Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To tomtom δουλεύει χωρίς gps reciever?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΧΩ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ VOICES ΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "YOU DID NOT SELECT A USABLE VOICE".

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ ΧΥΜΑ; ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλημέρα. Έχω το ROUTE66 εδώ και καιρό και αντιμετωπίζω το πρόβλημα με τους χάρτες (που δεν υπάρχουν). Αφτό που κοιτάζω τον τελευταίο καιρό είναι μήπως υπάρχει κάποιο tool για να μετατρέψουμε τους χάρτες του Destinator σε Route66, TomTom κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Σε καμμία περίπτωση, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όπως ίσως να τα φαντάζεσαι με τους ψηφιακούς χάρτες..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το πρόγραμμα, το εγκατέστησα (ευχαριστώ jojo :) ), κατέβασα και χάρτες Λονδίνου και Ντυσελντορφ....και λειτουργεί πολύ καλά....:D

 

Θα το δοκιμάσω και με ΒΤ GPS...

 

Δύο θέματα:

 

Οι χάρτες είναι ασπρόμαυροι και όχι έγχρωμοι (έχω εγκαταστήσει και τα δύο αρχεία που ήταν στους χάρτες)

 

Δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω τους χάρτες Ελλάδας! (File not Found)

 

Κάποια πρόταση?:cool:

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides

 

Agorasa to holux gpslim 236 kai prospathw na to sundesw me to N70 mou. Otan ksekinaw to route 66 me rotaei na energopoiisei to bluetooth tou pataw nai kai mou leei oti einai adunati i sundesi me to holux gpslim 236 kai tou epanalipsi alla den ginetai tpt.

 

To kinito to exei dei kanonika to modem to exw valei aksiopisti kai proepilegmeni siskeui??

 

pls paidia kante kati...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paides

 

Agorasa to holux gpslim 236 kai prospathw na to sundesw me to N70 mou. Otan ksekinaw to route 66 me rotaei na energopoiisei to bluetooth tou pataw nai kai mou leei oti einai adunati i sundesi me to holux gpslim 236 kai tou epanalipsi alla den ginetai tpt.

 

To kinito to exei dei kanonika to modem to exw valei aksiopisti kai proepilegmeni siskeui??

 

pls paidia kante kati...

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΟ holux 239 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν72

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αν οι ερωτήσεις που θα κάνω έχουν ξαναπαντηθεί αλλά διαβάζω 3 μέρες το θέμα και -ειλικρινά0 δεν κατάφερα να βρω μια απάντηση στην απορία μου!..:O

 

Κατεβάζω από το xxxxxxxxxxxxxx το Route66/Mobile 7 (εδω και 3 μέρες αφου δεν με αφήνει να κάνω πολλαπλά downloads αλλά 1 κάθε 1,5 ώρα!!!:mad: ). Εκει βρίσκω 15 parts που αφορούν το R66.

 

Απορία: Πρέπει να τα κατεβάσω όλα? Στο πρώτο είναι τα αρχεία προγράμματος και στον χάρτη της Ελλάδας τον έχω κατεβάσει από το link της πρώτης δημοσίευσης αυτού του θέματος.

 

Απορία: Πρέπει να κάνω εγκατάσταση εφαρμογής από το PC στο κινητό (6680) ή απλά να αντιγράψω το αρχείο .sis στην μνήμη του κινητού?

 

 

Και πάλι, ζητάω συγγνώμη αν οι απορίες μου έχουν απαντηθεί και δεν μπόρεσα να τις βρω!:O

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Αφου μου πήρε 6 ημέρες να κατεβάσω τα 15 αρχεία από το xxxxxxxxxxx, βρήκα ότι δεν υπάρχει αρχείο .sis!!!!:wacko:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

Αρα δεν μπορώ να ενεργοποιήσω την εφαρμογή!!!

 

Κάποια πρόταση κανείς?:)

 

Τα link στο 1ο post δεν λειτουργούν....

 

 

edit Ολα ΟΚ! :)

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

xxxxxxxxxxxxxx

Sorry που γράφω εδώ, αλλά εδώ βρήκα τις περισσότερες πληροφορίες για το Route 66.

Έχω το SonyEricsson P910i με εγκατεστημένο το route 66 mobile 2006 (Symbian UIQ, έκδοση 1.0, Engine 1.0) το οποίο δουλεύει μια χαρά (είναι cr..ed) και ψάχνω να βρω είτε αναβαθμισμένους χάρτες (Αθήνας ή και Ελλάδος αν υπάρχουν) ή νέα έκδοση του προγράμματος.

Διάβασα εδώ για την έκδοση Route 66 / Mobile 7 που μπορώ να κατεβάσω από το παραπάνω link, αλλά κάνει αυτή για τη συσκευή μου?

 

Ακόμα, ο χάρτης που αναφέρετε εδώ: xxxxxxxxxxxxxxxxxx[/url]

είναι Αθήνας ή Ελλάδος? Μπορώ να αντικαταστήσω τον υπάρχοντα χάρτη, βάζοντας αυτόν?

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

ο χάρτης που αναφέρετε εδώ: http://87.120.218.33/pb/GPS/Route%20...R66_GREECE.rar

είναι Αθήνας ή Ελλάδος? Μπορώ να αντικαταστήσω τον υπάρχοντα χάρτη, βάζοντας αυτόν?

Thanks!!!

Έκανα την αντικατάσταση του χάρτη αλλά δεν έπαιζε με τπτ. Όσο για το παραπάνω πακέτο των 2gb, το κατέβασα, αλλα δε ξέρω αν κάνει για τη δική μου συσκευή κι επειδή δεν θέλω να ρισκάρω απεγκατάσταση αυτού που υπάρχει και δουλεύει, αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια και απο μενα και καλο καλοκαιρι.Εχω κατεβασει το τομτομ αλλα δεν μπορω να βρω χάρτη Ελλάδας με τίποτα.Οσα λινκ βρήκα ειναι σβησμένα.Υπάρχει κάποιος που μπορει να τον ανεβάσει?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια και απο μενα. Εχω κατεβάσει το Route66 και χάρτη για Αθήνα δεν βρίσκω με τίποτα.Εχω εναν παλιο απο προηγούμενη εκδοση , ο οποιος σε μερικα τεστακια που του εχω κανει, τα δρομολογια που ακολουθει ειναι τελειως ακυρα. Ξερει κανεις που μπορω να βρω ενημερωμένο χάρτη?
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι χαζο? Αν σου πει το προγραμμα να στριψεισ καπου και εσυ δεν στριψεις, ψαχνει για εναλλακτικη πορεια ή καθεται κολλημενο? Φυσικα να εισαι συνδεδεμενος με GPS
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι χαζο? Αν σου πει το προγραμμα να στριψεισ καπου και εσυ δεν στριψεις, ψαχνει για εναλλακτικη πορεια ή καθεται κολλημενο? Φυσικα να εισαι συνδεδεμενος με GPS

Σαφώς βγάζει ενελλακτική πορεία.

Link to comment
Share on other sites

paidia exo fortosei to tom tom sto nokia n91 alla den mporo na to anoikso me tipota..kolaei stin arxh sthn ydrogeio kai menei etsi..exei synantisei kapoios kati analogo kai an nai pos to elyse?
Link to comment
Share on other sites

paidia exo fortosei to tom tom sto nokia n91 alla den mporo na to anoikso me tipota..kolaei stin arxh sthn ydrogeio kai menei etsi..exei synantisei kapoios kati analogo kai an nai pos to elyse?

Είσαι σε λάθος Ενότητα και θέμα!

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia.Tha ithela na rotiso an exei kaneis to arxeio data.chk/vif me tin foni tis sapfo.I esto an exei kaneis tous eksis ixous pou antistoixoun stis parakato ixitikes entoles :

 

http://tomtom.graemelucas.co.uk/downloads/TomTomVoiceCommands.txt

 

se mia morfi mp3 wav,i se mia morfi pou na mporei na metatrapei se .ogg xoris megali diskolia.

 

*kapou ipirxe 1 mp3 arxeio me tin foni tis sapfo,alla den eixe oles tis 59 ixitikes entoles pou thelei to tom tom.

 

Auta sinexiste tin kali douleia :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως θα μπορουσες να μου πεις που βρήκες το route66 και πως το εγκατεστησες γιατι το ειχα αγοράσει to P910i μαζι με το route66 κατι εγινε και χαθηκε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλος ειρθες! το route οπως και αλλες αφαρμογες για το κινητο σου μπορεις να της κατεβασεις απο εδω αφου προτα κανεις μια εγγραφη :)

xxxxxxxxxxxxxxxx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...