Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανε hide το φακελο route66 με εναν file manager ;)

 

To fe explorer den mou dinei kapia dinatotita na kanw hide, pio allo app na xrisimipoiisw??? Skeftika na to kanw me memory card reader apo windows ti lete???

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμμ... Πολύ καλό μου ακούγεται! Μόλις πάρω GPS (ελπίζω σε κανα μήνα) θα φτιάξω μερικούς, ειδικά απο το Αιγαίο για να ξέρουμε που είμαστε όταν ταξιδεύουμε με καράβι! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινομαι βαρετος,αλλα θα μπορουσε καποιος να μου στειλει τον χαρτη(μονο)της Αθηνας στο nickolayst@yahoo.com γιατι απο το http://www.mobilityworld.tk δεν κατεβαινει;Ή πειτε μου που θα τον βρω,σκετο ομως.(Ζοριζομαι να κατεβασω και το selfextract με απλη συνδεση)

 

Χιλια ευχαριστω!

 

(και μην νομιζετε οτι θα με ξεφορτωθειτε μονο με αυτο,μετα στην εγκατασταση που θα εχω προβληματα θα σας πρηξω λιγο,ειμαι αντι-tech τελειως)

 

Και παλι ευχαριστω!

 

nickolayst@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινομαι βαρετος,αλλα θα μπορουσε καποιος να μου στειλει τον χαρτη(μονο)της Αθηνας στο nickolayst@yahoo.com γιατι απο το http://www.mobilityworld.tk δεν κατεβαινει;Ή πειτε μου που θα τον βρω,σκετο ομως.(Ζοριζομαι να κατεβασω και το selfextract με απλη συνδεση)

 

Χιλια ευχαριστω!

 

(και μην νομιζετε οτι θα με ξεφορτωθειτε μονο με αυτο,μετα στην εγκατασταση που θα εχω προβληματα θα σας πρηξω λιγο,ειμαι αντι-tech τελειως)

 

Και παλι ευχαριστω!

 

nickolayst@yahoo.com

Μια χαρά κατεβαίνει. Μόλις το δοκίμασα και μάλιστα με το FlashGet!

Link to comment
Share on other sites

To fe explorer den mou dinei kapia dinatotita na kanw hide, pio allo app na xrisimipoiisw??? Skeftika na to kanw me memory card reader apo windows ti lete???

το Fexplorer 1.14 εχει αυτη τη δυνατοτητα. αλλιως το system explorer(seleQ).

Link to comment
Share on other sites

το Fexplorer 1.14 εχει αυτη τη δυνατοτητα. αλλιως το system explorer(seleQ).

 

Mipws tha mporouses na mou peis to path sto Fexplorer pou einai to hide folder??? Dioti den mporw na to vrw.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

To egatesthsa kai gw.

Alla mou fainetai oti einai aparaithto ena BT gps swsta??

 

Yparxei kanena fthno kai kalo? Eixe proteinei enas filos nomizw ena me 90e.

Akouw protaseis!

 

Epishs mhpws yparxei kanenas odhgos xrhshs giati dyskoleuomai twra sthn arxh... :(

Link to comment
Share on other sites

Mipws tha mporouses na mou peis to path sto Fexplorer pou einai to hide folder??? Dioti den mporw na to vrw.

τι εννοεις το path; απλα πας πανω στο φακελο>επιλογες>file>set attributes>hidden:on ;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τη γνώμη μου που το εγκατέστησα (και μου έπιασε μόνο 12,6mb χωρίς ήχο)

 

δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα... λόγω προηγούμενης δουλειάς στο παρελθόν είχα μάθει να δουλεύω πολύ καλά τον χάρτη της Αθήνας, ξέρετε εκείνον που είναι σε μορφή βιβλίου, και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα έβρισκα που ήθελα να πάω, και το πιο σημαντικό από ποιους δρόμους, να βγάζω δηλαδή τη πιο σύντομη πορεία..

με το ROUTE αυτό που διευκολύνει είναι απλά να σου πει που είναι μια συγκεκριμένη οδός, αλλά για να πας μέχρι εκεί αν είσαι πχ στην άλλη άκρη. καλό ξημέρωμα... αλλά λογικό πόσο μπορείς να δεις σε μια οθονίτσα του κινητού..? :D

Link to comment
Share on other sites

με το ROUTE αυτό που διευκολύνει είναι απλά να σου πει που είναι μια συγκεκριμένη οδός, αλλά για να πας μέχρι εκεί αν είσαι πχ στην άλλη άκρη. καλό ξημέρωμα... αλλά λογικό πόσο μπορείς να δεις σε μια οθονίτσα του κινητού..? :D

 

I agree.

Den katalavaineis pou striveis, giati strives, pws striveis... Teleiws akatalavistiko gia mena.

 

Px. H hrakleiou einai parallhlh sthn odo pou menw, kai gia na bgw saythn mou ebgale na perasw apo allous 3 dromous... :wacko:

 

Ase pou exei mia idiaiterh protimish sthn attikh odo akoma kai gia mikres apostaseis.

 

Den exw vrei akoma... Yparxei enallaktikh diadromh na sou proteinei??

'H ama de saresei, trava me taksi?? :blink:

 

Nomizw yparxei kai ena paromoio program pou toulaxiston apo screenshots to eida pio kalo.. Tom Tom nomizw legetai

Kserei kaneis tipota giayto (pou yparxei,an yparxei ellhnikos xarths klp?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία, το πρόγραμμα είναι πολύ καλό, αλλα αν ας πούμε δουλεύουμε με κανονικό χαρτη 10 χρόνια μη περιμένουμε να συνηθίσουμε το R66 σε μια μέρα... Όσο για την προτίμηση στην Αττική Οδό, επιλέξτε απο το μενού την επιλογή "Avoid Toll Roads" και είστε ΟΚ. Εκεί που όντως έχει πρόβλημα το πρόγραμμα είναι στον συντομότερο δρόμο οπου λόγω λανθασμένων μονοδρομων δεν βγάζει πάντα την καλύτερη διαδρομη. Αν και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτε με GPS, μπορώ άνετα να προσανατολίζομαι με αυτο και να βλέπω που πηγαίνω, έστω και αν δεν πάω πάντα απο τον συντομότερο δρόμο.

 

Μη περιμένετε τον Θεό απο το R66, ιλάμε για κινητα τηλέφωνα ακόμη και για μια εφαρμογή που δεν υποστηρίζεται (Ο Ελληνικός Χάρτης τουλάχιστον) απο την εταιρία παραγωγής. Τα 12,6ΜΒ που ζητάει στη κάρτα δεν νομίζω να βρειτε άλλη εφαρμογή που να τα καταλαμβάνει πιο άξια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα update που να προσθετει μερικα πραγματα στα points of interest υπαρχει;Γιατι ας πουμε το κανονικο δεν εχει καθολου νοσοκομεια μεσα...

Αν υπαρχει απο ποιο λινκ μπορουμε να το κατεβασουμε;

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω χρονο να διαβασω τα posts αυτο το προγραμμα δουλευει χωρις να υπάρχει GPS....?

Δουλεύει αλλά σου δείχνει μόνο τους δρόμους.

Καμμιά άλλη πληροφορία.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη λειτουργει απλά σαν απλώς χάρτης...χωρις την δυνατότητα του Navigation....να υποθέσω?

Εξαρτάται τι εννοείς Navigation. Αν εννοείς "τώρα να μου λέει στρίψε δεξιά" τότε όχι, θέλει GPS. Οτιδήποτε άλλο όμως παίζει χωρίς (σκεδιασμός διαδρομής, σημεία ενδιαφέροντος κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι...αν το χρησιμποιεις με gps,,οταν πρεπει να στριψεις σου λεει καντε αριστερα και τετοια οπως εχω δει σε ενα προγραμμα σε ενα qtec?

 

tnx

Link to comment
Share on other sites

Και με το route66 σχεδιάζεις διαδρομή και σου δίνει φωνητικές οδηγίες(στρίψε αριστερά κτλ) και χωρίς gps receiver.
Link to comment
Share on other sites

Και με το route66 σχεδιάζεις διαδρομή και σου δίνει φωνητικές οδηγίες(στρίψε αριστερά κτλ) και χωρίς gps receiver.

Ναι μπορείς να σχεδιάσεις αλλά απ'ότι ξέρω δεν είναι και ότι το καλύτερο;)

Καμμιά σχέση με το gps που σου δίνει την θέση που είσαι...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να σχεδιάσεις αλλά απ'ότι ξέρω δεν είναι και ότι το καλύτερο;)

Καμμιά σχέση με το gps που σου δίνει την θέση που είσαι...

 

Αυτό εννοείται φίλε μου.

Υπομονή,σε μερικά χρόνια όλα θα είναι στα χέρια μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...