Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτόμουν από την αρχή που βγήκε αυτό το κινητό να το αποκτήσω, αλλά χάρη σε σας άλλαξα γνώμη και σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν από την αρχή που βγήκε αυτό το κινητό να το αποκτήσω, αλλά χάρη σε σας άλλαξα γνώμη και σας ευχαριστώ πολύ!

xaxaxaxa, εγώ πάλι νομίζω ότι όλα τα ΝΟΚΙΑ έτσι είναι...δηλαδή περίμενα ένα μπάχαλο όταν το αγόρασα...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν από την αρχή που βγήκε αυτό το κινητό να το αποκτήσω, αλλά χάρη σε σας άλλαξα γνώμη και σας ευχαριστώ πολύ!

 

να σε καλά για αυτο ειμαστε εδώ.

Πάντως εγώ δεν αντιμετωπίζω κάποιο σοβαρό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που κυρίως με αποτρέπει να το αποκτήσω αν και έχει πολύ καλές δυνατότητες κι επίσης είναι πανέμορφο, είναι και το πολύ υψηλό του SAR, το οποίο με φοβίζει. Ζούμε σε μολυσμένο περιβάλλον, καπνίζω, έχουμε άγχος, ας μην επιβαρύνω ακόμα περισσότερο την υγεία μου...
Link to comment
Share on other sites

Το μέγιστο που μπορει να φτάσει είναι το 1.10 W/Kg δεν εχει τόσο συνέχεια.

 

 

ρε παιδια κανενα skin για τους player,radio που θα βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

Το μέγιστο που μπορει να φτάσει είναι το 1.10 W/Kg δεν εχει τόσο συνέχεια.

 

 

ρε παιδια κανενα skin για τους player,radio που θα βρούμε?

 

νομίζω ότι δεν μπορείς να βάλεις. Ωραία θα ήταν πάντως.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Καθώς - όσον αφορά στα Nokia - δεν είχα ποτέ S40 κινητό, αλλά μόνο κάποια S60, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς μέσα στις photos της "Έκθεσης" να δημιουργήσεις υπο-φακέλους. Από ό,τι θυμάμαι από το Ν95 μου, ΔΕΝ μπορούσες να το κάνεις, και όλες οι photos παρουσιάζονταν στην Έκθεση χύμα και ανάκατα! Ένα μαύρο χάλι δλδ...

Ευχαριστώ

 

Edit: Άκυρη η ερώτηση. Βρήκα ένα άλλο S40 κινητό στο γραφείο και το επιβεβαίωσα. Από τη στιγμή που ουσιαστικά η Έκθεση είναι ένας File Manager, κάνεις κανονικά sub-folders μέσα στα επιμέρους folders. Μια χαρά δλδ. :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Καθώς - όσον αφορά στα Nokia - δεν είχα ποτέ S40 κινητό, αλλά μόνο κάποια S60, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς μέσα στις photos της "Έκθεσης" να δημιουργήσεις υπο-φακέλους. Από ό,τι θυμάμαι από το Ν95 μου, ΔΕΝ μπορούσες να το κάνεις, και όλες οι photos παρουσιάζονταν στην Έκθεση χύμα και ανάκατα! Ένα μαύρο χάλι δλδ...

Ευχαριστώ

Ναι μπορείς φίλε. Δεν είναι σαν των νέων Series 60, όπου είναι εικόνες και βίντεο μαζί.

Θυμίζει τη παλιά έκθεση των Series 60.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μέσα σε φακέλους,μπορείς να κάνεις υπο-φακέλους.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Thnx παιδιά :)

 

Edit: Ερώτηση περί SMS... Παρατήρησα ότι όταν γράφεις ένα SMS με το 6500 sl. ο μετρητής χαρακτήρων ξεκινάει να μετράει από το 1000 προς τα κάτω...(!) Έτσι πρέπει να είναι? Επίσης η "υποστήριξη χαρακτήρων" για να γράψει κανείς κεφαλαία ελληνικά σε 160 χαρακτήρες, σε ποια επιλογή πρέπει να είναι, "Περιορισμένη" ή "Πλήρης"?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Thnx παιδιά :)

 

Edit: Ερώτηση περί SMS... Παρατήρησα ότι όταν γράφεις ένα SMS με το 6500 sl. ο μετρητής χαρακτήρων ξεκινάει να μετράει από το 1000 προς τα κάτω...(!) Έτσι πρέπει να είναι? Επίσης η "υποστήριξη χαρακτήρων" για να γράψει κανείς κεφαλαία ελληνικά σε 160 χαρακτήρες, σε ποια επιλογή πρέπει να είναι, "Περιορισμένη" ή "Πλήρης"?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

ξεκινάει απο το 1000 και κατεβαινει όσο γραφεις. Εννοείται ότι θα χρεωθείς αναλόγως τους χαρακτήρες.

Στο περιορισμένο το βάζεις. Στο πλήρης είναι μέχρι 60 χαρακτήρες το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

xairetw!....isws na exei apadhthei to erwthma mou alla ap oti epsaxa den to vrhka...gia peite mou..to sugekrimeno kounito dexetai programmata?kai an nai..apo pou borw na katevasw??....na ste kala kai kalh sunexeia!

Δεν δέχεται προγράμματα απο S60.Η συσκευή είναι S40 μόνο προγράμματα java, αλλά και πάλι τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Thnx παιδιά :)

 

Edit: Ερώτηση περί SMS... Παρατήρησα ότι όταν γράφεις ένα SMS με το 6500 sl. ο μετρητής χαρακτήρων ξεκινάει να μετράει από το 1000 προς τα κάτω...(!) Έτσι πρέπει να είναι? Επίσης η "υποστήριξη χαρακτήρων" για να γράψει κανείς κεφαλαία ελληνικά σε 160 χαρακτήρες, σε ποια επιλογή πρέπει να είναι, "Περιορισμένη" ή "Πλήρης"?

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Λέει 1000 αλλά απο δίπλα έχει και /1 που σημαίνει οτι είναι το πρώτο μύνημα.Οταν περάσεις τους 160 χαρακτήρες θα πάει 840/2.

Η υποστήριξη χαρακτήρων πρέπει να είναι Περιορισμένη και ας είναι σε σένα μικρά με τόνους αυτά που γράφεις. Στον παραλήπτη είναι κεφαλαία.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσα μηνύματα μπορούμε να αποθηκεύσουμε στην συσκευή ? Είναι απεριόριστο η μέχρι κάποιο αριθμό μηνυμάτων ?Επίσης μετά από κάποιο αριθμό αποθήκευσης κολαει το κινητό όπως συμβαίνει σε άλλες συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλά να λέγονται για videotones σε εμάς κάτι τέτοιο παίζει?

Το έχει προσπαθήσει κανείς?

 

Ακυρο παίζει και σε εμας κανονικα.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Είναι η εποχή των ερωτήσεων. Πήρα το 6500 για 2ο κινητό και είμαι ακόμα στο ψάξιμο...

Επόμενη ερώτηση:

Γιατί όταν δέχομαι κλήση μου παρουσιάζει το νούμερο του ατόμου που με καλεί με το format +30xxxx και ΔΕΝ αναγράφει το όνομά του, αφού μάλιστα είναι αποθηκευμενο? Να σημειώσω ότι ΔΕΝ είναι αποθηκευμένο με το format αυτό, αλλά με το κλασικό 69xxx.

Καμία ιδέα?

Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά τσέκαρε μήπως έχεις το ίδιο όνομα δύο φορές (π.χ. μια στη SIM και μια στη μνήμη του κινητού ή σε δύο διαφορετικές επαφές στο κινητό). Αν δεν είναι αυτό, βλέπουμε...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Είναι η εποχή των ερωτήσεων. Πήρα το 6500 για 2ο κινητό και είμαι ακόμα στο ψάξιμο...

Επόμενη ερώτηση:

Γιατί όταν δέχομαι κλήση μου παρουσιάζει το νούμερο του ατόμου που με καλεί με το format +30xxxx και ΔΕΝ αναγράφει το όνομά του, αφού μάλιστα είναι αποθηκευμενο? Να σημειώσω ότι ΔΕΝ είναι αποθηκευμένο με το format αυτό, αλλά με το κλασικό 69xxx.

Καμία ιδέα?

Ευχαριστώ

 

ektos apo afto pou soy leei o apopanw,to oti dld borei na exeis diploapothikefsei ton arithmo,paizei kai kati allo....eixa to idio provlhma me sena kai to phga se club nokia gia anavathmish...se 1 mera einai etoimo kai meta lunetai to provlma sou..

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά τσέκαρε μήπως έχεις το ίδιο όνομα δύο φορές (π.χ. μια στη SIM και μια στη μνήμη του κινητού ή σε δύο διαφορετικές επαφές στο κινητό). Αν δεν είναι αυτό, βλέπουμε...

 

Aυτο πρεπει να ειναι .. Συμβαινει συχνα ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά...

Πράγματι, στις 5-6 επαφές που παρατήρησα το πρόβλημα, ήταν διπλοπερασμένες (sim + phone). Να είστε καλά!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω χιλιομετανιωσει που ακουμπησα 380 ευρω σε 1 συσκευη η οποια μεχρι την 1η αναβαθμιση ειχε τα απιστευτα κολληματα βεβαια παραμενουν ακομα καποια ακρως ενοχλητικα στοιχεια οπως οταν απαντας σε 1 κληση με το ανοιγμα του καλυματος κανει 1 ωρα να ανταποκριθει και εκτος απο αυτα συνεχιζει να εχει το προβλημα που εχει αναφερθει με την καρτα μνημης (1 την αναγνωριζει 1 οχι) με αποτελεσμα να χανεται το wallpaper συνεχεια και η ρυθμιση ηχων σπαζοντας μου τα νευρα ακομα περισσοτερο. Ο ηχος μεσω ακουστικων μου φαινεται κακιστος δεν εχω ξανακουσει τοσο χαλια κ το κινητο εχει flash και οχι εφαρμογη για να γινεται φακος ΕΛΕΟΣ !!! Επισης ξερω πως αμα το στειλω για service θα μεινω χωρις κινητο 1 μηνα... Γι αυτο καθομαι και λεω στο δια**ο και τα 3,2 megapixel. Επρεπε να 'χα διαλεξει w910i ή κατι αλλο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...