Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια συγχαριτηρια για οσους δουλεψαν για αυτο το καταπληκτικο μενου

το εβαλα δουλεψαν ολα μια χαρα και ακουστε το προβλημα μου

εβγαλα την καρτα απο το 380 και την εβαλα στο 390 δουλεψε και εκει μια χαρα και μετα που την ξαναβαλα στο 380 δεν μου ανοιγει το destinator 6 ουτε στο 380 ουτε στο 390 τι μπορει να συμβενει ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για την ομαδα σας.

 

σπανια βλεπουμε ομαδικη γαληνη κ εργο μαζι.

 

μονο το μενου που κανατε, ειναι να πετας ολα τα εργοστασιακα κ να κρατας

 

αυτο.

 

σας ζηλευω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγχαριτηρια για οσους δουλεψαν για αυτο το καταπληκτικο μενου

το εβαλα δουλεψαν ολα μια χαρα και ακουστε το προβλημα μου

εβγαλα την καρτα απο το 380 και την εβαλα στο 390 δουλεψε και εκει μια χαρα και μετα που την ξαναβαλα στο 380 δεν μου ανοιγει το destinator 6 ουτε στο 380 ουτε στο 390 τι μπορει να συμβενει ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο

ευχαριστω πολυ!!!

 

Τσεκάρισε το engine στο newmenu2 και στην κάρτα. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει κάποια αλλαγή ΑΥΤΟΜΑΤΑ και να μην δουλεύει τώρα. Αν έγινε αυτό, άνοιξε το engine της κάρτας με το wordpad(συνήθως αυτό γίνεται αυτόματα αν κάνειες διπλό κλικ) και γράψε μέσα ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ που γράφει το engine του newmenu2. Κάτι ανάλογο μου έκαμνε παλιά και με το newmenu1

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

xerete to neo newmenu einai teleio alla den mporo na trexo to destinator apo to oikonideio a kai kati akoma exei kaneis na moy dosei to kainorgio dest6 kai dest7

 

Το newmenu2 ΔΕΝ έχει τα destinator 6+7. Πρέπει να τα έχεις και να τα βάλεις στο path που σου ζητάει για το κάθε ένα. Τα εικονίδια είναι απλώς έτοιμα αλλά χωρίς να τους βάλεις το destinator δεν τρέχουν. Τί εννοείς καινούργιο destinator 6; Δεν υπάρχει άλλο εκτός από το 6.1 που υπάρχει εδώ και 2-3 χρόνια.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρισε το engine στο newmenu2 και στην κάρτα. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει κάποια αλλαγή ΑΥΤΟΜΑΤΑ και να μην δουλεύει τώρα. Αν έγινε αυτό, άνοιξε το engine της κάρτας με το wordpad(συνήθως αυτό γίνεται αυτόματα αν κάνειες διπλό κλικ) και γράψε μέσα ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ που γράφει το engine του newmenu2. Κάτι ανάλογο μου έκαμνε παλιά και με το newmenu1

σε ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση τελικα το εφτιαξα με αλλο τροπο.

επειδη δεν δουλευε το destinator 6 ενω ολα τα αλλα δουλευαν εκανα ενα φακελο

τον ονομασα παλιο μενου και εβαλα μεσα το script του προηγουμενου μενου και εδωσα εντολη να ανοιγει μεσα απο το παλιο script το destinator 6

και ειναι ολα μια χαρα!!

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπράβο σας!

Η προσπάθειά σας αξιέπαινη!

Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το newmenu1 στο vector 380 και τώρα διάβασα για το newmenu2.

Θα το δοκιμάσω, αφού αισθητικά και μόνο, έτσι όπωςτο βλέπω, αξίζει τον κόπο.

Ευελπιστώ και στη λειτουργικότητά του.

Συνεχίστε να δίνετε.

Σας ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ταξιδέψει, με ευκαιρία το EURO 2008, η dis δίνει τους χάρτες της teleatlas σε προσφορά. Για vector 380/390 στα 99 ευρώ οι χάρτες δυτικής ευρώπης. Για τους κατόχους vector 590 που φοράνε το vector navigation software στα ίδια χρήματα οι χάρτες Δυτικής και Ανατολικής Ευρώπης ΚΑΙ Ρωσσίας.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους φίλους που ασχολήθηκαν τόσο και μας έκαναν να έχουμε τα πιο καλά (σε σχέση τιμής) PNA...

Καλό καλοκαίρι....!

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση τελικα το εφτιαξα με αλλο τροπο.

επειδη δεν δουλευε το destinator 6 ενω ολα τα αλλα δουλευαν εκανα ενα φακελο

τον ονομασα παλιο μενου και εβαλα μεσα το script του προηγουμενου μενου και εδωσα εντολη να ανοιγει μεσα απο το παλιο script το destinator 6

και ειναι ολα μια χαρα!!

ευχαριστω παντως

 

 

Φίλε μου επειδή αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, θα σου ήταν εύκολο να μου πεις λίγο ποιο αναλυτικά τι έκανες, πήπως μου δουλέψει και εμένα τo dest6 που μου δούλευε στο προηγύμενο menu?

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, θα σου ήταν εύκολο να μου πεις λίγο ποιο αναλυτικά τι έκανες, πήπως μου δουλέψει και εμένα τo dest6 που μου δούλευε στο προηγύμενο menu?

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

εφτιαξα ενα φακελο τον ονομασα palio menou και μεσα εβαλα τον φακελο Script του προηγουμενου μενου οπως ηταν με ολα τα αρχεια που ηταν μεσα.

μετα πηγα στο φακελο Scripts του νεου μενου και ανοιξα με το σημειωματαριο το αρχειο d6.mscr και αλλαξα την εντολη εκει που λεει appPath = "\Storage Card\Destinatorapps\D6"

το εκανα appPath = "\Storage Card\palio menou\destinator"

και εκανα αποθηκευση.

ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα ενα φακελο τον ονομασα palio menou και μεσα εβαλα τον φακελο Script του προηγουμενου μενου οπως ηταν με ολα τα αρχεια που ηταν μεσα.

μετα πηγα στο φακελο Scripts του νεου μενου και ανοιξα με το σημειωματαριο το αρχειο d6.mscr και αλλαξα την εντολη εκει που λεει appPath = "\Storage Card\Destinatorapps\D6"

το εκανα appPath = "\Storage Card\palio menou\destinator"

και εκανα αποθηκευση.

ελπιζω να σε βοηθησα

 

το έκανα ακριβώς όπως περιέγραψες και αυτό που κατάφερα ήταν να ανοίγει πλέον η εφαρμογή μέσα από τον windwos explorer αλλά όχι από το shortcut του desktop...για την ακρίβεια πατώντας το link του destinator 6 εφανίζεται στιγμιαία ένα μικρο "scrolling" κουτάκι πάνω δεξιά (στο σημείο που είναι το button της δορυφορικής κεραίας και του monitor)...

 

λες να φταίει η έκδοση του destinator 6 που έχω;

 

το destinator 7 δουλεύει κανονικά...

 

ευχαριστώ

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΦΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΠΟ τον windwos explorer ΟΧΙ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΛΑΞΕΙ ΟΝΟΜΑΣΙΑ Η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟ DEST 6

οχι δεν έχω κάνει αλλάξει την ονομασία, αλλά παρατήρησηα τα εξής...

 

α) δεν δουλεύει με το shortcut τπυ κυρίως menu...

β) ούτε μεχω του προγράμματος "Συστοιχεία CE"

γ) ανοίγω τον "εξερευνητή αρχείων", που οδηγεί στον παλαιό desktop/interface

δ) πάω στο storage card, ανοίγω το φάκελο "palio menou\destinator"

ε)τρέχω το destinator και τρέχει απροβλημάτιστα η έκδοση 6

 

όλα τα παραπάνω με οδηγούν στην σκέψη ότι πιθανά "κοπανάει" το νέο menu στην έκδοση του destinator ποτ έχω, αφου μέσω του παλαιού menu δουλεύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

εχω το dest7 πως μπορω να βαλω το slideplayer που μου λειπει εχω το rye traveler 4306 pna ..ας με βοηθησει καποιος ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται η dis έβγαλε πάλι νέο χάρτη v2.9.

 

Αναφέρει τα εξής στην ιστοσελίδα της :

 

Η αναβάθμιση αφορά τις συσκευές που έχουν λογισμικό PapaGOV7, PapaGOG10, PapaGOR12

 

Vector Master 300

Vector Master 380-390

Vector Master 550

 

Επικαιροποίηση / διορθώσεις του οδικού δικτύου σε:

 

Ν. Αττικής: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Καβάλας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Σερρών: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Λαρίσης: επικαιροποίηση μονοδρομήσεων/αρίθμησης στη Λάρισα, επικαιροποίηση οδικού δικτύου στο σύνολο του νομού.

Ν. Κυκλάδων: επικαιροποίηση οδικού δικτύου στην Πάρο.

Ν. Φωκίδας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Δράμας: επικαιροποίηση μονοδρομήσεων/αρίθμησης στη Δράμα, επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Έβρου: προσθήκη οδικού δικτύου με ονοματολογία στην Ορεστιάδα, επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Πέλλας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου στο σύνολο του νομού.

Ν. Λακωνίας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου στο σύνολο του νομού.

Ν. Μαγνησίας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Φθιώτιδας: επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

Ν. Βοιωτίας: επικαιροποίηση μονοδρομήσεων στη Λιβαδειά, επικαιροποίηση οδικού δικτύου σε τμήματα του νομού.

προσθήκη επιπλέον 2146 σημείων ενδιαφέροντος σε όλη τη χώρα.

Για τη Version Vector Navigation Software που αφορά τις συσκευές (Vector Master 290, 400, 590, Vector Cartrek600 και τη σειρά Vector NavRoad) θα υπάρξει αναβάθμιση (όμοιος χάρτης με V2.8) τις προσεχείς ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω οποιον γνωρίζει γιατί ο χάρτης στο τελευταίο destinator δεν μου περιστρέφεται παρ' όλες τις επιλογές που έχω κάνει στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω οποιον γνωρίζει γιατί ο χάρτης στο τελευταίο destinator δεν μου περιστρέφεται παρ' όλες τις επιλογές που έχω κάνει στις ρυθμίσεις

 

Μήπως έχεις απλά πατήσει την πυξίδα και δείχνει μονίμως το βορρά;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το λόγο που καταναλώνεται η μπαταρία ενώ το pna είναι κλειστό;

Σημ.: Έχω το dest7 και newmenu1

Επειδή το PNA είναι σε κατάσταση stand by (φαντάsου όπως και οι αντίστοιχες ηλεκτρικές συσκευές - έχεις ακούσει το θέμα από περιβαλλοντικιής άποψης). Για να μην σου καταναλώνει κάθολου μπαταρία θα πρέπει να το κάνεις hard reset, αλλά μετά θα χρειαστεί να ξανακάνεις όλες το ρυθμίσεις το Pna και να να ξαναφορτώσεις το Menu...

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Η αποφυγή φέρυ υπάρχει στο dest7;

Εχω το 7.0.0.588.11

Τι εννοείς φερυ ??

Μήπως αναφερεσε για φερυ μποουτ??:blink::confused::!:

 

 

Επειδή το PNA είναι σε κατάσταση stand by (φαντάsου όπως και οι αντίστοιχες ηλεκτρικές συσκευές - έχεις ακούσει το θέμα από περιβαλλοντικιής άποψης). Για να μην σου καταναλώνει κάθολου μπαταρία θα πρέπει να το κάνεις hard reset, αλλά μετά θα χρειαστεί να ξανακάνεις όλες το ρυθμίσεις το Pna και να να ξαναφορτώσεις το Menu...

Σωστοοοοός ο Παναγιώτης.:);)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φερυ ??

Μήπως αναφερεσε για φερυ μποουτ??:blink::confused::!:

 

 

 

Σωστοοοοός ο Παναγιώτης.:);)

Αν έχεις καλούς δασκάλους......και συνεργάτες :)

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...