Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω ενα DC-230 (εσω λιθίου και SiRF star II/LP) και δουλεύει άψογα.

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει επειδή ετοιμάζω παραγγελία ας στείλει pm. Τιμή ανάλογα με τα κομμάτια 120 - 130 €.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το προγραμμα δεν ειναι απλα τελειο... Ειναι υπερ τελειο!!!!

 

Το μονο που μου λειπει ειναι ενα bluetooth gps receiver. Το οποιο δεν ξερω απο που να το αγορασω.

 

Υπαρχει κανεις που να εχει αγορασει αυτο το πολιτιμο σκατουλακι εκτος ιντερνετ?????????? Θελω να πω αν το εχετε δει σε κανα multirama πλαισιο radioshack κλπκλπκλπ.... Αθηνα μενω. Θα με βοηθουσατε παρα πολυ.!!!! Ευχαριστω προκαταβολικα! Και κατι αλλο.. Επειδη εχω προβλημα με το ιντερνετ και δε μπαιν συχνα, αν ειναι απαντηστε μου με pm.Ευχαριστω και καλες δρομολογησεις..!!!!!!!!!!!!

 

kai epidh den exoyme oloi provlima me to internet as apanthsei kai kaneis edo gia na doyme kai meis.......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενα DC-230 (εσω λιθίου και SiRF star II/LP) και δουλεύει άψογα.

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει επειδή ετοιμάζω παραγγελία ας στείλει pm. Τιμή ανάλογα με τα κομμάτια 120 - 130 €.

Πρόσεχε μην σου αδειάσει η μπαταρία.:(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Ηθελα να σας κανω ερωτηση σχετικα με το ΤομΤομ μιας και δε μπορεσα να βρω κατι καπου αλλου...:

Εχω κατεβασει το προγραμμα και τους φακελους κανονικα, οπως επισης και το φακελο με το χαρτη της Γερμανιας! Προσοχη ΔΕΝ αναφερομαι στο Citimaps που εχει χαρτες απο τις πολεις μεμωνομενα αλλα για το ΤΟΜΤΟΜ ΜΟΒΙΛΕ που εχει τους χαρτες ολοκληρης της χωρας και ειναι της ταξης των 200ΜΒ! Εβαλα λοιπον τους φακελους του προγραμματος κανονικα οπως ελεγαν οι οδηγιες, το ιδιο και με το φακελο που περιεχει τα αρχεια για το χαρτη, και ενω το προγραμμα ξεκιναει ΔΕ βρισκει το χαρτη!

 

Μπορει να μου πει καποιος χρηστης που εχει το προγραμμα και εγκατεστημενη οποιαδηποτε χωρα (Το τονιζω οτι μιλαμε για χωρα και ΟΧΙ για πολεις) που εχει βαλει ολους τους φακελους αναλυτικα;

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα μιας και μιλαμε για χαρτες, σε ενα βιβλιοπωλειο (!) ειδα ενα πραγμα σαν βιβλιαρακι που ελεγε απ'εξω: ''χαρτες πολης για κινητα'' ή κατι παρομοιο. Το εχει δει κανεις αλλος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το 66,βεβαια το λειτουργω χωρις gps μεχρι τωρα και δεν ξερω αν δειχνει πιο πολλες λεπτομερειες αν ειναι συνδεδεμενο με gps,λχ τα παρκα,πλατειες κτλ :rotfl:
Johny
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το 66,βεβαια το λειτουργω χωρις gps μεχρι τωρα και δεν ξερω αν δειχνει πιο πολλες λεπτομερειες αν ειναι συνδεδεμενο με gps,λχ τα παρκα,πλατειες κτλ :rotfl:

 

Πιο πολλες λεπτομερειες δεν θα εχει αλλα με το GPS θα σου υπολογιζει την διαδρομη και θα σου κανει recalculating αμα κανεις καποιο λαθος σε μια στροφη για παραδειγμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο που εχω εντοπισει με το route66 ειναι οτι δεν προκειται να αναβαθμισουν τον χαρτη του παρα μονο σε επομενη εκδοση του προγραμματος.. Εστειλα mail στην εταιρια (το εχω αγορασει αυθεντικο) για να τους ρωτησω για το συγκεκριμενο θεμα και μου απαντησαν πως αν πεσει στην υποληψη μου καποια ανακριβια στον χαρτη μπορω να ενημερωσω την εταιρια που τους προμηθευει με χαρτες (http://www.navteq.com) ετσι ωστε η !!επομενη εκδοση να ειναι διορθωμενη. Εδω στον Πειραια εχω παρατηρησει αρκετα προβληματα (Η καινουργιες γεφυρες στο Σταδιο Ειρηνης και Φιλιας δεν υπαρχουν καν ενω περιοχες προς το κερατσινι σε ταραζουν στα μηνυματα "η περιοχη που εισερχεσθε δεν εχει χαρτογραφηθει πληρως - ενδεχεται να σας δωθουν λανθασμενες οδηγειες). Θυμαται κανεις ποτε πρωτοκυκλοφορησε για να ξερουμε πανω κατω ποτε να περιμενουμε την επομενη εκδοση (που λογικα θα μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τους ενημερωμενους χαρτες της)?
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρξει upgrade :( ,μαλλον στους επομενους ολυμπιακους :lol:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ki ego file symplektis ta idia prolimata. Baineis se perioxes pou den exei problima kai sou bgazei to minima "η περιοχη που εισερχεσθε δεν εχει χαρτογραφηθει πληρως - ενδεχεται να σας δωθουν λανθασμενες οδηγειες" xoris logo. Exo paratirisei polla lathi opos monodromiseis, nisides pou den tis ypologizei sti diadromi kai alla. To xeirotero einai konta sto spiti mou opou sou leei na stripseis sto epomeno fanari apo ayto pou prepei to opoio den stribei oute estribe pote edo kai 15 xronia.

Exo steilei ki ego e-mail alla pira tin idia apantisi oti ypeythini einai i navteq les kai aytoi den exoun kammia sxesi. Episis eixe anaferthei stin arxi oti to programma bgike gia tin periodo ton olympiakon. To theorisa asteio alla telika mallon etsi einai kai update me xartes den ksero pote tha bgei. Krima!

Link to comment
Share on other sites

Μωρε το να χασει κανενα φαναρι δεν εγινε και τιποτα απο την αποψη του οτι εχοντας gps κανει αυτοματα recalculate, αλλα το να εισαι πανω σε γεφυρα και να σου δειχνει οτι βρισκεσαι στο κενο, ή να επιμενει να πας αναποδα σε μονοδρομο λογω ελειπους χαρτογραφησης ειναι προβλημα! Οσο για την navteq ας μην σχολιασω το γεγονος του οτι στα map updates δεν εχει καν σαν επιλογη το route66 παρα μονο μαρκες αυτοκινητων!! Κανενα αλλο προγραμμα ως εναλλακτικο σε περιπτωση που δεν βγαλουν update?

 

@nervous: Γιατι ειμαι σιγουρος πως δεν ειχες αυτους του Πεκινου στο μυαλο σου οταν εκανες το post??? :p :p

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Na kanw mia erwtisoula ws asxetos?? :o

To Route66 douleyei kai se UIQ kinita opws to p910i i einai mono gia Nokia kai genika gia Series 60?? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Nai file symplektis, apla tis gefyres ston Peiraia opos kai tis aristeres strofes stin kifissias borei na tis xasane giati bgikane meta to programma kai sto kato kato ithelan na prolaboun tous olympiakous.

To na xaneis ti diadromi se aplous kentrikous dromous omos den eksigeitai.

Pisteyo to xeirotero einai oxi oti den exoun bgalei update alla an tha bgaloun pote!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησησ σε οσους εχετε 6630 και χρησιμοποιειτε το route.

Παροτι εβαλα τους φακελλους κανονικα οπως λενε οι οδηγιες , οταν παω στην εκθεση οι φωτο και οι ηχοι του route ειναι χυμα μεσα στον φακελλο, ετσι οταν ψαχνω μια φωτο πρεπει να κατεβω ολεσ τισ φωτο του route μεχρι να τη βρω.

Σε αντιθεση με το 6600 , που μεσα στην εκθεση κανει φακελλους και αποθηκευει εκει τους ηχους και τις εικονες.

Συμβαινει και σε εσας αυτο η εχω κανει κατι λαθος.

P.S Το route , δουλευει κανονικα , αλλα αν τυχει και σβησω απο την εκθεση καποια φωτο η ηχο ΔΕ δουλευει πλεον.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησησ σε οσους εχετε 6630 και χρησιμοποιειτε το route.

Παροτι εβαλα τους φακελλους κανονικα οπως λενε οι οδηγιες , οταν παω στην εκθεση οι φωτο και οι ηχοι του route ειναι χυμα μεσα στον φακελλο, ετσι οταν ψαχνω μια φωτο πρεπει να κατεβω ολεσ τισ φωτο του route μεχρι να τη βρω.

Σε αντιθεση με το 6600 , που μεσα στην εκθεση κανει φακελλους και αποθηκευει εκει τους ηχους και τις εικονες.

Συμβαινει και σε εσας αυτο η εχω κανει κατι λαθος.

P.S Το route , δουλευει κανονικα , αλλα αν τυχει και σβησω απο την εκθεση καποια φωτο η ηχο ΔΕ δουλευει πλεον.

 

Δοκίμασε να φτιάξεις ένα νέο φάκελο (πχ. photos) μεσα στο Φάκελο Εικόνες της Εκθεσης και εκεί βάλε όλα τα σχετικά με το route66. Αυτό έκανα εγώ για να βγάλω άκρη από το χαμό που γινόταν ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησησ σε οσους εχετε 6630 και χρησιμοποιειτε το route.

Παροτι εβαλα τους φακελλους κανονικα οπως λενε οι οδηγιες , οταν παω στην εκθεση οι φωτο και οι ηχοι του route ειναι χυμα μεσα στον φακελλο, ετσι οταν ψαχνω μια φωτο πρεπει να κατεβω ολεσ τισ φωτο του route μεχρι να τη βρω.

Σε αντιθεση με το 6600 , που μεσα στην εκθεση κανει φακελλους και αποθηκευει εκει τους ηχους και τις εικονες.

Συμβαινει και σε εσας αυτο η εχω κανει κατι λαθος.

P.S Το route , δουλευει κανονικα , αλλα αν τυχει και σβησω απο την εκθεση καποια φωτο η ηχο ΔΕ δουλευει πλεον.

Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις το SeleQ για να κάνεις τον φάκελο ROUTE66 κρυφό. Έτσι δε θα εμφανίζεται καθόλου στην έκθεση (δεν υπάρχει λόγος άλλωστε) αλλά το Route θα λειτουργεί κανονικά.

panozR
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματάκι ειναι ΦΟ-ΒΕ-ΡΟ !

Το δοκιμαζα μια εβδομάδα τώρα στο 6630 μου με ενα Belkin BT GPS που πήρα απο έξω..

 

Μοναδικό μειονέκτημα οτι ειναι μπαταριορουφήχτρα :)

Link to comment
Share on other sites

apo pou mporw na katevasw ayto to perivoito programma??

sto aivanet yparxei o xarths ths athinas?

<@johner> TDCC Server Online Desc:«No Description!» Trigger:«!route66-athens» Size:«20836706B» Sends:«1/2» Queues:«0/10» Record CPS:«0cps by n/a» Downloads:«0» —I-n-v-i-s-i-o-n—

 

Απλά γράφεις στο channel !route66-athens και άμεσα σου έρχεται χωρίς να μπείς σε κάποιον server.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες για ρίξτε μια ματιά σ' αυτό εδώ!!!

 

http://go-mobile.narod.ru/

 

Το πρόγραμμα είναι δωρεάν και έχει και έχει και προγράμματα για να φτιάξει κάποιος δικούς του χάρτες.

Για να δούμε εσείς που έχετε γνώσεις και χρόνο μπας και βγάλετε τίποτα καλό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες για ρίξτε μια ματιά σ' αυτό εδώ!!!

 

http://go-mobile.narod.ru/

 

Το πρόγραμμα είναι δωρεάν και έχει και έχει και προγράμματα για να φτιάξει κάποιος δικούς του χάρτες.

Για να δούμε εσείς που έχετε γνώσεις και χρόνο μπας και βγάλετε τίποτα καλό.

 

Συμφωνα με αυτα που λεει στο site το προγραμμα προς το παρον ειναι μονο για UIQ (P900/P800/A1000) και η εκδοση για τα series 60 ειναι ακομα σε beta εκδοση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με αυτα που λεει στο site το προγραμμα προς το παρον ειναι μονο για UIQ (P900/P800/A1000) και η εκδοση για τα series 60 ειναι ακομα σε beta εκδοση.

 

Αν μπεις στo download θα δεις ότι το πρόγραμμα για series 60 υπάρχει έστω και σε beta έκδοση. Εκεί έχει και κάποια άλλα προγράμματα για μετατροπή αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα απλα αφου ειναι ακομα σε beta εκδοση θα λειπουν ορισμενες λειτουργιες.

Παντως και το Power Navigator της Symbianware εχει κατι παρομοιο για να φτιαξεις εσυ τους χαρτες.Ομως απο τους χαρτες που θα φτιαξεις μην νομιζεις οτι θα μπορεις να κανεις υπολογισμο διαδρομης οπως με το route66.Απλα θα εχεις την εικονα του χαρτη στην οθονη του κινητου σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτησα και στο forum με τις εφαρμογες 60για το route 66 σε 6630 και τις εικονες και τους ηχους που ριχνει μεσα χυμα οταν πας απο την εκθεση και κοιτας εικονες και ηχους.Τα παιδια εκει μου ειπαν να κανω φακελλο και βαλω εκει φωτο η με το seleq να κανω τους φακελλους του route , hidden.

Λεω λοιπον να το συνεχισω εδω που ειναι το ειδικο thread. Ετσι λοιπον εκανα νεο φακελο στις εικονες κια μετεφερα εκει αυτες του route, αλλα στους ηχους τι γινεται? Εκει δε σ αφηνει να κανεις φακελλο και βεβαια αφου σο 6630 δεν δουλευει το seleq1.65 για να το κανω hidden (με το fexplore) δε γινεται ,

πειτε μου καμμια ιδεα εσεις που εχετε 6630, πως απο την εκθεση θα κρυψουμε τις φωτο και τους ηχους για να μη μπερδευονται με τις δικες μας ?

Ευχαριστω.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...