Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ απο εκει πήρα το forτuna slim μου και ειμαι υπερευχαριστημένος.συνίσταται!!
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εγκατέστησα και δουλεύει άψογα!!!

 

Μια ερώτηση μόνο...

Ποιο απ' όλα τα αρχεία του folder voices είναι τα Ελληνικά (βρήκα τα US , UK)

 

Thanks...

Ελληνικα ειναι τα DATA30.VIF και DATA31.VIF και DATA30.CHK,DATA31.CHK

μια γυναικεια μια ανδρικη.IASONAS

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Για Αττικη πάντος το route66 είναι κλάσεις ανώτερο όσο αφορα στην λεπτομέρεια των χαρτών και τη σαφήνεια.

Παραδοσιακα το ΤΟΜΤΟΜ ειναι κλασεις ανωτερο απο το route οποτε οταν θα κυκλοφορησει ο επισημος χαρτης θα ειναι ΟΚ.Εχω την εντυπωση οτι αυτος ειναι beta μιας και στην ιστοσελιδα τους δεν αναφερεται πουθενα καλυψη για ανατολικη ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ bikos68. Ολα μια χαρά!!!

 

Να δω τώρα που θα βρώ βάση για αυτοκίνητο, με φορτιστή και ηχείο, γιατί το ηχείο του 3230...έχει τα χάλια του...

 

Μήπως πήρε πουθενά τίποτα το μάτι σας ???

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει παλαιότερα μια έκδοση του Tom Tom που υπήρχε στο rapidshare και δεν είχε ελληνικά, έτσι, τελικά το απεγκατέστησα καθώς ήταν εκνευριστικό (τουλάχιστον για εμένα) να ακούω αγγλικές ή γαλλικές ή γερμανικές ή ο,τιδήποτε άλλες φωνές ενώ ταξιδεύω ή προσπαθώ να βρω κάποιο δρόμο.

 

Ξέρει κανείς πού υπάρχουν αυτά τα αρχεία; Αν το έχει κατεβάσει κανείς από το rapidshare (έχουν δωθεί 2 διευθύνσεις και εγώ τα κατέβασα από την 1η) Πού μπορούμε να βρούμε τα Ελληνικά για το Tom Tom; Στη νεότερη πού πηγαίνουμε για να βρούμε αυτόν τον φάκελο; Δεν βλέπω κάποιον φάκελο με όνομα voices στα αρχεία για κατέβασμα.

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω και αυτό και τελικά να καταλήξω, όταν με το καλό βγεί και το Destinator σε κάποιο που να έχει τις περισσότερες δυνατότητες.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Kalipserizw to forum,

Paidia tha ithela merikes plirofories pws tha egkatastisw to TomTom sto kinito mou nokia 6630,exw katebasei apo to piw pawn link ton fakelo alla einai olla mesa xima kai den mporw na bgalw akri,kalo tha itane opois gnorizei na kanei enan odigo me ta bimata san ayton pou iparxei gia to Route66 opou einai poli katatopistikos kai gia ton pia adai xristi.

Eyxaristw ek ton proterwn kai anamenw plirofories

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει παλαιότερα μια έκδοση του Tom Tom που υπήρχε στο rapidshare και δεν είχε ελληνικά, έτσι, τελικά το απεγκατέστησα καθώς ήταν εκνευριστικό (τουλάχιστον για εμένα) να ακούω αγγλικές ή γαλλικές ή γερμανικές ή ο,τιδήποτε άλλες φωνές ενώ ταξιδεύω ή προσπαθώ να βρω κάποιο δρόμο.

 

Ξέρει κανείς πού υπάρχουν αυτά τα αρχεία; Αν το έχει κατεβάσει κανείς από το rapidshare (έχουν δωθεί 2 διευθύνσεις και εγώ τα κατέβασα από την 1η) Πού μπορούμε να βρούμε τα Ελληνικά για το Tom Tom; Στη νεότερη πού πηγαίνουμε για να βρούμε αυτόν τον φάκελο; Δεν βλέπω κάποιον φάκελο με όνομα voices στα αρχεία για κατέβασμα.

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω και αυτό και τελικά να καταλήξω, όταν με το καλό βγεί και το Destinator σε κάποιο που να έχει τις περισσότερες δυνατότητες.

 

Ευχαριστώ.

Τα αρχεία με τις φωνές θα τα βρεις εδώ:

http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=97041

Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακα το ΤΟΜΤΟΜ ειναι κλασεις ανωτερο απο το route οποτε οταν θα κυκλοφορησει ο επισημος χαρτης θα ειναι ΟΚ.

να δουμε τοτε γιατι ο τωρινος χαρτης του τομτομ για Αττικη ειναι φρικη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kalipserizw to forum,

Paidia tha ithela merikes plirofories pws tha egkatastisw to TomTom sto kinito...

 

1.Αντιγραφεις τον χαρτη πχ.Eastern europe map,schemes,tomtom(εχει μεσα τα TTSWITCER>EXE,data.chk)και Voices στην καρτα mmc/E.2.Τα ttmobile και TTNAVCONTACTS στη καρτα Ε/system/Apps.Ελπιζω να βοηθησα.IASONAS

Για ελληνικες φωνες τα εχω στο iphone δειτε πιο πανω μυνημα του manmakr.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

paidia molis egatestisa to route 66 mobile 7, ebala stin karta meso reader to folder (system-apps-data) pou periexei mono to gr-eng apo glosses...ta evala xyma stin karta meso tou reader. meta evala to sis meso BT kai eno anoigei kanonika to programma, psaxnei gia BT device, meta kleinei mono tou afou tou patao na min ksanapsaksei..

 

ti ftaiei re paidia?

Link to comment
Share on other sites

pws? ? ? ? ?

οταν ανοιγεις το προγραμμα δε σε ρωταει αν θες να ενεργοποιηθει το ΒΤ; λογικα σε ρωταει. τοτε του πατας οχι και ξενοιαζεις :)

Link to comment
Share on other sites

Η σίγουρη λύση πάντος είναι αυτή http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=FOBGPSLITE Το έχω μόνιμα μέσα στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου και το λιγότερο που πιάνει είναι 7 δορυφόροι.Τέλεια λήψη.

Εγώ πήγα και πήρα το nokia LD-1W με 170€ περίπου ,τι γνώμη έχετε για αυτό?'Πάντως μέσα στο σπίτι συνήθως δεν μπορεί να συνδεθεί με τον δορυφόρο είναι φυσιολογικό αυτό?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα και πήρα το nokia LD-1W με 170€ περίπου ,τι γνώμη έχετε για αυτό?'Πάντως μέσα στο σπίτι συνήθως δεν μπορεί να συνδεθεί με τον δορυφόρο είναι φυσιολογικό αυτό?

ναι, δε μπορει να πιασει δορυφορους κατω απο τσιμεντο κλπ.;)

Link to comment
Share on other sites

ναι, δε μπορει να πιασει δορυφορους κατω απο τσιμεντο κλπ.;)

Μάλλον εξαρτάται το gps.....το fortuna πιάνει 6 δορυφόρους και στο υπόγειο του σπιτιού μου.Και μεσα στις μεγάλες σύραγγες της Αττικής οδού δεν χάνει στιγμή το σήμα μεσα απο το ντουλαπάκι του αυτοκινήτου.

Το nokia μήπως είναι και λίγο υπερτιμημένο??? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Kalipserizw to forum,

Paidia tha ithela merikes plirofories pws tha egkatastisw to TomTom sto kinito...

 

1.Αντιγραφεις τον χαρτη πχ.Eastern europe map,schemes,tomtom(εχει μεσα τα TTSWITCER>EXE,data.chk)και Voices στην καρτα mmc/E.2.Τα ttmobile και TTNAVCONTACTS στη καρτα Ε/system/Apps.Ελπιζω να βοηθησα.IASONAS

Για ελληνικες φωνες τα εχω στο iphone δειτε πιο πανω μυνημα του manmakr.

 

file bikos68 eyxaristw gia tis plirofories,xrisimopoiisa to exe kai ekana egkatastasi sthn memory card alla katebasa kai olla ta rar arxeia alla xarti elladas den briskw,perasa olla ta arxeia stin mmc 440 mb :wacko: etrexa to tom tom briskei ton xarti alla zitaei xeklidoma, kamia boitheia?

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστούμε το αρχείο mobile7.0.803.sis στην μνήμη τηλεφώνου. Κατόπιν, κάνουμε αντιγραφή του αρχείου ROUTE66.app στον φάκελο E:/system/apps/route66 και αντικαθιστούμε το ήδη υπάρχον.

 

Αν στον φάκελο της εφαρμογής δεν υπάρχουν οι φάκελοι speech και maps, τους δημιουργούμε.

 

Καλά μέχρι την εγκατάσταση στην μνήμη μετά την αντιγραφή για να την κάνουμε χρειαζόμαστε το pc suite?

Link to comment
Share on other sites

 

file bikos68 eyxaristw gia tis plirofories,xrisimopoiisa to exe kai ekana egkatastasi sthn memory card alla katebasa kai olla ta rar arxeia alla xarti elladas den briskw,perasa olla ta arxeia stin mmc 440 mb :wacko: etrexa to tom tom briskei ton xarti alla zitaei xeklidoma, kamia boitheia?

 

Για να ξεκλειδώσει πρέπει να εγκαταστήσεις ένα ήδη ξεκλειδωμένο χάρτη.

Ο χάρτης που υπάρχει για αυτή τη "δουλεια" είναι ο χάρτης του Guam που είναι πολύ μικρός (350 kb). Επειδή απαγορεύεται να τον επισυνάψω εδώ δώσε με pm ένα e-mail να σου τον στείλω.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.

ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ?

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ?

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΑΣ (ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΜΕΝΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΠΙΝΔΟΥ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟ ΠΑΣΧΑ?

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΠΟΥ ΠΙΖΕΙ, ΑΠΟ ΚΙΝΗΣΗ, ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΘΕ ΣΚ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ!!

 

 

ΑΘΗΝΑΙΟΣ - ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάτι γιά αυτή την έκδοση mobile 7.0.96 c****d

και κάτι άλλο από που μπορώ να βρώ τον χάρτη της Αθήνας επειδή δέν δουλεύει η διεύθυνση;

Link to comment
Share on other sites

Kalisperizw to forum,

 

Meta apo polles prospathies katafera kai etrexa to programmataki kai emeina enthousiazmenos, alla re paidia den mporw na brw pouthena twn xarti tis eyropis poy periexei kai tin ellada, ta link se poio pisw posts lene oti exei sbistei, an kapois xerei kapoio link as mou to pei.

thanks

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.

ΑΛΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ?

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΘΟΥΜΕ?

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΑΣ (ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΜΕΝΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΠΙΝΔΟΥ) ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟ ΠΑΣΧΑ?

ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΑΜΨΗ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΔΟΥ ΠΟΥ ΠΙΖΕΙ, ΑΠΟ ΚΙΝΗΣΗ, ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΘΕ ΣΚ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ!!

 

 

ΑΘΗΝΑΙΟΣ - ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

Ωραίος ο νέος!Τι γίνετε με την ''ηπειρωτική'' Ελλάδα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάτι γιά αυτή την έκδοση mobile 7.0.96 c****d

και κάτι άλλο από που μπορώ να βρώ τον χάρτη της Αθήνας επειδή δέν δουλεύει η διεύθυνση;

 

Παίζει κανονικά στο i-phone...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...