Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ!Ήθελα πολύ να ξέρω τις διαφορές και αν αξίζει η αναβάθμιση με το καινούριο software!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την αναβάθμιση που προσφέρει η dis να την κάνεις. Το λογισμικό παραμένει το ίδιο , δεν αλλάζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα στο καπάκι την αναβάθμιση του Μαρτίου (αφού είχαν βγάλει πρίν λίγες μέρες του Φεβρουαρίου) και όντως διαπίστωσα πολλές αλλαγές στην Αττική, όπως αναφέρει και στο site. Μέχρι τώρα μπορώ να πώ οτι είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις πλοηγήσεις μου. Έχουν βελτιώσει πάρα πολύ τους χάρτες και αξίζει να τους πώ δημοσίως ένα μπράβο και να συνεχίσουν την καλή δουλειά!!. Χρειάζονται τέτοιες προσπάθειες αφού οι κερδισμένοι είμαστε εμείς...:):):)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα στο καπάκι την αναβάθμιση του Μαρτίου (αφού είχαν βγάλει πρίν λίγες μέρες του Φεβρουαρίου) και όντως διαπίστωσα πολλές αλλαγές στην Αττική, όπως αναφέρει και στο site. Μέχρι τώρα μπορώ να πώ οτι είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις πλοηγήσεις μου. Έχουν βελτιώσει πάρα πολύ τους χάρτες και αξίζει να τους πώ δημοσίως ένα μπράβο και να συνεχίσουν την καλή δουλειά!!. Χρειάζονται τέτοιες προσπάθειες αφού οι κερδισμένοι είμαστε εμείς...:):):)

 

Μπράβο στην dis μπράβο και σε σένα που δουλεύεις στην dis...

Εκτός και αν κάνω λάθος....!!!!

Aλλά τα μηνύματα σου από την αρχή που τα παρακολουθώ αυτό δείχνουν

και εμφανίζεσαι πάντα όταν υπάρχει κάποια σχετική αναβάθμιση των χαρτών τις dis

 

Ο μόνος χαμένος στην υπόθεση μάλλον είμαι εγώ που έχω 3 μηχανάκια σας και πολλοί ακόμα από επαρχεία .

Αφού οι χάρτες έχουν μονάχα τους δρόμους που έγιναν επί δικτακτοριας....

αλλά τι διαμαρτύρομαι ????

Εδώ στον Γέρακα που είναι δίπλα σας δεν άλλαξε τίποτα!!!

 

Κάνω αυτήν την νύξη

για να γνωρίζουμε όλοι μας ποιοι είναι εδώ μέσα από χόμπι και ποιους τους επιβάλει η δουλειά να γράφουν όποτε μας θυμούνται...

 

 

AN ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ

ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΆ ΣΥΓΝΩΜΗ... :cool:;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εκανα κιεγω την αναβαθμηση στο papago μαρτιου και οι εντυπωσεις μου θα ελεγα αρκετα καλες για την αθηνα,τουλαχιστον τακτοποιηθηκαν σφαλματα μονοδρομων.Εχω ομως ενα προβλημα οταν βαλω προορισμο εκτος αττικης π.χ.σαλαμινα που προστεθηκε τωρα στον χαρτη βρισκει την διαδρομη αλλα δεν κανει πλοηγηση καθολου ουτε εμφανιζεται το βαλακι καν.Τηλεφωνησα στην dis και η ευγενης τηλεφωνητρια με παρεκαλεσε να τηλεφωνησω αυριο και ξανα αυριο και μετα απο τρεις μερες που επερνα τηλεφωνο μου ζητησε το τηλεφωνο μου να με παρει αμεσως ο τεχνικος, μετα μια ευδομαδα εγω ακομα περιμενω....Πιθανον να κανω καποιο λαθος χειρισμο .Αν καποιος μπορει να βοηθησει ,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εκανα κιεγω την αναβαθμηση στο papago μαρτιου και οι εντυπωσεις μου θα ελεγα αρκετα καλες για την αθηνα,τουλαχιστον τακτοποιηθηκαν σφαλματα μονοδρομων.Εχω ομως ενα προβλημα οταν βαλω προορισμο εκτος αττικης π.χ.σαλαμινα που προστεθηκε τωρα στον χαρτη βρισκει την διαδρομη αλλα δεν κανει πλοηγηση καθολου ουτε εμφανιζεται το βαλακι καν.Τηλεφωνησα στην dis και η ευγενης τηλεφωνητρια με παρεκαλεσε να τηλεφωνησω αυριο και ξανα αυριο και μετα απο τρεις μερες που επερνα τηλεφωνο μου ζητησε το τηλεφωνο μου να με παρει αμεσως ο τεχνικος, μετα μια ευδομαδα εγω ακομα περιμενω....Πιθανον να κανω καποιο λαθος χειρισμο .Αν καποιος μπορει να βοηθησει ,ευχαριστω.

 

Φίλε μου , όταν παίρνεις τηλέφωνο στην DIS για να τους ενημερώσεις για κάποιο πρόβλημα μην περιμένεις απάντηση. Διάβασε τι έχω γράψει πιο πάνω και θα καταλάβεις. Αν είναι να αγοράσεις ή να παραγγείλεις κάτι και τηλέφωνο θα σε παίρνουν και mail θα σου στέλνουν και ό,τι άλλο τραβάει η ψυχούλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το αμαξι μου και άρχισα τις βόλτες για έλεγχο!!!:cool:

Λοιπών αναφέρω πολύ μικρή βελτίωση στον νομό μου (Καστοριά) από τον προηγούμενο χάρτη

 

Χαρτογραφήθηκε η παρεγνατια οδός αλλά όχι όλο το κομμάτι (λείπει αυτό που είναι από κόμβο Νεάπολης προς κυρίως Εγνατίας

 

Δόθηκε ο δρόμος (επιτελούς ) της κεντρικής εισόδου στην πόλη της Καστοριάς (λεωφόρος κύκνων) που είναι 20 ετιας.

 

Χαρτογραφήθηκε ο περιφερειακος της Κορησου προς Κλεισούρας

και μερικοί δρόμοι αν δεν κάνω λάθος εντός πόλεως Καστοριάς

Για αρίθμηση ουδείς λόγος..

 

Το ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ (1.6 χιλιόμετρα από εκεί που το σηματοδοτήσατε)

 

Μέχρι εδώ έχει καλός...(τουλάχιστον φαινετε ότι πέρασαν έστω και για λίγο και από εδώ!!!

 

Η απογοήτευση ήρθε όταν πήγα να δω την Χρούπιστα (Αργος Ορεστικό) και είχε μονάχα πάλι αυτούς τους ....2 δρόμους...:mad:

Διευθύνσεις κτλ...δεν το συζητώ είναι πολυτέλεια για ένα

ΔΗΜΟ με 10001 τρελούς...

Θα μας κοροϊδεύουν και οι Καστοριανοι ότι είμαστε χωριό για τα μπάζα...

ήρθατε που ήρθατε βάλτε και κάνα τρίτο δρόμο να χαρούμε και εμείς...:lol:

 

Τέλος να πω ότι πλοήγηση σοβαρή στα μέρη μου δεν μπορείς να κάνεις με αυτά τα δεδομένα...

Το πρόβλημα δεν το έχω εγώ που φωνάζω για την χαρτογράφηση της Δυτικής Μακεδονίας αλλά εσείς και κυρίως Αθηναίοι που την επισκεφθεστε κατά χιλιάδες τους χειμερινούς μήνες

Τα πράγματα εδώ δεν αλλάζουν καθημερινά...όπως στις πόλεις

Έρχεστε μια φορά... κάνετε καλή δουλειά και να είστε σίγουροι πως μετά από 10 χρόνια θα ξαναφτιαχτει δρόμος για να ρθειτε να τον σημειώσετε!!!:lol:;)

 

Αυτά...:p

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

To destinator την Καστορια την εχει καλουτσικα. Την λεωφορο Κυκνων κανονικα (ειμουν το τριήμερο της Καθαρης Δευτερας εκει) φυσικα χωρις νουμερα.
Link to comment
Share on other sites

και το dest δεν παει πίσω...με έβαλε σε μονόδρομο και να κατέβω 50 τόσα σκαλιά...

τουλάχιστον όμως εχει χαρτογραφημένη όλη την περιοχή και το Αργος με διευθυνσεις

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

και το dest δεν παει πίσω...με έβαλε σε μονόδρομο και να κατέβω 50 τόσα σκαλιά...

τουλάχιστον όμως εχει χαρτογραφημένη όλη την περιοχή και το Αργος με διευθυνσης

 

Γειά σου Κοσμά. Εγώ γλύτωσα τα σκαλάκια στο παρατσάκ:lol: και μάλιστα στην Αθήνα, οσο για το papago ακόμη περιμένω νούμερα στον Γέρακα. Ισως στην 28η αναβάθμιση κάτι να γίνει. Αν δεν είχαμε μετατρέψει τα vectorάκια σε ανοιχτά μηχανάκια θα είχαμε απλά "τούβλα". Τελικά δεν έχω καταλάβει τι γίνεται; Γιατί εξακολουθούν να μας δουλεύουν; Κάνανε εξη με εννέα μήνες να δώσουν αναβάθμιση και τουλάχιστον στην περιοχή Γέρακα και Αγία Παρασκευή δεν κατάλαβα τίποτε.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Γιάννη μου !!!!

χρόνια και ζαμάνια βρε φίλε !!!

τελικά αυτό το topic μας ενωνει!!

φιλε μου αναφορικα με τις αναβαθμισεις τουλαχιστων η dis δηλωνει οτι κανει εστω μικρες...αλλα απο οτι φαινετε ειναι αληθηνες!!!

Τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστευω εγώ.

 

υπάρχουν άλλα χειρότερα απο οτι διαβαζω με αλλες εταιριες

 

δες εδώ----> http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=60&t=3892

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην dis μπράβο και σε σένα που δουλεύεις στην dis...

Εκτός και αν κάνω λάθος....!!!!

Aλλά τα μηνύματα σου από την αρχή που τα παρακολουθώ αυτό δείχνουν

και εμφανίζεσαι πάντα όταν υπάρχει κάποια σχετική αναβάθμιση των χαρτών τις dis

 

Ο μόνος χαμένος στην υπόθεση μάλλον είμαι εγώ που έχω 3 μηχανάκια σας και πολλοί ακόμα από επαρχεία .

Αφού οι χάρτες έχουν μονάχα τους δρόμους που έγιναν επί δικτακτοριας....

αλλά τι διαμαρτύρομαι ????

Εδώ στον Γέρακα που είναι δίπλα σας δεν άλλαξε τίποτα!!!

 

Κάνω αυτήν την νύξη

για να γνωρίζουμε όλοι μας ποιοι είναι εδώ μέσα από χόμπι και ποιους τους επιβάλει η δουλειά να γράφουν όποτε μας θυμούνται...

 

 

AN ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ

ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΆ ΣΥΓΝΩΜΗ... :cool:;)

 

Φίλε μου, δεν θα ήθελα να αντπαρατεθώ μαζί σου εδώ μέσα αλλά θα ήθελα να κάνω δημοσίως γνωστό οτι δεν εργάζομαι σε καμμία dis ούτε και σε καμία άλλη εταιρεία του χώρου. Αν εσύ προσωπικά εργάζεσαι σε κάποια εταιρεία αυτό μπορώ να το πώ από τη στιγμή που πειράχτηκες γιατί έδωσα ένα μπράβο σε αυτή την εταιρεία για την προσπάθειά της (γιατί αυτό έκανα). Κι εγώ σε παρακολουθώ και όλοι ξέρουν αν είσαι εδώ μέσα από χόμπι ή εσκεμμένα για να γράφεις. Θα ήθελα σε παρακαλώ πολύ να μην προσβάλεις κανέναν εδώ μέσα και να προσέχεις τα λόγια σου.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::p

Ημουν σίγουρος ότι θα με απαντούσες Δευτέρα πρωί από το γραφείο της δουλειάς!!!

Λοιπών έχεις δίκαιο...

εγώ εργάζομαι στην ΚΙΝΕΖΟΣ GPS company A.E :lol::p

Kαι αυτό το γνωρίζουν όλοι οι συμφοριτες μου εδώ μέσα...

 

παρόλα αυτά ...

 

όπως έγραψα στο προηγούμενό μήνυμα μου και το τόνισα με κόκκινα γράμματα

AN ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ

ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΆ ΣΥΓΝΩΜΗ... :cool:

 

 

ΑΥΤΑ !!!!

(το μήνυμα εδόθη.);)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::p

Ημουν σίγουρος ότι θα με απαντούσες Δευτέρα πρωί από το γραφείο της δουλειάς!!!

Λοιπών έχεις δίκαιο...

εγώ εργάζομαι στην ΚΙΝΕΖΟΣ GPS company A.E :lol::p

Kαι αυτό το γνωρίζουν όλοι οι συμφοριτες μου εδώ μέσα...

 

παρόλα αυτά ...

όπως έγραψα στο προηγούμενό μήνυμα μου και το τόνισα με κόκκινα γράμματα

AN ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ

ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΆ ΣΥΓΝΩΜΗ... :cool:

 

(το μήνυμα εδόθη.);)

 

Ναι, έχεις δίκιο οτι απάντησα από το γραφείο μου... Σε αυτό σε παραδέχομαι :lol: Είμαι χρήστης πολλών συστημάτων εδώ και χρόνια. Μόλις αναφέρω την λέξη dis δημιουργείται ένα κλίμα σαν κι αυτό που ανέφερες παραπάνω. Για να να μην το παρατραβήξω όμως το θέμα, δέχομαι την συγγνώμη σου, και αναφέρω οτι από δώ και στο εξής δεν θα επιβραβεύω καμία εταιρεία εκτός της gi για την οποία όλα τα λάθη συγχωρούνται και είναι λογικά (με την ευλογία του Πάπα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατηγορώ την dis σαν εταιρία αφού χάρη σαν αυτήν ο κόσμος απόκτησε ένα μηχανάκι

και πολλοί από εμάς ασχολήθηκαν (λόγο ανεπάρκειας χαρτών) για να τα ξεκλειδώσουν και να περάσουν κάτι άλλο.

Αυτό που με πειράζει περισσότερο είναι ότι υποσχέθηκαν αναβαθμίσεις χαρτών και αυτές αργούν και δεν γίνονται με τόσο κατατοπιστικά δεδομένα για μια σωστή πλοήγηση

Επαινούμε το αξιέπαινο.

και μπορούμε να κατακρίνουμε (εφόσον είμαστε νόμιμοι κάτοχοι και έχουμε πληρώσει το προϊόν)

Εσένα αν σε καλύπτει η πλοήγηση στην Αθήνα μπορείς να ( τους πεις )1000 μπράβο

αλλα ελα κατα δω πανω να δεις την διαφορα!!!

 

Καμιά φορά νοιώθω σαν την μύγα που τσιμπάει το βόδι για να ξυπνήσει

Μακάρι και εύχομαι η εταιρία να ανέβει και να κάνει στον τόπο μου την καλύτερη χαρτογράφηση.

Ετσι θα μπορώ και εγώ να δουλεύω το papago R12 που είναι πολύ συμπαθητικό πρόγραμμα για μένα

 

Τέλος αν διαβάσεις φίλε μου λίγο πιο πάνω το dest με έβαλε να κατέβω σκαλιά

 

Δεν συμπαθώ αλλά δεν είμαι και προκατειλημμένος με καμιά εταιρία.

και να φανταστείς είμαι νόμιμος κάτοχος 6 προγραμμάτων πλοηγησης .

Μακάρι να υπάρχει ανταγωνισμός ανάμεσα σε αυτές για να είμαστε εμείς οι καταναλωτές κερδισμένοι

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Την dis την είχαμε συμπαθήσει οι περισσότεροι αν όχι όλοι, όσοι γράφουμε σε αυτό το thread για τα vector. Ελπίζαμε ότι θα συνέχιζε την προσπάθεια. Ομως κάπου στον δρόμο μας παράτησε. Εκάνε μία "αναβάθμιση" περισυ και δύο φέτος. Αν μέσα στις πληροφορίες σχετικά με το ποιές περιοχές αναβαθμίστηκαν, δεν περιλάμβανε την Αττική, θα το καταλάβαινα. Είναι μεγάλος ο όγκος της δουλειάς. Οταν όμως λέει ότι περιλαμβάνει επικαιροποίηση της Αττικής και δύο χρόνια μετά δεν έχει ακόμη αριθμούς στον Γέρακα, έχω την αίσθηση ότι δεν έχει πάρει ακόμη σοβαρά το θέμα. Απο την εποχή του destinator6 αλλά και άλλω προγραμμάτων πλοήγσησς ο Γέρακας(η περιοχή που μένω) είχε αιρθμοδότηση(garmin, navigon, Ndrive και άλλα). Στην αρχή, πριν δύο χρόνια, έστειλα άπειρες φορές τις ίδιες παρατηρήσεις για λάθη στην Αγία Παρασκευή. Μονοδρομήσεις που είχαν γίνει πριν ακόμη πάρω το papago, εξακολουθούν να μην είναι διορθωμένες. Το μόνο που μας έμεινε απο την dis ήταν τα φτηνά μηχανάκια. Φτηνά τότε, γιατί σήμερα με τα κινέζικα έφυγε και αυτό το πλεονέκτημα. Αν μάλιστα δεν είχαν ασχοληθεί οι xroupistα και bbbb, που τα αναβάθμισαν πραγματικά, σήμερα θα είχαμε κάποια άχρηστα μηχανάκια στα χέρια μας. Οταν κάποιοι γράφουν για άλλον, ας κοιτάνε το ιστορικό των άλλων. Δεν μπορεί κάποιος να γράφει για τον xroupista ή τον bbbb με αυτό το ύφος., εκτός άν ο ίδιος έχει προσφέρει τουλάχιστον όσα οι δύο που λέω. Δεν ξέρω αν πράγματι εμφανίζεσαι κάθε φορά που κάνει αναβάθμιση η dis ή όχι. Ισως να ασχολείσαι αποκλειστικά και μόνο με το papago. Αλλά βλέποντας ότι έχεις ποστάρει 30 φορές ενώ ο xrupista έχει 15 φορές περισσότερα ποσταρίσματα σε λιγώτερους μήνες συμμετοχής στο thread και μάλιστα πολύ χρήσιμα σε όλους, δεν μπορεί να γράφεις έτσι. Υπάρχει και κάποια λογική. Aν ήταν υπάλληλος κάποιας εταιρείας, δεν νομίζω να έφτιαχνε ότι έφτιαξε. Μενού για τα vector και ξεκλείδωμα σχεδόν όλων των ΡΝΑ, τόσο της dis όσο και κινέζικων. Για διάβασε σε άλλα fora που γράφουν υπάλληλοι κάποιων εταιρειών και αν δεις τέτοια βοήθεια στο ξεκλείδωμα ανταγωνιστικών συσκευών να μου γράψεις.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Την dis την είχαμε συμπαθήσει οι περισσότεροι αν όχι όλοι, όσοι γράφουμε σε αυτό το thread για τα vector. Ελπίζαμε ότι θα συνέχιζε την προσπάθεια. Ομως κάπου στον δρόμο μας παράτησε. Εκάνε μία "αναβάθμιση" περισυ και δύο φέτος. Αν μέσα στις πληροφορίες σχετικά με το ποιές περιοχές αναβαθμίστηκαν, δεν περιλάμβανε την Αττική, θα το καταλάβαινα. Είναι μεγάλος ο όγκος της δουλειάς. Οταν όμως λέει ότι περιλαμβάνει επικαιροποίηση της Αττικής και δύο χρόνια μετά δεν έχει ακόμη αριθμούς στον Γέρακα, έχω την αίσθηση ότι δεν έχει πάρει ακόμη σοβαρά το θέμα. Απο την εποχή του destinator6 αλλά και άλλω προγραμμάτων πλοήγσησς ο Γέρακας(η περιοχή που μένω) είχε αιρθμοδότηση(garmin, navigon, Ndrive και άλλα). Στην αρχή, πριν δύο χρόνια, έστειλα άπειρες φορές τις ίδιες παρατηρήσεις για λάθη στην Αγία Παρασκευή. Μονοδρομήσεις που είχαν γίνει πριν ακόμη πάρω το papago, εξακολουθούν να μην είναι διορθωμένες. Το μόνο που μας έμεινε απο την dis ήταν τα φτηνά μηχανάκια. Φτηνά τότε, γιατί σήμερα με τα κινέζικα έφυγε και αυτό το πλεονέκτημα. Αν μάλιστα δεν είχαν ασχοληθεί οι xroupistα και bbbb, που τα αναβάθμισαν πραγματικά, σήμερα θα είχαμε κάποια άχρηστα μηχανάκια στα χέρια μας. Οταν κάποιοι γράφουν για άλλον, ας κοιτάνε το ιστορικό των άλλων. Δεν μπορεί κάποιος να γράφει για τον xroupista ή τον bbbb με αυτό το ύφος., εκτός άν ο ίδιος έχει προσφέρει τουλάχιστον όσα οι δύο που λέω. Δεν ξέρω αν πράγματι εμφανίζεσαι κάθε φορά που κάνει αναβάθμιση η dis ή όχι. Ισως να ασχολείσαι αποκλειστικά και μόνο με το papago. Αλλά βλέποντας ότι έχεις ποστάρει 30 φορές ενώ ο xrupista έχει 15 φορές περισσότερα ποσταρίσματα σε λιγώτερους μήνες συμμετοχής στο thread και μάλιστα πολύ χρήσιμα σε όλους, δεν μπορεί να γράφεις έτσι. Υπάρχει και κάποια λογική. Aν ήταν υπάλληλος κάποιας εταιρείας, δεν νομίζω να έφτιαχνε ότι έφτιαξε. Μενού για τα vector και ξεκλείδωμα σχεδόν όλων των ΡΝΑ, τόσο της dis όσο και κινέζικων. Για διάβασε σε άλλα fora που γράφουν υπάλληλοι κάποιων εταιρειών και αν δεις τέτοια βοήθεια στο ξεκλείδωμα ανταγωνιστικών συσκευών να μου γράψεις.

 

Ρε παιδιά ηρεμήστε λίγο. Δεν σκότωσα κανέναν. :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε Γιάννη

δεν με πειράζουν τα λόγια κανενός ότι ύφος και να έχουν..

είμαστε τόσοι πολλοί εδώ μέσα που θα ακούσεις και στραβά και σωστά!!!

αν είναι να παρεξηγιόμαστε από το internet τότε χαθηκαμε σαν άνθρωποι

 

όλοι συμβάλουν άλλος πολύ άλλος λίγο

και εγώ ήμουν τυχερός που με βοήθησε ο δάσκαλος για να μπορεσω να προσφερω άλλα και να βοηθήσω όπως βοηθήθηκα σχεδόν από όλους σας από την αρχή.

Πριν κάποιο καιρό ξέκοψα να γράφω (λόγο ασθένειας πατέρα )αλλά βοηθούσα μέσω pm πολλά παιδιά για τα ξεκλειδώματα και τα μενού

 

Ίσως ο φίλος να έχει και δίκιο (ίσως να είναι χρήστης μόνο του papago)

 

αλλά τι να υποθέσει κανείς όταν όλοι φωνάζουν για ανεπαρκή χάρτη και 2-3 άτομα δίνουν συγχαρητήρια..

 

όσο γιαυτό που ανέφερες φίλε Γιάννη για τα μηχανάκια της dis

αν θυμάσαι εκείνες τις καλές εποχές που τα πήραμε δεν κατείχαμε και πολλά και όπως πολύς κόσμος περναμε gps με κλειστα ματια...

μέχρι που όταν βλέπαμε την συσκευή του φίλου μας που είχε dest και παλεύαμε να το ξεκλειδώσουμε για να αγοράσουμε το λογισμικό με πολύ καλύτερους χάρτες

το κουστούμι σε μένα βγήκε 189 η αγορά του vector και 140 του dest.

οπότε καταλαβαίνεις πως με βγήκε ο κούκος αηδόνι!!!

Τα επόμενα 2 μηχανάκια που πήρα ήταν εν γνώση μου πλέoν από την dis.

αφού ήξερα τι αγόραζα.

τώρα όπως σωστά διευκρίνισες οι αγορές από ebay είναι ακόμα πιο φτηνές.

αγόρασα 4.3 με 55 ευρω

 

http://img147.imageshack.us/img147/7656/dd8d1.jpg

 

 

και αν νομίζετε πως την dis δεν την αγαπάμε και δεν την σεβόμαστε δεν θα ασχολούμασταν καθόλου με αυτήν!!!!!!

είναι σαν τους παιδικούς έρωτες...

μια ζωή την αγαπάς αλλά....... άλλη παντρεύεσαι...:lol::lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε πει: Καλλίτερα να με βρίζουν, παρά να με αγνοούν. Αν δεν μας ενδιλεφερε η dis, απλά θα την αγνοούσαμε. Θέλουμε όμως να βελτειωθούν οι χάρτες της. Αλλοιώς τι να το κάνεις αν δεν είσαι σίγουρος ότι, θα σε πάει κάπου σωστά; Οποιος έχει δοκιμάσει μερικά συστήματα πλοήγησης, έχει αυξημένες απαιτήσεις. Απλά είδαμε και άλλα και ξέρουμε τι θα πρέπει να περιμένουμε. Υπάρχουν πολύ πιο εφετζίδικα προσγράμματα με χειρότερους χάρτες. Γι' αυτό και δεν ζητιούνται. Περιμέναμε απο την dis το αποτέλεσμα εκείνης της προσπάθειας που έλεγε ότι, γυρνούσαν όλη την ελλάδα για να ενημερώσουν τους χάρτες της. Οι δύο τωρινές αναβαθμίσεις ισως καλλύπτουν ορισμένους. Εμένα προσωπικά δεν με καλλύπτουν. Ξέρεις ότι έχω πάρει 2 μηχνάκια της dis. Στην αρχή έτρεφα πολλές ελπίδες ότι σύντομα θα βελτειωθούν οι χάρτες της. Είδα πολύ φτωχά αποτελέσματα. Ξέρω ότι αυτό το thread το διαβάζουν οι άνθρωποι της dis. Γι' αυτό και τους προκαλώ, να αφουγκράζονται τις επιθυμίες των περλατών. Κάπου πήρε το μάτι μου για συνεργασία της dis με άλλη-άλλες χαρτογραφικές εταιρείς. Αν και όταν δω αποτέλεσμα, θα αλλάξω γνώμη. Προς το παρόν δοκιμάζω κάθε φορά τις αναβαθμίσεις της και απλά παρκάρω το πακέτο στον σκληρό(λόγω απογοήτευσης).

Οσο για τον πρώτο έρωτα, Κοσμά συμφωνώ μαζί σου. Απλά θα ήθελα να είναι αυτός η γυναίκα που θα παντρευόμουν. Οχι απο αλλού να ξεκινάω και αλλού να βρίσκομαι. Δεν νομίζω ότι θα είχαμε όρεξη να βάζουμε άλλα συστήματα πλοήγησης στα vector αν είμασταν αρκετά(όχι κατ' ανάγκην 100%) ικανοποιημένοι.

Είχα δοκιμάσει και το vector navigation software. Δεν είχε να μου προσφέρει τίποτε το καλλίτερο και μάλιστα τότε είχε χάρτες χειρότερους απο του papago. Οι κινήσεις των εταιρειών στρέφουν τους πελάτες σε άλλες κατευθύνσεις. Δεν φεύγουν χωρίς λόγο οι πελάτες. Δεν αλλάζεις χασάπη αν δεν σου δώσει σκάρτο κρέας.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

To destinator την Καστορια την εχει καλουτσικα. Την λεωφορο Κυκνων κανονικα (ειμουν το τριήμερο της Καθαρης Δευτερας εκει) φυσικα χωρις νουμερα.

Στον τελευταίο χάρτη του destinator η Καστοριά έχει αρίθμηση.Με τον προηγούμενο χάρτη δεν ήταν καλούτσικα,αλλά τελείως χάλια.Μπορεί να είχε τους δρόμους αλλά από μονοδρομήσεις σχεδόν τίποτε.Μέχρι και μέσα από τη μητρόπολη Καστοριάς ήθελε να με βάλει να περάσω.Οσο για την dis,έφτιαξαν κάποιες μονοδρομήσεις μέσα στην Κοζάνη,αλλά η μισή πόλη συνεχίζει να μην έχει ονόματα οδών.Επίσης έφτιαξαν και το κομμάτι της εγνατίας οδού από Κοζάνη προς Πτολεμαϊδα,χωρίς όμως την καινούρια παράκαμψη στον κόμβο κοίλων.Και επίσης η Πτολεμαϊδα πόλη 35.000 χιλιάδων κατοίκων δεν έχει δρόμους πέραν του κεντρικού.

Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο χάρτη του destinator η Καστοριά έχει αρίθμηση.Με τον προηγούμενο χάρτη δεν ήταν καλούτσικα,αλλά τελείως χάλια.Μπορεί να είχε τους δρόμους αλλά από μονοδρομήσεις σχεδόν τίποτε.Μέχρι και μέσα από τη μητρόπολη Καστοριάς ήθελε να με βάλει να περάσω.Οσο για την dis,έφτιαξαν κάποιες μονοδρομήσεις μέσα στην Κοζάνη,αλλά η μισή πόλη συνεχίζει να μην έχει ονόματα οδών.Επίσης έφτιαξαν και το κομμάτι της εγνατίας οδού από Κοζάνη προς Πτολεμαϊδα,χωρίς όμως την καινούρια παράκαμψη στον κόμβο κοίλων.Και επίσης η Πτολεμαϊδα πόλη 35.000 χιλιάδων κατοίκων δεν έχει δρόμους πέραν του κεντρικού.

 

Aν δεν τελειώνουν μια πόλη, τι είδους αναβάθμιση είναι; Πιστεύω πς θα ήταν προτιμώτερο να ολοκληρώνουν εναν νομό και να το φωνάζουν με υπερηφάνεια, απο το να μισοτελειώνουν διάφορα κομμάτια και να μην μένει τελικά ΚΑΝΕΙΣ ευχαριστημένος.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

51 νομοί ...51 χρόνια...:lol::lol:

Δεν μας παίρνει Γιάννη...με την μαγκούρα θα ήμαστε και ακόμα θα γκρινιάζουμε!!!:lol::lol::p

 

Χρήστο ξεκίνησα το μενού για 480χ272 σε κάρτα sdmmc ( το δικό σου) το μόνταρα σε ένα κινεζο και αύριο μάλλον θα τελειώσω τις λεπτομεριες.

ερώτηση... εσένα σε έπαιζε το gps pocket kai to nony??? σε μένα κολλάει..:(

 

καλό βράδυ παίδες!!!

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Koσμά ανοίγανε κανονικά και τα 2,αλλά δε τα χρησιμοποίησα στο δρόμο.Στο noni κάθε φορά που έκλεινα τη συσκευή από το on-off έπρεπε να ορίσω ξανά την θύρα gps.To garmin mobile xt μου είχε σπάσει τα νεύρα, που δε δεχόταν τα ελληνικά με τίποτε.

edit

Κοσμά το gps στο noni είναι οκ.Στο beeline gps μου ζητούσε κάθε φορά τη θύρα.

Link to comment
Share on other sites

51 νομοί ...51 χρόνια...:lol::lol:Κοασμά ποιός είναι ο τέλειος νομός απο πλευράς χαρτογράφησης; 52 είχαμε, ή μήπως είμαι τελείως ντουβάρι στην γεωγραφία:lol:

Δεν μας παίρνει Γιάννη...με την μαγκούρα θα ήμαστε και ακόμα θα γκρινιάζουμε!!!:lol::lol::p

Μπάά. Μέχρι τότε η μόνη διαδρομή που θα χρειαζόμαστε θα είναι καναπές-τουαλέτα. Λες να χρειαζόμαστε και για αυτήν την διαδρομή gps;

Χρήστο ξεκίνησα το μενού για 480χ272 σε κάρτα sdmmc ( το δικό σου) το μόνταρα σε ένα κινεζο και αύριο μάλλον θα τελειώσω τις λεπτομεριες.

ερώτηση... εσένα σε έπαιζε το gps pocket kai to nony??? σε μένα κολλάει..:(

 

καλό βράδυ παίδες!!!

 

------------

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Koσμά ανοίγανε κανονικά και τα 2,αλλά δε τα χρησιμοποίησα στο δρόμο.Στο noni κάθε φορά που έκλεινα τη συσκευή από το on-off έπρεπε να ορίσω ξανά την θύρα gps.To garmin mobile xt μου είχε σπάσει τα νεύρα, που δε δεχόταν τα ελληνικά με τίποτε.

edit

Κοσμά το gps στο noni είναι οκ.Στο beeline gps μου ζητούσε κάθε φορά τη θύρα.

 

Χρήστο σε μένα στο ΝΟΚΙΑ που το έβαλα μια χαρά παίρνει διεύθυνση στα ελληνικά και βρίσκει. Μόνο που το χρησιμοποιώ εν μέρει, αφού το Ν81 που έχω δεν έχει gps. Aν ξέρεις ποιά αρχεία να αντιγράψω και τα θέλεις σου το στέλνω

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...