Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς έγραψε ο exelix.Oτι πρέπει να κοιτάξεις στην σελίδα 71.

 

Το μόνο vector που μπορώ να βρω είναι το vector 400 στην επαρχία .Μπορείτε να μου πείτε αν ξεκλειδώνει οπός το 290 380 390 και παίρνει des7 χάρτες . ευχάριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

gia sas,8a sas parakalousa an mporite na mou pite oloi tin diadikasia pou xriazete gia na peraso to destinator7 sto vector 300.exw pedeuti arketes wres xoris apotelesma,exw sfisi ke ola ta arxia apo tin karta ke den tin anagnorizi,sas parakalo poli foi8isteme an ginete.

eyxaristo poli.mixalis apo kozani.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο vector που μπορώ να βρω είναι το vector 400 στην επαρχία .Μπορείτε να μου πείτε αν ξεκλειδώνει οπός το 290 380 390 και παίρνει des7 χάρτες . ευχάριστω

Προς το παρόν,δεν έχει εμφανιστεί κάποιος με τη συγκεκριμένη συσκευή και έτσι δεν υπάρχει γνώση για το συγκεκριμένο μοντέλο.

@mixalis123

Kαταρχην για να έχεις πάλι το papago βάλε την αναβάθμιση της dis

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=297&nMod=1 για το destinator περιμένεις κάποιον που έχει τη συσκευή να σου πει την ακριβή διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

gia sas,8a sas parakalousa an mporite na mou pite oloi tin diadikasia pou xriazete gia na peraso to destinator7 sto vector 300.exw pedeuti arketes wres xoris apotelesma,exw sfisi ke ola ta arxia apo tin karta ke den tin anagnorizi,sas parakalo poli foi8isteme an ginete.

eyxaristo poli.mixalis apo kozani.

 

Δες το μήνυμα του kr41s4 στην σελίδα 85 γράφει τι να κάνεις για την εγκατάσταση του dest7

καλα ειναι να μην πειραζετε την καρτα της dis.με το papago Αγόρασε μια αλλη για να εγκαταστησεις το dest7

κανε αυτό που σε συμβούλεψε ο bbbb

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous,epitelous perasa to destinator7 ston vector 300,ke pigeni sfera,eyxaristo poli ton filo bbbb gia tin foi8iatou.paratirisa omos otan pezi to demo h o8oni asprizi,mipos ke se kapion alon filo exi paratirisi to idio provlima.
Link to comment
Share on other sites

file xroupista ola entaksi to ekana to vector,eyxaristo poli gia tin apantisi sou.

Να σε καλά φίλε από Κοζάνη. Παρακολούθησε την σελίδα έπονται κι άλλα...:lol::lol::p

Μονο βρε φιλε να σε παρακαλεσω πολύ γράφε στα Ελληνικά γιατί βγάζουμε τα μάτια μας

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεργασία με τον φίλο xroupista σας δίνουμε νέο μενού για τα vector master.Ειναι το γνωστό miopocket από http://www.gpspassion.com που χρησιμοποιειται για το ξεκλείδωμα των mio.To προσαρμόσαμε για τα vector.

Για το vector master 380/390 κατεβάζετε από εδώ

http://rapidshare.com/files/116402809/newmenu2.rar.html

Αποσυμπιέζεται και αντιγράφετε το φάκελο menu και το αρχείο engine.ini στην κάρτα μνήμης

Το νέο μενού είναι αυτό

 

http://img153.imageshack.us/img153/2384/menu1vt8.png

 

http://img411.imageshack.us/img411/1852/menu5ic3.png

Πέντε διαφορετικές σελίδες που η καθεμία περιέχει και διαφορετικά προγράμματα.

Δεν περιέχονται λογισμικά πλοήγησης.Πατώντας ένα κουμπί στην σελίδα πλοήγησης εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα:

http://img371.imageshack.us/img371/6771/menu3nz5.png

το οποίο μας ενημερώνει για το μονοπάτι που πρέπει να βρίσκεται το αντίστοιχο πρόγραμμα πλοήγησης.

π.χ. Στην περίπτωση του destinator 6 πρέπει να το βάλουμε στην κάρτα μνήμης στο φάκελο destinatorapps\d6

Oσοι θέλετε κατέβαστε το,δοκιμάστε το και αναφέρετε εντυπώσεις,απορίες,βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιττά μερικές φορές... και απλά θαυμάζεις τα έργα..

Πραγματικά θαυμάσιο το menu που σε παραπέμπει σε μορφή και εικόνα pda και όχι του φτωχού πλην τίμιου Vector...

 

Μπράβο στην ομάδα......

bbbb και xroupista.... πάντα τέτοια

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Tι άλλο να πώ!!!!! Μόνο:respect::respect::respect:

 

Εξαιρετική η εμφάνιση του νέου menu. Πολύ καλές οι υπάρχουσες εφαρμογές και η ύπαρξη παιχνιδιών. Δοκίμασα κάποιες ρουτίνες. Η αριθμομηχανή, η ζωγαφική και το e-book, δεν εμφανίζονται μάλλον ολοκληρωτικά στην οθόνη και ίσως γι' αυτό δεν βρίσκω κουμπί για να "βγώ" απο τις ρουτίνες αυτές(exit). Aλλά σαν σύνολο είναι αρκετά σκαλιά πιό πάνω απο το προηγούμενο newmenu1. Πραγματικά έγινε ένα μικρό φορητό pc.. Μπράβο σας ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ!! Είστε αχτύπητο δίδυμο.

Φίλοι xroupista και bbbb, νομίζω ότι ειδικά για τους κατόχους vector380/390 πρέπει να επισημάνουμε τον κίνδυνο του igo. Όποιος το βάζει πρέπει να ξέρει ότι το κάνει με δική του ευθύνη και με κίνδυνο hardware βλάβης του vector. Δύο βλάβες στο 380 μου και η επισήμανση απο τα παιδιά της dis ότι πράγματι προκαλεί βλάβες στα 380/390 για μένα είναι αρκετά. Για τα 300/290/590/400 ας μιλήσουν αυτοί που τα έχουν.

Και πάλι μπράβο σας κάνατε εξαιρετική δουλειά.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά φίλε papajo για τα καλά σου λόγια

Να ενημερώσω τους φίλους μας οτι δημιουργήσαμε μενού και για το 590 και για το 300αρι της dis

Γia to 590 θα το βρείτε εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199621&page=3

και για το 300 εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&page=4

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Να`στε καλά παιδιά.Για το 290 πιστεύω ότι θα λειτουργήσει το μενού του 300.Για τα 380/390 σας χρωστάω και την έκδοση με κάθετη οθόνη.Μόλις βρω χρόνο θα την φτιάξω.Για τη ζωγραφική και την αριθμομηχανή και το e-book γυρίστε πρώτα κάθετα την οθόνη.Για το e-book πάντως θυμάμαι ότι στο 380 που το δοκίμασα,είχε και το κουμπί exit στην οριζόντια οθόνη.Το igo δε πρόκειται να το βάλω σε καμμία συσκευή μου.Τα κουμπιά "ξέμειναν" από το μενού του mio και όσοι τολμηροί :p ξέρετε που θα το βρείτε.Εχω papago και destinator,τα οποία στην παρούσα φάση τουλάχιστον θεωρώ πως αλληλοσυμπληρώνονται στους χάρτες.Δε χρειάζεται να ψάχνω σε @#@$@$ σελίδες για ένα πρόγραμμα που δεν προσφέρει τίποτε περισσότερο από εφετζίδικη οθόνη.Παρακαλώ μη μου στέλνετε pm από που θα κατεβάσετε σπασμένα το οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης.Απλά δεν ασχολούμαι με σπασμένα.
Link to comment
Share on other sites

Tι άλλο να πώ!!!!! Μόνο:respect::respect::respect:

 

Δοκίμασα κάποιες ρουτίνες. Η αριθμομηχανή, η ζωγαφική και το e-book, δεν εμφανίζονται μάλλον ολοκληρωτικά στην οθόνη και ίσως γι' αυτό δεν βρίσκω κουμπί για να "βγώ" απο τις ρουτίνες αυτές(exit). Aλλά σαν σύνολο είναι αρκετά σκαλιά πιό πάνω απο το προηγούμενο newmenu1. Πραγματικά έγινε

 

Στη ζωγραφική (αν σε εμφανίζετε) στην πάνω μπάρα file πατώντας το βγάζει κάτω κάτω close (το βλέπω από το 300 που έχει ίδια οθόνη με το 380)το ίδιο και στην αριθμομηχανή.

Αλλα αν δεν μπορείς να βγεις υπάρχει μια μπλε μπάρα με τα 3 εικονιδια (ενα χ - εν μεγαφωνακι κτλ) μονίμως πάνω στην οθόνη .πατώντας χ σε πετάει από όπια εφαρμογή και να είσαι.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

εννοείς τον banana task manager.Το έχω βγάλει από το μενού του 380,αλλά από ότι φαίνεται χρειάζεται σε τέτοιες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Να`στε καλά παιδιά.Για το 290 πιστεύω ότι θα λειτουργήσει το μενού του 300.Για τα 380/390 σας χρωστάω και την έκδοση με κάθετη οθόνη.Μόλις βρω χρόνο θα την φτιάξω.Για τη ζωγραφική και την αριθμομηχανή και το e-book γυρίστε πρώτα κάθετα την οθόνη.Για το e-book πάντως θυμάμαι ότι στο 380 που το δοκίμασα,είχε και το κουμπί exit στην οριζόντια οθόνη.Το igo δε πρόκειται να το βάλω σε καμμία συσκευή μου.Τα κουμπιά "ξέμειναν" από το μενού του mio και όσοι τολμηροί :p ξέρετε που θα το βρείτε.Εχω papago και destinator,τα οποία στην παρούσα φάση τουλάχιστον θεωρώ πως αλληλοσυμπληρώνονται στους χάρτες.Δε χρειάζεται να ψάχνω σε @#@$@$ σελίδες για ένα πρόγραμμα που δεν προσφέρει τίποτε περισσότερο από εφετζίδικη οθόνη.Παρακαλώ μη μου στέλνετε pm από που θα κατεβάσετε σπασμένα το οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης.Απλά δεν ασχολούμαι με σπασμένα.

 

Αφού γυρίζει στο 380 η οθόνη κάθετα, τί εννοείς όταν λες "σας χρωστάω την κάθετη οθόνη";

Όσο για τα "εφετζίδικα" συμφωνώ απόλυτα. Και στα δικά μου 380/390, έμειναν μόνα τους τα κουμπιά. Τα προγράμματα πάπαλα.....Τα έσβυσα και ησύχασα. Να επισημάνω μόνο ότι, αν προσπαθήσει κανείς να τρέξει το vector navigation software σε vector 380/390, σε λίγες μέρες θα αντιμετωπίσει παρόμοια προβλήματα, σαν να τρέχει igo2006, igo2008 ή navigon. Αν το βάλει και δεν προσπαθήσει να ξανατρέξει papago ή destinator τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Τόσο στο 380 όσο και στο 390 το Vector navigation software δημιουργεί κάποια αρχεία στην flash disk και με τον καιρό κάτι δεν αφήνει να δουλέψει σωστά το papago ή το destinator.

Σε ευχαριστώ, όπως και τον xroupista για την άμεση απάντηση με λύσεις.:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το νεο μενού, μια ερώτηση μόνο, δεν ξέρω ποιά είναι η σωστή έκδοση του Destinator 7 αλλά με το νεο μενού δεν μου ανοίγει η έκδοση που έχω (7.0.0.413), παρόλο που έχω το σωστό path. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Επίσης αν το τρέξω μέσα απο τον explorer ανοίγει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το νεο μενού, μια ερώτηση μόνο, δεν ξέρω ποιά είναι η σωστή έκδοση του Destinator 7 αλλά με το νεο μενού δεν μου ανοίγει η έκδοση που έχω (7.0.0.413), παρόλο που έχω το σωστό path. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Επίσης αν το τρέξω μέσα απο τον explorer ανοίγει κανονικά.

το dest ειναι η εκδοση 7.0.0.588 που εχω εγω.

 

 

Ενα l**k για να δοκιμάσω το igo8 pleeseeeeeeeeeeeee(pm)

 

Και να το βρεις φίλε μου δεν αξίζει δεκάρα με τους χάρτες που έχει.

μόνο γραφικά καλά και τίποτε άλλο. Και ας μην αναφέρω αυτό που λένε και οι υπόλοιποι για προβλήματα στην συσκευή μας.

Δεν αξίζει ο κόπος σου λέω.;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το νεο μενού, μια ερώτηση μόνο, δεν ξέρω ποιά είναι η σωστή έκδοση του Destinator 7 αλλά με το νεο μενού δεν μου ανοίγει η έκδοση που έχω (7.0.0.413), παρόλο που έχω το σωστό path. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Επίσης αν το τρέξω μέσα απο τον explorer ανοίγει κανονικά.

Κάποιες εκδόσεις του dest 7,έχουν πράγματι αυτό το πρόβλημα.Πρέπει να τρέχει οπωσδήποτε o explorer.Η 0588 τρέχει άμεσα χωρις windows.Aπό την άλλη όμως η 7.0.413 ειναι η μόνη έκδοση που τρέχει χωρίς να φορτώνει το activesync στα wince 5.0 και έχει οπτικές ειδοποιήσεις στα αγαπημένα.

Αφού γυρίζει στο 380 η οθόνη κάθετα, τί εννοείς όταν λες "σας χρωστάω την κάθετη οθόνη";

 

Σε ευχαριστώ, όπως και τον xroupista για την άμεση απάντηση με λύσεις.

Oταν γυρίζεις κάθετα την οθόνη το background του μενού,δεν πιάνει όλο την οθόνη και τα δεξιά κουμπιά κρύβονται.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να δουλεύει φίλε μου από ανάλυση οθόνης και ονομασία κάρτας ταιριάζουν κατέβασε το και δοκίμασε το να δουμε.
......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

@bbbb

Ο.Κ. Όποτε είσαι έτοιμος φίλε.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...