Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και παλι παιδια!!! μια εροτισουλα... ξερει κανεις αν το κοντερ και το στροφομετρο αλαζει απο αναλογα με το χρομα του παπιου? (του sprinter)

 

Oταν το αγοραζεις καινουργιο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω πραγματα απο honda glx 90cc ξερετε εαν κανουν στο μοτερ του sprinter?????

 

Στο 50αρι σχεδον ολα(σε κανενα αλλο μοτερ του sprinter) αλλα δεν ξερω αν μπαινει το σασμαν μεσα κουτι γιατι ενας φιλος μου πηγε και το εβαλε αλλα δεν κουμπωνε η δευτερα και αναγκαστικε να βαλει το γραναζακι απο το 50αρι σασμαν..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Στο 50αρι σχεδον ολα(σε κανενα αλλο μοτερ του sprinter) αλλα δεν ξερω αν μπαινει το σασμαν μεσα κουτι γιατι ενας φιλος μου πηγε και το εβαλε αλλα δεν κουμπωνε η δευτερα και αναγκαστικε να βαλει το γραναζακι απο το 50αρι σασμαν..

εχω στροφαλο μπιελα εκεντρωφορο και κυλιδρομπιστονα απο honda glx 90 και σασμαν κεφαλι θα βαλω astrea κανουν αυτα τα πραγματα που ανεφερα παραπανω στο daytona sprinter?

Link to comment
Share on other sites

εχω στροφαλο μπιελα εκεντρωφορο και κυλιδρομπιστονα απο honda glx 90 και σασμαν κεφαλι θα βαλω astrea κανουν αυτα τα πραγματα που ανεφερα παραπανω στο daytona sprinter?

 

ναι αλλα θελει κι αλλα πραγματακια ακομα για να δουλεψει το μοτερ...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

οπως?????τα αλλα θα ειναι απο το μοτερ του sprinter...... :-)....

 

Μεγαλυτερο καρμπυρατερ και μια καλη εξατμιση:)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

οπως?????τα αλλα θα ειναι απο το μοτερ του sprinter...... :-)....

 

θελει μεγαλητερη καδενα απο glx90αρι μπουζονια αυτα τιποτα αλλο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε ποσο κοστιζουν καινουργια πλαστικα???

 

350 ολο το κουστουμι....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω και κατι αλλο λες να του πηγαινει εαν βγαλω το φτερο μπροστα????α και μονο το πλαστικο του τιμονιου γνωριζεισ ποσο???
Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω και κατι αλλο λες να του πηγαινει εαν βγαλω το φτερο μπροστα????α και μονο το πλαστικο του τιμονιου γνωριζεισ ποσο???

 

Δεν θα ειναι ομορφο κατα την γνωμη μου...δεν ξερω ποσο κανει...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο συναγερμους πως παει το daytona?? υπαρχει κανενας καλος με σχετικα "λιγα" λεφτα?? ξερει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα sprinter 50cc με 1500 km και τωρα τελευταια τριζουν τα πλαστικα του .πχ στην 3η στα 35 και στην 2α στα 25:worry::worry: μηπως φτεει το στροσιμο (το ανοιξα καπου 4-5 φορες στα 60κμ:ninja::ninja:)
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα sprinter 50cc με 1500 km και τωρα τελευταια τριζουν τα πλαστικα του .πχ στην 3η στα 35 και στην 2α στα 25:worry::worry: μηπως φτεει το στροσιμο (το ανοιξα καπου 4-5 φορες στα 60κμ:ninja::ninja:)

 

 

ελενξε τις βιδες... (καντες ενα σφιξιμο γυρω γυρω..)

εγω ειμαι στα 800 χιλιομετρα και το ανοιγω πολλες φορες μεχρι και 65(οχι πολλη ζορισμα...οταν ειναι ζεστο κλπ κλπ ) :p

Link to comment
Share on other sites

και να τις σφιξεις τις βιδες, δεν νομιζω να δεις διαφορα, και εμενα τριζει και πηγα στο μαγαζι που το πηρα για να δω αν γινετε κατι με το τριξιμο , αλλα μου ειχε πει αυτος οτι δεν γινετε τιποτα ειναι απο το εργοστασιο ετσι :X:X Εμενα μου τριζει στο πλαστικο πανω απο την υποδοχη για το κλειδι, οταν το πατουσα με το δαχτιλο λιγο για να ειναι σταθερο δεν ετριζε οταν το αφινα αρχιζε παλι :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

και να τις σφιξεις τις βιδες, δεν νομιζω να δεις διαφορα, και εμενα τριζει και πηγα στο μαγαζι που το πηρα για να δω αν γινετε κατι με το τριξιμο , αλλα μου ειχε πει αυτος οτι δεν γινετε τιποτα ειναι απο το εργοστασιο ετσι :X:X Εμενα μου τριζει στο πλαστικο πανω απο την υποδοχη για το κλειδι, οταν το πατουσα με το δαχτιλο λιγο για να ειναι σταθερο δεν ετριζε οταν το αφινα αρχιζε παλι :cry::cry:

 

 

το παιδι ομως ειπε οτι τριζει απο τα 30-40 χιλιομετρα....

εμενα ξεκιναει μετα τα 60++++

 

δεν εχει κανενας συναγερμο για sprinter??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, εχω τωρα στο sprinter μια ελευθερας motorsport εξατμιση με την μεγαλη την τρυπα, και 8ελο να την αλλαξω γιατι φοβαμε μη μου καψει βαλβιδες, λεω να παρω sebring αλλα και αυτην πανω κατο ειναι ιδια με την motorsport...σε ολες τις foto που εχω δει ολοι οσοι εχουν το sprinter εχουν Protech εξατμιση πανω , ειναι καλη ?κοβει την αποδοση ?ειναι και αυτη ελευθερας? (σηγνωμη για τις πολλες ερωτισεις :worry::worry: )
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, εχω τωρα στο sprinter μια ελευθερας motorsport εξατμιση με την μεγαλη την τρυπα, και 8ελο να την αλλαξω γιατι φοβαμε μη μου καψει βαλβιδες, λεω να παρω sebring αλλα και αυτην πανω κατο ειναι ιδια με την motorsport...σε ολες τις foto που εχω δει ολοι οσοι εχουν το sprinter εχουν Protech εξατμιση πανω , ειναι καλη ?κοβει την αποδοση ?ειναι και αυτη ελευθερας? (σηγνωμη για τις πολλες ερωτισεις :worry::worry: )

 

 

Όχι η protech δεν είναι ελευθερη,και κάνει πολύ μπάσο θόρυβο.Βέβαια άμα έχεις 50αρη ίσως το μπουκώνει λίγο:O

 

Α και ποιος σου είπε ότι μπορεί να κάψει τις βαλβίδες??Πολύ δύσκολο..........και πάλι άμα καεί αντε να παει 50€ μαζί με εργατικά:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα την protech στο 50αρι μου ... νταξ κανει ωραιο θορυβο αλλα πρεπει να βαλω και κανενα σιγαστηρα(πατεντες!) γιατι θα με κοψουν τον κωλο οι ζηταδες... :lol: ... δεν την περιμενα τοσο θορυβοδες....... :!: :!: (σε σχεση με την μανισια που ειχα σηνηθηση! )
Link to comment
Share on other sites

απο τημες για τιν protech γνωριζεις?δλδ θα μου βγει πανω απο 80 ευρο?ρωταω γιατι δεν ξερω καθολου απο protech παντως εμενα μου φαινετε καπως ασχημα με την protech , δεν ξερω ισως γιατι ειναι καπως μεγαλι :X ξερεις αν τεριαζουν οι βασεις για να μην χρειαζετε να κανω πατεντες κτλ,το παπι 50cc ειναι αλλα σε λιγο καιρο θα το κανω 125, (για 125 ηθελα να μαθω αν κοβει αποδοσεις ι protech :happy: )

 

σημερα εβαλα την protech... νταξ κανει ωραιο θορυβο αλλα πρεπει να βαλω και κανενα σιγαστηρα γιατι θα με κοψουν τον κωλο οι ζηταδες... :lol: ... δεν την περιμενα τοσο θορυβοδες....... :!: :!: (σε σχεση με την μανισια που ειχα σηνηθηση! )

 

εκανες ενα σορο πατεντες , εκωβες και ξηλωνες για να την βαλεις η ταιριαζουν οι βασεις?ε,,και μπορεις να μου πεις λιγο ποσο εκανε?(η εξατμιση)

Link to comment
Share on other sites

απο τημες για τιν protech γνωριζεις?δλδ θα μου βγει πανω απο 80 ευρο?ρωταω γιατι δεν ξερω καθολου απο protech παντως εμενα μου φαινετε καπως ασχημα με την protech , δεν ξερω ισως γιατι ειναι καπως μεγαλι :X ξερεις αν τεριαζουν οι βασεις για να μην χρειαζετε να κανω πατεντες κτλ,το παπι 50cc ειναι αλλα σε λιγο καιρο θα το κανω 125, (για 125 ηθελα να μαθω αν κοβει αποδοσεις ι protech :happy: )

 

 

 

εκανες ενα σορο πατεντες , εκωβες και ξηλωνες για να την βαλεις η ταιριαζουν οι βασεις?ε,,και μπορεις να μου πεις λιγο ποσο εκανε?(η εξατμιση)

 

 

 

μου την εδωσε στα 90 ευρω... :X ... θα εφερνε και μια καινουργια Protech σε στυλ νομιζω Μοτορσπορτ αλλα θα μπορεις να μπαινωβγαζεις τον σιγαστηρα και με ειπε οτι κανει 100 ευρω... (αλλα επειδη ειδη περιμενα 15 μερες να φερει προτεκ και με ειπε η καινουργια θα κανει αλλη μια βδομαδα... περασα το "παλιο μοντελο" )

 

 

η εξατμιση μπαινει κανονικα απλα θελει να βαλεις μια λαμα περιπου 10-13 εκατοστα απο την βαση της εξατμισεις στην βαση απο το παπι ... ( το οποιο μου το εβαλε το συνεργειο τσακ μπαμμ) .. σε ενα 15λεπτο μου την περασαν μαζι με την λαμα και με πηραν 5 ευρω... :!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...