Jump to content

Τι σας ενοχλεί στις παραλίες;


keftes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς όσους ενοχλεί το τάπερ στην παραλία, έχω να δηλώσω πως την Πέμπτη που μας πέρασε εγώ με τον ξάδελφό μου κάπου στο πρώτο πόδι της Χαλκιδικής (δεν λέω που ακριβώς, μην μας πάρουν με τις ντομάτες) ανοίξαμε τάπερ με γεμιστά και φέτα τυρί και τα τσακίσαμε. Οι τουρίστες έμειναν :blink:

 

Ε όποιου δεν του αρέσει ας πάει να μου κάνει μήνυση!!! :ρ :lol: :shifty:

oxi re file giati den pires ta sandouitsakia me 5 euro to kathena?:lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 236
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς όσους ενοχλεί το τάπερ στην παραλία, έχω να δηλώσω πως την Πέμπτη που μας πέρασε εγώ με τον ξάδελφό μου κάπου στο πρώτο πόδι της Χαλκιδικής (δεν λέω που ακριβώς, μην μας πάρουν με τις ντομάτες) ανοίξαμε τάπερ με γεμιστά και φέτα τυρί και τα τσακίσαμε. Οι τουρίστες έμειναν :blink:

 

Ε όποιου δεν του αρέσει ας πάει να μου κάνει μήνυση!!! :ρ :lol: :shifty:

 

υπαρχουν παραλιες που αυτα μπορεις να τα κανεις αφοβα...(επειδη δεν εχουν καθολου κοσμο)

βλεπε γερακινη!

Link to comment
Share on other sites

Προς όσους ενοχλεί το τάπερ στην παραλία, έχω να δηλώσω πως την Πέμπτη που μας πέρασε εγώ με τον ξάδελφό μου κάπου στο πρώτο πόδι της Χαλκιδικής (δεν λέω που ακριβώς, μην μας πάρουν με τις ντομάτες) ανοίξαμε τάπερ με γεμιστά και φέτα τυρί και τα τσακίσαμε. Οι τουρίστες έμειναν :blink:

 

Ε όποιου δεν του αρέσει ας πάει να μου κάνει μήνυση!!! :ρ :lol: :shifty:

xaxaxa ωραίος.

Ειδικά αν ξες ότι θα περάσεις ώρες στη παραλία είναι must το ταπεράκι με τους κεφτέδες. :D

Όποιος έχει πρόβλημα ας έρθει να μας το πει από κοντά. Να κάνουμε γέλια. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το να ειμαι ετοιμη να ξαπλωσω κατω απο την ομπρελιτσα μου και να ερθει ο ενοχλητικος τυπος απο το σταρ(που νομιζει πως ειναι δημοσιογραφος) μαζι με αλλους 2-3 να μου κανουν ερωτησεις για καυτα θεματα τις επικαιροτητας οπως "σου αρεσει εδω;"(οχι, ειμαι μαζοχα και ηρθα),"μπικινι η ολοσωμο;" (μπουρκινι που το εγκρινει και ο μαριο_φιτ) "σου αρεσουν οι κοιλιακοι μου;" (τι να μου αρεσει ρε θειο που ολη η κοιλιακη χωρα ειναι ενας υπερτροφικος μυς;;)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

να ερχεται ο διπλα με 4 πιτσιρικια και να μου πετανε αμμο , νερό , πετρες καταλαθος "συγνωμη " κιετς... α και να με κοιτανε οταν πεφτω για βουτια..
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδι μου..αλλα εγω ασ πουμε οι γονεις μου οταν πηγαινα παραλια μου καναν και καμια παρατηρηση..μην πας και πειραζεις τους ξενους..μην πας και τους κοιτας..μην τους πετας πετρες κτλ...αλλοι γιατι δεν το κανουν ??και οχι μονο παραλια..παντουυυυυυυυυυυ
Link to comment
Share on other sites

να ερχεται ο διπλα με 4 πιτσιρικια και να μου πετανε αμμο , νερό , πετρες καταλαθος "συγνωμη " κιετς... α και να με κοιτανε οταν πεφτω για βουτια..

αν προκειται να σε λιθοβολησουν ή απλα σου πετανε αμμο,νερο κτλ τοτε ή μεταφερεσαι λιγο πιο διπλα,ή πολυ απλα λες στα παιδακια (αν ειναι πολυ μικρα και δε καταλαβαινουν το λες στην μαμα τους) να μην το κανουν γιατι σε ενοχλει..

αν το πεις σε ηρεμους τονους και πολυ ευγενικα κανεις δε θα σε πει παραλογο...

τωρα αν σε ενοχλει ακομα και που σε κοιτανε οταν κανεις βουτια τι να πω...μαλλον δε φταινε τα παιδακια...:O

 

 

σας εχει τυχει να αλλαξουν την πανα του μωρου και να πεταξουν την λερωμενη στη θαλασσα η να την θαψουν στην αμμο;;;πιο ασχημο θεαμα δεν υπαρχει...:X

 

επισης ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι να μετατρεπουν ορισμενοι τα αποδυτηρια σε ουρητηρια καθως και οσοι περνουν αφρολουτρα και σμπουαν στις ντουζιερες...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

και οσοι περνουν αφρολουτρα και σμπουαν στις ντουζιερες...

 

αυτο ειναι οντος πολυ ενοχλητικο.θα δουμε καμια μερα κανεναν με καμια μπανιερα στην πλατη να την στεινει κατω απο καμια ντουζιερα να βγαζει τα ultrex

τα αφρολουτρα το σφουγγαρακι κ κανενα παπακι :p κ να ριξει κανενα 2ωρο μπανακι με την ανεση του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

1.oi spasikles poy den mporoyne na pane ligo pio pera alla epeidh 8eloyn na kanoyn kai thn kagoyria toys se periopth 8esh paizoyn raketes akribws dipla soy

 

2.h antisyntagmatikh katapathsh twn paraliwn apo epixeirhmaties poy tis gemizoyn me ksaplwstres kai se anagazoyn na plhrwseis ta malliokefala soy afoy den yparxei xwros gia na afhseis thn petseta soy.

 

3.oi an8rwpoi poy dinoyn ena swro lefta gia mia ksaplwstra kai nomizoyn oti aytos poy toys thn prosferei prow8ei politismo

 

4.to aperioristo skoypidario

 

5.o mazwxismos ths hlio8erapeias

 

6.oi mple shmaies se paralies-boyrkoys

 

7.h anorganwsia (elleipsh ntoys,dhmosiwn ksaplwstrwn kai omprelwn,ktl. -ektos bebaia kai an dwseis ena karo xrhmata)

 

8.h apagoreysh toy eley8eroy camping (akoma kai otan eisai yperbolika prosektikos kai filikos pros to periballon soy,to olo 8ema ginetai gia na ploytizoyn ta organwmena camping)

 

9.oi axinoi

 

10.h elleipsh pipiniwn (kai h sysswreysh kyttaritidas)

bromeros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα πολυς κοσμος δεν συμπεριφερεται σωστα στις παραλιες..

τι να πουμε πρωτα;;

 

για τα σκουπιδια;;τα αποτσιγαρα πρωτα πρωτα..σκαβει το παιδακι με το κουβαδακι του και μαζι με αμμο βγαζει σελοφαν,αποτσιγαρα,το ασημενιο χαρτακι που εχει μεσα το πακετο των τσιγαρων,μεχρι και προφυλακρικα εχω δει...

 

για τα αποδυτηρια-ουρητηρια;;

 

για τις ντουζιερες "να-η-ευκαιρια-σου-να πλυθεις;"

 

για τα ποζερια που περπατουν μπροστα σου καμαρωτα καμαρωτα και εχεις την εντυπωση πως αν τους κανεις "μπουυυυυυ" θα ξεφουσκωσουν;

 

 

 

εντιτ_ για τις ξαπλωστρες των μαγαζιων,σε περιπτωση που δεν εχουν την απαραιτητη αδεια(που λιγα μαγαζια εχουν,αλλα και αυτη δεν καλυπτει ολη την παραλια) μπορεις με μεγαλη ανεση να την παρεις και να την πας πιο περα..

την κυριακη σε παραλια της χαλκιδικης ενα μπιτς μπαρ ειχε βγαλει ξαπλωστρες μεχρι εκει που σκαει το κυμα...

3-4 λουομενοι τα πηραν και του πεταξαν τις 2πρωτες σειρες πανω στις πιο πισω...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εντιτ_ για τις ξαπλωστρες των μαγαζιων,σε περιπτωση που δεν εχουν την απαραιτητη αδεια(που λιγα μαγαζια εχουν,αλλα και αυτη δεν καλυπτει ολη την παραλια) μπορεις με μεγαλη ανεση να την παρεις και να την πας πιο περα..

την κυριακη σε παραλια της χαλκιδικης ενα μπιτς μπαρ ειχε βγαλει ξαπλωστρες μεχρι εκει που σκαει το κυμα...

3-4 λουομενοι τα πηραν και του πεταξαν τις 2πρωτες σειρες πανω στις πιο πισω...

 

poly or8ws epraksan.oloi osoi enoxloymaste apo ayto ayto prepei na kanoyme kai oxi na plhrwnoyme anagasthka gia na exoyme prosbash sthn 8alassa

bromeros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

για τις ντουζιερες "να-η-ευκαιρια-σου-να πλυθεις;"

Χμ, ομολογω οτι το εχω κανει κι εγω αυτο γιατι πολυ απλα παλιοτερα στο χωριο μου το σπιτι ειχε ενα θεμα με τα υδραυλικα και αναγκαστικα οταν πηγαιναμε για λιγες μερες το μπανιο μας το καναμε στις ντουζιερες(απομερες παντα εννοειται)...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τα σκουπιδια;;τα αποτσιγαρα πρωτα πρωτα..σκαβει το παιδακι με το κουβαδακι του και μαζι με αμμο βγαζει σελοφαν,αποτσιγαρα,το ασημενιο χαρτακι που εχει μεσα το πακετο των τσιγαρων,μεχρι και προφυλακρικα εχω δει...

Και ποιός δεν έχει κάνει τέτοιες "ανασκαφές":p

Μέχρι και λεμονόκουπες έχω βρεί. Και όχι μόνο στην παραλία, αλλά και στη θάλασσα. Εκεί βρίσκεις ακόμη περισσότερα, μέχρι και φλέμματα και (θα το πω) κόπρανα από τα διπλανά ΚΑΠΗ. Η πλήρης αηδία.

 

για τις ντουζιερες "να-η-ευκαιρια-σου-να πλυθεις;"

Αφού πλένονται έστω κι εκεί πάλι καλά να λέμε. Γιατί αν είναι να τους πετύχεις μετά σε κανα λεωφορείο μέσα στη λαλάκα... κάηκες.

 

για τα ποζερια που περπατουν μπροστα σου καμαρωτα καμαρωτα και εχεις την εντυπωση πως αν τους κανεις "μπουυυυυυ" θα ξεφουσκωσουν;

Απλά είναι ο ναρκισσισμός τους τέτοιος. Είπαμε, γυμναστική και υγεία, αλλά όχι και "φούσκωμα" για να καμακώσουνε την γκόμενα/τον γκόμενο (μερικοί από αυτούς)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Αφού πλένονται έστω κι εκεί πάλι καλά να λέμε. Γιατί αν είναι να τους πετύχεις μετά σε κανα λεωφορείο μέσα στη λαλάκα... κάηκες.

 

 

εδω διαφωνω.

οι ντουζιερες ειναι για συγκεκριμενο σκοπο εκει περα.δεν ειναι για να μπανιαριζεται με αφρολουτρα και σαμπουαν ο καθε πικραμενος.

εγω και κανενας αλλος δεν ειναι υποχρεωμενος να περιμενει στην ουρα να τελειωσει το μπανακι του ο καθενας,και δωωωωωστου να τρεχουν οι σαπουναδες.και το κακο ξερεις ποιο ειναι;οτι συχνα ειναι φαμιλιες ολοκληρες οπου η μανα πλενει τα παιδακια της κι εσυ πρεπει να περιμενεις.

 

αυτο φυσικα ειναι πταισμα μπροστα στο θεμα αποδυτηρια-ουρητηρια...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εντιτ_ για τις ξαπλωστρες των μαγαζιων,σε περιπτωση που δεν εχουν την απαραιτητη αδεια(που λιγα μαγαζια εχουν,αλλα και αυτη δεν καλυπτει ολη την παραλια) μπορεις με μεγαλη ανεση να την παρεις και να την πας πιο περα..

την κυριακη σε παραλια της χαλκιδικης ενα μπιτς μπαρ ειχε βγαλει ξαπλωστρες μεχρι εκει που σκαει το κυμα...

3-4 λουομενοι τα πηραν και του πεταξαν τις 2πρωτες σειρες πανω στις πιο πισω...

 

poly or8ws epraksan.oloi osoi enoxloymaste apo ayto ayto prepei na kanoyme kai oxi na plhrwnoyme anagasthka gia na exoyme prosbash sthn 8alassa

Έτσι. Δεν είναι ιδιόκτητη η παραλία... Το θέμα είναι όταν το αφεντικό στέλνει τη γκαρσόνα να σου την πει... Τι να της πεις της κοπέλας τώρα; Ας έρθει το αφεντικό να κάνει τσαμπουκάδες, αν τον παίρνει!!:mad:

Απλά είναι ο ναρκισσισμός τους τέτοιος. Είπαμε, γυμναστική και υγεία, αλλά όχι και "φούσκωμα" για να καμακώσουνε την γκόμενα/τον γκόμενο (μερικοί από αυτούς)

Όταν έχεις κάτι ωραίο σου αρέσει να το επιδεικνύεις. :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με ενοχλεί η απόλυτη τσιμεντοποίηση των παραλιών, βαφτίζοντας «πολιτιστικά κέντρα» τα μπουζουκτζίδικα του μέλλοντος μας. Έχουνε γεμίσει τις Κυκλάδες με μεζονέτες τα λαμόγια, με μπιντέδες εξωτερικού χώρου που τις βαφτίζουνε πισίνες, και με συνδέσεις των αποχετεύσεων απευθείας με τη θάλασσα!
bromeros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

- Τα παιδάκια η μάλλον διαβολάκια που φωνάζουν λες και είναι στο σπίτι τους

- Οι γονείς τους που τα φωνάζουν από τα 10 χιλιόμετρα.Αμα θες να πάρεις το παιδί σου ρε φίλε πήγαινε δίπλα του και μάζεψε το

- Μερικές γυναίκες που κάνουν topless και δεν έχουν καταλάβει οτι δεν είναι όλα τα στήθη για να τα δείχνεις(αν το έκαναν διακριτικά οκ)

- Οι οικογένειες που κουβαλάνε μαζί τους ταπερακια και τα σχετικά

- Τα σκουπίδια

- Τα φύκια

- Κάποια άλλα παιδάκια που ενώ κάνεις ηλιοθεραπεία παιρνάνε σαν σίφουνες από δίπλα σου και σε γεμίζουν άμμο

Link to comment
Share on other sites

αυτοί που φωνάζουν για πλάκα "ΒΟΗΘΕΙΑ" ενώ κολυμπάνε.

 

!!! ρε ηλίθιε (λέμε τώρα..), αν πνίγεσαι στ' αλήθεια θα σε αφήσω στον πάτο!!

σιχτήρ πια.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Τι; :blink: Υπάρχουν τέτοια ζωντόβολα; :wacko: Ευτυχώς που δεν μου έχει τύχει τέτοιος/α... :chair:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

ayto me ta paidakia einai na sou gyrnaei to mati.proswpikh emepeiria.prin kana 2 bdomades douleya se ena magazi sabbatobrado sxolasa kata tis 6 k eixame kanonisei parea na pame katey8eian 8alassa..k opws me epiase enas glykos ypnos ksypnhsa kata tis 10 apo ena paidaki pou mou gemize to sth8os ammo panw sthn ksaplwstra k h mama paradipla na bgazei gkomeno ton serbitoro...E L E O C ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! to paidaki les den ...paidaki einai alla h mana?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...