Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή το PNA είναι σε κατάσταση stand by (φαντάsου όπως και οι αντίστοιχες ηλεκτρικές συσκευές - έχεις ακούσει το θέμα από περιβαλλοντικιής άποψης). Για να μην σου καταναλώνει κάθολου μπαταρία θα πρέπει να το κάνεις hard reset, αλλά μετά θα χρειαστεί να ξανακάνεις όλες το ρυθμίσεις το Pna και να να ξαναφορτώσεις το Menu...

Σ'ευχαριστω bpanos!

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά φίλε papajo για τα καλά σου λόγια

Να ενημερώσω τους φίλους μας οτι δημιουργήσαμε μενού και για το 590 και για το 300αρι της dis

Γia to 590 θα το βρείτε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199621&page=3

και για το 300 εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&page=4

xroupista σχετικά με την αναβάθμιση στο νέο μενου για το 590, τον παλιό φάκελο skin που βρίσκεται στην SD τον κρατάμε ή δεν χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή εχω μείνει πίσω κατι επισόδεια απο αυτό το forum, θα ήθελα αν κάποις μπορεί να μου απαντήσει. Απο πού να κατεβάσω το iGo 8 ??? Εχω το Vector 380. Ευχαριστώ!
nikosfa :!:
Link to comment
Share on other sites

xroupista σχετικά με την αναβάθμιση στο νέο μενου για το 590, τον παλιό φάκελο skin που βρίσκεται στην SD τον κρατάμε ή δεν χρειάζεται?

 

Το παλιό skin που έχεις μέσα στην κάρτα sd διέγραψε το (αλλά κράτα το για να το έχεις στο pc σου.)

 

Κανε αναλυτικά (είναι εύκολο) τις οδηγίες που δίνω για το νέο μενού του 590.

Μόλις το εγκαταστήσεις ενημέρωσε μας. :cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή εχω μείνει πίσω κατι επισόδεια απο αυτό το forum, θα ήθελα αν κάποις μπορεί να μου απαντήσει. Απο πού να κατεβάσω το iGo 8 ??? Εχω το Vector 380. Ευχαριστώ!

 

αστο καλυτερα και εγω που τοχω μπελας ειναι

ασε που μετα το ιγο8 παιδευεσαι για να βρει δορυφορους

Link to comment
Share on other sites

αστο καλυτερα και εγω που τοχω μπελας ειναι

ασε που μετα το ιγο8 παιδευεσαι για να βρει δορυφορους

το πρόβλημα αυτό το επισήμανα και εγώ στον φίλο που το ζητάει επίμονα

σε αλλο φορουμ

αλλά μάλλον δεν με πίστεψε ούτε εμένα ούτε τον φίλο papajo

Τα vectorakia μάλλον δεν τα πάνε καλά με το igο

Ο καθένας μπορεί να βάζει στο μηχανάκι του ότι θέλει..

Αν του μείνει στο χέρι όπως σε πολλούς από εμάς τότε:whistle::help::down: ...

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειμαι λιγουλακι οφ-τοπικ, αλλα θελω πολυ να μαθω για το navigon. Το κοιτουσα χθες σε ενα περιοδικο και θυμαμαι καποιον που ελεγε οτι ισως να μην ερθει ποτε στην Ελλαδα. Τελικα ηρθε. Και η απεικονιση φαινεται καταπληκτικη! Το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Το παλιό skin που έχεις μέσα στην κάρτα sd διέγραψε το (αλλά κράτα το για να το έχεις στο pc σου.)

 

Κανε αναλυτικά (είναι εύκολο) τις οδηγίες που δίνω για το νέο μενού του 590.

Μόλις το εγκαταστήσεις ενημέρωσε μας. :cool:

Εγκατέστησα το νεο μενου σύμφωνα με τις οδηγίες, φαίνεται να δουλεύει μια χαρά.

Το αρχικό μηνυμα σχετικα με την αυτοκαταστροφη με αγχωσε την πρωτη φορα αλλά όλα καλά. Μπορεί να καταργηθει αυτο το μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω αγκαταστησει το i-go8 αλλα εμφανιζει μαυρη οθονη.... Θελει καποια ιδιαιτερη ρυθμιση?

Δεν θέλει τίποτα.σβηστο από την κάρτα και μην το δουλεύεις καθόλου.

υπάρχει κίνδυνος να μην σου βρίσκει μετά δορυφόρους :cry:.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το νεο μενου σύμφωνα με τις οδηγίες, φαίνεται να δουλεύει μια χαρά.

Το αρχικό μηνυμα σχετικα με την αυτοκαταστροφη με αγχωσε την πρωτη φορα αλλά όλα καλά. Μπορεί να καταργηθει αυτο το μήνυμα?

Aν κάποιος θέλει να το σβήσει το μήνυμα αυτό και να γράψει κάτι άλλο πρέπει να πάει φάκελο Μιοautorun -->Scripts-->kαι ανοίγει το mscr Poweroff με το σημειωματάριο.

Εκει μέσα μπορεί να αλλάξει το μήνυμα απο

SleepMessage(8, "to gps se ligo tha aftokatastrafei")

σε ότι θέλει ....αρκεί να το γράψει με λατινικούς χαρακτήρες.:rolleyes:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θα κανω μια ερωτηση στην οποια δεν μπορεσε κανεις υπαλληλος σχετικου καταστηματος να απαντησει. ειναι κατι που με ενδιαφερει μιας και θελω εκτος απο ενα gps να έχω και ένα συστημα media στο αυτοκινητο. Λοιπον........τα gps pna όσα βεβαια εχουν εξοδο για ακουστικα παραγουν στερεοφωνικο ηχο απο εκει?????????

θΑ ηθελα με μια συνδεση σε aux in sto radiocd απο την εξοδο ακουστικων να εχω mp3 mp4 σε ποιοτητα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να έχεις ποιότητα καλή,μπορείς να το κάνεις αυτό.Ακόμη και αν δεν έχει aux in το radio cd σου,μπορείς να αγοράσεις ένα fm transmitter και να κάνεις την ίδια δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

βγαζει στερεοφωνικο ηχο ομως απο τημ εξοδο ακουστικων?

 

Όχι μόνοστερεοφωνικό αλλά και με βάθος ήχο βγάζουν. Και στο vector380 και στο vector390 φόρτωσα σε μορφή divx μια σειρά απο επισόδεια επιστημονικής φαντασίας(νάσαι καλά δάσκαλε για τον ωραίο mplayer που μας έδωσες, περνάω μούρλια στα ταξείδια με τις ταινίες:respect:). Λοιπόν σου δίνει την εντύπωση ο ήχος ότι έρχεται με το πέταγμα διαστημοπλοίου απο δεξιά προς τα αριστερά και απο εμπρός προς τα πίσω. Ισως με μικρή δόση υπερβολής, θα έλεγα ότι θυμίζει dolby surround.:dance::up:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

περνάω μούρλια στα ταξείδια με τις ταινίες:respect:). Λοιπόν σου δίνει την εντύπωση ο ήχος ότι έρχεται με το πέταγμα διαστημοπλοίου απο δεξιά προς τα αριστερά και απο εμπρός προς τα πίσω. Ισως με μικρή δόση υπερβολής, θα έλεγα ότι θυμίζει dolby surround.:dance::up:

Και μια που ανέφερες φίλε μου papajo για ταινίες

τις συμπιέζεις σε dvix??

Έχουν καλή ανάλυση στην οθόνη του 390??

Ανέβασε κανένα προγραμματακι αν θέλεις που να τα μετατρέπει τα dvd σε άλλη πιο συμπιεσμένη μορφή.

Το ξέρω ότι αυτό που ζητάω είναι εκτός θέματος αλλά σίγουρα θα το εκτιμήσουν και άλλοι αυτό εκτός από μένα.:):happy:;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ενα πρόγραμμα που κάνει αυτή τη δουλειά ειναι το total video converter.

Όχι μόνοστερεοφωνικό αλλά και με βάθος ήχο βγάζουν. Και στο vector380 και στο vector390 φόρτωσα σε μορφή divx μια σειρά απο επισόδεια επιστημονικής φαντασίας(νάσαι καλά δάσκαλε για τον ωραίο mplayer που μας έδωσες, περνάω μούρλια στα ταξείδια με τις ταινίες:respect:). Λοιπόν σου δίνει την εντύπωση ο ήχος ότι έρχεται με το πέταγμα διαστημοπλοίου απο δεξιά προς τα αριστερά και απο εμπρός προς τα πίσω. Ισως με μικρή δόση υπερβολής, θα έλεγα ότι θυμίζει dolby surround.:dance::up:

 

Σε ένα μεγάλο ταξίδι όμως,καλό είναι να έχεις και μια παγωμένη φραπεδιά ή έστω μια λεμονάδα:pΚαι δυστυχώς το vector δεν ανταποκρίνεται σε αυτό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μια που ανέφερες φίλε μου papajo για ταινίες

τις συμπιέζεις σε dvix??

Έχουν καλή ανάλυση στην οθόνη του 390??

Ανέβασε κανένα προγραμματακι αν θέλεις που να τα μετατρέπει τα dvd σε άλλη πιο συμπιεσμένη μορφή.

Το ξέρω ότι αυτό που ζητάω είναι εκτός θέματος αλλά σίγουρα θα το εκτιμήσουν και άλλοι αυτό εκτός από μένα.:):happy:;)

 

Φίλε xrupista.

Να ανεβάσω δεν γίνεται, απο τους κανόνες του myphone. Όποιος ενδιαφέρεται υπάρχουν και τα ΠΜ

Το total video converter είανι πολυ καλό ΚΑΙ δοκιμασμένο για τα vectorάκια. Σας λέω μόνο ότι σε μία κάρτα 4ΓΙΓΑ, χωράνε τα destinator6+7, papago, ΟΛΟΙ σχεδόν οι χάρτες της ευρώπης για destinator ΚΑΙ 2 ταινίες dvd σε μορφή divx. Δυστυχώς, ακόμη και αν έφτιαχνε φραπέ το vector, δεν θα χωρούσε στην κάρτα:yahoo:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...