Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το πρόβλημα με το Gps παραμένει. Έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα; Μιλάω για την αδυναμία σύνδεσης ή την απώλεια της σύνδεσης κατά την πλοήγηση. Πρέπει μετά να κάνω reset το Ν70 & να σβήσω το αρχείο prefes.ini από τον φάκελο του προγράμματος για να παίξει ξανά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το πρόβλημα με το Gps παραμένει. Έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα; Μιλάω για την αδυναμία σύνδεσης ή την απώλεια της σύνδεσης κατά την πλοήγηση. Πρέπει μετά να κάνω reset το Ν70 & να σβήσω το αρχείο prefes.ini από τον φάκελο του προγράμματος για να παίξει ξανά...

Εβαλες την 7083;Εμενα παντως με αυτο το update σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα΄"αδυναμια συνδεσης" αν και δεν το εχω δοκιμασει αρκετη ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...ολα καλα...αλλα ειχα ενα προβλημα και το εβγαλα, και λυθηκε το προβλημα. Δε ξερω αν μπορειτε να βοηθισετε.

 

Λοιπον...

 

Οταν ειχα μεσα το Route66 Mobile 7 τα fonts στο Operator Logo ηταν μικρα και οχι τοσο bold και επισης κατω στα shortcuts ηταν το ιδιο μικρα οπως και οταν εγραφα νουμερα και καλα για να παρω τηλεφωνο, και απο κει και περα οταν ανοιγα το menu παλι εκει που λεει επανω επανω menu ηταν μικρα τα fonts.

 

Το εβγαλα...και εφτιαξε.

 

Τι φταει;

 

Φαίνεται πως το λειτουργικό επέλεξε σαν default font κάποιο από αυτά που εγκατέστησε το route66.Εγώ δεν είχα αυτό το πρόβλημα γιατί έχω ήδη ορίσει ένα δικό μου font στο c:/system/fonts οπότε χρησιμοποιεί πάντα εκείνο και αυτά που εγκατέστησε το route66 τα χρησιμοποιεί μόνο το route66.

 

Αντιθέτως με σένα εγώ χάρηκα όταν είδα τα fonts γιατί το παλιό route66 χρησιμοποιούσε τα monotype corsiva που έχω για default τα οποία για χάρτη είναι κόλαση...:wacko: Άσε που όταν έκανε search τα πάντα ήταν τεράστια και δεν έβλεπα περιοχή κτλ...

 

Αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τα fonts του route66 τότε βάλε πρώτα ένα font της αρεσκείας σου sto c:/system/fonts Υπάρχουν κάποια τα οποία δεν έχουν τεράστιες διαφορές από το εργοστασιακό οπότε θα είσαι ok.:)

 

Για ερωτήσεις σχετικά με γραμματοσειρές κτλ υπάρχει σχετικό θέμα εάν θελήσεις να ασχοληθείς :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες την 7083;Εμενα παντως με αυτο το update σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα΄"αδυναμια συνδεσης" αν και δεν το εχω δοκιμασει αρκετη ωρα.

 

Που την βρήκες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Pair πως το κάνω? αφού δεν μπορώ με το GPS να γράψω κωδικό κτλ, το νέο route66 δεν παίζει στο sx1? το έβαλα και έφαγα απλά system error!
Link to comment
Share on other sites

Pair πως το κάνω? αφού δεν μπορώ με το GPS να γράψω κωδικό κτλ, το νέο route66 δεν παίζει στο sx1? το έβαλα και έφαγα απλά system error!

δεν παιζει δυστυχως φιλε μου :O

Link to comment
Share on other sites

Nikifoross, η νέα έκδοση είναι ακόμα πιο απαιτητική απο την παλαιότερη με αποτέλεσμα να μην παίζει στο SX1.

 

Πάντως οι διαφορές της νέας δεν είναι τόσο σημαντικές. Πρός το παρόν προτείνω να αρκεστείς στην παλαιότερη version. Του χρόνου, ίσως χρειαστεί να αλλάξεις συσκευή. :D :)

Link to comment
Share on other sites

Pair πως το κάνω? αφού δεν μπορώ με το GPS να γράψω κωδικό κτλ, το νέο route66 δεν παίζει στο sx1? το έβαλα και έφαγα απλά system error!

 

:D Read The Fine Manual ...Ναι έχει και manual μέσα στο CD σε pdf μορφή...Το GPS έχει τον κωδικό 0000.Οπότε για pair κάνεις search από το κινητό,πατάς πάνω του,δίνεις 0000 και voila :D

 

Αλλά μου φαίνεται πως έχεις άλλο πρόβλημα τώρα...:(

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά σε όλους.

 

Δυστυχώς δεν παρακολούθησα τη συζήτηση από την αρχή.

Μπήκα να κατεβάσω το πρόγραμμα, αλλά από ότι είδα χρειάζεται πληρωμή.

 

Μήπως υπάρχει και δωρεάν ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια.

κοιτα λιγες σελιδες πιο πισω που δινονται καποια λινκς ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.Θέλω τη βοήθειά σας.Μου ρθε σήμερα αυτό το GPS:

http://cgi.ebay.co.uk/SS16-BLUETOOTH-GPS-NOKIA-6680-AND-TOMTOM-MOBILE-5_W0QQitemZ5849528224QQcategoryZ69928QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Παρόλο που το τηλέφωνο το βρίσκει,στο Route 66 ενώ το βρίσκει και το ορίζει ως Default,πάνω μου λέει Δορυφόροι 0,και οταν επιλέγω πληροφορίες GPS μου κρασάρει η εφαρμογή!!!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι και εγω με την σειρα μου χρονια πολλα σε ολο το My phone και ελπιζω το 2006 η εταιριες προγραματων να εχουν οτι καλλητερο να προσφερουν. . .

 

Για εχουμε εμεις Μobile Laptop:p

 

Aντε να δουμε και κανεναν καινουργιο χαρτη περα απο την αττικη....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.Θέλω τη βοήθειά σας.Μου ρθε σήμερα αυτό το GPS:

http://cgi.ebay.co.uk/SS16-BLUETOOTH-GPS-NOKIA-6680-AND-TOMTOM-MOBILE-5_W0QQitemZ5849528224QQcategoryZ69928QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Παρόλο που το τηλέφωνο το βρίσκει,στο Route 66 ενώ το βρίσκει και το ορίζει ως Default,πάνω μου λέει Δορυφόροι 0,και οταν επιλέγω πληροφορίες GPS μου κρασάρει η εφαρμογή!!!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

 

Μάλλον έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα - και δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι στο Route 66 ή στο BT GPS. Όπως έχω πει για να παίξει σε εμένα θα πρέπει να κάνω reset το Ν70 & να σβήσω το αρχείο prefes.ini από τον φάκελο του προγράμματος με κάποιον file manager...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες την 7083;Εμενα παντως με αυτο το update σταματησε να μου βγαζει το μηνυμα΄"αδυναμια συνδεσης" αν και δεν το εχω δοκιμασει αρκετη ωρα.

 

Με την αναβάθμιση του firmware του Ν70 και την έκδοση 7083 το πρόβλημα λύνεται απόλυτα. Υπάρχει όμως μια λεπτομέρεια: το ΒΤ του Ν70 πρέπει να είναι μόνιμα ανοικτό. Αν κλείσει και ξαναανοίξει, τότε χρειάζεται επανεκίνηση και τα σχετικά....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα - και δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι στο Route 66 ή στο BT GPS. Όπως έχω πει για να παίξει σε εμένα θα πρέπει να κάνω reset το Ν70 & να σβήσω το αρχείο prefes.ini από τον φάκελο του προγράμματος με κάποιον file manager...

 

Τελικά το πρόβλημα οφειλόταν σε 2 λόγους.Πρώτον,όταν εβαλα αγγλικά αντί ελληνικών,τότε η επιλογή πληροφορίες GPS δούλεψε κανονικά.Δεύτερον,πρέπει να είσαι σε αρκετά ανοιχτό χώρο και να περιμένεις μέχρι να βρεθούν οι δορυφόροι.Δοκίμασε να βάλεις αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που το τηλέφωνο το βρίσκει,στο Route 66 ενώ το βρίσκει και το ορίζει ως Default,πάνω μου λέει Δορυφόροι 0,και οταν επιλέγω πληροφορίες GPS μου κρασάρει η εφαρμογή!!!Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???

 

Υπάρχουν τρία διαφορετικά πράγματα:

1) Η σύνδεση του GPS με το κινητό (προφανώς ΟΚ αφού το βρίσκει).

2) Η "επικοινωνία" του προγράμματος του κινητού με τα δεδομένα του GPS (και αυτό έγινε αφού δείχνει "δορυφόροι 0").

3) Η σύνδεση του GPS με τους δορυφόρους (ανάλογα με χρόνο, τόπο κ.λ.π.).

 

Εφόσον λοιπόν η σύνδεση του GPS ΒΤ με τη σύσκευή έγινε, καθορίζουμε έναν προορισμό στο R66 (ανεξάρτητα με το αν το πρόγραμμα "βλέπει" το GPS) έτσι ώστε να κάνουμε το πρόγραμμα να αναζητήσει τα δεδομένα των δορυφόρων. Στη συνέχεια περιμένουμε ελάχιστα λεπτά μέχρι να αναζητηθούν και να βρεθούν τα δεδομένα από τους δορυφόρους. Το πόση ώρα θα χρειασθεί, εξαρτάται από το GPS που έχουμε (αρκεί να είμαστε σε ανοικτό χώρο χωρίς σύννεφα). Μετά από λίγο η διαδρομή μας υπολογίζεται και ξεκινούμε να χρησιμοποιούμε την εφαρμογή.

 

Αν δεν υπάρχουν δεδομένα δορυφόρων, το R66 κρασάρει. Πρόκειται για γνωστό bug του προγράμματος (τουλάχιστον με την ελληνική γλώσσα).

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση του firmware του Ν70 και την έκδοση 7083 το πρόβλημα λύνεται απόλυτα. Υπάρχει όμως μια λεπτομέρεια: το ΒΤ του Ν70 πρέπει να είναι μόνιμα ανοικτό. Αν κλείσει και ξαναανοίξει, τότε χρειάζεται επανεκίνηση και τα σχετικά....

Φίλε μου...

 

Από που μπορώ να κατεβάσω την έκδοση 7083;

 

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα - και δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι στο Route 66 ή στο BT GPS. Όπως έχω πει για να παίξει σε εμένα θα πρέπει να κάνω reset το Ν70 & να σβήσω το αρχείο prefes.ini από τον φάκελο του προγράμματος με κάποιον file manager...

 

Δοκίμασε και απλό restart χωρίς σβήσιμο του prefs.ini... Όπως είχα πει παλαιότερα το πρόβλημα αυτό με έιχε ταλαιπωρήσει αρκετά...!!! Μετά από δοκιμές κατάλαβα ότι: ανοίγουμε την εφαρμογή με ανοιχτό BT και ανοιχτό και το GPS.. Με αυτές τις ενέργειες παίζει (σε μένα τουλάχιστον πάντα), αν όμως ζαβώσει όσες φορές και να κάνεις restart την εφαρμογή ή το BT ή το GPS, nothing happens, οπότε με ένα restartάκι του κινητού και τα παραπάνω που περιέγραψα είσαι ΟΚ!! :) :D

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,καλη χρονια,χρονια πολλα με υγεια κ ευτυχια!!!1:D :D

 

Λοιπον,

τις τελευταιες 10 σελιδεσ τις εχω λιωσει πραγματικα εδω και 2 μερες προσπαθωντας να το κανω να λειτουργησει το αγαπητο προγραμμα!

Το εχω δοκιμασει με 50 τροπους αλλα μου ζηταει να το ενεργοποιησω πληρωνοντας!:mad: :mad:

Τι ΣΚ@Τ@ να κανω,μου'χει σπασει τα νευρα!

Κατεβασα και ενα κρ@κ απο το gmail που ειχε δωσει ενας φιλος με username: myfles k password:20002002 και οταν παω να το εγκαταστησω μου λεει κατεστραμενο αρχειο!

Εχει καποιος να μου στειλει το κρ@κ,γιατι το χρειαζομαι επειγοντως??Πρεπει να παω καπου με τον αδερφο μου και αντε να ψαχνουμε στους χαρτες!

 

Email:orone_88@yahoo.gr

 

ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΩΝ!:wacko:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέιτε ένα GPS Bluetooth που να δουλεύει καλά με το 6680.Επίσης αν το έχετε δοκιμάσει να δουλεύει και με το Route66 του Ρ910.
george cc
Link to comment
Share on other sites

k egw molis to egatestisa kanonika apo to sis arxeio

anoigei k molis pataw oxi sto bluetooth kleinei

den thelw na xodepsw money gia gps prin dw kata poso einai user friendly...

pws borw na xeperasw afto to prob?

diavazw tis proigoumenes selides pou eixan k alla paidia prob alla den dwthike apantisi...thanx a lot

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια βοηθεια

εκανα εγκατασταση το route66 και εγκατασταση το fonts

και εχω ενα προβλημα χαθηκαν οι γραμματοσειρες μου που διεχνουν το ναι και το οχι κατω και δεξια στην οθονη .Μπορει καποιος να μου στειλει το φακελο του fonts που ειναι στην mmc μεσα να τον αντικαταστησω

ευχαριστω.

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...