Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι ομως; Σχεδον ολα τα καινουρια nokia το εχουν, και πολλα SE. Νομιζω ολα τα Cybershot και το W850, ισως και ορισμενα αλλα..

 

Λοιπον, αν παρω το κινητο, θα μπορω να κανω τα απαραιτητα ( να ακουω μουσικη, να κανω κλησεις, να στελνω μηνυματα, να καταχωρω επαφες ) χωρις να χρησιμοποιω την οθονη αφης;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως; Σχεδον ολα τα καινουρια nokia το εχουν, και πολλα SE. Νομιζω ολα τα Cybershot και το W850, ισως και ορισμενα αλλα..

 

Λοιπον, αν παρω το κινητο, θα μπορω να κανω τα απαραιτητα ( να ακουω μουσικη, να κανω κλησεις, να στελνω μηνυματα, να καταχωρω επαφες ) χωρις να χρησιμοποιω την οθονη αφης;

 

Αν το θέλεις μόνο γι'αυτά τότε έχεις επιλέξει λάθος τηλέφωνο. Το τηλέφωνο αυτό τα κάνει όλα αυτά, αλλά κάνει και πολλά άλλα σαν smartphone και αναγκαστικά θα πρέπει να κάνεις χρήση της οθόνης αφής. Αν δεν σε ενδιαφέρει η χρήση αρχείων office, η εγκατάσταση εφαρμογών (δεν εννωώ παιχνιδιών) και το wi-fi και αν η οθόνη αφής σε δυσκολεύει μην το πάρεις. Πάρε ένα μοντέλο με 'κλειστό' λειτουργικό όπως π.χ. sony ericsson w910 το οποίο είναι 150 ευρώ φθηνότερο και ποιό ευχρηστο. Απλά δεν θα έχεις τα 8Gb

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αφής είναι ωραίο feature αλλά σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να βγάλει κανείς τη γραφίδα για να μην κάνει λάθη.

Εγω π.χ. έχω στείλει πολλά sms μισά επειδή πατούσα το μεσαίο πλήκτρο αφής για να εισάγω έναν χαρακτήρα και αυτό πατήθηκε δυό φορές άθελα (τη δεύτερη φορά το πλήκτρο αυτό γίνεται "αποστολή" εφ'όσον έχει οριστεί παραλήπτης).

Εγω επαναλαμβάνω οτι το τηλέφωνο αυτό ξεφεύγει απο τα κλασσικά πρότυπα κατα πολύ και είναι δύσκολο για χρήστες κλασσικών τηλεφώνων της σειράς k...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι:

 

πρώτα τελειώνουμε το sms που θέλουμε να γράψουμε κ μετά διαλέγουμε αποστολέα!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τα ειδικα συμβολα ( θαυμαστικα,παυλες κτλ ) δε μπορεις να τα βαλεις πατωντας καποιο κουμπι; Επισης το τελικο "ς" εμφανιζεται στην οθονη κανονικα αν πατησεις 4 φορες το κουμπι με τον αριθμο "7";
Link to comment
Share on other sites

Π-ρ-ω-τ-α επιλεγουμε τον αποστολεα και μεταααα στελνεις!!!αλλη μια φορα να το πουμε μπασ και το εμπεδωσουμε!:shifty:!!ναι εχει το ς στο 7 και θαυμαστικα!φιλε τι ρωτας στανταρ πραγματα?ρωτα κατι λογικο
Link to comment
Share on other sites

πάμε πάλι:

 

πρώτα τελειώνουμε το sms που θέλουμε να γράψουμε κ μετά διαλέγουμε αποστολέα!!

 

Και οταν θέλουμε να κάνουμε απ'ευθείας απάντηση σε ένα sms που μόλις λάβαμε τι...κάνουμε;;;

Πατάμε πρώτα "νέο sms" και μετά διαλέγουμε ως αποστολέα αυτόν που μόλις μας έστειλε το sms μόνο και μόνο για να μην πατηθεί κατά λάθος το "αποστολή";;;

Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι πρακτικό...και μόνο εκνευρισμό προκαλεί.

Bug συνέχεια:

1.Διαλέγοντας και χρησιμοποιώντας ως shortcut το "νέο sms" σου ανοίγει με το έτσι θέλω το φάκελο "πρόχειρα" άσχετα αν θες να μπείς στα "πρόχειρα".Αν μετανοιώσεις και θες να μη συνεχίσεις το sms στο αποθηκεύει χωρίς να ρωτήσει στα πρόχειρα.

2.Αν κατα τη σύνταξη sms εντάξεις μια νέα λέξη στο λεξικό και την αποθηκεύσεις στις λέξεις,το sms κλείνει με το έτσι θέλω και εξαφανίζεται...

 

Bugy stupid phone...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

1.Διαλέγοντας και χρησιμοποιώντας ως shortcut το "νέο sms" σου ανοίγει με το έτσι θέλω το φάκελο "πρόχειρα" άσχετα αν θες να μπείς στα "πρόχειρα".Αν μετανοιώσεις και θες να μη συνεχίσεις το sms στο αποθηκεύει χωρίς να ρωτήσει στα πρόχειρα.
Αυτο το εχουν και τα Nokia.. Νομιζω ολα τα smartphone ετσι ειναι.. Ειναι πολυ χρησιμο, γιατι αν πατησεις καταλαθος την εξοδο δε θα χασεις το μνμ, αλλα θα αποθηκευτει..

 

Γραφω και εδω που ειναι το επισημα θεμα του W960. Κανω ερωτησεις και μερικα σχολια σχετικα με το review του Next_Level :

 

 

 

In the messaging the only disadvantage is that you cannot change the typing language! For example, if you have selected the English language as the default language for the phone, you can type only in English! If you want to type in other language, you must change the phone language settings! The only way to avoid that is to type with the virtual keyboard, which gives you the option to choose between many languages, but it's boring to "call" everytime the virtual keyboard and choose another language...
Αυτο παντως μου φαινεται σοβαρο μειονεκτημα.. Παρα πολυ σοβαρο.. Θα διορθωθει σιγουρα με καποιο μελλοντικο firmware;

 

Παντως για τον ηχο διαβαζω καλα σχολια.. Τωρα αυτο με την ταχυτητα.. Αν γεμισω τα 8Gb και εχω για παραδειγμα 2000 τραγουδια, θα κολλαει οταν θα τα αναπαραγαγω ή θα τα διαβαζω; Επισης το να διαλεξεις αναμεσα σε τοσα χιλιαδες τραγουδια με την οθονη αφης, δεν ειναι πολυ δυσκολο;

 

 

Installing and unistalling applications is a very easy job. The W960i doesn't install software that don't "pass" the security test it does before installing! Before installing a software, the phone shows you the Version and Supplier of the software.
Αυτο τι σημαινει; Δε μπορω να εγκαταστω ο,τι εφαρμογες θελω;

 

The Flash and Auto Focus are not available when recording video.
Μπορει να διορθωθει με καποιο firmware ή με καποιο προγραμμα;

 

Some people say that the W960i cannot order the music files by name. The W960i file manager CAN order all file types by Name, Date, Size and Type!
Χωρις να εχω δοκιμασει το κινητο, νομιζω πως κανεις λαθος.. Αλλο το filename και αλλο το name.. Και στα review λενε οτι δεν γινεται η ταξινομηση κατα filename.

 

Θα δωσω ενα παραδεγμα.. Εχω ενα τραγουδι που εχει για filename αυτο το τιτλο : Axwell - I Found You (TV Rock Remix) , για name εχει αυτο : I Found You (TV Rock Remix). Το filename ειναι ο τιτλος ετσι οπως το δειχνει ο υπολογιστης. Στο n93 διαβαζει το filename οταν παιζεις τα αρχεια απο την διαχειριση και το name οταν παιζει τα αρχεια απο το player. Στο mp3 player που εχω τα δειχνει αναλογα με το name.. Στο w960 οπως διαβαζω, τα δειχνει αναλογα με το name. Δλδ πρεπει εσυ να βαζεις τα tags, σε οποια mp3 δεν τα εχουν..

Link to comment
Share on other sites

Κάνα θεματάκι καλό για W960i ??? :D:D

 

1 βδομάδα τώρα και είμαι ΥΠΕΡ-ευχαριστημένος,

ΠΛΗΝ της μπαταρίας. 2 μέρες κρατάει με λογική χρήση (χωρίς 3G/bluetooth) :mad:

Γίνεται να μπεί ισχυρότερη?

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

W960 is a tri-band GSM mobile phone with GPRS and UMTS support. It’s got Bluetooth 2.0 with A2DP, but no EDR, so you’ll be stuck with data transfers at about 50 KB/s.
Ουτε αυτο με πολυαρεσε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορω να βρω τα αρχεία που είχε το κινητό out of the box; Εικόνες, ήχους, κάδρα κλπ. Μπορεί να τα τα ανεβάσει κάποιος;
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το εχει βρει ας μου απαντησει.Το τηλεφωνο οταν πας να γραψεις νεο μηνυμα γραφει με μικρα και οχι κεφαλαια πως μπορουμε να το κανουμε να γραφει κεφαλαια σαν default?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

to w960(cosmote)...ειναι ιδιο με το w960i?αν οχι ποιες διαφορες?gps οπως το p1i δε μπορει να μπει?ευχαριστω εκτο προτερον..
:devil:
Link to comment
Share on other sites

to w960(cosmote)...ειναι ιδιο με το w960i?αν οχι ποιες διαφορες?gps οπως το p1i δε μπορει να μπει?ευχαριστω εκτο προτερον..

Ιδιο ειναι,εκτος και αν εχει τροποποιημενο μενου.αν και δεν το νομιζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποιος το εχει βρει ας μου απαντησει.Το τηλεφωνο οταν πας να γραψεις νεο μηνυμα γραφει με μικρα και οχι κεφαλαια πως μπορουμε να το κανουμε να γραφει κεφαλαια σαν default?

ευχαριστω

 

pas sth dhmiourgia neou sms!ekei otan se bgalei na grapseis patas katw dexia sta perisotera kai meta epiloges keimenou kai ekei patas allagh pez./kefal.!!to exei ekei:shifty::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως μου φαινεται σοβαρο μειονεκτημα.. Παρα πολυ σοβαρο.. Θα διορθωθει σιγουρα με καποιο μελλοντικο firmware;

 

 

Δεν ισχύει. Όταν είσαι στη δημιρουργία νέου SMS πατήσεις περισσότερα -> επιλογές κειμένου, εκεί μπορείς να διαλέξεις 1η και 2η γλώσσα. Αν στη 2η γλώσσα βάλεις αγγλικά τότε πατώντας περισσότερες φορές τα πλήκτρα πληκτρολογείς Αγγλικά. Απλά, η προεπιλογή είναι 1η γλώσσα αυτή που επιλέγεις όταν ανοιγεις το κινητό πρώτη φορά και 2η καμία.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι δεν ειναι και πολυ βολικο.. Σε πολλα μηνυματα γραφω και ελληνικους και αγγλικους χαρακτηρες και οχι λιγους..
Link to comment
Share on other sites

χαίρετε, κάνω το πρώτο μου post μετά απο παρακολούθηση πολλών thread, για να ζητήσω διευκρινίσεις σχετικά με διαφοροποιήσεις του W960i με άλλα κινητά:

1)Δεν μπορεί με κανέναν τρόπο να γίνει πλοήγηση GPS μέσω του W960i? Δεν είναι θέμα εγκατάστασης λογισμικού έστω μετέπειτα? Όταν λένε πως υπάρχει GPS στη συσκευασία του P1i, τι ακριβώς εννοούν? Δεν πιστεύω εξωτερικό...

2)Μου ακούγεται πολύ βολικό χαρακτηριστικό η αναγνώριση γραφικού χαρακτήρα, αλλά αφορά μονο στην αγγλική γλώσσα όπως πχ στο LG viewty?

3)προφανώς η λειτουργία best pic του K850i δεν υπάρχει στο W960i, αλλά από όσο ξέρω ύπηρχαν ανάλογες επιλογές σε παλιότερα SE κινητά, που παίρναν γύρω στις 3 φωτογραφίες σε "ριπή". Θα δούμε έστω αυτό το χαρακτηριστικό εδώ?

ευχαριστώ, σόρυ για το μέγεθος :O

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε, κάνω το πρώτο μου post μετά απο παρακολούθηση πολλών thread, για να ζητήσω διευκρινίσεις σχετικά με διαφοροποιήσεις του W960i με άλλα κινητά:

1)Δεν μπορεί με κανέναν τρόπο να γίνει πλοήγηση GPS μέσω του W960i? Δεν είναι θέμα εγκατάστασης λογισμικού έστω μετέπειτα? Όταν λένε πως υπάρχει GPS στη συσκευασία του P1i, τι ακριβώς εννοούν? Δεν πιστεύω εξωτερικό...

2)Μου ακούγεται πολύ βολικό χαρακτηριστικό η αναγνώριση γραφικού χαρακτήρα, αλλά αφορά μονο στην αγγλική γλώσσα όπως πχ στο LG viewty?

3)προφανώς η λειτουργία best pic του K850i δεν υπάρχει στο W960i, αλλά από όσο ξέρω ύπηρχαν ανάλογες επιλογές σε παλιότερα SE κινητά, που παίρναν γύρω στις 3 φωτογραφίες σε "ριπή". Θα δούμε έστω αυτό το χαρακτηριστικό εδώ?

ευχαριστώ, σόρυ για το μέγεθος :O

1) μπορει να γινει με εξωτερικο bluetooth δεκτη σε συνδυασμο με το καταλληλο software αλλα κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει να ασχοληθεις ακόμα, αν βγει εκδοση του destinator για uiq3 τοτε θα λεει, αλλα οι μεχρι τωρα προτασεις ειναι μαλον απογοητευτικές

Δεν νομιζω να εχει βγει P1 με ενσωματομενο gps δεκτη, αν λενε κατι τετοιο μαλον θα ενοουν εξωτερικό.

2)στην πραξη δε νομιζω να το δουλεψεις ποτε αυτο, πιο πολυ παιχνιδια ειναι αυτά παρά χρηστικά εργαλεία, φαντάσου δεν εχει καν ελληνικά, χρειαζεσαι 2 χερια για να γραψεις του αγγλικους χαρακτήρες, πρεπει να μάθεις συγκεκριμενο τρόπο γραφής των χαρακτήρων για να τα καταλαβαινει..με λιγα λογια πιασ'το αυγό και κουρευτο!

3)η σειρά Κ απο το κ800 και μετα είχε το best pic , δεν νομίζω να ενσωματοθεί ποτε στο w960 μιας και η SE τείνει στα τελευταία της μοντέλα να διαχορίζει πολύ τα φωτογραφικά με τα walkman κινητά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κάτι ακόμα που θα ήθελα να ξέρω είναι σε τι διαφέρει η touchscreen του τηλεφώνου αυτού, από την "εξυπνότερη" του iphone
Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι δεν ειναι και πολυ βολικο.. Σε πολλα μηνυματα γραφω και ελληνικους και αγγλικους χαρακτηρες και οχι λιγους..

 

file otan egw grafw mhnuma apo to plhktrologio tou kinhtou aspoume sto plhktro "3" mou bgazei olous tous ellhnikous KAI agglikous xarakthres pou exei to noumero 3!epishs boreis apo to plkhktrologio ths othonis pou epilegeis eukola kai grigora anamesa se agglika kai ellhnika(einai paneukolo)!kai triton me th grafida:P!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...