Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geia sas.

exw mia suskevi vector master 380.

exw ena provlima omws..

diavaza ap osa lete k den katalava tpt..

gia auto sas parakalw na me voithisete...

thelw na valw sto vector to destinator k den mporw..

k ti prepei na kanw???exw to logismiko destinator pn pws tha to perasw stin karta tis suskevis????

Πιστεύω πως οι πληροφορίες που υπάρχουν σ' αυτό το topic είναι κατατοπιστικότατες. Σίγουρα θα πρέπει να διαβάσεις αρκετά για να βρεις τις απαραίτητες για σένα. Πάντως θα πρέπει να έχεις έκδοση για pna και όχι για pda ώστε να δουλέψει το dest στο Vector. Αν έχεις τέτοια έκδοση, τότε απλά ρίχνεις τους φακέλους στη κάρτα και αλλάζεις τη διαδρομή στο engine.ini (που βρίσκεται στη κάρτα και οδηγεί στο papago) ώστε να οδηγεί στο destinator.exe.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παιδες εχω πολλα προβληματα με το εργαλειο (380)..κολλαει, συνεχεια θελει να του περναω ημερομηνια και ωρα οποτε το ανοιγω...κλπ...

 

οσο για τον χαρτη...απαραδεκτος...δεν εχει παραπολλα στοιχεια πολεων...

εχω κατεβασει το DESTINATOR 7 για να δουμε οταν βρω χρονο θα προσπαθησω να το βαλω....

 

την αλλη εβδομαδα θα παω στην DIS για αναβαθμιση....

 

οσο για φορτιστη σπιτιου ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΣ DIS......ΠΑΡΤΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.

Δημήτρης Κ.

info@vstromhellasforum.com

Link to comment
Share on other sites

Αν το κλείνεις από το διακόπτη on-off στο πίσω μέρος της συσκευής,χάνει τις ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας.Αυτό είναι λογικό να συμβαίνει και γίνεται σχεδόν σε όλες τις συσκευές με windows mobile 2003 ή windowsce 4,2/5.0

Η συσκευή είναι παραπάνω από καλή για τα χρήματα της και δίνω συγχαρητήρια στην dis,γιατί δίνει μια συσκευή πλήρως παραμετροποιήσιμη που τρέχει σχεδόν τα πάντα και ξεκλειδώνει πανεύκολα.

Μπορεί να μην ξέρουν να φτιάχνουν χάρτες,αλλά έχουν πιάσει το νόημα στην κατασκευή και διάθεση συσκευών πλόηγησης.

Link to comment
Share on other sites

bbbb.... ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΜΑΤΟΣ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝ ΟΦ...ΜΙΛΙΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ!!

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ,.....ΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΕ,,,,ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ...

Δημήτρης Κ.

info@vstromhellasforum.com

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε,σαφώς και μπορεί να υπάρξουν ελαττωματικές συσκευές και μάλλον έπεσες στην περίπτωση
Link to comment
Share on other sites

ustera apo dokimes,to vector fisaei...

ta kollimata tou elaxista

i timi tou tsampa

ta xaraktiristika tou apsoga

to kuriotero to mixanima einai kseklidwto

kai sumfwnw kai egw me bbbb oti aksizoun sugxaritiria

sti dis gia to mixanima pou proswpika gia mena einai

" value for the money".Ase pou den exei na zilepsei tipota

kai apo akribotera.sti de periptwsi pou to sugkrineis me tipota

mio twn 200-300 eurw nomizw oti einai skales anwtero.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες εχω πολλα προβληματα με το εργαλειο (380)..κολλαει, συνεχεια θελει να του περναω ημερομηνια και ωρα οποτε το ανοιγω...κλπ...

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, είναι πάρα πολύ πιθανό, να οφείλεται στη μπαταρία η οποία έχει μάλλον, βγει off.

Φορτίζει με το φορτιστή αυτοκινήτου έχοντάς το κλειστό?

Παραμένει ανοιχτό αν βγάλεις το ρεύμα?

Αν οι απαντήσεις είναι όχι, τότε πας για αλλαγή μπαταρίας που σημαίνει ότι θα σου αλλάξουν όλη τη συσκευή.

Συνέβη σε φίλο ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Η αρχική φόρτιση των 4 ωρών μπορεί να γίνει μονο με τον φορτιστη του αυτοκινήτου που υπάρχει στην συσκευασία;

Και αν ναι πρέπει να είναι ανοιχτή και η μηχανή του αυτοκινήτου;

:)
Link to comment
Share on other sites

ustera apo dokimes,to vector fisaei...

ta kollimata tou elaxista

i timi tou tsampa

ta xaraktiristika tou apsoga

to kuriotero to mixanima einai kseklidwto

kai sumfwnw kai egw me bbbb oti aksizoun sugxaritiria

sti dis gia to mixanima pou proswpika gia mena einai

" value for the money".Ase pou den exei na zilepsei tipota

kai apo akribotera.sti de periptwsi pou to sugkrineis me tipota

mio twn 200-300 eurw nomizw oti einai skales anwtero.

Και τώρα που του πήρα τον αέρα:pετοιμάζω νέο μενού με εικονίδια πιο μουράτο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα να φορτίσει. Θα το αφήσω 2ώρες στο ένα αυτοκίνητο και 2 στο άλλο.

Όπως έγραψε και κάποιος σε προηγούμενη σελίδα στο φορτιστή του αυτοκινήτου είναι μονίμως αναμμένο το πορτοκαλί.

Όταν το ανοίγεις έχει ένδειξη μπαταρίας όπως τα κινητά;

:)
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα να φορτίσει. Θα το αφήσω 2ώρες στο ένα αυτοκίνητο και 2 στο άλλο.

Όπως έγραψε και κάποιος σε προηγούμενη σελίδα στο φορτιστή του αυτοκινήτου είναι μονίμως αναμμένο το πορτοκαλί.

Όταν το ανοίγεις έχει ένδειξη μπαταρίας όπως τα κινητά;

 

Παιδιά χαλαρώστε,δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε για την μπαταρία του αυτοκινήτου.Η φόρτιση θα τραβήξει περίπου 1Αh.Δεν μπορεί αυτό

να δημιουργήσει πρόβλημα.Να προσέξεις όμως αν με κλειστό διακόπτη

έχεις ρεύμα στον αναπτήρα,όπως και το γεγονός ότι σε αρκετά νέα

μοντέλα ακόμη κι' αν αφήσεις τον διακόπτη ανοιχτό, η τροφοδοσία

διακόπτεται αυτόματα μετά από 10-15 λεπτά.

Εχει ένδειξη της φόρτισης,ίσως χρειαστεί μερικές φορές soft reset για να έχεις σωστή ένδειξη

Link to comment
Share on other sites

Νέος χάρτης (15/10/2007) από την DIS για τα παρακάτω συστήματα πλοήγησης

 

* PapaGOV7

* Vector Master 380 - 390

* Vector Master 550

 

Η αναβάθμιση του Οκτωβρίου περιλαμβάνει :

 

Επικαιροποίηση / διορθώσεις του οδικού δικτύου σε:

 

-- Ν. Αττικής: προσθήκη οδικού δικτύου με ονοματολογία & αρίθμηση (όπου υπάρχει) σε Αυλώνα, Αφίδνες, Βαρνάβα, Βίλια, Γραμματικό, Ερυθρές,

Κάλαμο, Καπανδρίτι, Μαγούλα, Μαλακάσα, Μάνδρα, Μαραθώνα, Μαρκόπουλο Ωρωπού, Νέα Παλάτια, Νέα Πέραμο, Πολυδένδρι, Σκάλα Ωρωπού,

Συκάμινο, Φυλή, Ωρωπό.

- Ν. Αχαϊας: προσθήκη οδικού δικτύου με ονοματολογία σε Αίγιο, Καλάβρυτα, Διακοπτό, επικαιροποίηση οδικού δικτύου στο σύνολο του νομού.

- Ν. Θεσσαλονίκης: προσθήκη οδικού δικτύου με ονοματολογία σε Ασβεστοχώρι, Βασιλικά, Διαβατά, Δρυμό, Λαγκαδά,

Λητή, Ν. Μαγνησία, Πεύκα, Σίνδο και Φίλυρο, επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

- Ν. Φθιώτιδας: προσθήκη Ν.Ε.Ο. Αθηνών - Θεσ/νίκης σε τμήματα του Μαλιακού (Άγ. Κων/νος - Μώλος).

- Ν. Λαρίσης: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

- Ν. Μαγνησίας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

 

 

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=258&nMod=1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, πως κρατάω τα αγαπημένα που έχω αποθηκεύσει στο Vector (για το PapagoR12)? Γιατί με την αναβάθμιση εξαφανίζονται.

Κρατάω μόνο τον φάκελο "User" που είναι μέσα στον MegaNavi? ή χρειάζεται και κάτι άλλο?

 

Επίσης οι ενημερώσεις για speed cams και Dangerous points που ισχύουν για Dest6, μπορούν να μπουν και στο Dest7? με τον ίδιο τρόπο? (Η συσκευή μου είναι pna)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς, πως κρατάω τα αγαπημένα που έχω αποθηκεύσει στο Vector (για το PapagoR12)? Γιατί με την αναβάθμιση εξαφανίζονται.

Κρατάω μόνο τον φάκελο "User" που είναι μέσα στον MegaNavi? ή χρειάζεται και κάτι άλλο?

 

Ακριβώς κράτησε τα περιεχόμενα του φακέλου USER και θα έχεις τουλάχιστον τις παλιές ρυθμίσεις και τα αγαπημένα. Το έκανα στο δικό μου και είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Για το papago δεν ξέρω τι παίζει.Τα speedcams και όλα τα αγαπημένα είναι τα ίδια για το d6/d7 και περνιούνται με τον ίδιο τρόπο.

Οσοι θέλετε να δοκιμάσετε το μενού που έχω βάλει στο δικό μου

http://uploaded.to/?id=skg15u

Αποσυμπιέζετε στην κάρτα μνήμης και πατάτε το κουμπί πλοήγηση.

Θα εμφανιστεί το παρακάτω μήνυμα

http://img529.imageshack.us/img529/7323/display3pv0.png

και πατάτε οκ

Μετά ξαναπάτατε το κουμπί πλοήγηση και θα εμφανιστεί το παρακάτω μενού

http://img132.imageshack.us/img132/3263/display1jw8.png

και με κάθετη οθόνη

http://img86.imageshack.us/img86/1480/display2xk7.png

Θα παρατηρήσετε μια μικρή καθυστέρηση στο άνοιγμα-κλείσιμο του μενού και του προγράμματος πλοήγησης.

Αυτό γίνεται γιατί χρειάζεται κάποιο χρόνο για να φορτώσει το script και του έχω βάλει και την έντολη να κλείνει το μενού όταν τρέχει το destinator ή το papago,γιατί θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να είναι φορτωμένο στην μνήμη και να καταναλώνει πόρους.

Tα κουμπάκια από δεξιά προς τα αριστερά κάτω στην πρώτη οθόνη:

οff button

επιστροφή στο original menu

wrtools-->Μια εφαρμογή αρκετά χρήσιμη που μας δίνει πληροφορίες για την μνήμη,την μπαταρία και ποιες εφαρμογές τρέχουν στο προσκήνιο και στο παρασκήνιο.Προσοχή μην κάνετε kill task αν δεν γνωρίζετε για ποια εφαρμογή πρόκειται.

soft reset

περιστροφή οθόνης

calculator

Eίσοδος στα windows

tcmp player

Και επάνω

destinator7--> Πρέπει να το βάλετε storage card\Navigator\Destinator.exe

papago-->storage card\Navi\Navigation.exe

destinator6-->storage card\Destinator\Destinator.exe

Aν θέλετε για εξοικονόμηση χώρου και για να έχετε στο destinator 6 και 7 κοινό το ιστορικό διαδρομών,φτιάξτε ένα φάκελο destinatorapps και βάλτε εκεί το φάκελο GreeceU,σβήνοντάς τον από τους φακέλους του d6/d7.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εντυπωσιακό bbbb.Ετσι όπως πας με τη βελτίωση του vector, θα ζηλέψει πολύς κόσμος

που μπορεί να έδωσε τα διπλά χρήματα για την απόκτηση αντίστοιχης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μάστορα, έχουμε και I-go, τι θα κάνουμε? Να το βάλουμε στην θέση του D7, ή 4ο?

 

Πολύ ωραίο πάντως, μπράβο...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλή δουλειά και μπράβο!!!

To PapagoV12 παίζει κανονικά.

 

Υπάρχει όμως η δυνατότητα να δώσω εγώ τις διαδρομές για τα Dest 6 & 7?

 

Στη κάρτα μου έχω τους εξής φακέλους:

Για Dest6: Destinator6 όπου περιέχει τους φακέλους Destinator & SlidePlayer.

Για Dest7: Destinator7 όπου περιέχει τους φακέλους Navigator, SlidePlayer και το αρχείο SetupDll.dll

 

Οι φάκελοι SlidePlayer που περιέχονται και στα 2 Dest, έχουν διαφορετικά αρχεία και συγκεκριμένα αυτός του 6, έχει μόνο ένα φάκελο "Language" ενώ αυτός του 7 έχει τους φακέλους Language, Picture, Scenario, ένα SlidePlayer.exe και tutorial.ini.

 

Για να έχω storage card\Navigator\Destinator.exe (Dest7) & storage card\Destinator\Destinator.exe (Dest6), όπως γράφεις παραπάνω, πρέπει να βγάλω τους άλλους φακέλους χύμα στη κάρτα.

Σ' αυτή τη περίπτωση, τι θα γίνει με τους φακέλους SlidePlayer?

 

Να τους διαγράψω?

 

Ξέρω... βρήκες το μπελά σου τώρα με μας... αλλά τι να γίνει, μας άναψες φωτιές νυχτιάτικα βρε bbbb...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για μια ακόμη ωραία προσφορά!

Έχω κάποιες απορίες όμως για αρχή, όπως και τα άλλα παιδιά.

 

1) Αν μπορείς να μας πεις πως να αλλάζουμε τα υπάρχοντα και να προσθέτουμε καινούργια κουμπιά. π.χ. για άλλα προγράμματα, σε άλλες διευθύνσεις, τα εικονίδια των κουμπιών για τα navigators και τι διαστάσεις, background (όσα από αυτά μπορούν να αλλάξουν δηλαδή) κλπ.

 

2) Το κουμπί που σε πάει στα Windows λειτουργεί αν έχουμε βάλει το ceDesktop.exe ή δε χρειάζεται; Πρέπει να πειράξουμε κάτι άλλο, κανένα inf ας πούμε; Γενικά δηλαδή αυτό το βάζουμε σε "καθαρό" μηχάνημα, σε ήδη πειραγμένο, λίγο πιο αναλυτικά αν γίνεται πλιιιιιιιιζ!

 

3) Μπορούμε όποια στιγμή θέλουμε να γυρίσουμε το σύστημα στις αρχικές ρυθμίσεις, όπως το αγοράσαμε;

 

 

Όταν βρω κι άλλες ερωτήσεις θα συμπληρώσω! Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

bbbb είσαι θεός :up: το pna φυσάεΙ.

Ακολουθήστε τις οδηγίες του και όλα θα παίζουν ρολόι.

Μήπως μπορείς να μας βρείς έναν pdf reader;ή κάποιον e-book reader;:D .

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...