Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα τι γινεται.....:mad: Θα βγει ή οχι στην κυκλοφορια το συγκεκριμενο προγραμμα και ποτε;:confused:

Εχω διαβασει οτι υπαρχει μονο για την Γερμανια... σαν πιλοτικο ισως...;

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος πως η έκδοση της εφαρμογής,που έχεις,είναι συμβατή με το Ν70;

Πόσους χάρτες έχεις μεταφέρει στο κινητό σου τηλέφωνο;

βασικα βρηκα το λαθος που εκανα, οποτε και λειτουργησε κανονικα, απλα τελικα αποφασισα να χρησιμοποιησω το tomtom το οποιο εχει και χαρτες εκτος αθηνων :p

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω χαθει λιγο και δεν ξερω που να παξω αν μπορει ας βοηθησει καποιος εχω ενα N70 και θελω να του βαλω ενα προγραμματακι gps με χαρτες της Ελλαδας μονο που μπορω να το βρω και ποια εινα η διαδικασια εγκαταστασης για να λειτουργησει σωστα

Ευχαριστω(εαν καποιος που εχει Ν70 και χρησιμοποιει καποιο ας μου το στειλει με pm)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ

Εχω το ΝΟΚΙΑ Ν72 εγκατέστησα με επιτυχία το route 66 και δουλεύει τέλεια. Δεν έχω ακόμα αγοράσει Bleutooth Gps και θέλω την δικής σας γνώμη γιαυτό.

1. όταν θα έχω σχεδιάσει καποια διαδρομή επειδή η οθόνη του κινητού ειναι μικρή το πρόγραμμα θα με προειδοποιεί με τη φωνητική λειτουργία έγκαιρα; αν ναι πριν πόση απόσταση; ειναι λειτουργικό γενικα το προγραμμα η θα δώσω τζάμπα τα χρηματα για την αγορά του Bleutooth Gps και να αγοράσω καλυτερα ενα gps original.

2. Αν τελικα αγοράσω ενα Bleutooth Gps ποιό να αγοράσω που να ειναι λειτουργικό κ σε καλη τιμή.

Σας παρακαλώ επειδή θα μετρήσω πολύ την γνώμη σας να μου απαντήσετε μόνο αν έχετε δική σας εμπειρία κ όχι από γνώμες αλλων.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το gps απλα παρε καποιο που να εχει νεο τσιπ οπως το sirf3 και θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα!!!

Οσο για το αν σε προειδοποιει εχω και καλα και κακα νεα....Πολλες φορες σου λεει οτι παρακατω στριβεις δεξια/αριστερα, κρατιστε αριστερη λωριδα κλπ αλλα μου εχει τυχει μερικες φορες να μου λεει τελευταια στιγμη ΤΩΡΑ ΣΤΡΙΨΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ενω ημουν στη δεξια λωριδα και οπως καταλαβαινεις εισεπραξα κατι μουντζες ΝΑΑΑ!!! :p Για το μονο που μπορεις να θεσεις εσυ ποτε να σε ειδοποιει ειναι τα POIs οπου βαζεις πριν απο ποση αποσταση να σε ειδοποιησει....

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το gps απλα παρε καποιο που να εχει νεο τσιπ οπως το sirf3 και θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα!!!

Οσο για το αν σε προειδοποιει εχω και καλα και κακα νεα....Πολλες φορες σου λεει οτι παρακατω στριβεις δεξια/αριστερα, κρατιστε αριστερη λωριδα κλπ αλλα μου εχει τυχει μερικες φορες να μου λεει τελευταια στιγμη ΤΩΡΑ ΣΤΡΙΨΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ενω ημουν στη δεξια λωριδα και οπως καταλαβαινεις εισεπραξα κατι μουντζες ΝΑΑΑ!!! :p Για το μονο που μπορεις να θεσεις εσυ ποτε να σε ειδοποιει ειναι τα POIs οπου βαζεις πριν απο ποση αποσταση να σε ειδοποιησει....

πως το κάνεις αυτό ???

Μήπος γνωρίζεις αν υπάρχει δυνατότητα ορισμού user POI's ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το gps απλα παρε καποιο που να εχει νεο τσιπ οπως το sirf3 και θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα!!!

Οσο για το αν σε προειδοποιει εχω και καλα και κακα νεα....Πολλες φορες σου λεει οτι παρακατω στριβεις δεξια/αριστερα, κρατιστε αριστερη λωριδα κλπ αλλα μου εχει τυχει μερικες φορες να μου λεει τελευταια στιγμη ΤΩΡΑ ΣΤΡΙΨΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ενω ημουν στη δεξια λωριδα και οπως καταλαβαινεις εισεπραξα κατι μουντζες ΝΑΑΑ!!! :p Για το μονο που μπορεις να θεσεις εσυ ποτε να σε ειδοποιει ειναι τα POIs οπου βαζεις πριν απο ποση αποσταση να σε ειδοποιησει....

εσύ ποιο bluetooth έχεις; ο χάρτης της Αθήνας είναι καλα ενημερωμένος;

 

πως το κάνεις αυτό ???

Μήπος γνωρίζεις αν υπάρχει δυνατότητα ορισμού user POI's ?

έσυ φιλε μου ποιο bleutooth gps έχεις; είσαι ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

έσυ φιλε μου ποιο bleutooth gps έχεις; είσαι ευχαριστημένος?

 

 

To Fortuna είναι πολύ καλό.

 

Edit

Αφού βρήκα και έβαλα αυτό το χάρτη :

http://87.120.218.33/pb/GPS/Route%2066/new%20maps%20and%20more/R66_GREECE.rar

εμφανίζετε λάθος Resource file missign

κάπως το είχα φτιάξει παλιότερα αλλά δεν θυμάμε τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

To Fortuna είναι πολύ καλό.

 

Edit

Αφού βρήκα και έβαλα αυτό το χάρτη :

http://87.120.218.33/pb/GPS/Route%2066/new%20maps%20and%20more/R66_GREECE.rar

εμφανίζετε λάθος Resource file missign

κάπως το είχα φτιάξει παλιότερα αλλά δεν θυμάμε τωρα.

μήπως καποιος μπορει να βοηθήσει να φτιαξω το παραπάνω σφάλμα Resource file missign

Link to comment
Share on other sites

To Fortuna είναι πολύ καλό.

 

Edit

Αφού βρήκα και έβαλα αυτό το χάρτη :

http://87.120.218.33/pb/GPS/Route%2066/new%20maps%20and%20more/R66_GREECE.rar

εμφανίζετε λάθος Resource file missign

κάπως το είχα φτιάξει παλιότερα αλλά δεν θυμάμε τωρα.

Τελικά τα κατάφερα και πλέον δουλευει με τον παραπάνω χάρτη κ με τον χάρτη της Αθήνας.

Κράτα μας ενήμερους αν βγει κάποιος καινούριος χάρτης της Ελλάδας ή αν θέλεις ανέβασε καποιο link που θα μπορούσα να ενημερωνόμαστε.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου κ το ενδιαφέρον σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και πλέον δουλευει με τον παραπάνω χάρτη κ με τον χάρτη της Αθήνας.

Κράτα μας ενήμερους αν βγει κάποιος καινούριος χάρτης της Ελλάδας ή αν θέλεις ανέβασε καποιο link που θα μπορούσα να ενημερωνόμαστε.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου κ το ενδιαφέρον σου.

Τη έκανες και λειτούργησε ο χάρτης Greece ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

loipon mbika mesa sto site tou destinator kai leei oti to 6 kainei kai symbian series 60 an kserei kapoios as pei kati i an mborei na dosei kana link na broume ti paizei

Se poio site to eides auto? Sto www.ngi.gr? Mporei kapoios na to epibebaiosei auto? Telika yparxei destinator gia Symbian h esto gia WM5? Kai an nai poia ekdosh leitoyrgei sto kathe leitoyrgiko???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη έκανες και λειτούργησε ο χάρτης Greece ?

Απλά έβαλα τον χάρτη στο φάκελο maps αλλά δεν τον επέλεξα ως κύριο χάρτη επιλεγμένο χάρτη άφησα τον Athens.

Μήπως γνωρίζεις κάποιο άλλο χάρτη από Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Se poio site to eides auto? Sto www.ngi.gr? Mporei kapoios na to epibebaiosei auto? Telika yparxei destinator gia Symbian h esto gia WM5? Kai an nai poia ekdosh leitoyrgei sto kathe leitoyrgiko???

Υπάρχει Destinator (συγκεκριμένα Destinator SP) για Symbian αλλά όχι για την τελευταία έκδοση.

 

Για παράδηγμα δες :

http://www.gpsreview.net/destinator-sp-gps-software-for-symbian-phones/

http://www.handnav.co.uk/product_details.php?id=1129

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Destinator (συγκεκριμένα Destinator SP) για Symbian αλλά όχι για την τελευταία έκδοση.

 

Για παράδηγμα δες :

http://www.gpsreview.net/destinator-sp-gps-software-for-symbian-phones/

http://www.handnav.co.uk/product_details.php?id=1129

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Το θέμα είναι όμως ότι ακούμε τόσο καιρό για Destinator SP αλλά δεν το έχω βρει πουθενά στο net και επίσης δεν έχω βρει και κανέναν χρήστη να το έχει εγκαταστήσει και να δουλεύει. Μου φαίνεται λίγο παράξενο όλο αυτό. Επίσης ψάχνω και για Destinator για Smartphone με Windows Mobile 5 λειτουργικό αλλά ότι κι αν έχω βρει μέχρι στιγμής είναι μόνο για ppc. Ξέρεις τίποτα παραπάνω γι αυτό;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το bluetooth gps δουλεύει τέλεια με το route66. Έχει κ ενα προγραμματάκι gps viewer όμως είναι exe και δεν μπορώ να το εγκταταστίσω στο Νοκια Ν72 πρέπει να ειναι το αρχείο sis. Μιπως καποιος έχει καποιο προγραμματάκι gps viewer se sis? H να μου πείτε πως μπορώ να κανω τη μετατροπή απο exe se sis?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κυριοι....

 

Μπορει να μου ωσει κανεις ενα λινκ με route 66 για Ν90 που να δουλευει? εχω δοκιμασει οτι εχω βρει και δε δουλευει με τιποτα...Τα νευρα μου εχουν σπασει :mad: :cry:

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...