Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (14 Σεπ. 2004 , 05:09)

 

:)

 

Φίλε airdread, δοκίμασε αυτό που θα σου προτείνω, και ελπίζω να βγάλεις άκρη.

Βάλε ή το seleQ ή το efileman και πήγαινε στον φάκελο E:\system και πάτa properties, πήγαινε τέρμα αριστερά και βάλε την επιλογή σε όλa τα επίπεδα στο off. Με αυτόν τον τρόπο, κατάφερα και είδα και άνοιξα απο τον card reader μου τον φάκελο system της κάρτας μνήμης μου.

 

 

Δυστυχως το δοκίμασα και αυτό αλλά τελικά ούτε έτσι εμφανίζεται το folder system.

Έτσι αναγκάζομαι να δημιουργώ φακέλους που εν συνεχεία τους αντιγράφω μέσω του seleq στον σωστό προορισμό.

Προς το παρόν βέβαια δεν έχω καταφέρει να το κάνω να παίξει το πρόγραμμα παρόλο που έκανα όλα τα βήματα.

Αν το καταφέρω θα ακούσετε τις καμπάνες και τα κανόνια του Λυκαβητού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος airdread (14 Σεπ. 2004 , 14:05)

 

Δυστυχως το δοκίμασα και αυτό αλλά τελικά ούτε έτσι εμφανίζεται το folder system.

Έτσι αναγκάζομαι να δημιουργώ φακέλους που εν συνεχεία τους αντιγράφω μέσω του seleq στον σωστό προορισμό.

Προς το παρόν βέβαια δεν έχω καταφέρει να το κάνω να παίξει το πρόγραμμα παρόλο που έκανα όλα τα βήματα.

Αν το καταφέρω θα ακούσετε τις καμπάνες και τα κανόνια του Λυκαβητού

 

 

στον υπολογιστή πήγαινε οταν ανοιγεις το φάκελο της mmc πανω παν στη κορυφη του παραθύρου. εργαλεία>επιλογες φακέλων>προβολή>εμφάνηση κρυφών αρχειων και φακέλων

 

just too easy...

 

και που'σε μην χτυπήσεις τις καμπάνες και τα κανόνια του Λυκαβητου μεσημεριάτικα, κρίμα είναι! :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Νά'σαι καλά φίλε gianniskm. Σ'ευχαριστούμε για τον κόπο σου. Αν το απολαμβάνουμε; Το έχω λιώσει. :D :D :)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ asymvivaste.

Link to comment
Share on other sites

Tis kabanes tis akousate??? as itan mesimeri paragila na htipisoun.

Opos katalavate meta apo 1 mera enasholisis,erotiseon ke pm epitelous to programa egatastathike me epitihia.

Tha ithela na efharistiso tous gonis mou,tin gineka mou tous thious mou,kathos ke ton mirrorofsorrow ke ton asymvivasto gia tin simvoli tous stin epitihia.

Gia na antapodoso ,opios alos atihos vrethike stin thesi mou na rotai apo tin arhi akoma ke ta pio stihiodi,bori na apefthinthi sto pm mou gia na tou doso ta fota mou pleon, afou eho gini idimon.

Mages thanks gia tin ipomoni sas ke to klima alilovoithias. Ine pragmatika poli simantiko afto pou ginetai edo mesa...

Fevgo na paro gps.. to program fisai......

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟ ΝFO ΔΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ??? ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΘΟΜΟΥΝΑ ΚΙ ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΩ?Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (13 Σεπ. 2004 , 23:51)

 

Φιλε μου τσαμπα χαρτες αποκλειεται να βρεις.Εγω εχω βρει απο το DC++ διαφορα αρχεια με χαρτες.Εχω βρει και τα 4 Cd's του Route66 (1,45Gb) καθως και 2 Cd's του TomTom Navigator (1,2Gb) που περιεχουν τους χαρτες ολης της Ευρωπης.

Πάντως νομίζω και τα δύο πάκετα δεν περιέχουν την Ελλάδα αλλά μόνο την "Ευρώπη"... :)
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταιες σελιδες του forum ολο διαβαζωποσο ευτυχησμενοι ειμαστε με το προγραμμα. εγω απο την αλλη μετα απο οσο εχω διαβασει δισταζω να κανω αρνητικο σχολιο το οποιο βασιζεται σε καποιο προβλημα που εμφανιζει.μετα απο γρηγορες κινησεις πατηματα κουμπιων οτι "εφαργοφγη εκλεισε" και το "σφαλμα προγραμματος -3 ελκεισε" τι εννοει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάλλον πρέπει να είμαι μεγάλος γκαντέμης. Έχω δανεικό ένα bluetooth GPS receiver της Teletype TTBT-1000 και αφού εγκατέστησα με επιτυχία το Route66 προσπάθησα να τα κάνω να παίξουν. Το receiver αναγνωρίζεται σαν συσκευή από το κινητό και το ρύθμισα μάλιστα και ως αξιόπιστη συσκευή. Όταν τρέχω την εφαρμογή Route66 με ρωτάει άν θέλω η συνδεση με το receiver να είναι η default σύνδεση. Απαντάω ναι , το πρόγραμμα ανοίγει, αλλά κάτω κάτω γράφει NO GPS DATA. Δοκίμασα τα πάντα και δεν έγινε τίποτα. Τι διάολο... έπεσα στο μοναδικό που δεν είναι συμβατό ή κάνω κάτι λάθος. Είναι κάποιος που το έχει λειτουργήσει επίσημα και υπεύθυνα με κάποιο GPS receiver για να με κατευθύνει ;

Ευχαριστώ :cool:

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

 

Διαβασα και εγω ολες τις σελιδες! Εκανα ενα καρο προσπαθειες και σας βρηκα το προβλημα!!!

 

Λοιπον, για οσους αντιμετωπιζουν το: Εφαρμογη εκλεισε, Kern- και κατι νουμερα ως προβλημα και τους κλεινει η εφαρμογη, το μονο που εχουν να κανουν ειναι να ΜΗΝ ξεχασουν αφου κανουν την αντιγραφη των 2 καταλογων εκει που πρεπει, και μετα την εγκατασταση του αρχειου sis, μετα πρεπει να κανετε επικοληση το αρχειο με τον χαρτη! Χωρις χαρτη το προγραμμα βγαζει αυτο το σφαλμα! Αντιγραψτε λοιπον το χαρτι της Αθηνας ή οτι αλλο εχετε στο φακελο: E/Route66/Maps και καλο Navigation.

 

Εγω θα επανελθω σε μερικες μερες. Ζω στη Γερμανια αλλα στο σπιτι ΔΕΝ εχω DSL για να το κατεβασω και στη δουλεια ΔΕΝ εχω Mirc. Αν καποιος εχει λινκ για να κατεβασω χαρτη της Γερμανιας, τοτε την επομενη θα σας πω πως ειναι το GPS το οποιο μεχρι σημερα χρησιμοποιω με το Λαπτοπ. Αυτο ειναι και η χαρη που σας ζητω! Αν καποιος μπορει να ανεβασει οπουδηποτε το χαρτι της Γερμανιας και να μου στειλει το Λινκ για να το κατεβασω μιας και οπως ειπα στη δουλεια μου ΔΕΝ επιτρεπεται το Mirc.

 

Καλό μας βραδυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Απορία ενός άσχετου...

Κατέβασα το αρχείο που δίνει ο elektrik-eye κανονικότατα, αλλά όταν πάω να το τρέξω δεν ανοίγει... Σε κάποια φάση, αν θυμαμαι καλά, έβγαλε και κάποιο μήνυμα που έλεγε ότι τρέχει σε win32....

Βασικά μπορεί να είναι πολύ ηλίθιο το πρόβλημά μου, αλλά πραγματικά απορώ...

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bakolaz (14 Σεπ. 2004 , 19:15)

 

Λοιπόν μάλλον πρέπει να είμαι μεγάλος γκαντέμης. Έχω δανεικό ένα bluetooth GPS receiver της Teletype TTBT-1000 και αφού εγκατέστησα με επιτυχία το Route66 προσπάθησα να τα κάνω να παίξουν. Το receiver αναγνωρίζεται σαν συσκευή από το κινητό και το ρύθμισα μάλιστα και ως αξιόπιστη συσκευή. Όταν τρέχω την εφαρμογή Route66 με ρωτάει άν θέλω η συνδεση με το receiver να είναι η default σύνδεση. Απαντάω ναι , το πρόγραμμα ανοίγει, αλλά κάτω κάτω γράφει NO GPS DATA. Δοκίμασα τα πάντα και δεν έγινε τίποτα. Τι διάολο... έπεσα στο μοναδικό που δεν είναι συμβατό ή κάνω κάτι λάθος. Είναι κάποιος που το έχει λειτουργήσει επίσημα και υπεύθυνα με κάποιο GPS receiver για να με κατευθύνει ;

Ευχαριστώ :cool:

 

 

Να υποθέσω ότι το GPS το είχες σε οπτική επαφή με τον ουρανό και είχε συνδεθεί τουλάχιστον με 3 δορυφόρους, ε?

Link to comment
Share on other sites

Me to elliniko menu egine tipota?

(Ekana rename to greek language file se italian,mou to ebgale sto menu twn settings ,to ebala alla pali sta agglika einai to menu)

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Το σπασμένο πρόγραμμα που έχουμε όλοι μας, ξέρουμε οτι δεν μπορεί να υποστηρίξει το Ελληνικό μενού. Αντίθετα, όποιος το αγοράσει γνήσιο το route 66, θα μπορεί να έχει και Ελληνικό μενού. Το αποκλείω όμως να είναι και τα ονόματα των δρόμων στα Ελληνικά. Πιστεύω οτι και πάλι στα greeklish θα είναι. Μικρό το κακό όμως. Αρκετά σημαντικότερο είναι να ακούς τις οδηγίες στα Ελληνικά, κάτι που καταφέραμε.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mrmojo (15 Σεπ. 2004 , 01:24)

 

Να υποθέσω ότι το GPS το είχες σε οπτική επαφή με τον ουρανό και είχε συνδεθεί τουλάχιστον με 3 δορυφόρους, ε?

 

 

To συγκεκριμένο GPS με ένα Ipaq παίζει μια χαρά. Το σε πόσους δορυφόρους έχει συνδεθεί δεν μπορώ να το ξέρω. Ξέρω ότι το λαμπάκι που δείχνει ότι παίρνει σήμα από δορυφόρο ανάβει κανονικά. Κατά τα άλλα όμως τζίφος :(

Filika

Apostolis

 

 

Go wireless. Visit www.awmn.gr

 

Κόμβος #37: bakolaz

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (15 Σεπ. 2004 , 02:49)

 

Αρκετά σημαντικότερο είναι να ακούς τις οδηγίες στα Ελληνικά, κάτι που καταφέραμε.

 

Εγώ πάντως δεν κατάφερα τίποτα..Τον έκανα rename τον φάκελο σε Italian ας πούμε τον επέλεξα από το menu αλλά τίποτα..
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (15 Σεπ. 2004 , 10:05)

 

Εγώ πάντως δεν κατάφερα τίποτα..Τον έκανα rename τον φάκελο σε Italian ας πούμε τον επέλεξα από το menu αλλά τίποτα..

 

Σβυσε την αγγλικη ή ,μετανομασε την σε british2 και κανε rename την Ελληνικη σε British και θα πιασει! ;)

Σε μενα επιασε!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gianniskm (14 Σεπ. 2004 , 16:28)

 

και κατι αλλο.ρε ασυμβιβαστε παρτακια.ΘΕΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΕΕΕΕΕΕΕΣ.ΠΙΟΥΣ ΕΧΕΙΣ?????? ΤΟΥΣ ΘΕΕΕΕΕΕΕΛΩΩΩΩΩΩ!!!!!!ΕΛΑ MIRC ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ

 

 

gianniskm και βεβαια το απολαμβανουμε το προγραμματακι!!!Πολλα μπραβο σε οσους προσπαθησαν!!!Οσο για τους χαρτες προσπαθω σιγα-σιγα να κατεβουν αλλα δεν τα εχω καταφερει ακομα!!!Με ISDN 64K προσπαθω ο κακομοιρης... :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Global moderator (15 Σεπ. 2004 , 10:05)

Εγώ πάντως δεν κατάφερα τίποτα..Τον έκανα rename τον φάκελο σε Italian ας πούμε τον επέλεξα από το menu αλλά τίποτα..

Μιλάμε πάντα για τον φάκελο Greek που μετονομάζουμε σε British και ο οποίος βρίσκεται στον φάκελο E:\ROUTE66\Speech και όχι Lang γιατί απο βιασύνη μου έκανα αυτό το λάθος στην αρχή και δεν είχα καταφέρει τιποτα. Προσπαθούσα να βρω τι έχω κάνει λάθος και δεν κοίταξα το πιο απλό. Εγώ έσβησα τελέιως τον αρχικό φάκελο British και τώρα έχω μόνο έναν, αυτόν με την Ελληνική γλώσσα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος seventh_heaven (15 Σεπ. 2004 , 00:44)

 

Απορία ενός άσχετου...

Κατέβασα το αρχείο που δίνει ο elektrik-eye κανονικότατα, αλλά όταν πάω να το τρέξω δεν ανοίγει... Σε κάποια φάση, αν θυμαμαι καλά, έβγαλε και κάποιο μήνυμα που έλεγε ότι τρέχει σε win32....

Βασικά μπορεί να είναι πολύ ηλίθιο το πρόβλημά μου, αλλά πραγματικά απορώ...

 

 

Μάλλον σου έλεγε ότι το αρχείο δεν είναι έγκυρη εφαρμογή Win32.

 

Προφανώς το .exe κατέβηκε corrupted. Δοκίμασε να τον κατεβάσεις με download manager.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (15 Σεπ. 2004 , 19:41)

 

Μάλλον σου έλεγε ότι το αρχείο δεν είναι έγκυρη εφαρμογή Win32.

 

Προφανώς το .exe κατέβηκε corrupted. Δοκίμασε να τον κατεβάσεις με download manager.

 

 

Με τα πολλά, κι εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα... Θα δοκιμάσω ξανά μπας και βρούμε άκρη...!

Thanx anyway! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

pedia kalispera uelo na rotiso ean to programa mpori na trexei kai se 9210i. sto 6600 poy exo doyleyi mia xara ena filaraki poy exei to 9210i

to ebala me ton idio akribos tropo poy to ekana sto diko moy to 6600 ala bgazi mhnyma oti den einai symbath h efarmogh kati tetio den katalaba kai kala!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δουλευει γιατι το 9210i ειναι Series 80 και η εφαρμογη αυτη ειναι μονο για Series 60. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το route 66 δεν έχει αβγεί ακόμα για τα series 80 αλλά πιστεύω οτι σύντομα θα βγεί. Με την άφιξη του 9500 και του 9300 θα δούμε πάρα πολλές εφαρμογές που τις ξέρουμe απο τα series 60 και τα UIQ να κυκλοφορούν και σε εκδόσεις συμβατές με αυτά. Πολλές απο τις οποίες, αν όχι όλες, θα είναι και προς τα πίσω συμβατές με το 9210(i).

 

Υπάρχει το tom tom το οποίο έχει και χάρτες της Ελλάδας αλλά δεν ξέρω που μπορούμε να το βρούμε σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...