Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν σε συμφέρει,πάρε το μοτέρ και ΑΝ λέμε ΑΝ σπάσει το σασμάν τότε το αλλάζεις.Εμένα στο lifan μου μια χαρά είναι

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δεν σε συμφέρει,πάρε το μοτέρ και ΑΝ λέμε ΑΝ σπάσει το σασμάν τότε το αλλάζεις.Εμένα στο lifan μου μια χαρά είναι

 

140 ειναι???

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

140 ειναι???

 

Όχι ρε το 110 με συμπλέκτη είναι.Αλλά μου φαίνεται καπως περιέργο να σπασει το σασμάν,πρέπει να είναι ακραία περίπτωση;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμα ηταν ετσι δεν θα τα βγαζανε καθολου στην αγορα... απλα ο φιλος που λεει οτι η δευτερα ειναι κουρεμενη θα φταινε οι καρφωτες που βαζει ... :p

 

by the way ... ξερει κανεις τελικες στο περιπου ~~ απο 110-125-140 lifan ?

Link to comment
Share on other sites

αμα ηταν ετσι δεν θα τα βγαζανε καθολου στην αγορα... απλα ο φιλος που λεει οτι η δευτερα ειναι κουρεμενη θα φταινε οι καρφωτες που βαζει ... :p

 

by the way ... ξερει κανεις τελικες στο περιπου ~~ απο 110-125-140 lifan ?

 

Να σου πω πολύ γενικα αλλα πολύ γενικα το 110 στα 105χλμ,το 125 στα 115 και το 140 στα 124 με 130:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια φχαριστω πολυ.... κατελιξα..... :p :) το καλοκαιρακι παιρνω το sprinter και του βαζω το lifan to 140 cc με μια endurance εξατμισουλα και γραναζακια και ειμαι κομπλε!!!;) :)
h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω πολύ γενικα αλλα πολύ γενικα το 110 στα 105χλμ,το 125 στα 115 και το 140 στα 124 με 130:O

 

το 125 με το ζορι 100 χιλιομετρα πραγματικα.και το 110 καπου εκει κοντα παιζει.τωρα για το 140.....110 πραγματικα!

Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

το 125 με το ζορι 100 χιλιομετρα πραγματικα.και το 110 καπου εκει κοντα παιζει.τωρα για το 140.....110 πραγματικα!

 

Ενταξει ρε φιλε οχι και ετσι , μη τα ισοπεδονουμε ολα , σιγα μην ειναι και πατινια.

Οδηγησες ποτε εσυ τουλάχιστον ενα απο αυτα τα μοτερ ?

Link to comment
Share on other sites

και τα 3!!!!:lol: εγω σου λεω φιλε μου για πραγματικα χιλιομετρα οχι κοντερισια.(και ποσο μαλιστα κινεζικα κοντερ με ντιζα):lol: :lol:
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

και τα 3!!!!:lol: εγω σου λεω φιλε μου για πραγματικα χιλιομετρα οχι κοντερισια.(και ποσο μαλιστα κινεζικα κοντερ με ντιζα):lol: :lol:[/quote

 

εε ρε παιδια δεν σιμφερει καθολου τοτε!!!! τι να το κανω 140 και να χτυπαει 110 χιλιομετρα??? τοσα βγαζει ενας φιλος μου με lifan 110!!!.....:worry:

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

και τα 3!!!!:lol: εγω σου λεω φιλε μου για πραγματικα χιλιομετρα οχι κοντερισια.(και ποσο μαλιστα κινεζικα κοντερ με ντιζα):lol: :lol:[/quote

 

εε ρε παιδια δεν σιμφερει καθολου τοτε!!!! τι να το κανω 140 και να χτυπαει 110 χιλιομετρα??? τοσα βγαζει ενας φιλος μου με lifan 110!!!.....:worry:

 

αλλο 110 πραγματικα και αλλο 110 στο κοντερ μην τα μπερδευουμε τα πραγματα... παρε το νεο μοτερ που ειναι 160cc και οπως γραφει στην περιγραφη καλυτερο και βελτιωμενο στα σημεια που εβγαζε προβληματα το παλιο μοτερ (150cc) http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1388

Link to comment
Share on other sites

 

αλλο 110 πραγματικα και αλλο 110 στο κοντερ μην τα μπερδευουμε τα πραγματα... παρε το νεο μοτερ που ειναι 160cc και οπως γραφει στην περιγραφη καλυτερο και βελτιωμενο στα σημεια που εβγαζε προβληματα το παλιο μοτερ (150cc) http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1388

 

τι να πω ρε παιδια..... πφφφ μπερδεμα!!! Αλλοι μου ειπαν πως το 140 τα χτιπαει πολυ γριγορα.... ισχιει??....

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

 

τι να πω ρε παιδια..... πφφφ μπερδεμα!!! Αλλοι μου ειπαν πως το 140 τα χτιπαει πολυ γριγορα.... ισχιει??....

 

Αν δεν το οδηγησεις , μεσα απ τα λεγομενα δεν βγαζεις συμπερασμα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν το οδηγησεις , μεσα απ τα λεγομενα δεν βγαζεις συμπερασμα :ninja:

 

Οντος ..... αλλα δεν θελω να χαλαω αδικα λεφτα γιατι δεν πλιρωνω εγω αλλα η μανα μου!!! και δεν γουσταρω να την φορτονω με ********..... οποτε κατσε να παρω το παπι και βλεπω thnks παντος παιδια.....;):ninja:

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις σε ενα μηχανακι 72cc ενα καρμπυλατερ 24mm θα του διμιουργησει τιποτα προβλημα??....θα εχει καλη επιδοση???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια τι παιζει με το τσιριγμα που κανουν τα δισκοφρενα σε σχετικα χαμηλες ταχυτητες?? ενας φιλος μου οτι το συνεργειο τα βγαζει και τα "τριβει" ? κατι τετιο ... υπαρχει τροπος να σταματισει?
Link to comment
Share on other sites

το τσίρηγμα έχει να κάνει με την ποιότητα των τακακιών. μάλλον έχεις τα μαμά που είναι σκληρά και χαμηλής ποιότητας
Link to comment
Share on other sites

300 με αρκετό φτιάξιμο{χωρίς να ανοιχτεί το μοτέρ στην μέση και χωρίς αλλαγή στροφαλομπιέλας}.Εμένα σε 47 πήγε 350 αλλά ανοίχτηκε στην μέση και έχει αρκετή χειροποιήτη δουλειά

 

αμα το κανω αυτο θα κρατησει 2 με 3 χρονια η πατεντα η οχι???

Link to comment
Share on other sites

το τσίρηγμα έχει να κάνει με την ποιότητα των τακακιών. μάλλον έχεις τα μαμά που είναι σκληρά και χαμηλής ποιότητας

 

γενικα τι παιζει...αμα αλλαξω τακακια θα τσιριζουν? απο τιμες πως πανε ?? μονο τακακια οχι ολη τιν δισκοπλακα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

γενικα τι παιζει...αμα αλλαξω τακακια θα τσιριζουν? απο τιμες πως πανε ?? μονο τακακια οχι ολη τιν δισκοπλακα ετσι?

 

http://www.akyriakopoulos.gr/shop/index.php?cPath=22_70&osCsid=dbd58fd95e07a0db2ce70a930dc9bb9e μονο τακακια και θα εισαι κομπλε απο εκει και μετα οτι βαζεις θα ειναι συν για καλυτερο φρεναρισμα;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχει καποιος τον 140cc lifan στο μηχανακι του για να πει την αποψη του για τις επιδοσεις του? γιατι οποιον εχω ρωτισει μου λεει οτι δεν ειναι σιγουρος...(πχ τελικες , επιταχυνση...)
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Daytona Sprinter 125cc μανισιο με 8.500 χιλιομετρα και σιγα σιγα θελω να αρχισω να το βελτιονω. Θελω να μου πει καποιος που ξερει γιατι εγω ειμαι σκραπας απο μηχανακια ,τι πραγματα να βαλω μεχρι 200 ευρω για να πηγαινει ποιο καλα ,καλα πραγματα ομως οχι μουφα . Α! Εχω μονο μια εξατμιση Protech με τα χαρακωμενα γραμματα.

 

Ευχαριστο πολυ. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει 54 διαδρομη, βαλε ενα κυλινδροπιστονο 56mm ή 57mm εναν εκκεντροφορο fuego f200 και ενα καρμπυλατερ λιγο μεγαλυτερο..

Αν σου μεινουν μετα λεφτα βαλε και μια CDI

 

 

ΥΓ:Δεν ειναι σιγουρος αν τεριαζει ο fuego στην μαμα κεφαλη

Edited by Daytonass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...