΟΚ . Όσο για αυτό που λες με τα κύματα μεταξύ οθόνης και εξωτερικής μεμβράνης τι εννοείς εξωτερική μεμβράνη κάποια αντιχαρατκική που έχεις βάλει εσύ ή αυτό το εξωτερικό πλαστικό κάλυμα που έχει το κινητό ? Στην πρώτη περίπτωση βγάλε την μεμβράνη και αν είναι πολλών χρήσεων πλίνε την και ξαναβάλε την αλλιώς βάλε άλλη στην δεύτερη περίπτωση δεν ξέρω ίσως να είναι υγρασία αλλά νομίζω ότι θα πρέπει να πεταχτείς σε εξουσιοδοτημένο service

 

Καλημέρα σε όλους!:)

 

ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΕΜΒΡΑΝΙ ΤΟY ΠΟY ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ SE ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΛΕΙ ΑΛΛΗ ΕΓΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΗ,ΚΑΙ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ GREKKLISH ΑΠΛΑ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Α! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΕΓΚΥΡΟ SITE ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ IP-MART...(ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΜΕΜΒΡΑΝΙ ΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ?)

Link to comment
Share on other sites

Geia xara

 

Edw k ena mhna exw to 960 k eixa meinei sxetika euxaristhmenos apo 8ema mnhmhs leitourgiwn klp

Prin 10 meres tou perasa k thn teleutaia anaba8mish tou apo to germano pou douleuw.

 

Apo xtes omws, enw exw kataxwrhmenes 100 peripou epafes, den emfanizetai to onoma kanenos otan me pairnoun tilefwno, opws epishs otan pataw enan ari8mo pou uparxei stis epafes kai ton kalw, den emfanizetai k pali to onoma tou....

 

Ka8e fora prepei na manteuw poios me pairnei otan xtupaei to kinhto mou h na psaxnw ena ena ta onomata....

Kamia lush? !

 

A kai epishs molis katalaba oti den mpainei oute sta ekserxomena sms..... Bgazei oti apagoreuetai h prosvash...

 

kapoia alla problhmata p eixa prin thn anaba8mish lu8hkan. Mhpws prepei na ksanakanw?

 

Eyxaristw ek ton proteron

 

A.B.

Link to comment
Share on other sites

α βγηκε νεα αναβαθμιση ? Εντυπωσεις ? Κανεις π να ξερει ποσο κοστιζει μια καινουργια προσοψη ,διοτι εφαγε την πρωτη του σαβουρα το κιν μ ....
Link to comment
Share on other sites

e pantws otan to sundesa me to update elege oti uphrxe anaba8mish twra den eida polles diafores apla mou lu8hkan kapoia problhmata software

alla twra antimetwpizw alla...... opws eipa k pio panw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

k egw file paranoid4w3 exw to idio provlima alla emena mou to ekane epidi efage savourta den mou vgazei tis epafes k den douleuei h misi o8oni apo panw......:( den nomizw na einai provlima logismikou mallon 8a paei gia servise...8a mou to kaliptei h egihsi.......?

exw minei poli euxaristimenos apo to kin vasika eixa ollh thn seira Pxxx k twra pira auto einai fovero k poli grigoro se olla tou

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΕΜΒΡΑΝΙ ΤΟY ΠΟY ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ SE ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΛΕΙ ΑΛΛΗ ΕΓΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΛΗ,ΚΑΙ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ GREKKLISH ΑΠΛΑ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Α! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΕΓΚΥΡΟ SITE ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ IP-MART...(ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΝ ΜΕΜΒΡΑΝΙ ΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΙΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ?)

 

Προγραμματάκια και άλλα τέτοια μπορείς να βρεις πάραπολλά στο δες την αντίστοιχη ενόνητα στο φόρουμ λέει ότι χρειάζεσε όσο για την μεμβράνη σίγουρα θα υπάρχει ανταλακτικό το πόσο θα κοστίζει είναι άλλο θέμα κάνει ένα τηλ. στην SE και μαθαίνεις και αν την αλλάξεις θυμίσου να βάλεις και ένα screen protector να σωθείς εμένα τουλάχιστον με έχει σώσει άποιρες φορές ;);)!!! και αν τελικά βάλεις screen protector θυμίσου να μην πάρεις ότι να ναι δώσε κάτι παραπάνω και πάρε Martin Field δοκιμασμένη όπως και πολλές άλλες που κράτησαν ένα μήνα μέχρι τώρα η Martin είναι άψογη... :D Αν μπορώ να βοηθίσω αλλού πες μου.

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες μεμβράνες γενιικά πού υπάρχουν???

 

Λοιπόν τέτοιες μεμβράνες μπορείς να βρεις στα περισσότερα ηλεκτρονικομάγαζα τύπου Markt και λοιπά αλλά είναι μούφα θέλουν κόψημο που σημαίνει ότι δεν θα καταφέρεις να την βάλεις ακριβώς οπότε η λύση είναι μία (δεν ξέρω αν υπάρχει δεύτερη) Martin Field παραγγελία από ίντερνετ από το http://www.expansys.gr απόλυτα αξιόπιστο έχω πάρει άποιρα πράγματα και μπορείς να πληρώσεις και με αντικαταβολή νομίζω ;)

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κινητό αλλα έχω μια ερώτηση!

 

Σκέφτομαι τώρα να το αγοράσω το W960i απο το e-shop με 450€ αλλά αναρωτιεμαι αν μετα απο 2-3 εβδομαδές θα έχει μειωθεί η τιμή του. Αν ναι πόσο λέτε να πάει??

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...