Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες οι ευχές μαζί με το νεογέννητο... για υγεία, χαρά και ευτυχία στην ζωή του...

Με το καλό.. να πάνε όλα καλά...

Αντε φίλε Πανο καιρός να παντρευτείς και εσύ

και να βάλεις μπροστά για παιδί.:):)

Μην έμαθες να ξεγελάς συνέχεια τα καημένα,τα κορίτσια του κόσμου :lol::lol::p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, το 590 μου δουλεύει τέλεια μετά την βοήθεια πολλών από εσάς εδώ μέσα με τις παρεμβάσεις και τις επεμβάσεις τους, αλλά κυρίως του φίλου bbbb που με βοήθησε στα πρώτα μου βήματα. Όπως τέλεια δουλεύουν και άλλα 6 ίδια vector φίλων μου, που ζήλεψαν από το δικό μου και τα προμηθεύτηκαν (αλλά μου τα φόρτωσαν να τα συμμορφώσω εγώ). Μερικές φορές βέβαια χρειάζονται λίγη βοήθεια για να ξεκολλήσουν γιατί κάποιοι από αυτούς δεν ξέρουν ακόμη να τα χειρίζονται, αλλά μικρό το κακό. Ευκαιρία να έρχονται στην Ξάνθη και να τους βλέπω.

 

Επί της ευκαιρίας…. Ο πιο σοβαρός λόγος της απουσίας μου είναι ότι σύντομα θα γίνω μπαμπάς!!!:lol:

Φίλε σου εύχομαι ότι καλύτερο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το 590 μου δουλεύει τέλεια μετά την βοήθεια πολλών από εσάς εδώ μέσα με τις παρεμβάσεις και τις επεμβάσεις τους, αλλά κυρίως του φίλου bbbb που με βοήθησε στα πρώτα μου βήματα. Όπως τέλεια δουλεύουν και άλλα 6 ίδια vector φίλων μου, που ζήλεψαν από το δικό μου και τα προμηθεύτηκαν (αλλά μου τα φόρτωσαν να τα συμμορφώσω εγώ). Μερικές φορές βέβαια χρειάζονται λίγη βοήθεια για να ξεκολλήσουν γιατί κάποιοι από αυτούς δεν ξέρουν ακόμη να τα χειρίζονται, αλλά μικρό το κακό. Ευκαιρία να έρχονται στην Ξάνθη και να τους βλέπω.

 

Επί της ευκαιρίας…. Ο πιο σοβαρός λόγος της απουσίας μου είναι ότι σύντομα θα γίνω μπαμπάς!!!:lol:

 

 

Aυτα ειναι νεα, με το καλο να υποδεχθείτε το νεο μέλος της οικογενειας.

Link to comment
Share on other sites

Αντε φίλε Πανο καιρός να παντρευτείς και εσύ

και να βάλεις μπροστά για παιδί.:):)

Μην έμαθες να ξεγελάς συνέχεια τα καημένα,τα κορίτσια του κόσμου :lol::lol::p

Κρύβε λόγια .... xroupista...

Διαβάζουν και γυναίκες το forum... μην πέσω σε καμία γνωστή και μετά με βλέπω να γίνομαι και εγώ δορυφόρος για τα GPS μας ... :))

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα γύρισα από ένα 3ημέρο tour στην Πελοπόννησο και μπορώ να πω ότι ο νέος χάρτης του Des είναι πολύ καλός… πέρα από κάτι «στρίψε δεξιά σε κάτι χωματόδρομους)… λίγους και εύκολα προβλεπόμενους, κατά τα άλλα δούλεψε πού αξιόπιστα σε πολύ απομονωμένα μέρη και πραγματικά εντυπωσιάστηκα….

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γυρισα ταξιδι απο Κερκυρα και το dest με βοηθησε αρκετα

αλλα οχι και τοσο μεσα στην πολη. που ειχε πολλα λαθη στις μονοδρομισεις .

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάποιων που ξέρει την διαδικασία για να ανεβάσω μια εικόνα στην σελίδα

ας μου στειλει pm

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ήδη 2 επάνω και με βάζετε στη πρίζα συνέχεια...αν και δε με βλέπω για το 300 γιατί 266 επεξεργαστη δε ξαναγοράζω...:p

ρε συ xroupista σοβαρά το λές σου βγάζει 12 δορυφόρους?εμένα το ρημαδι το rye 3503 λεει 20 channels και πάνω απο 8-9 δορυφόρους δεν έχω δει...από πανω από το κεφάλι σου κάτσανε όλοι:lol:

 

Αν κάποιος έχει αντίρρηση για την κεραία του300 και για αυτά που γράφω πάρτε φώτο να δείτε.

εκτός και αν ο φίλος sgatzo έχει δίκαιο η θα πρέπει να ανησυχώ μήπως με παρακολουθούν οι Αμερικάνοι. :lol::lol: :p:p

το 300 τα πάει περίφημα με το dest7 και πολλές φορές ανταποκρίνεται πιο γρήγορα από το 590.

Στο τεστ που το εχα συγκρινει δεν πηγενε τοσο καλα οσο αυτο που βλεπετε στην φωτο.

αυτό που με χάλασε πρέπει να είχε πρόβλημα από την μάνα του:mad:

Αυτό που κρατώ στα χέρια μου εξακολουθώ να το λέω πως πηγενε μερικές φορές πιο καλά από το 590 μου.:(

Μέσα στα τούνελ έχανε σήμα τελευταίο και έπιανε πρώτο. Μάλλον το μηχανάκι το σώζει η κεραία του. και θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που ξέρουν (εγώ ακόμα δεν έχω μεγάλη πείρα )Μήπως ο επεξεργαστής δεν είναι το παν σε ένα μηχανάκι ,είναι δυνατών το συγκεκριμενο300αρι να μου λέει και να μου βγάζει για χιλιοστά του δευτερολέπτου πιο γρήγορα (στρίψε δεξιά -αριστερά ΚΑΙ να υπολογίζει νέα διαδρομή)

Εχω πάθει πλάκα:blink:. Δάσκαλε θα στο φέρω καμιά φορά να το δεις. ;)

 

ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΠΩς ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ

ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΣΤΗΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΤΟΝΜΙΚΗ ΜΑΟΥΣ ΜΟΥ :lol

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει αντίρρηση για την κεραία του300 και για αυτά που γράφω πάρτε φώτο να δείτε.

εκτός και αν ο φίλος sgatzo έχει δίκαιο η θα πρέπει να ανησυχώ μήπως με παρακολουθούν οι Αμερικάνοι. :lol: :p

το 300 τα πάει περίφημα με το dest7 και πολλές φορές ανταποκρίνεται πιο γρήγορα από το 590.

Στο τεστ που το εχα συγκρινει δεν πηγενε τοσο καλα οσο αυτο που βλεπετε στην φωτο.

αυτό που με χάλασε πρέπει να είχε πρόβλημα από την μάνα του:mad:

Αυτό που κρατώ στα χέρια μου εξακολουθώ να το λέω πως πηγενε μερικές φορές πιο καλά από το 590 μου.:(

Μέσα στα τούνελ έχανε σήμα τελευταίο και έπιανε πρώτο. Μάλλον το μηχανάκι το σώζει η κεραία του. και θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που ξέρουν (εγώ ακόμα δεν έχω μεγάλη πείρα )Μήπως ο επεξεργαστής δεν είναι το παν σε ένα μηχανάκι ,είναι δυνατών το συγκεκριμενο300αρι να μου λέει και να μου βγάζει για χιλιοστά του δευτερολέπτου πιο γρήγορα (στρίψε δεξιά -αριστερά ΚΑΙ να υπολογίζει νέα διαδρομή)

Εχω πάθει πλάκα:blink:. Δάσκαλε θα στο φέρω καμιά φορά να το δεις. ;)

 

Καλά μιλάμε γι απολύ αρώστια. Αν χρειάζεσαι αντιβίωση να σου γράψω μπας και σου περάσει. Αν και ην βλέπω ανίατη την αρώστια.:lol: Και τώρα που το είδε η γυναίκα σου σαν παιδικό παιχνίδι, τι θα της πεις αν το πάρει είδηση; :X

(Θα μου πεις κοίτα ποιός μιλάει; Εντάξει μεταδοτική ίωση είναι αυτή και δεν περνάει.:lol::D)

Τώρα χωρίς πλάκα κάτι έχουν κάνει με τις κεραίες τους σε όλα τα νέα μοντέλα ΚΑΙ νέα ή επισκευασμένα κομμάτια. Πιάνουν σήμα ατραπή με ΚΛΕΙΣΤΗ κεραία και συννεφιά. Πολύ σπάνια, όταν έχω καιρό να το ανοίξω και βιάζομαι, ανοίγω την κεραία για να κατεβάσει πιο γρήγορα την ενημέρωση βιβλιοθηκών απο δορυφόρους και να βρει σήμα μετά.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Kοσμά να συνενοηθούμε να κάνουμε δοκιμή το 300/590 με τα toshiba G500/hp 214/noname pna μου.Πάντως ο δέκτης gps,παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και γιαυτό ένα καλό pda με καλό δέκτη gps,μπορεί να αποδειχθεί καλύτερο από ένα γρήγορο pna με μέτριο gps.Την εικόνα μπορείς να την ανεβάσεις στο http://www.imageshack.us

@papajo

Δεν θέλουμε θεραπεία.Μας αρέσει αυτή η αρρώστια:p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γυρισα ταξιδι απο Κερκυρα και το dest με βοηθησε αρκετα

αλλα οχι και τοσο μεσα στην πολη. που ειχε πολλα λαθη στις μονοδρομισεις .

 

θα ήθελα να ρωτήσω κάποιων που ξέρει την διαδικασία για να ανεβάσω μια εικόνα στην σελίδα

ας μου στειλει pm

Βρε Κοσμά δεν έγινε τελικά τίποτα με το ανέβασμα της φωτό που λέγαμε;;;

Πάντως τελικά το 300ράκι πάει σφαίρα....

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Kοσμά να συνενοηθούμε να κάνουμε δοκιμή το 300/590 με τα toshiba G500/hp 214/noname pna μου.Πάντως ο δέκτης gps,παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και γιαυτό ένα καλό pda με καλό δέκτη gps,μπορεί να αποδειχθεί καλύτερο από ένα γρήγορο pna με μέτριο gps.Την εικόνα μπορείς να την ανεβάσεις στο http://www.imageshack.us

@papajo

Δεν θέλουμε θεραπεία.Μας αρέσει αυτή η αρρώστια:p

 

:lol::lol::p

ΟΚ φίλε μου πρέπει να βρεθούμε .θα κάνω και εγώ ένα σχετικό (έρανο) και θα φέρω όσα περισσότερα βρω.

Μήπως θα πρέπει να διοργανώσουμε τώρα το καλοκαίρι καμιά συγκέντρωση στην

Χαλκιδική η στην Κατερίνη για ανταλλαγή απόψεων γνώσεων ΚΑΙ {ΣΤΉΣΙΜΟ } τα μηχανάκια μας.. (όπως κάνουνε και οι μοτοσυκλετιστές) :rolleyes::D;)

ΜΗΝ ΓΕΛΆΤΕ ...ΤΟ ΡΊΧΝΩ ΣΑΝ ΙΔΈΑ

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

:!:Τί έγινε δοκίμασε κανείς τους νέους χάρτες σε περιοχές που έγινε αναβάθμιση; Όχι τίποτε άλλο αλλά να δούμε τι δουλειά έκανε η dis τόσους μήνες. Γιατί στο πρόγραμμα δεν είδα να άλλαξε κάτι. Τουλάχιστον να έφτιαξαν οι χάρτες σε ορισμένες περιοχές. Όποιος η περιοχή του είναι σε αυτές που έκανε ενημέρωση χαρτών η dis παρακαλείται να μας μεταφέρει εντυπώσεις.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::p

ΟΚ φίλε μου πρέπει να βρεθούμε .θα κάνω και εγώ ένα σχετικό (έρανο) και θα φέρω όσα περισσότερα βρω.

Μήπως θα πρέπει να διοργανώσουμε τώρα το καλοκαίρι καμιά συγκέντρωση στην

Χαλκιδική η στην Κατερίνη για ανταλλαγή απόψεων γνώσεων ΚΑΙ {ΣΤΉΣΙΜΟ } τα μηχανάκια μας.. (όπως κάνουνε και οι μοτοσυκλετιστές) :rolleyes::D;)

ΜΗΝ ΓΕΛΆΤΕ ...ΤΟ ΡΊΧΝΩ ΣΑΝ ΙΔΈΑ

 

Ζηλεύωωωωω συνάρωστοι. :DΘα χάσω τέτοιο χαβαλέ;:lol::!:

Να είχατε και web camera, έτσι για να μη χάσουμε την φάση οι υπόλοιποι ρε γ...το

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

:!:Τί έγινε δοκίμασε κανείς τους νέους χάρτες σε περιοχές που έγινε αναβάθμιση; Όχι τίποτε άλλο αλλά να δούμε τι δουλειά έκανε η dis τόσους μήνες. Γιατί στο πρόγραμμα δεν είδα να άλλαξε κάτι. Τουλάχιστον να έφτιαξαν οι χάρτες σε ορισμένες περιοχές. Όποιος η περιοχή του είναι σε αυτές που έκανε ενημέρωση χαρτών η dis παρακαλείται να μας μεταφέρει εντυπώσεις.

εκανα την αναβαθμιση για το 300

Μεσα σε αυτήν την αναβάθμιση έχουν τον νέο χάρτη που περιμένουμε???

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση για το 300

Μεσα σε αυτήν την αναβάθμιση έχουν τον νέο χάρτη που περιμένουμε???

 

Ναι, αλλά δεν είδα στην περιοχή μου καμμία διόρθωση και περιμένω απο περιοχές που λένε ότι ενημέρωσαν, να μας πουν οι χρήστες διαφορές πρίν και τώρα. Πιθανόν να ασχολήθηκαν μόνο με τις περιοχές που λένε και με καμμία άλλη. Περιμένω μάλιστα και τους νέους χάρτες του vector navigation software, προκειμένου να αξιολογήσω το πρόγραμμα καλλίτερα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Aν και στην κατάσταση που είχαν πριν από μέρες έλεγε ότι θα περνούσε εκτός τον άλλων πόλεων και από Καστοριά μάλλον δεν τους έβγαλε κατά δω ο δρόμος.

Δεν εξηγείτε αλλιώς γιατί η πόλη έχει 2 εισόδους και στον χάρτη δείχνει μόνο την μια.

Στην κωμόπολη μου δεν άλλαξε εντελώς τίποτα (ένα δρόμο είχαν ένα δρόμο έχουν).:(

Στους επαρχιακούς δρόμους επιτέλους δείχνει τον έναν και μοναδικό δρόμο κεντρικό που πας από Νεάπολη Κοζάνης στο νομό Καστοριάς :w00t:

Ελπίζω να βελτιωθούν και κατά εδώ παιδιά οι δρόμοι γιατί οι τουρίστες κυρίως Αθηναίοι έχουν κατακλείσει τους δρόμους μας.:heat:

Ευχομε οι περιοχές που γραφεί η dis ότι ενημερώθηκαν να έκαναν καλή δουλειά.:rolleyes:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Aν και στην κατάσταση που είχαν πριν από μέρες έλεγε ότι θα περνούσε εκτός τον άλλων πόλεων και από Καστοριά μάλλον δεν τους έβγαλε κατά δω ο δρόμος.

Δεν εξηγείτε αλλιώς γιατί η πόλη έχει 2 εισόδους και στον χάρτη δείχνει μόνο την μια.

Στην κωμόπολη μου δεν άλλαξε εντελώς τίποτα (ένα δρόμο είχαν ένα δρόμο έχουν).:(

Στους επαρχιακούς δρόμους επιτέλους δείχνει τον έναν και μοναδικό δρόμο κεντρικό που πας από Νεάπολη Κοζάνης στο νομό Καστοριάς :w00t:

Ελπίζω να βελτιωθούν και κατά εδώ παιδιά οι δρόμοι γιατί οι τουρίστες κυρίως Αθηναίοι έχουν κατακλείσει τους δρόμους μας.:heat:

Ευχομε οι περιοχές που γραφεί η dis ότι ενημερώθηκαν να έκαναν καλή δουλειά.:rolleyes:

Να δούμε τι θα βγάλει και για το 590 η DIS. Ελπίζω να άλλαξε και πράγματα στην Αθήνα, επειδή πολλά απογορευτικά δεν υπάρχουν κάν στους χάρτες.....:)

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε.

Επεξήγηση των εικονιδίων.

Από πάνω αριστερά προς δεξιά, και προς τα κάτω στην συνέχεια.

 

http://img163.imageshack.us/img163/5715/display2ow8.jpg

 

http://img163.imageshack.us/img163/8071/display1ol5.jpg

 

Destinator6 - Papago - Destinator7 - iGO

MediaPlayer - Calculator

Move (utility) - File Manager

Keyboard - Screen Capture

Windows shell - Screen rotate - Restart - Info - Ρυθμίσεις - Stand by

 

Αποσυμπιέζετε το zip στην κάρτα.

 

http://rapidshare.com/files/87541381/dis390.zip.html

 

Υπάρχουν τα folder έτοιμα για Desinator6 το Navigator folder, για το Destinator7 το Destinator folder, για το Papago το Navi με το Maganavi folders (όπως είναι στην κάρτα δηλαδή), και τέλος για το iGO το iGO folder.

 

Τα υπόλοιπα προγράμματα υπάρχουν στο folder Script που δεν χρειάζεται καμία παρέμβαση.

 

Για το πρόβλημα του restart διαβάστε τα post του bbbb πιο πάνω. To Script και το screen folders δεν έχουν την ενημέρωση που περιγράφει. Όποιος θέλει τα ενημερώνει με τα αρχεία που δίνει ο bbbb.

 

:D

 

Visitor γεια χαρά,

μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ πως γίνεται να σβήσω (ποιό άρχειο να επεξεργαστώ) συγκεκριμένα εικονίδια (iGo) απο την επιφάνεια εργασίας που έχεις δημιουργήσει και βέβαια να μην ανταποκρίνεται στο " πάτημα" το σημείο που ήταν το εικονίδιο?

Το ζητάω μιας και δε σκοπεύω να δουλέψω igo (υποθέτω οτι η ίδιος τρόπος θα ισχύει για όλα).

 

ευχαριστώ για την όποια απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Visitor γεια χαρά,

μπορείς να μου πείς σε παρακαλώ πως γίνεται να σβήσω (ποιό άρχειο να επεξεργαστώ) συγκεκριμένα εικονίδια (iGo) απο την επιφάνεια εργασίας που έχεις δημιουργήσει και βέβαια να μην ανταποκρίνεται στο " πάτημα" το σημείο που ήταν το εικονίδιο?

Το ζητάω μιας και δε σκοπεύω να δουλέψω igo (υποθέτω οτι η ίδιος τρόπος θα ισχύει για όλα).

 

ευχαριστώ για την όποια απάντηση

 

Πηγαίνεις sd card>script και σβύσνεις ΟΤΙ αρχείο έχει μπροστά το όνομα igo. Πρέπει να έχεις 4 τέτοια αρχεία. Μετά πηγαίνεις μέσα στο scrip>SysInfoSett.. Το ανοίγεις με διπλό κλίκ(κανονικά ανοίγει με στο σημειωματάριο ή wordpad) Διαβάζεις τι εντολές που έχει και σβύνεις την γραμμή που γράφει: Igo.ini. Το ΣΩΖΕΙΣ και βγαίνεις. Τώρα δεν θα παίζι igo,ούτε θα εμφανίζεται εικονίδιο

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν παιδευτείς δε θα μάθεις.Ακόμη και αν σου μείνει "τούβλο" :lol: μια συσκευή είναι ένας τρόπος να μάθεις,τι δεν πρέπει να κάνεις την επόμενη φορά που θα ξανασχοληθείς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...