Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βοηθεια! Εβαλα κλειδωμα πληκτρολογιου με τον εργοαστασιακο αριθμο (12345) και δεν τον δεχεται να ανοιξει με τιποτα! Εχω κολησει διοτι δεν μπορω να μπω στο τηλεφωνο και δεν κανει και reset με καμια κυβερνηση. ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

Παιδια πως κανει reset το τηλεφωνο. Δεν μπορω με τιποτα

 

Ξεκολησε ετσι απλα. Το αφησα κλειστο καμποση ωρα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

:!::!::!:Ρε παιδια με το ιντερνετ τι γινεται εχω vf live 6500 και surf&email 30 δεν μπορω να μπω απο καμια java εφαρμογη;Επισης γινεται να βαλω wind και να δουλευει το ιντερνετ κανονικα με vf live συσκευη?? thnx:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία.. Πήρα το ΝΟΚΙΑ 6500 slide και μου παρουσίαζε ένα πρόβλημα... Καθώς έκαμα πλοήγηση στο μενού μου έβγαζε μια στιγμιαία άσπρη οριζόντια γραμμή στην οθόνη. Το πήγα πισω στο κατάστημα που το ειχα αγοράσει και μου έδωσαν καινούρια συσκευή η οποία παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα...Πήγα στη ΝΟΚΙΑ, μ εκαναν μια αναβάθμιση, χωρίς αποτέλεσμα και μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα.. Γίνεται σε όλους αυτό;; Τι προτείνεται να κάνω...;;
Link to comment
Share on other sites

το κινητο με το τελευταιο software αξιζει?..γιατι μονο προβληματα διαβαζω..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα τώρα, απο αυτά που είχα όταν το πήρα.Με την 8.30 αναβάθμιση όλα εξαφανίστηκαν.Το μόνο που μένει τώρα είναι μέσο αναβαθμίσεων να προστίθενται πράγματα.

Επίσης μυστηριωδώς σταμάτησε και το τρίξιμο στο μάυρο μέρος του πλαστικού :lol:

επειδή έφαγε ένα μικρό πεσιματάκι...ποιός ξέρει...ξανακόλλησε το πλαστικο :).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mipos kserei kapios to pws tha kseklidoso to 6500 nokia e bala new sim card kai den thimame kodiko kseklidomatos syskevis

kamia idea ?

Φοβίες

Φοβάμαι μήπως μια μέρα με αφήσουν όλοι και... μείνουν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το γνωστό πλέον προβληματάκι που μετά από αναβάθμιση έχω πλέον μόνο αγγλικά στο κινητό μου! το θέμα είναι ότι έχω πρόβλημα με το nemesis μου βγάζει error και όταν διαβάζει και όταν γράφει τον κωδικό! Τι να κάνω? Ξέχασα και το άλλο ότι από το link που δίνεται πιο πίσω είναι αδύνατο να το κατεβάσω το nemesis και το κατέβασα από το internet! Δεν ξέρω τι φταίει όποιος μπορεί ας απαντήσει κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το γνωστό πλέον προβληματάκι που μετά από αναβάθμιση έχω πλέον μόνο αγγλικά στο κινητό μου! το θέμα είναι ότι έχω πρόβλημα με το nemesis μου βγάζει error και όταν διαβάζει και όταν γράφει τον κωδικό! Τι να κάνω? Ξέχασα και το άλλο ότι από το link που δίνεται πιο πίσω είναι αδύνατο να το κατεβάσω το nemesis και το κατέβασα από το internet! Δεν ξέρω τι φταίει όποιος μπορεί ας απαντήσει κάτι!

 

Καταρχην καλως ηρθες !

 

Αυτο συνεβει διοτι η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη .

Κατεβασε το απο εδω

http://www.b-phreaks.co.uk/files/NSS/NSS103814.zip

και δοκιμασε παλι

 

Αν δεν καταφερεις κατι ,στο καταστημα που το αγορασες .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους!Είμαι ένα βήμα πριν αγοράσω το 6500,διαβάζοντας όμως λιγάκι προβληματίστηκα αν θα πρέπει να το πάρω ή όχι?Γενικά θεωρείται πετυχημένη συσκευή ή προβληματική?Να το πάρω ή όχι?:Ευχαριστώ πολύ...

:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

To πηρα πριν απο 4 μερες. Ειμαι ενθουσιασμενος απο την εμφανιση και την αισθηση του. Αρκετα καλο λειτουργικο, καλη φωτογραφια και βιντεο, αναγνωριζει 4giga καρτες, καλο mp3 player.

Με χαλασε η εξειδικευμενη θυρα USB, η 2,5mm εισοδος ακουστικων, η σχετικα περιορισμενη αυτονομια του, ο "βρωμικος" ηχος κατα την διαρκεια των κλησεων, η ελλειψη φλας κατα την εγγραφη βιντεο και η δυνατοτητα πολλαπλων διαγραφων απο την λιστα προσφατων κλησεων και αποστολης πολλαπλων μηνυματων. Για το τελευταιο, υπαρχει καποια ρυθμιση? Εψαξα αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι... Επισης, υπαρχει περιπτωση να χρησιμοποιηθει το φλας και κατα την διαρκεια εγγραφης βιντεο, ή σαν φακος??

Link to comment
Share on other sites

Το φλας δεν μπορεις να το χρησημοποιήσεις παρα μόνο για φωτογραφίες, μπορεις να σβήσεις μόνο όλες τις εγγραφες κλήσεων απο το μητρώο, κοιταξε λίγο το ηχειο γιατι σε μένα παίζει καλά, περιμενε να κάνει καποιους κυκλους φόρτισης η μπαταρία και θα κρατάει περισσότερο, σε μένα χωρίς bluetooth handsfree κρατάει περίπου 5 μέρες με κανα 20 λεπτο κλήσεις και πολυ λίγο ραδιο την ημέρα. Αυτο με το usb, 2,5mm επρεπε να τα ήξερες παρολα αυτά είναι όντως εκνευριστικό. Απο mp3 πλευράς εγω θα ήθελα να είναι πιο δυνατό, μεσα στο λεωφορείο με τον κλιματισμό και τον κόσμο ακούω με χιλια ζόρια, εκεί όμως που το παραδέχομαι είναι η φωτογραφία και το βίντεο, γενικά είναι πάρα πολύ καλή συσκευή και αν θα ξαναγόραζα τώρα κινητο το ιδιο θα παιρνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω tron! Οντως και εγω θα το ξαναγοραζα. Για αποστολη πολλαπλων μηνυματων υπαρχει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς πολύ, καλό θα ήταν να χρησιμοποιείς bluetooth hands free.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eιχα αποφασισει περσι να παρω το κινητο ,αλλα με αυτα πυ διαβαζα για τα κολληματα τρομαξα. Τελικα ειναι αληθεια οτι με τις προσφατες αναβαθμισεις λυθηκαν τα περισσοτερα προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς πολύ, καλό θα ήταν να χρησιμοποιείς bluetooth hands free.

 

 

Kalo afto alla min katantisei san aftous poy pernoyn blue tooth kai anti na exoyn elefthera ta xeria, me to ena kratane to kinito kai me to allo to akoystiko apo to bluethooth .

Φοβίες

Φοβάμαι μήπως μια μέρα με αφήσουν όλοι και... μείνουν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το φέρνεις συνέχεια στο κεφάλι σου, τότε δηλαδή που επιρρεάζει το sar, τότε δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. :)

 

Πήρα χθες το 6500 slide (σε ασημι χρώμα). Εκ πρώτης όψεως κανένα πρόβλημα

και όλα ok. Από design πολύ όμορφο και η κατασκευή φαίνεται να αντέχει σε

μικρό-κακουχίες. Δεν έχω προλάβει να το δουλέψω αρκετά για να δω αν μου

παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Αυτό που δοκίμασα πρώτο από όλα πάντως ήταν

η σύνδεση με την TV για την παρουσίαση των φωτό/video. Η ποιότητα τους είναι

χαλια!! Δοκίμασα σε δυο TV. Μια καινούργια LCD 32" HD και σε μια παλιότερη

CRT 22". Αυτό που μου προξένησε μεγάλη εντύπωση είναι ότι στην 22άρα

φαίνονται πιο καθαρές!! Βεβαια είναι λίγο πιο θολά τα χρώματα σε σύγκριση με την

LCD αλλα πιο καθαρές γενικά.

 

Έχω την v06.60. Μέχρι χθες ήταν η τελευταία έκδοση. Μήπως γνωρίζει κανεις τι φταίει?

 

1) Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν το γνωρίζετε, αν μπορώ να κατεβάσω χάρτες

(ελληνικούς και μη...) και να τους εγκαταστήσω στο κινητό μου, παρόλο που δεν έχει GPS.

2) Μέσα στο Nokia PC Suite είδα ένα tab για την ενημέρωση του λογισμικού του τηλεφώνου.

Αν κατάλαβα καλά, με το που το πατήσω ελέγχει η suite αν έχω το τελευταίο firmware στο

κινητό και αν δεν, τη κατεβάζει και την εγκαθιστά αυτόματα? Σε αυτή τη περίπτωση τι πρέπει

να προσέξω?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το φέρνεις συνέχεια στο κεφάλι σου, τότε δηλαδή που επιρρεάζει το sar, τότε δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς.
και στα χερια που το πιανεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...