Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μου επιτρέψετε μια μάλλον χαζή ερώτηση;

Πως αλλάζεις χάρτη, αφού έχεις φορτώσει εννοείται στην κάρτα μνήμης περισσότερους από ένα;

Ψάχνω να βρω κάποια επιλογή μέσα από το Route66 αλλά δε βρίσκω. Μήπως πρέπει να έχεις φορτωμένο μόνο ένα (αυτόν που χρειάζεσαι) κάθε φορά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μου επιτρέψετε μια μάλλον χαζή ερώτηση;

Πως αλλάζεις χάρτη, αφού έχεις φορτώσει εννοείται στην κάρτα μνήμης περισσότερους από ένα;

Ψάχνω να βρω κάποια επιλογή μέσα από το Route66 αλλά δε βρίσκω. Μήπως πρέπει να έχεις φορτωμένο μόνο ένα (αυτόν που χρειάζεσαι) κάθε φορά;

 

Πήγαινε επιλογές,δεύτερο tab χάρτης,κάτω κάτω σου λέει χάρτης "κλικ" εκεί και βλέπεις ποίους χάρτες έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις!

 

Καμμια βοηθεια απο κανεναν?

 

Δοκιμασα την νεα διευθυνση κ μου γραφει files not found.Αν μπορεις στειλτο μου στο kost_bal@yahoo.Gr

 

Το url (h**p://rapidshare.de/files/17733154/Route66.Mobile7.0.989.Athens.rar.html) δουλεύει κανονικά άλλαξε τα αστεράκια με tt.στην σελίδα που θα σου βγάλει πατα free περίμενε μερικά δευτερόλεπτα όσο μετράει ο χρόνος και μετά κατέβασε το.Δουλεύει άψογα αυτή η έκδοση!

:)
Link to comment
Share on other sites

Μετα το μεταφερω μεσω του nokia pc suite στο κινητο?Η πρεπει να κανω κ κατι αλλο.?

 

Τιποτα κ παλι.Φιλε μου τελικα το κατεβασα.Πως το αποθηκευω?

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα κ παλι.Φιλε μου τελικα το κατεβασα.Πως το αποθηκευω?

αν το αρχειο που κατεβασες εχεις σκετα αρχεια και φακελους, θα τα περασεις ολα τα αρχεια στο κινητο και θα φτιαξεις τους αντιστοιχους φακελους οπως ειναι μεσα στο rar που κατεβασες. δηλαδη, αν το rar εχει ενα φακελο που λεγεται system, μεσα θα εχει ενα apps\ και αυτο μεσα θα εχει route66\. οπως ειναι αρχειοθετημενα μεσα στο rar, ετσι θα τα περασεις και στο κινητο. στειλ'τα σαν αρχεια και μετα βρες τα με τον Fexplorer στο Ε ή C:\system\mail\00001001_S\ και βαλ'τα εκει που πρεπει. (το route66.app στο E:\system\apps\route66\ κ.ο.κ) :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κατεβασα εκανα διπλο κλικ στο εικονιδιο αλλα δεν ανοιγει να δω τι κρυβει μεσα.Γιατι?

εχεις το winrar για να το ανοιξεις; :O

http://www.rarlab.com

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που δουλευει το gps (η αν ξερει κ αλλος) αν μπορει να μας πει οταν σχεδιαζουμε πχ μια διαδρομη αναμεσα σε 2 σημεια και παμε πλεον για πλοηγηση, και εμεις φυγουμε για λιγο απο τη σχεδιασμενη διαδρομη τι γινεται??? Πρεπει να επανελθουμε πανω της για να γινει κανονικα η πλοηγηση η σχεδιαζει αυτοματα απο το σημειο που θα ειμαστε ανα πασα στιγμη προς τον προορισμο μας νεα διαδρομη???:worry:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε το εχω.Απο που θα το κατεβασω?

 

Δωρεαν εννοω αν υπαρχει καπου

εδωσα ενα λινκ, μαλλον δεν το ειδες. τελος παντων, μπες εδω και κατεβασε το http://www.rarlab.com/download.htm ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα το winrar.Τα στελνω στο κινητο.Μπαινω στο fexplorer στο /e/ βριςκω 1 φακελο το route66 κ το αντιγραφω στο system,app.Aλλα δε κανει τιποτα .Κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

εκανες τα αρχεια unrar στο pc; πατα πανω στο rar δεξι κλικ και extract here ή αποσυμπιεση εδω. θα δημιουργηθει ενας φακελος μεσα στο φακελο που ειναι το rar με ονομα system ή apps ή route66 τελος παντων. οτι αρχεια εχει εκει θα τα στειλεις στο κινητο, θα τα βρεις με το fexplorer στο φακελο που σου ειπα(...mail\...) και θα τα βαλεις με τη σειρα που δημιουργηθηκαν και στο pc μεσα στο φακελο. δηλαδη, δημιουργεις ενα φακελο route66\ μεσα στο E:\system\apps\ και μεσα βαζεις τα αρχεια. π.χ. το route66.app στο E:\system\apps\route66\, το Athens.prm στο E:\system\apps\route66\maps\ κ.ο.κ.

 

γενικα, πληροφοριακα, δες τι παιζει με το fexplorer, με τα σπασμενα προγραμματα κλπ και θα δεις οτι τελικα ειναι πολυ ευκολο :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγκατέστησα με επιτυχία το route66 7, όταν ξεκινάει κάνει όπως είναι λογικό αναζήτηση για gps, το παράλογο είναι οτι οταν δεν βρίσκει το πρόγραμμα κλείνει. Δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ χωρίς gps απλά και μόνο για να βρω εναν δρόμο;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό πρόγραμμα. Υστερεί λίγο σε σχέση με το Destinator και είναι λίγο εκνευριστικοί οι λατινικοί χαρακτήρες, αλλά δεν παύει να δίνει gps πλοήγηση σε series 60 κινητό...

Χωρίς GPS δεν έχω καταφέρει να δω χάρτες. Μάλλον χρειάζεται (σε αντίθεση με το destinator, στο οποίο ανοίγεις τους χάρτες και χωρίς GPS)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγκατέστησα με επιτυχία το route66 7, όταν ξεκινάει κάνει όπως είναι λογικό αναζήτηση για gps, το παράλογο είναι οτι οταν δεν βρίσκει το πρόγραμμα κλείνει. Δεν μπορώ να το χρησιμοποιώ χωρίς gps απλά και μόνο για να βρω εναν δρόμο;

πατα οχι οταν σε ρωταει να ενεργοποιησει το ΒΤ. εκτος αν εχεις το SX1 που δε δουλευει mobile7.

Ποιο fexplorer χρησιμοποιειται στο κινητο?Η ποια εκδοση?Εγω εχω εγκαταστησει το 1.15.0
ενταξει ειναι η εκδοση :)
Link to comment
Share on other sites

πατα οχι οταν σε ρωταει να ενεργοποιησει το ΒΤ. εκτος αν εχεις το SX1 που δε δουλευει mobile7.ενταξει ειναι η εκδοση :)

 

εχω το n70, όταν πατάω όχι κλείνει ολο το πρόγραμμα....

παω να το ξαναπεράσω μπας και στρωσει απο μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα δουλεύει άψογα αλλά όταν σβήνω τα αρχεία από τον φάκελο Speech τα οποία δεν χρειάζονται παύει να λειτουργεί... (εν αντιθέσει με προηγούμενη έκδοση που είχα!!)

Το έχει τρέξει κανείς χωρίς τα περιττά αρχεία που πιάνουν χώρο;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το url (h**p://rapidshare.de/files/17733154/Route66.Mobile7.0.989.Athens.rar.html) δουλεύει κανονικά άλλαξε τα αστεράκια με tt.στην σελίδα που θα σου βγάλει πατα free περίμενε μερικά δευτερόλεπτα όσο μετράει ο χρόνος και μετά κατέβασε το.Δουλεύει άψογα αυτή η έκδοση!

 

 

εμένα δέν μου δουλεύει όπως και ότι έχω προσπαθήσει να κατεβάσω από εκεί υπάρχη και κάτι άλλο διότι συνέχεια μου λέει not found:(

Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα το λινκ

http://img112.imageshack.us/img112/4227/untitled3ds1.th.jpg

 

δεν υπαρχει λογος για αστερακια...

http://rapidshare.de/files/17733154/Route66.Mobile7.0.989.Athens.rar.html

διαλεξε προς τα κατω εκει που λεει free και κατεβασε το.(ενα πληκτρο που πατιεται)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...