Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου προτείνω το 6500slide που κατ εμέ έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.Εκεί νομίζω είναι και η βασική διαφορά τους,στα υπόλοιπα πάνω κάτω είναι τα ίδια.Στερείσαι βέβαια φακό Carl Zeiss και TV Out.Δες και εδώ

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6600_slide-review-289.php

Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στα + του 6600 ειναι και η χαμηλοτερη ακτινοβολια

ενδεικτικα

Nokia 6500 Slide 1.10

 

Nokia 6600 Slide NHL-10 0.83

Nokia 6600 Slide RM-414 0.44

 

;)

ΥΣ: το 6600 ειναι και λιγο πιο συμμαζεμένο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , εχω και εγώ το 6500 s και δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο.Τι σημαίνει αυτό;;)

Σημαίνει πως είναι παράλληλη εισαγωγή.

 

Εγγύηση:

Αν προέρχεται από αγορά εντός της Ε.Ε. είσαι καλυμμένος από την πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Αν είναι εκτός, δεν θα έχεις εγγύηση.

 

Ελληνικά:

Αν κάνεις αναβάθμιση στο μέλλον, θα χάσεις τα ελληνικά. Υπάρχει οδηγός μέσω του οποίου βάζεις το ελληνικό product code και έχεις και πάλι ελληνικά.

 

 

ξερει κανεις που μπορω να βρω μια οθονη για το 6500 s γιατι μου εσπασε? και ποσο περιπου κοστιζουν?

http://cnn.cn/shop/nokia-5610570061106500-slidee65-screen-p-2130.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!Ξέρετε πως γίνεται στα SMS να γράφεις ελληνικά με 160 χαρακτήρες??

:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα καλή χρονιά σε όλους έχω το 6500 slide μήπως ξέρη κανείς να μου πει αν υπάρχει themes creator για το συγκεκριμένο μοντέλο η γενικά για την κατηγορία του
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το μεσημερι σκεφτικα να κανω update στο λογισμικο του κινητου μου, και τελικα βλεπω μενου στα αγγλικα και ψαχνω πουθενα τα ελληνικα ουτε στα μηνυματα, που ειναι αυτο που με ενδιαφερει, πως να βαλω τα ελληνικα γενικοτερα στο κιν?? Εψαξα λιγο στο νετ, εγκατεστησα το νεμεσισ αλλα για ενα λογο δεν βρισκει την συσκευη, στην αρχη (εγκατασταση) εχει ενα μενου τι διαλεγω??
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το 0549726.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φοράει S40 3rd ή 5th edition;

Όπου κι αν ψάχνω, δε μπορώ να βρω άκρη, άλλος λέει έτσι, άλλος αλλιώς, ακόμα και στο forum της Nokia!! :confused:

Ρωτάω γιατί το έχει ένας φίλος και μου λέει ότι δε μπορεί να αλλάξει το χρώμα της γραμματοσειράς των pop-up (είναι πάντα μαύρο), ούτε με το Theme Creator, ούτε με το Carbide.

Στο 3600 slide που έχω εγώ και είναι 5th edition σίγουρα, αλλάζω χρώμα ανάλογα με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..επειδη ενδιαφερομαι να παρω το 6500σ μηπως ξερει κανεις αν οι τελευταιες παρτιδες εχουν τα προβληματα μετην καθηστερηση απαντησης 3'' και το χασιμο της επαφης με την καρτα μνημης οπως ειχαν οταν πρωτοβγηκε το 6500σ?το ειχα παρει παλιοτερα και ειχε πολλα προβληματα..υπαρχει καποιος που τοεχει παρει προσφατα να μου πει τη γνωμη του?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι κανεις που μπορει να με ενημερωσει για το 6500σ για οσα γραφω στο προηγουμενο μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

ενα φιλαρακι μου το εχει αυτο το κινητο! οντως, αυτα που ειπες για την καρτα μνημης και την αργοπορια στην απαντηση κλησης τα αντιμετωπισε και αυτος!

το αποτελεσμα ηταν να το παει 4 φορες στην νοκια για φτιαξιμο! την 4η φορα του το αντικατεστησαν και τον ειχαν στην αναμονη για πανω απο ενα μηνα!

η νεα συσκευη που του δωσανε ειναι οκ!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το πηρε μετα το καλοκαιρι ή τελος καλοκαιριου. του το αλλαξαν πριν 2 βδομαδες. δλδ εδω και 2 βδομαδες περιπου εχει καινουργια συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εαν αγρασω ενα 6500 slide απο Αγγλια θα μπορεσω να το ξεκλειδωσω (αν εχει κλειδωμα δικτυου)? Για τα Ελληνικα γινεται με αλλαγη του product code και αναβαθμιση σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εαν αγρασω ενα 6500 slide απο Αγγλια θα μπορεσω να το ξεκλειδωσω (αν εχει κλειδωμα δικτυου)? Για τα Ελληνικα γινεται με αλλαγη του product code και αναβαθμιση σωστα?

Αν είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο της Αγγλίας θα πρέπει να πας σε κάποιο κατάστημα που τα ξεκλειδώνει, π.χ. το 9volto. Για να περάσεις Ελληνικά απλά θα κάνεις αλλαγή product code και μετά αναβάθμιση, όπως είπες και εσύ. Ή πας σ' ένα nokia shop και σου περνάνε τα Ελληνικά, γιατί νομίζω (δεν είμαι σίγουρος 100% αλλά έτσι εχω διαβάσει μέσα στο forum) πλέον ισχυεί το οτι αν αλλάξεις product code χάνεις και την εγγύηση αυτόματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να σβηστουν οι χρονοι μονο των εξερχομενων κλησεων ?

Όχι δε γίνεται κάτι τέτοιο. Μηδενίζονται όλα μαζί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

stendor εχεις το 6500σ?αν ναι μπορεις να μου πεις αν το πηρες προσφατα και αν εχεις προβληματα με το συγκεκριμενο κινητο?γιατι οι παλαιοτερες εκδοσεις αυτου του κινητου ειχαν πολλα προβληματα..

 

ειναι κανεις που εχει παρει προσφατα το 6500σ?να μου πει 2 λογια γιατι ενδιαφερομαι να το παρω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...