Jump to content

Τι σας ενοχλεί στις παραλίες;


keftes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 236
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι παραλίες. ( οκ βλακεία σόρρυ! )

 

Βασικά το μόνο που με ενοχλεί είναι όταν έχει πολύ κόσμο,ο φόβος μην σου κλέψουν τίποτα. Αυτό...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλούν οι παραλίες στις οποίες βρίσκω πολλά απορρίματα,αλλά και εκείνες οι οποίες είναι ασφυκτικά γεμάτες από κόσμο.

Ωραίο είναι να έχεις ανθρώπους δίπλα σου,αλλά όχι και να μην έχεις χώρο να εναποθέσεις τα πράγματά σου ή να κάνεις μια βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμος.

 

? :worry: ...Το ότι σου φταίει ο κόσμος~ η ψυχολογία λέει πως ίσως φταίει το γεγονός ότι κάτι δεν σ' αρέσει στο σώμα σου , οπότε μένει να μας πεις ποια από τις 4 είσαι!:shock:

(:p :happy: )

 

Εμένα δεν μ' αρέσει που πολλές φορές είναι βρώμικη η θάλασσα - εκτός από αυτά που επιπλέουν ~και ας είναι καλά οι καραγκιόζηδες που τα πετάνε~ , μερικές φορές έχει μια στρώση από πετρέλαιο και φαίνεται αν το δεις κόντρα στον ήλιο...

Και ένα άλλο που με τρελαίνει , είναι οι Αλβανοί, Ρωσσοπόντιοι, Γύφτοι και μερικές άλλες κωλόφαρες και έρχονται ομαδικά και κάνουν τρελή φασαρία , λες και είναι στις παραλίες της χώρας τους... Τι μανία έχουν να μιλάνε δυνατά , λες και δεν ακούνε!!! (και όχι , δεν είμαι ρατσίστας ,αλλά το πράγμα έχει φτάσει στο απροχώρητο...:mad: , σε λίγο θα την αγοράσουν και θα την κάνουν ιδιωτική)__πως λέμε Palm beach __ θα έχουμε και την Alban Beach!:X

Link to comment
Share on other sites

? :worry: ...Το ότι σου φταίει ο κόσμος~ η ψυχολογία λέει πως ίσως φταίει το γεγονός ότι κάτι δεν σ' αρέσει στο

Επειδη δεν μ'αρεσουν οι crowded παραλιες γιατι θελω την ησυχια μου και καθαρη θαλασσα σημαινει οτι ειμαι ετσι;;;:blink: Κακεεεεεε!:ρ Εγω δεν θα φαινομουν πισω απο αυτες.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα σκουπίδια πρώτα απ' όλα!:mad:

Κόσμο να έχει δεν με πειράζει, αλλά όχι και να είναι ο ένας πάνω στον άλλο!:worry:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μ'αρεσουν οι crowded παραλιες γιατι θελω την ησυχια μου και καθαρη θαλασσα σημαινει οτι ειμαι ετσι;;;:blink: Κακεεεεεε!:ρ Εγω δεν θα φαινομουν πισω απο αυτες.:p

 

:p :happy: ... αφού ξέρεις ότι μ' αρέσει να σε πειράζω - εξάλλου σε έχω και σε καλύτερη πόζα , αλλά δεν μαρτυράω ποια είσαι !!!

Συμφωνώ πάντως μαζί σου ... και μένα μου την δίνουν οι πολύ "γεμάτες" παραλίες!

(εκτός αν είναι γεμάτες με .... http://www.freewebs.com/lifexfashionxbeauty/girls%20running%20beach.jpg τότε αλλάζει :D )

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενοχλεί όταν έχει σκουπίδιακαι πολύ κόσμο. Δεν μπορείς να κάνεις μπάνιο με την ησυχία σου. Εκτός ότι δεν μπορείς να βολευτείς, φοβάσαι και μη σε κλέψουν.

 

Και κάτι εγκυκλοπαιδικό. Λένε ότι όταν κολυμπάμε στη θάλασσα είναι ευεργετικό γιατί αισθανόμαστε όπως μέσα στην κοιλιά της μητέρας μας.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

:p :happy: ... αφού ξέρεις ότι μ' αρέσει να σε πειράζω - εξάλλου σε έχω και σε καλύτερη πόζα , αλλά δεν μαρτυράω ποια είσαι !!!

Ε οχι και να με παρομοιαζεις με την Παρις, αυτο ειναι χειροτερη προσβολη.:lol:

 

Και κάτι εγκυκλοπαιδικό. Λένε ότι όταν κολυμπάμε στη θάλασσα είναι ευεργετικό γιατί αισθανόμαστε όπως μέσα στην κοιλιά της μητέρας μας.

Βασικα το κολυμπι ειναι η απολυτη αισθηση ελευθεριας.

Ειδικα αυτο που "ξαπλωνεις" σαν ψοφιος ανασκελα και σε σηκωνει το νερο ειναι απιστευτο, το λατρευω.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να παιζουν μπαλα κοντα μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα σκουπίδια, τη φασαρία,τους τύπους που προσπαθούν να επιδείξουν τις αθλητικές τους ικανότητες στην παραλία κ τρώμε τα μπαλάκια κατακέφαλα,τις οικογένεις που κουβαλούν όοοολο το σπίτι τους κ μαζί παιδιά, γιαγιάδες κτλ και θα εγκατασταθούν πάνω στην δική σου πετσέτα ενίοτε κ ομπρέλα(μου έχει συμβεί κ αυτό κ στο τέλος μας έκαναν κ παράπονα επειδή μαζέψαμε την ομπρέλα ΜΑΣ να φύγουμε κ δεν είχαν σκιά!http://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/blink.gif)και δεν φτάνει μόνο αυτό φωνάζουν κιόλας(μήπως κ δεν τους προσέξαμε!)http://smilies.sofrayt.com/%5E/e/uzi.gif

Κατά τ'άλλα τα απολαμβάνω πολύ τα μπάνια μου!!http://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι καπνιστες φυσικα, οι οποιοι θεωρουν οτι με καποιο μαγικο τροπο η παραλια θα ανακυκλωσει τις γοπες τους....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Οι καπνιστες φυσικα, οι οποιοι θεωρουν οτι με καποιο μαγικο τροπο η παραλια θα ανακυκλωσει τις γοπες τους....

 

υπαρχουν και οι εξαιρεσεις παντα αφου καποιοι φροντιζουν οι γοπες τους να μην κρυβοντε στην αμμο,εχεις πατησει ποτε αναμενη γοπα στην αμμο?:lol: για ρωτα κι εμενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1)Οι ηλικιωμένοι. Δεν μπορώ καθόλου να βλέπω γέρους στη παραλία... Μου χαλάνε τη διάθεση...:p

 

2)Οι οικογένειες με τα παιδάκια, τα οποία τρέχουν εδώ και εκεί με κουβαδάκια και μπάλες (και κινδυνεύεις να σου έρθει τίποτα στο κεφάλι) και ο χοντρούλης μπαμπάς τα κυνηγάει να τους φορέσει το καπελάκι, το αντιηλιακό και να τα πάει στη μαμά που έχει βγάλει τα κεφτεδάκια (ναι το έχω δει και αυτό...:lol: ) και έχει κάνει το μέρος που κάθoνται camping...:mad:

 

3)Οι λαικογκόμενοι με την αλυσιδίτσα στο λαιμό, το στενό μαγιό που την πέφτουν σε όλες ακόμα και αν συνοδεύονται (το πέρασα και αυτό και παραλίγο να πλακωθούμε στο ξύλο) και οι οποίοι μοιάζουν περισσότερο με το Παρασκευά από το Je t'aime...:!:

 

4)Η βρώμικη θάλασσα

 

5)Κάτι τύποι που έχουν αυτά τα παρακμιακά τρανζιστοράκια/ραδιοφωνάκια και είσαι εσύ υποχρεωμένος να ακούς Άντζελα Δημητρίου...

 

6)Κάτι τύποι που τυλίγουν γύρω τη πετσετούλα και αλλάζουν/βάζουν το μαγιό τους... Ρε φίλε βαλ'το από το σπίτι σου!!!:mad: Το θέαμα είναι γελοίο...

 

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Hasioti John περι Αλλοδαπών ποζεριών...

 

Όλα αυτά με έχουν αναγκάσει να πηγαίνω πλέον σε πλαζ που πληρώνεις (Αστέρας, Yabanaki, Βle, Καράβι)... Όχι ότι εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αλλά...

 

Αυτά!:)

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι βλεπω ειστε πολυ βολικοι ανθρωποι, δεν σας ενοχλει τιποτα...:lol:

Γιατι δεν λετε ολος ο κοσμος οπως ειπα εγω να τελειωνετε;:p

 

bored01 ρε συ οι ηλικιωμενοι και οι οικογενειες τι σου κανανε;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1)Οι ηλικιωμένοι. Δεν μπορώ καθόλου να βλέπω γέρους στη παραλία... Μου χαλάνε τη διάθεση...

 

2)Οι οικογένειες με τα παιδάκια, τα οποία τρέχουν εδώ και εκεί με κουβαδάκια και μπάλες (και κινδυνεύεις να σου έρθει τίποτα στο κεφάλι) και ο χοντρούλης μπαμπάς τα κυνηγάει να τους φορέσει το καπελάκι, το αντιηλιακό και να τα πάει στη μαμά που έχει βγάλει τα κεφτεδάκια (ναι το έχω δει και αυτό...:lol: ) και έχει κάνει το μέρος που κάθoνται camping...

 

3)Οι λαικογκόμενοι με την αλυσιδίτσα στο λαιμό, το στενό μαγιό που την πέφτουν σε όλες ακόμα και αν συνοδεύονται (το πέρασα και αυτό και παραλίγο να πλακωθούμε στο ξύλο) και οι οποίοι μοιάζουν περισσότερο με το Παρασκευά από το Je t'aime...:!:

4)Η βρώμικη θάλασσα

 

5)Κάτι τύποι που έχουν αυτά τα παρακμιακά τρανζιστοράκια/ραδιοφωνάκια και είσαι εσύ υποχρεωμένος να ακούς Άντζελα Δημητρίου...

 

6)Κάτι τύποι που τυλίγουν γύρω τη πετσετούλα και αλλάζουν/βάζουν το μαγιό τους... Ρε φίλε βαλ'το από το σπίτι σου!!! Το θέαμα είναι γελοίο...

 

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Hasioti John περι Αλλοδαπών ποζεριών...

 

Όλα αυτά με έχουν αναγκάσει να πηγαίνω πλέον σε πλαζ που πληρώνεις (Αστέρας, Yabanaki, Βle, Καράβι)... Όχι ότι εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αλλά...

 

Αυτά!:)

:lol: :lol: :lol: εισαι θεος φιλε! εχω λιωσει στο γελιο!

καθε περιγραφη σου και μια εικονα στο μυαλο μου!

η πλακα ειναι ο μπαμπας να τρεχει να κουμανταρει το μωρο και η γυναικα του να λιαααααζεται με τις ωρες! η απολυτη αναισθησια:confused:

αυτο που μου την σπαει κυριως εμενα ειναι

1) οι μαναδες που χτυπανε τα παιδια τους στο ακρογιαλι:mad:

και 2) παλι οι μαναδες που φωναζουν απο το τελευταιο τραπεζι παραλια " γιωργακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ελα εξωωωωωω φευγουμεεεεεεεεεε" το παιδακι κλασικα γραφει τη μαμα γιατι βρηκε κανενα αλλο παιδακι να παιζει... και ξανα η μανα "γιωργακηηηηηη εμεις φευγουμε αν θες κατσε εδω!"

και ξαφνικα βλεπεις το παιδακι να τρεχει σαν το γουρουνακι...και να πεφτει πανω σου νερο με αμμο....εκει παιδια κλωνοποιηστε τον Ηρωδη!:lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια...

1)Οι ηλικιωμένοι. Δεν μπορώ καθόλου να βλέπω γέρους στη παραλία... Μου χαλάνε τη διάθεση...:p

Οι παραλίες είναι σαν τα κλαμπάκια, δεν επιτρέπονται μεγάλης ηλικίας άνθρωποι.

2)Οι οικογένειες με τα παιδάκια, τα οποία τρέχουν εδώ και εκεί με κουβαδάκια και μπάλες (και κινδυνεύεις να σου έρθει τίποτα στο κεφάλι) και ο χοντρούλης μπαμπάς τα κυνηγάει να τους φορέσει το καπελάκι, το αντιηλιακό και να τα πάει στη μαμά που έχει βγάλει τα κεφτεδάκια (ναι το έχω δει και αυτό...:lol: ) και έχει κάνει το μέρος που κάθoνται camping...:mad:

Επίσης, οι οικογένειες απαγορεύονται στη παραλία. Οτιδήποτε ξεφεύγει της νεανικής παρέας ή του ερωτιάρικου ζευγαριού θα τιμωρειται δια λιθοβολισμού. Επίσης, οποιοδήποτε φαγώσιμο πέραν του σάντουιτς της καφετέριας, και του νεανικού/μοδάτου/"τι ωραίος και αραχτός που είμαι" φραπέ απαγωρεύεται αυστηρώς.

3)Οι λαικογκόμενοι με την αλυσιδίτσα στο λαιμό, το στενό μαγιό που την πέφτουν σε όλες ακόμα και αν συνοδεύονται (το πέρασα και αυτό και παραλίγο να πλακωθούμε στο ξύλο) και οι οποίοι μοιάζουν περισσότερο με το Παρασκευά από το Je t'aime...:!:

Και μένα μου την σπάνε αυτοί, αλλά η ένστασή μου είναι στο στενό μαγιό. :lol:

5)Κάτι τύποι που έχουν αυτά τα παρακμιακά τρανζιστοράκια/ραδιοφωνάκια και είσαι εσύ υποχρεωμένος να ακούς Άντζελα Δημητρίου...

Πολύ δίκιο σ'αυτό... Στο κάτω κάτω χάθηκε να πάρουν ένα ζευγάρι ψείρες?!?!:mad:

6)Κάτι τύποι που τυλίγουν γύρω τη πετσετούλα και αλλάζουν/βάζουν το μαγιό τους... Ρε φίλε βαλ'το από το σπίτι σου!!!:mad: Το θέαμα είναι γελοίο...

Έλεος, το απόλυτο έλεος. Δε νομίζω να βάζει κανείς το μαγιό του στην παραλία. Αντιθέτως, πολύ το βγάζουν το μαγιό πριν φύγουν, γιατί δεν θέλουν να λερώσουν τα καθίσματα του αμαξιού με θαλασσινό νερό. Δεν βρίσκω που είναι το κακό να αλλάζεις κάτω από την πετσέτα, αρκεί να γίνεται διακριτικά και όχι στη μέση του κόσμου.

 

Σε γενικές γραμμές σε βρίσκω πολύ picky και υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδάκια τα οποία τρέχουν και σηκώνεται η άμμος :mad: και κολλάει πάνω σου,ειδικά όταν προσπαθώ να κάνω ηλιοθεραπεία μήπως και μαυρίσω λίγο! :lol:
Link to comment
Share on other sites

το ότι μερικοί θεωρούν την παραλία προέκταση της αυλή τους με ότι αυτό συνεπάγετε. καλό είναι να καταλάβουμε ότι είναι ένας χώρος που μοιραζόμαστε και με άλλους ανθρώπους.
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

bored01 ρε συ οι ηλικιωμενοι και οι οικογενειες τι σου κανανε;:confused:

Για τους ηλικιωμένους o.k είμαι υπερβολικός. Αλλά όταν βλέπω τη γηραιά κυρία με το σκούφο στα μαλλιά κάτι με πιάνει...:p Οι οικογένειες δεν με ενοχλούνε. Με ενοχλούνε όπως ξεκαθάρισα τα παιδάκια που τρέχουν και φωνάζουν και τους γονείς που τα κυνηγάνε και έχουν φέρει το μισό τους σπίτι στη παραλία...

:lol: :lol: εισαι θεος φιλε! εχω λιωσει στο γελιο!

καθε περιγραφη σου και μια εικονα στο μυαλο μου!

η πλακα ειναι ο μπαμπας να τρεχει να κουμανταρει το μωρο και η γυναικα του να λιαααααζεται με τις ωρες! η απολυτη αναισθησια:confused:

αυτο που μου την σπαει κυριως εμενα ειναι

1) οι μαναδες που χτυπανε τα παιδια τους στο ακρογιαλι:mad:

και 2) παλι οι μαναδες που φωναζουν απο το τελευταιο τραπεζι παραλια " γιωργακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ελα εξωωωωωω φευγουμεεεεεεεεεε" το παιδακι κλασικα γραφει τη μαμα γιατι βρηκε κανενα αλλο παιδακι να παιζει... και ξανα η μανα "γιωργακηηηηηη εμεις φευγουμε αν θες κατσε εδω!"

και ξαφνικα βλεπεις το παιδακι να τρεχει σαν το γουρουνακι...και να πεφτει πανω σου νερο με αμμο....εκει παιδια κλωνοποιηστε τον Ηρωδη!

Ε μα έχω άδικο?:rolleyes: Είναι να μην εκνευριστείς?

Με λίγα λόγια...

 

1)Οι παραλίες είναι σαν τα κλαμπάκια, δεν επιτρέπονται μεγάλης ηλικίας άνθρωποι.

 

2)Επίσης, οι οικογένειες απαγορεύονται στη παραλία. Οτιδήποτε ξεφεύγει της νεανικής παρέας ή του ερωτιάρικου ζευγαριού θα τιμωρειται δια λιθοβολισμού. Επίσης, οποιοδήποτε φαγώσιμο πέραν του σάντουιτς της καφετέριας, και του νεανικού/μοδάτου/"τι ωραίος και αραχτός που είμαι" φραπέ απαγωρεύεται αυστηρώς.

 

3)Έλεος, το απόλυτο έλεος. Δε νομίζω να βάζει κανείς το μαγιό του στην παραλία. Αντιθέτως, πολύ το βγάζουν το μαγιό πριν φύγουν, γιατί δεν θέλουν να λερώσουν τα καθίσματα του αμαξιού με θαλασσινό νερό. Δεν βρίσκω που είναι το κακό να αλλάζεις κάτω από την πετσέτα, αρκεί να γίνεται διακριτικά και όχι στη μέση του κόσμου.

Σε γενικές γραμμές σε βρίσκω πολύ picky και υπερβολικό

 

 

 

Λοιπόν. Αρίθμησα όπως βλέπεις τις ενστάσεις σου και απαντώ.

1)Εδώ δεν έχω να πω κάτι. Είναι προσωπική μου παραξενιά και το δέχομαι. Δεν μπορώ να κάνω κάτι.:O

2)Ξαναλέω πως δεν με ενοχλούν γενικά οι οικογένειες. Φαινόμενα μιρών σπαστικών χαριτωμένων πλασματακίων που τρέχουν από δω και από κει και δεν τα μαζεύουν κάπως διακριτικά οι γονείς τους... Και οι γονείς που σαν να είναι δική τους η παραλία δεν περιορίζουν λίγο την εξωστρέφεια και την ανησυχία τους αλλά όπως είπε ο billakosss παραπάνω κάνουν χειρότερη τη κατάσταση.

Επίσης δεν είπα ως προς τα φαγητά/ποτά αυτό που κατάλαβες... Αλλά να βγαίνουν από τις τσάντες και τα φορητά κιβώτια-ψυγιάκια τα τάπερ με τους κεφτέδες, τα σπανακοπιτάκια κ.λ.π λες και είναι camping, έχοντας φέρει προμήθειες μία ςεβδομάδας ε ναι με ενοχλεί...:mad:

3)Μα δυστυχώς πολλοί το κάνουν μες στη μέση της παραλίας και όχι κάπου πιο διακριτικά... !!!:!: (και επίσης αυτό με το αυτοκίνητο δεν νομίζω πως είναι δικαιολογία, αν στεγνώσεις δηλαδή τι θα γίνει?)

 

anyway το θέμα του thread είναι τι ενοχλεί στη παραλία τον κάθενα μας. Εμένα με ενοχλούν αυτά, τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοδαποί που έχουν γίνει περισσότεροι από εμάς, πήγα προχθές για μπάνιο κ μόνο ελληνικά δεν άκουγα! Κόντεψα να μάθω αλβανικά!! Επίσης κάποιοι τύποι που είναι κ καλά γυμνασμένοι κ νομίζουν οτι γ****ε ότι περπατάει κτλ. αλλά κ κάποιες φάλενες ξηράς οι οποίες τα βγάζουν όλα χωρίς καν να έχουν τα προσόντα και τρομάζουν τον κοσμάκι κ εννωείται η μόλυνση των υδάτων κ οι βρομιές στην παραλία.
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοδαποί που έχουν γίνει περισσότεροι από εμάς, πήγα προχθές για μπάνιο κ μόνο ελληνικά δεν άκουγα! Κόντεψα να μάθω αλβανικά!! Επίσης κάποιοι τύποι που είναι κ καλά γυμνασμένοι κ νομίζουν οτι γ****ε ότι περπατάει κτλ. αλλά κ κάποιες φάλενες ξηράς οι οποίες τα βγάζουν όλα χωρίς καν να έχουν τα προσόντα και τρομάζουν τον κοσμάκι κ εννωείται η μόλυνση των υδάτων κ οι βρομιές στην παραλία.

Αυτούς τους βλέπεις στο Filoxenia, στο Cosi ή στη Σάντοβα? :lol: :lol:

 

Eμένα μου τη σπάνε οι μπυροκοιλαράδες με το μαγιώ σλιπάκι και η άμμος που κολλάει! :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...