Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτο σας ενδιαφερει ολους εσας που βοσκετε εδω μεσα! :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=190318

 

Παρεμπιπτοντως, μονο εμενα πειραζει το οτι κατεβαζει ενοχλητικα την φωτεινοτητα της οθονης μολις απομακρυνθει απο τον εντονο φωτισμο;

 

Καλό θεματάκι,πλάκα θαχει:lol:,το Κ770 πρέπει να είναι και χειρότερο απο την "αστοχία υλικού Κ850",και σίγουρα στο σύνολο του από το 6500(βλ.VGA videorecording..);)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σημαντικό και λεπτομέρεια συνάμα,σε κάθε βγάλσιμο του πισω καλύμματος της μπαταρίας αλλάζει πχ. το θέμα που έχει επιλεγεί από την κάρτα μνήμης,ή σταματάει η αναπαραγωγή μουσικής από αρχεία επίσης της κάρτας μνήμης,προφανώς από κάποια λειτουργία check card που ενεργοποιείται από την πίεση του διακόπτη κουμπώματος του καλύμματος;)

Ισχύει και στο 5610 ομοίως.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα alpha copy ηρακλειο και περιμενουν κομματια απο βδομαδα τιμη 396 και μονο σε ασημι

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

απευθύνομαι σε όσους το έχουν πάρει.μετά από μερικές μέρες χρήσης πώς σας φαίνεται το κινητο?έχετε την καλοσύνη να κάνετε ένα review με τα + και τα - της συσκευής,επίσης μπορείτε να στείλετε κανένα βιντεο κ καμμιά φωτό για να δούμε κ να κρίνουμε????ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά τον αρχικό ενθουσιασμό έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...

και εξηγώ:

1)ωραία ιδέα η δυνατότητα εστίασης για την κάμερα, αλλά το πλαίσιο επιλογής είναι τόσο τεράστιο που δεν μπορείς να ελέγξεις αν θα εστιάσει εκεί που θέλεις ή στου διαόλου τη μάνα...

2) πάλι για την κάμερα... παρατηρώ ότι συχνα το εικονίδιο της φωτογραφικής είναι κόκκινο όταν πάω να τραβήξω φωτό με αποτελέσματα τραγικά. Δεν έχω όμως καταλάβει σε τι οφείλεται και πώς διορθώνρται

3) Η εφαρμογή e-mail μου έχει καταστεί αδύνατο να την ρυθμίσω... επιλέγοντας Μηνύματα/Γραμματοκ. e-mail, ανοίγει αυτόματα ο "οδηγός ρύθμισης" που προσπαθεί να συνδεθεί στο internet χωρίς επιτυχία (αλλά έχω συνδεθεί με τον browser) κατόπιν αυτού σύμφωνα με το manual επιλέγω Μηνύματα/Γραμματοκ. e-mail/προσθήκη γραμματοκιβωτίου, αλλά και τότε ανοίγει αυτόματα ο "οδηγός" με αποτέλεσμα μια τρύπα στο νερό...

4) Όπως ανέφερα και σε άλλο μύνημα ενώ έχω ρυθμίσει "απάντηση με το άνοιγμα του καλλύματος" όπως στο παλιό μου 6288, αυτή δουλέυει με καθυστέρηση 3-4 δευτερολέπτων. Το αποτέλεσμα είναι να σύρω το κάλλυμα και να κοιτάω το κινητό μέχρι να "πάρει μπρος" και να απαντήσει την κλήση...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά τον αρχικό ενθουσιασμό έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...

και εξηγώ:

1)ωραία ιδέα η δυνατότητα εστίασης για την κάμερα, αλλά το πλαίσιο επιλογής είναι τόσο τεράστιο που δεν μπορείς να ελέγξεις αν θα εστιάσει εκεί που θέλεις ή στου διαόλου τη μάνα...

2) πάλι για την κάμερα... παρατηρώ ότι συχνα το εικονίδιο της φωτογραφικής είναι κόκκινο όταν πάω να τραβήξω φωτό με αποτελέσματα τραγικά. Δεν έχω όμως καταλάβει σε τι οφείλεται και πώς διορθώνρται

3) Η εφαρμογή e-mail μου έχει καταστεί αδύνατο να την ρυθμίσω... επιλέγοντας Μηνύματα/Γραμματοκ. e-mail, ανοίγει αυτόματα ο "οδηγός ρύθμισης" που προσπαθεί να συνδεθεί στο internet χωρίς επιτυχία (αλλά έχω συνδεθεί με τον browser) κατόπιν αυτού σύμφωνα με το manual επιλέγω Μηνύματα/Γραμματοκ. e-mail/προσθήκη γραμματοκιβωτίου, αλλά και τότε ανοίγει αυτόματα ο "οδηγός" με αποτέλεσμα μια τρύπα στο νερό...

4) Όπως ανέφερα και σε άλλο μύνημα ενώ έχω ρυθμίσει "απάντηση με το άνοιγμα του καλλύματος" όπως στο παλιό μου 6288, αυτή δουλέυει με καθυστέρηση 3-4 δευτερολέπτων. Το αποτέλεσμα είναι να σύρω το κάλλυμα και να κοιτάω το κινητό μέχρι να "πάρει μπρος" και να απαντήσει την κλήση...

 

Κλασσικη ΝΟΚΙΑ.με 1-2 αναβαθμισεις θα στρωσει μην ανυσηχεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Τό αγόρασα σήμερα απο Vodafone.

 

Απευθύνομαι σε όσους το έχουν πάρει και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Ειχε στην συσκευασία κάρτα microSD και λουράκι καρπού??

Σε εμένα δεν είχε.

 

 

 

 

 

.

"Μόνο οι νεκροί βλέπουν το τέλος του πολέμου" (ΠΛΑΤΩΝ)
Link to comment
Share on other sites

Τό αγόρασα σήμερα απο Vodafone.

 

Απευθύνομαι σε όσους το έχουν πάρει και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Ειχε στην συσκευασία κάρτα microSD και λουράκι καρπού??

Σε εμένα δεν είχε.

.

 

Λουράκι δεν έχει,κάρτα 256 MB θα έπρεπε να έχει το πακέτο αγοράς.

 

Προσωπικά μετά τον αρχικό ενθουσιασμό έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...

και εξηγώ:

1)ωραία ιδέα η δυνατότητα εστίασης για την κάμερα, αλλά το πλαίσιο επιλογής είναι τόσο τεράστιο που δεν μπορείς να ελέγξεις αν θα εστιάσει εκεί που θέλεις ή στου διαόλου τη μάνα...

2) πάλι για την κάμερα... παρατηρώ ότι συχνα το εικονίδιο της φωτογραφικής είναι κόκκινο όταν πάω να τραβήξω φωτό με αποτελέσματα τραγικά. Δεν έχω όμως καταλάβει σε τι οφείλεται και πώς διορθώνρται

3) Η εφαρμογή e-mail μου έχει καταστεί αδύνατο να την ρυθμίσω... επιλέγοντας Μηνύματα/Γραμματοκ. e-mail, ανοίγει αυτόματα ο "οδηγός ρύθμισης" που προσπαθεί να συνδεθεί στο internet χωρίς επιτυχία (αλλά έχω συνδεθεί με τον browser) κατόπιν αυτού σύμφωνα με το manual επιλέγω Μηνύματα/Γραμματοκ. e-mail/προσθήκη γραμματοκιβωτίου, αλλά και τότε ανοίγει αυτόματα ο "οδηγός" με αποτέλεσμα μια τρύπα στο νερό...

4) Όπως ανέφερα και σε άλλο μύνημα ενώ έχω ρυθμίσει "απάντηση με το άνοιγμα του καλλύματος" όπως στο παλιό μου 6288, αυτή δουλέυει με καθυστέρηση 3-4 δευτερολέπτων. Το αποτέλεσμα είναι να σύρω το κάλλυμα και να κοιτάω το κινητό μέχρι να "πάρει μπρος" και να απαντήσει την κλήση...

 

1)2)το πλαίσιο δεν είναι η περιοχή που εστιάζει,είναι ενδειξη της φωτομέτρησης που κάνει η κάμερα με στοιχειά που παίρνει από το κοντινότερο αντικείμενο στην εμβέλεια του,όταν είναι κόκκινο το πλαίσιο αυτό πρέπει απλώς να ξαναπατήσεις το πλήκτρο για νεα εστίαση κλπ.

3)4)Η εφαρμογή email συνήθως δεν δουλεύει με προφίλ για wap δηλαδή το access point πρέπει να είναι για χρήση Internet.

Περισσότερα εδώ>επέλεξε Λήψη Ρυθμίσεων για Προχωρημένους>Ρύθμιση Ταχυδρομείου;)

http://www.nokia.com.gr/A4328664

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παιδια ειναι να το παρω μαλλον σημερα το τηλ.. Οντως ετσι ειναι με την απαντηση?.. Σε ολους συμβαινει αυτο? Δηλ. να καθυστερει καποια δευτρολεπτα κατεβαζοντας το slide? Διορθωνεται με αναβαθμιση πιστευετε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παιδια ειναι να το παρω μαλλον σημερα το τηλ.. Οντως ετσι ειναι με την απαντηση?.. Σε ολους συμβαινει αυτο? Δηλ. να καθυστερει καποια δευτρολεπτα κατεβαζοντας το slide? Διορθωνεται με αναβαθμιση πιστευετε ?

 

Καλημερα φιλε μου εγω δεν το εχω τσεκαρει αυτο γιατι δεν χρειαζετε να το ανοιξω για να μιλήσω.Αφου πατωντας το πρασινο μιλας κατευθειαν γιατι να το ανοιξεις;Σιγουρα σε καποια αναβαθμιση θα το φτιαξουν;)Το κινητο Μ@.....μ@ΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΑΡΤΟ:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τό αγόρασα σήμερα απο Vodafone.

 

Απευθύνομαι σε όσους το έχουν πάρει και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Ειχε στην συσκευασία κάρτα microSD και λουράκι καρπού??

Σε εμένα δεν είχε.

 

 

 

 

 

.

 

 

λουράκι όχι,

κάρτα ναι 256MB (τσιπιές)

 

 

 

1)2)το πλαίσιο δεν είναι η περιοχή που εστιάζει,είναι ενδειξη της φωτομέτρησης που κάνει η κάμερα με στοιχειά που παίρνει από το κοντινότερο αντικείμενο στην εμβέλεια του,όταν είναι κόκκινο το πλαίσιο αυτό πρέπει απλώς να ξαναπατήσεις το πλήκτρο για νεα εστίαση κλπ.

3)4)Η εφαρμογή email συνήθως δεν δουλεύει με προφίλ για wap δηλαδή το access point πρέπει να είναι για χρήση Internet.

Περισσότερα εδώ>επέλεξε Λήψη Ρυθμίσεων για Προχωρημένους>Ρύθμιση Ταχυδρομείου;)

http://www.nokia.com.gr/A4328664

 

 

σε ευχαριστώ για το λινκ, αλλά η Nokia έχει μείνει πίσω και δεν έχει τις ρυθμίσεις για Wind έχει ακόμη για ΤΙΜ, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις...

 

Καλημερα. Παιδια ειναι να το παρω μαλλον σημερα το τηλ.. Οντως ετσι ειναι με την απαντηση?.. Σε ολους συμβαινει αυτο? Δηλ. να καθυστερει καποια δευτρολεπτα κατεβαζοντας το slide? Διορθωνεται με αναβαθμιση πιστευετε ?

 

...δυστυχώς το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για το λινκ, αλλά η Nokia έχει μείνει πίσω και δεν έχει τις ρυθμίσεις για Wind έχει ακόμη για ΤΙΜ, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις...

 

Οταν πας στη λήψη βασικών ρυθμίσεων βλέπεις και την Wind,εγω πάντως τις έλαβα κανονικά για το ταχυδρομείο,προχώρα το εκεί που λέει ΤΙΜ,it works;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πηρα κι εγω σημερα απο Πλαισιο..:D

Φορτιζει. Εντυπωσεις κι απο μενα, αυριο..:)

Παντως το αδικουν πολυ οι φωτογραφιες.. Πολυ μικροτερο στην πραγματικοτητα. Σκετο κουκλι ειναι το ατιμο..!!

 

Υ.Γ. για το φιλο που ρωτησε πιο πριν, οχι λουρακι δεν εχει. Μονο καρτα 256.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας στη λήψη βασικών ρυθμίσεων βλέπεις και την Wind,εγω πάντως τις έλαβα κανονικά για το ταχυδρομείο,προχώρα το εκεί που λέει ΤΙΜ,it works;)

 

δηλαδή σε εσένα δεν ανοίγει η παρακάτω εικόνα;

http://img81.imageshack.us/img81/8311/picture1cp8.th.jpg

 

γιατί σε εμένα αυτό βγαίνει και μετά και επόμενο που πατάω δεν γίνεται τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε εσένα δεν ανοίγει η παρακάτω εικόνα;

http://img81.imageshack.us/img81/8311/picture1cp8.th.jpg

 

γιατί σε εμένα αυτό βγαίνει και μετά και επόμενο που πατάω δεν γίνεται τίποτα...

 

Αφου στο λεει ότι δεν υποστηρίζεται το Gmail,εγώ επέλεξα Yahoo και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πηρα κι εγω σημερα απο Πλαισιο..:D

Φορτιζει. Εντυπωσεις κι απο μενα, αυριο..:)

Παντως το αδικουν πολυ οι φωτογραφιες.. Πολυ μικροτερο στην πραγματικοτητα. Σκετο κουκλι ειναι το ατιμο..!!

 

Υ.Γ. για το φιλο που ρωτησε πιο πριν, οχι λουρακι δεν εχει. Μονο καρτα 256.

 

Καλοριζικο φιλε αντωνακι:DΔουλεψε το και βγαλε και καμια φωτογραφια για να δεις γιατι κινητο μιλαμε και ασε τα νουμερα του g600;)Mην ξαναμπεις σε κεινο το Forum:D

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε αντωνακι:DΔουλεψε το και βγαλε και καμια φωτογραφια για να δεις γιατι κινητο μιλαμε και ασε τα νουμερα του g600;)Mην ξαναμπεις σε κεινο το Forum:D

 

Να' σαι καλα φιλαρακι. Πραγματικα σ'ευχαριστω πολυ. Στο forum g600 τελειωσα. Καινουργιος εδω, και τωρα συνειδητοποιησα τι συμφεροντα παιζονται και γιατι χυμηξανε να με φανε δυο-τρια ατομα οταν ειπα τη γνωμη μου ( με στοιχεια). Ετσι κι αλλιως το σκεφτομαι σοβαρα να μην ξαναμπω καθολου στο myphone.. Αν ισως συνεχισω, θα το κανω γιατι βλεπω οτι οι περισσοτεροι ειναι οκ. παιδια. Οπως εσυ και ο zachar_ias για παραδειγμα.

Ευχαριστω και παλι.:)

Link to comment
Share on other sites

Να' σαι καλα φιλαρακι. Πραγματικα σ'ευχαριστω πολυ. Στο forum g600 τελειωσα. Καινουργιος εδω, και τωρα συνειδητοποιησα τι συμφεροντα παιζονται και γιατι χυμηξανε να με φανε δυο-τρια ατομα οταν ειπα τη γνωμη μου ( με στοιχεια). Ετσι κι αλλιως το σκεφτομαι σοβαρα να μην ξαναμπω καθολου στο myphone.. Αν ισως συνεχισω, θα το κανω γιατι βλεπω οτι οι περισσοτεροι ειναι οκ. παιδια. Οπως εσυ και ο zachar_ias για παραδειγμα.

Ευχαριστω και παλι.:)

 

Σε ευχαριστω φιλε αντωνη για τα καλα σου λογια:rolleyes:Να μπαινεις στο myphone να ενημερωνεσαι και να λες την γνωμη σου.;)Περιμενω ενα mini review για το κινητο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αφου στο λεει ότι δεν υποστηρίζεται το Gmail,εγώ επέλεξα Yahoo και όλα ΟΚ.

 

...μάλιστα, δηλαδή Gmail δεν παίζει με Nokia 6500, και από ότι φαίνεται ούτε μέσω browser, ούτε και με την ειδική εφαρμογή gmail για κινητά, όπως διαπίστωσα και όπως φαίνεται και από σχόλια εδώ: http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=phones&message.id=26453&view=by_date_ascending&page=2

νομίζω είναι αρκετά σοβαρό πρόβλημα αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...